Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-21, 13:38   #4291
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Gratuluję:roz a:

U mnie w piątek pizza truflowa, pyszna. W sobotę spaghetti z sosem z białą kiełbaską i warzywami, tym razem dałam cukinię, wyszła pyszna, nawet mama T-żta chwaliła Wczoraj makaron ze szpinakowym pesto, a na kolację ryż pieczony z jabłkami-smak dzieciństwa
A dziś mam w planie łososia.
Cały weekend cierpiałam z powodu ilości blatu w kuchni. Jakiś dramat. Nie wiem jak to przerobić? Na tym blacie jest pływa, zlew, ekspres i w sumie starcza miejsca na jeden talerz
Wszystko pyszne

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Niestety po drugiej stronie dwoje drzwi, więc musi stać tutaj. Najgorzej, że ja gotuję, wyjmuję wszystko, potem sprzątam, a tutaj wyjmę coś i od razu muszę schować bo już nie mam gdzie gotować. Trochę szkoda pieniędzy na remont, bo to na dwa-trzy lata góra mieszkanie, a potem i tak jak się sprzeda to wielkiego zysku z kuchni nie będzie


Owszem!



można, można. Kasy nieco szkoda, bo na przyszły rok będzie spory wydatek, ale muszę coś wymyślić z blatem i usunąć ten koszmarny panel z papryczkami
Współczuje braku blatu! Dla mnie musi byc duzo miejsca zeby wygodnie sie gotowało. Jedyne co moge podpowiedziec to jesli masz troszke miejsca w tej kuchni to w Ikea sa takie wyspy kuchenne. W poprzednim domu miałam niskie blaty ktorych bardzo mie lubiłam i dlatego kupiliśmy taka wyspę wlasnie. Świetna sprawa... robi za stol i tym samym za blat. A dodatkowo po drugiej stronie od krzeseł sa polki na przechowywanie misek czy garnków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13DF996E-F67C-448D-97CE-AF7296689508.jpg (106,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 45C2373E-1D0E-476B-9EF1-37A3A6AE76A5.jpg (173,1 KB, 41 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 13:56   #4292
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziekuje za gratulacje
U bas dzis bedzie dorsz w panierce, warzywa z patelni i bulka czosnkowa.

Co do blatow to ja rok cierpialam na jego absolutny brak. Mialam moze 50 cm wolnego blatu. Kroilam na desce polozonej na plycie indukcyjnej ... koooooszmar.
Na szczescie moj tata zbudowal mi wspaniala drewniana wyspa (cos jak ta ze zdjecia ale ona tez robi za stol wiec ma takie wystajace blaty)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 15:21   #4293
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dzisiaj frytki z majonezem, nie mam weny na fancy obiady a jednoczesnie mam ochote na cos niezdrowego.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 17:14   #4294
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie bylo mnie tu wieki bo na swiecie pojawila sie moja coreczka i nie mam zbyt czasu na fajne obiadki, ale caly czas Was czytam i zapisuje inspiracje sobie na lepsze czasy

Dzis udalo mi sie zrobic cos calkiem smacznego. Na dole szpinak z czosnkiem, przyprawami i smietanka. Calosci byla jescze posypaba serem w trakcie zapiekania. Pieczemy tyle by zoltko bylo plynne Załącznik 7728025

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluje powiększenia rodziny!

Obiad bardzo pomysłowy

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O Jezu, cudowne obie


Zjadłabym taki zestaw


Ale pyszności, po prostu bajka wszystko


Zapiekanka cudo, ale wieści o córeczce jeszcze fajniejsze gratuluję

My wczoraj byliśmy na "proszonym" obiedzie u mojego taty miały być schabowe i jajko sadzone, ja dodatkowo zażądałam prawdziwych frytek, a TŻ surówki z kiszonej kapusty. Tata nasze życzenia spełnił i dodatkowo machnął jeszcze: rolady wołowe, pieczeń ze schabu, ziemniaki gotowane, kapustę zasmażaną z boczkiem i grzybami, buraczki, kiszonki itd. i to wszystko na 5 osób ale w sumie dobrze, będzie miał jedzenia obiadowego na cały tydzień. Bo powiem Wam, że jak tak go sprawdzam co jadł to potrafi powiedzieć, że nic, albo na śniadanie, obiad i kolację jeść kiełbasę
Do kawy było moje tiramisu, a ciocia przyniosła obłędny kruszon
Byłam najedzona po korek, a potem musiałam jeszcze 3h wysiedzieć w teatrze, po czym wróciłam do domu o 22.30, a TŻ czekał na mnie z kanapkami na kolację i winem moja 5 z przodu jest w stanie alarmowym
A dzisiaj kończymy bolognese.
To tata poszalał Jadłabym!

