urodzę dziecko z downem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-21, 11:36   #1
Majeczkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 2

urodzę dziecko z downem


Witam założyłam tutaj konto bo jestem w bardzo ciężkim dla mnie momencie życia.Jestem mężatką i od roku z mężem staraliśmy się o dziecko i w końcu się udało.Na początku wszytko szło jak książka pisze, żadnych dolegliwości i wszystkie badania wychodziły dobrze także te, które mają wykluczyć bądź potwierdzić chorobę dziecka.Niestety ostatnie badanie a jestem w 5 miesiącu wykazują zespół downa.Jestem załamana, ponieważ jestem wysoko w ciąży i już nie zdecyduje się na aborcje nie wiem czy wcześniej bym się poddała terminacji ale być może.Teraz już klamka zapadła i muszę się z tym pogodzić i przygotować do tak trudnego zadania jakie mnie czeka.Niestety moja kondycja psychiczna jest słaba i rozważałam pomoc psychologa.Mam męża, który mam nadzieje,że będzie mnie wspierał i damy rade.Przyznam szczerze jednak,że nigdy siebie nie wyobrażałam w roli matki takiego dziecka.

Może jest tutaj jakaś kobieta z podobnymi doświadczeniami,która mogłaby się ze ,mną podzielić cennymi informacjami.
Majeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-21, 12:34   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: urodzę dziecko z downem

Doświadczeniami jako rodzic nie, ale pracuję z dziećmi z przeróżnymi niepełnosprawnościami, w razie pytań terapeutycznych mogę pomóc.
I zajrzyj tu - forum i portal dla rodziców dzieci z zespołem Downa.

https://zakatek21.pl

I bardzo, bardzo ważny wpis:

http://mlodszybrat.blogspot.com/2012/02/zakatek-21.html
Wiesz, to twoje, wasze dziecko. Mów o nim z szacunkiem, nie "down". Kto, jak nie rodzice o to zadba? Jeśli sama będziesz o dziecku mówiła źle, to inni tym bardziej.
Wiecie, czy facecik czy babeczka? Jakieś propozycje imion?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-22, 04:33   #3
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: urodzę dziecko z downem

Cytat:
Napisane przez Majeczkowa Pokaż wiadomość
Witam założyłam tutaj konto bo jestem w bardzo ciężkim dla mnie momencie życia.Jestem mężatką i od roku z mężem staraliśmy się o dziecko i w końcu się udało.Na początku wszytko szło jak książka pisze, żadnych dolegliwości i wszystkie badania wychodziły dobrze także te, które mają wykluczyć bądź potwierdzić chorobę dziecka.Niestety ostatnie badanie a jestem w 5 miesiącu wykazują zespół downa.Jestem załamana, ponieważ jestem wysoko w ciąży i już nie zdecyduje się na aborcje nie wiem czy wcześniej bym się poddała terminacji ale być może.Teraz już klamka zapadła i muszę się z tym pogodzić i przygotować do tak trudnego zadania jakie mnie czeka.Niestety moja kondycja psychiczna jest słaba i rozważałam pomoc psychologa.Mam męża, który mam nadzieje,że będzie mnie wspierał i damy rade.Przyznam szczerze jednak,że nigdy siebie nie wyobrażałam w roli matki takiego dziecka.

Może jest tutaj jakaś kobieta z podobnymi doświadczeniami,która mogłaby się ze ,mną podzielić cennymi informacjami.
Jakie badania robiłaś? Diagnostyczne czy przesiewowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-30, 19:46   #4
sonia_co_ma_slonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 153
Dot.: urodzę dziecko z downem

Gdybys dalej rozwiązała usuniecie, to jest mozliwe np.w Holandii bez problemu, na zyczenie.
sonia_co_ma_slonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-04, 08:56   #5
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: urodzę dziecko z downem

5 miesięcy to już jest taki okres że chyba jest to taki ostatni moment, ale jednak no cóż... Dzieci z downem są trudne, ale jednak to nadal twoje dziecko. Tak czy inaczej decyzja należy do Ciebie.
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 12:43   #6
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: urodzę dziecko z downem

Bylam matka dziecka z zespołem Downa. Dowiedziałam się o tym po porodzie. Moj syn zmarl w lipcu ubiegłego roku, w wieku 9 miesięcy ponieważ mial złożoną wadę serca. Przeszedl 6 operacji serduszka w ciągu 4 miesięcy. Oddałabym wszystko żeby żył...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-26 13:43:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.