U nas weekend w biegu. W sobotę w górach byliśmy więc cały dzień za bułkach i zupie ze schroniska.

Wczoraj odpoczywaliśmy, więc na obiad była pizza na gotowym spodzie z lidla

A dziś, chińskie warzywa z mrożonki z mielonym mięsem wołowym i ryżem. Mega proste i mega pyszne
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-21, 18:44   #4295
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie bylo mnie tu wieki bo na swiecie pojawila sie moja coreczka i nie mam zbyt czasu na fajne obiadki, ale caly czas Was czytam i zapisuje inspiracje sobie na lepsze czasy

Dzis udalo mi sie zrobic cos calkiem smacznego. Na dole szpinak z czosnkiem, przyprawami i smietanka. Calosci byla jescze posypaba serem w trakcie zapiekania. Pieczemy tyle by zoltko bylo plynne Załącznik 7728025

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluje
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 07:40   #4296
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pelagia, ale Tata nagotował na samą myśl o roladach wołowych mi ślinka leci. jak coś zostanie, to ja chętna jestem
Zapraszam

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Gratuluję:roz a:

U mnie w piątek pizza truflowa, pyszna. W sobotę spaghetti z sosem z białą kiełbaską i warzywami, tym razem dałam cukinię, wyszła pyszna, nawet mama T-żta chwaliła Wczoraj makaron ze szpinakowym pesto, a na kolację ryż pieczony z jabłkami-smak dzieciństwa
A dziś mam w planie łososia.
Cały weekend cierpiałam z powodu ilości blatu w kuchni. Jakiś dramat. Nie wiem jak to przerobić? Na tym blacie jest pływa, zlew, ekspres i w sumie starcza miejsca na jeden talerz
Współczuję, ja w obecnym mieszkaniu (wynajmowanym) mam sporą kuchnię i odpowiednią ilość blatu, ale np. w mieszkaniu rodziców jest dramat. Pamiętam, że każdorazowe wyciąganie stolnicy żeby ciasto rozwałkować kończyło się przestawianiem praktycznie wszystkiego

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj tarta szpinakowa, bo chodzi za mną już od dłuższego czasu. Udekorowana pomidorkami koktajlowymi, bo mam sporo do zużycia. Spód kupny - aż taka ambitna nie jestem plus autentycznie nie mam miejsca w mojej mikro kuchni na jakieś większe przygotowywanie składników.
Super, zjadłabym

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia masz cudownego ojca ale jego to chyba cieszy prawda?
Oj tak, na wszelkie sposoby nakłaniam go do aktywności kuchennej bo rozumiem, że dla samego siebie się nie chce. Ja gdybym mieszkała sama to pewnie żywiłabym się zupkami chińskimi

U nas wczoraj zmiana planów - TŻ zobaczył, że rozmraża się schab i kurki (czyli obiad na dziś) i zapragnął tego dania od razu Na szczęście szybko się je robi - akurat ziemniaki się ugotowały. Do tego buraczki. A bolognese skończymy dziś.
Z kolei na jutro i kolejne dni planuję żurek - taki na wypasie. Do tego puree tak, jak robi Lulka i od razu pytanie - chrzan dodajesz tylko do ziemniaków czy do samej zupy też?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200922_082151.jpg (143,5 KB, 48 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 08:07   #4297
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

kurki ale chciałabym spróbować
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 09:40   #4298
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Współczuję, ja w obecnym mieszkaniu (wynajmowanym) mam sporą kuchnię i odpowiednią ilość blatu, ale np. w mieszkaniu rodziców jest dramat. Pamiętam, że każdorazowe wyciąganie stolnicy żeby ciasto rozwałkować kończyło się przestawianiem praktycznie wszystkiego


Super, zjadłabym


Oj tak, na wszelkie sposoby nakłaniam go do aktywności kuchennej bo rozumiem, że dla samego siebie się nie chce. Ja gdybym mieszkała sama to pewnie żywiłabym się zupkami chińskimi

U nas wczoraj zmiana planów - TŻ zobaczył, że rozmraża się schab i kurki (czyli obiad na dziś) i zapragnął tego dania od razu Na szczęście szybko się je robi - akurat ziemniaki się ugotowały. Do tego buraczki. A bolognese skończymy dziś.
Z kolei na jutro i kolejne dni planuję żurek - taki na wypasie. Do tego puree tak, jak robi Lulka i od razu pytanie - chrzan dodajesz tylko do ziemniaków czy do samej zupy też?
Ja nie chcę myśleć gdzie miałabym zmieścić stolnicę, chyba na podłodze jedynie
Schab i kurki musi to być pyszne!

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość

Co do blatow to ja rok cierpialam na jego absolutny brak. Mialam moze 50 cm wolnego blatu. Kroilam na desce polozonej na plycie indukcyjnej ... koooooszmar.
Na szczescie moj tata zbudowal mi wspaniala drewniana wyspa (cos jak ta ze zdjecia ale ona tez robi za stol wiec ma takie wystajace blaty)
ja też muszę część rzeczy kroić na płycie na szczęście przetrzymać góra trzy lata

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wszystko pyszne



Współczuje braku blatu! Dla mnie musi byc duzo miejsca zeby wygodnie sie gotowało. Jedyne co moge podpowiedziec to jesli masz troszke miejsca w tej kuchni to w Ikea sa takie wyspy kuchenne. W poprzednim domu miałam niskie blaty ktorych bardzo mie lubiłam i dlatego kupiliśmy taka wyspę wlasnie. Świetna sprawa... robi za stol i tym samym za blat. A dodatkowo po drugiej stronie od krzeseł sa polki na przechowywanie misek czy garnków
no myślę też o takiej mobilnej wyspie na kółkach, że można ją położyć pod ścianą, a jak jest potrzeba to sobie przenieść, byleby było coś gdzieś odłożyć W docelowym domu będzie wyspa!

Wczoraj miał być łosoś, ale TŻ miał catering na planie, więc nie jadł obiadu, ja zjadłam odsmażane pierogi szpinakowe z sałatką, a dziś idę do mamy na rosół
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 10:51   #4299
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia ja daje tylko do ziemniaków, bo to że słoiczka. Do zupy można dodać kawałek korzenia, ale ja nie daje

U mnie dziś puree z chrzanem właśnie, piersi z kurczaka z piekarnika z pieczarkami i papryka, oraz surówka moja z pory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 11:55   #4300
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja dzisiaj nie gotuję, miałam zamrożoną zupę z soczewicy

Upiekłam ciasto i babeczki ☺ na urodziny. IMG_20200922_101449-01.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 12:22   #4301
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś będzie filet z pstrąga z ziemniaczkami z piekarnika i sałatką. Niezbyut często jem rybę, która nie jest łososiem, więc zobaczymy jak to wyjdzie
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 13:46   #4302
azaina
Rozeznanie
 
Avatar azaina
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Śląsk/Trójmiasto
Wiadomości: 963
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

dyniową fasolkę własnego przepisu

https://karolinaplaza.pl/dyniowa-fas...-po-bretonsku/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0040-1 (przeciągnięte).jpg (236,3 KB, 39 załadowań)
__________________
If you change nothing, nothing will change!
azaina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 14:03   #4303
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez azaina Pokaż wiadomość
dyniową fasolkę własnego przepisu

https://karolinaplaza.pl/dyniowa-fas...-po-bretonsku/
Pysznie wyglada
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 20:33   #4304
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś makaron z fasolką szparagową i pesto pietruszkowymIMG_20200922_130010.jpg

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 20:57   #4305
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie bylo mnie tu wieki bo na swiecie pojawila sie moja coreczka i nie mam zbyt czasu na fajne obiadki, ale caly czas Was czytam i zapisuje inspiracje sobie na lepsze czasy

Dzis udalo mi sie zrobic cos calkiem smacznego. Na dole szpinak z czosnkiem, przyprawami i smietanka. Calosci byla jescze posypaba serem w trakcie zapiekania. Pieczemy tyle by zoltko bylo plynne Załącznik 7728025

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję!!! I podziwiam jakie danie udało Ci się zrobić przy maluszku. Nasza córeczka ma już 8 miesięcy, do tego mąż pracuje z domu, mamy wygodną kuchnię z dostateczną ilością blatów, ale nadal nie jadamy pracochłonnych dań. O gołąbkach to nawet nie śnię;-)

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 21:42   #4306
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Gratuluję!!! I podziwiam jakie danie udało Ci się zrobić przy maluszku. Nasza córeczka ma już 8 miesięcy, do tego mąż pracuje z domu, mamy wygodną kuchnię z dostateczną ilością blatów, ale nadal nie jadamy pracochłonnych dań. O gołąbkach to nawet nie śnię;-)

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Hah dziekuje dziekuje na codzien jednak poki co to moim przyjacielem jest wolnowar gdzie wrzucam co sie nawinie i wybywam z mala na spacer. Niestety malo fotogeniczne te dania wychodza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 21:46   #4307
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Moim przyjacielem jest piekarnik - włączamy i też wychodzimy na spacer. Nad wolnowarem cały czas myślę, czy aby na pewno jest nam potrzebny... Szkoda, że nikt z bliskich znajomych nie ma takiego sprzętu, żeby pożyczyć na kilka dni testów

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 21:46   #4308
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ja miałam teraz przez dwa dni

U mnie zupa jarzynowa. Chłopaki słabo zadowoleni , nie jest to ich ulubiona zupa. Ja lubię
Upiekłam tez sernik z mlekiem w proszku. Świetny jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podaj proszę przepis na ten sernik. Mam napoczęte mleko w proszku i chciałabym zużyć

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj pizza ☺

Załącznik 7727952
Załącznik 7727953
Ależ apetyczna, ślinka leci!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A to ciekawe. Kiedys zrobiłam makaron z sosem z cukini gotowanej chyba 3 godziny wg przepisu Meghan Markle (czym częstuje księcia, juz nie księcia harrego) i wlasnie mi brakowało czegos chrupkiego. Fajna ta posypka



Pyszne bolognese



O wlasnie ciagle za mna chodzi ten sernik Tylko musze sie wybrac do polskiego sklepu...



Łaaaaa pyszna

U mnie przedwczoraj były resztki sałatki, ten losos o którym Wam pisałam ostatnio. Jestem nim zachwycona sos do ryby i frytki z Actifry.
Wczoraj makaron z sosem z miesem z kraba i cukinia grilowana ale nie zrobiłam fotki niestety.
Pysznie!

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Cukinia gotowana 3 godziny? Pewnie ciapa z tego wyszła, dobre to było?


Ja klasycznie - leczo, pomidory lima zrobiły robotę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiam limę Jak się tylko sezon zaczyna, to kilogramami kupuję

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Bylismy w nowej japonskiej restauracji na kolacji, wlasnie wrocilismy.
Jedzenie pyszne, a lody sezamowe to magia
Wszystko wygląda tak pięknie, wszystko bym zjadła... zaraz chyba pogalopuję do lodówki...

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj robiłam szynkę w marynacie pomidorowo-paprykowej i w takim też sosie, do tego "chińska" surówka z białej kapusty, marchewki i cebuli, no i ziemniaczki
To mięso to taki eksperyment w sumie, bo miałam otwartą pastę paprykową i passate pomidorową. Wyszło super

Załącznik 7728024
I super wygląda

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie bylo mnie tu wieki bo na swiecie pojawila sie moja coreczka i nie mam zbyt czasu na fajne obiadki, ale caly czas Was czytam i zapisuje inspiracje sobie na lepsze czasy

Dzis udalo mi sie zrobic cos calkiem smacznego. Na dole szpinak z czosnkiem, przyprawami i smietanka. Calosci byla jescze posypaba serem w trakcie zapiekania. Pieczemy tyle by zoltko bylo plynne Załącznik 7728025

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję narodzin córeczki
Ciekawa zapiekanka

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O Jezu, cudowne obie


Zjadłabym taki zestaw


Ale pyszności, po prostu bajka wszystko


Zapiekanka cudo, ale wieści o córeczce jeszcze fajniejsze gratuluję

My wczoraj byliśmy na "proszonym" obiedzie u mojego taty miały być schabowe i jajko sadzone, ja dodatkowo zażądałam prawdziwych frytek, a TŻ surówki z kiszonej kapusty. Tata nasze życzenia spełnił i dodatkowo machnął jeszcze: rolady wołowe, pieczeń ze schabu, ziemniaki gotowane, kapustę zasmażaną z boczkiem i grzybami, buraczki, kiszonki itd. i to wszystko na 5 osób ale w sumie dobrze, będzie miał jedzenia obiadowego na cały tydzień. Bo powiem Wam, że jak tak go sprawdzam co jadł to potrafi powiedzieć, że nic, albo na śniadanie, obiad i kolację jeść kiełbasę
Do kawy było moje tiramisu, a ciocia przyniosła obłędny kruszon
Byłam najedzona po korek, a potem musiałam jeszcze 3h wysiedzieć w teatrze, po czym wróciłam do domu o 22.30, a TŻ czekał na mnie z kanapkami na kolację i winem moja 5 z przodu jest w stanie alarmowym
A dzisiaj kończymy bolognese.
Ale super Twój tata lubi wyżyć się kulinarnie; wielkie brawa dla niego Wszystko brzmi obłędnie!

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś makaron z fasolką szparagową i pesto pietruszkowymZałącznik 7728156

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Wygląda pysznie Mam akurat ten sam makaron. Mogę prosić o przepis?

A ja nadal nie mam kiedy śledzić wątku...
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 21:58   #4309
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:

Wygląda pysznie Mam akurat ten sam makaron. Mogę prosić o przepis?

Mega prosto:
Fasolkę szparagową pociąć na 2-3 kawałki i ugotować. Nastawić makaron casarecce. W czasie jak się będzie gotować przygotować pesto wg uznania. U mnie do blendera były wrzucone następujące składniki: 50 g grana padano, 2 ząbki czosnku, garść pestek słonecznika, 3 włoskie orzechy, czubata łyżka pinii, spory pęczek natki pietruszki, kilka gałązek bazylii, na koniec oliwa. Pesto i fasolkę wrzucić do ugotowanego makaronu, energicznie wymieszać

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2020-09-23 o 06:47
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 22:01   #4310
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

A co do gotowania, to w ostatnim czasie robiłam grzanki z salami, mozzarellą, pomidorem i czerwoną cebulą i do tego sałatkę: pomidor, ogórek, cebula, papryka, biały ocet winny, jogurt naturalny.

W czwartek w knajpce zjedliśmy carbonarę (taka sobie - wcześniej mieli lepszą).

W piątek od razu po pracy jechaliśmy w góry, więc "obiad" zjedliśmy po drodze, w Macu

W sobotę ja zamówiłam pstrąga z pieca a TŻ pierogi z bryndzą. W niedzielę - ja zjadłam kwaśnicę a TŻ - pierogi ruskie.

Wczoraj zrobiłam leczo i dziś je dojadaliśmy. TŻ zażyczył sobie na ostro, więc wreszcie mogłam użyć moich mega ostrych sosów Blair'a

Jutro będzie zupa krem z papryki i zapiekanki do tego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200916_173943.jpg (147,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200917_190616.jpg (88,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200919_125005.jpg (180,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200919_124746.jpg (94,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200920_135619.jpg (114,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200920_142513.jpg (116,8 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200921_164501.jpg (95,3 KB, 41 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-22, 22:02   #4311
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Mega prosto:
Nastawić makaron casarecce i fasolkę szparagową. W czasie jak się będzie gotować przygotować pesto wg uznania. U mnie do blendera były wrzucone następujące składniki: 50 g grana padano, 2 ząbki czosnku, garść pestek słonecznika, 3 włoskie orzechy, czubata łyżka pinii, spory pęczek natki pietruszki, kilka gałązek bazylii, na koniec oliwa. Pesto i fasolkę wrzucić do ugotowanego makaronu, energicznie wymieszać

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Dziękuję
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 05:25   #4312
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj nie gotuję, miałam zamrożoną zupę z soczewicy

Upiekłam ciasto i babeczki  na urodziny. Załącznik 7728123
Ale piekne ciasto i babeczki

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś makaron z fasolką szparagową i pesto pietruszkowymZałącznik 7728156

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Super to wyglada

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Hah dziekuje dziekuje na codzien jednak poki co to moim przyjacielem jest wolnowar gdzie wrzucam co sie nawinie i wybywam z mala na spacer. Niestety malo fotogeniczne te dania wychodza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Moim przyjacielem jest piekarnik - włączamy i też wychodzimy na spacer. Nad wolnowarem cały czas myślę, czy aby na pewno jest nam potrzebny... Szkoda, że nikt z bliskich znajomych nie ma takiego sprzętu, żeby pożyczyć na kilka dni testów

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Ja kupiłam wlasnie wolnowar przed narodzinami dziecka. Ale u mnie sie zupełnie nie sprawdził bo mi nie smakowało . albo nie umiałam tego dobrze zrobic... Na szczescie dziecko dawało mi troche pogotować.


Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
A co do gotowania, to w ostatnim czasie robiłam grzanki z salami, mozzarellą, pomidorem i czerwoną cebulą i do tego sałatkę: pomidor, ogórek, cebula, papryka, biały ocet winny, jogurt naturalny.

W czwartek w knajpce zjedliśmy carbonarę (taka sobie - wcześniej mieli lepszą).

W piątek od razu po pracy jechaliśmy w góry, więc "obiad" zjedliśmy po drodze, w Macu

W sobotę ja zamówiłam pstrąga z pieca a TŻ pierogi z bryndzą. W niedzielę - ja zjadłam kwaśnicę a TŻ - pierogi ruskie.

Wczoraj zrobiłam leczo i dziś je dojadaliśmy. TŻ zażyczył sobie na ostro, więc wreszcie mogłam użyć moich mega ostrych sosów Blair'a

Jutro będzie zupa krem z papryki i zapiekanki do tego.
Wow ale pyszne wszystko. Jestem mega głodna!

U mnie wczoraj pizza bo nie miałam zupełnie nic w lodowce na obiad a calutki dzien spędziłam poza domem. Dlatego jak wrocilam to pizza juz pieknie wyrosła i tym razem z karczochami i szynka gotowana.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D40E46E8-7C0B-4A04-BCE3-2D2B448C6622.jpg (154,4 KB, 43 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 05:27   #4313
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

A ogólnie to poszłam tez wczoraj do polskiego sklepu po produkty na ten sernik i skandal nie było Twarogu wcale . Polki puste...

Lulka podaj przepis bo w necie znalazłam jakis ale nawet ne wiem czy dobry . A Twoj sprawdzony...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 06:05   #4314
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Podaje przepis.

U mnie nie była to największa blaszka, tylko kwadratowa wiec wyszedł bardzo wysok

1 kg sera z wiaderka
O, 5 kg sera twarogowego
100 mł smietanki 30
2 budynie
6 jaj
1 szklanka mleka w proszku
O, 5 szklanki mleka zwykłego
O, 5 szklanki oleju
Cukier do smaku

Sery ubijam z zoltkami białka osobno.
Dodaje budynie, cukier ,miksuje długo do gładkości. Dodaję mleka, nadal miksuje. Olej wlewam małym strumieniem.

Na końcu piana ubita z białek. Mieszkam łyżka drewnianą

U mnie spod to zwykle kupne herbatniki, ale robia sie troszkę mokre, więc można chyba też spróbować zrobić ciasto kruche.
Ja zawsze piekę w kąpieli wodnej, czyli blaszka a pod nią naczynie z wodą.
160 stopniu przez 1 godz. W razie potrzeby przykryć folia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 06:21   #4315
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Podaje przepis.

U mnie nie była to największa blaszka, tylko kwadratowa wiec wyszedł bardzo wysok

1 kg sera z wiaderka
O, 5 kg sera twarogowego
100 mł smietanki 30
2 budynie
6 jaj
1 szklanka mleka w proszku
O, 5 szklanki mleka zwykłego
O, 5 szklanki oleju
Cukier do smaku

Sery ubijam z zoltkami białka osobno.
Dodaje budynie, cukier ,miksuje długo do gładkości. Dodaję mleka, nadal miksuje. Olej wlewam małym strumieniem.

Na końcu piana ubita z białek. Mieszkam łyżka drewnianą

U mnie spod to zwykle kupne herbatniki, ale robia sie troszkę mokre, więc można chyba też spróbować zrobić ciasto kruche.
Ja zawsze piekę w kąpieli wodnej, czyli blaszka a pod nią naczynie z wodą.
160 stopniu przez 1 godz. W razie potrzeby przykryć folia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki Ci Lulka! Zrobie go tylko teraz mysle czy jak kupie normalny twarog w Tesco i go zmiele blenderem to chyba bedzie ok??? Kupic pełnotłusty?
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 07:51   #4316
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Wiesz wtedy może będzie trzeba dodać więcej mleka. Mogą być inne proporcje. To już musisz poznać po gęstości. Ja nigdy nie robię z samego sera z wiaderka bo by była ciapka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 08:57   #4317
AniaGroszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 27
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

No i po lekturze nakręciłam się na leczo
AniaGroszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 11:21   #4318
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj pizza bo nie miałam zupełnie nic w lodowce na obiad a calutki dzien spędziłam poza domem. Dlatego jak wrocilam to pizza juz pieknie wyrosła i tym razem z karczochami i szynka gotowana.
pysznie wygląda pizza

Ja dziś robię coś jak pieczeń rzymską, wczoraj sobie już przygotowałam pieczarki do środka dodam i pewnie zrobię do tego puree
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 12:06   #4319
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Wiesz wtedy może będzie trzeba dodać więcej mleka. Mogą być inne proporcje. To już musisz poznać po gęstości. Ja nigdy nie robię z samego sera z wiaderka bo by była ciapka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzieki Lulka za wskazówki. Zmieliłam i faktycznie musiałam dodać troche mleka bo inaczej nie mozna było tego wymieszać. Teraz jade po syna i potem dokończę ciasto.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
pysznie wygląda pizza

Ja dziś robię coś jak pieczeń rzymską, wczoraj sobie już przygotowałam pieczarki do środka dodam i pewnie zrobię do tego puree
Dziekuje Personal!

Ja dzis druga pizza bo zrobiłam znowu 4 ale na jutro planuje zrobic crack chicken z wolnowaru. Amerykański przepis prawie ze z półproduktów . Pałki z kurczaka bez kości z serkiem philadelphia, cheddarem i bekonem .

Musze Wam jeszcze sie pochwalić bo wczoraj zupełnie przypadkowo przygotowałam banan, jabłko, mleko migdałowe bez cukru i łyżka masła orzechowego. Zblendowalam to na napój. I jak moj syn wrocil ze żłobka to mu to dałam w normalnej szklance bo wszystkie jego kubki były brudne... byłam pewna ze albo tego nie ruszy zupełnie albo rozleje wszedzie dookoła... a on całe wypił i nic ani kropli nie rozlał i jeszcze trzy razy przychodził po więcej . Ja nie wiem kiedy on sie nauczył pic z kubka. W domu mu zwykle daje taki zamknięty w ktorego trzeba ssać zeby sie napić wody a tu sie okazuje ze on juz ze szklanki sobie swietnie radzi bez pomocy. Duzy chłopczyk juz...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-23, 13:44   #4320
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Karolina Gratulacje , dzielny synek

Kradnę przepis. Muszę kupić mleko, ale zamiast jabłka dam maliny

Pochwal się sernikiem.

U mnie dziś resztki że wczoraj. Ziemniaki z filetem, buraczki. Usmażyłam też naleśniki z dżemem. Syn miał dwa obiadki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.