Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 12:43   #4291
lulka19
Zakorzenienie

Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pelagia masz cudownego ojca ale jego to chyba cieszy prawda?

Nie nadążam za wizazem...
Wczoraj karkówka pieczona z ziemniaczkami, cebula i dynia

Dziś reszta tego, i trochę zupy pomidorowej na rosole od teściów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Personal oj współczuję. Ja mam blat jak w Restauracji, a i tak ledwo sie mieszczę 🤣

" 9 miesięcy noszenia, całe życie kochania"
Bartosz 11.04.2016<3
lulka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:38   #4292
KarolinaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Gratuluję:roz a:

U mnie w piątek pizza truflowa, pyszna. W sobotę spaghetti z sosem z białą kiełbaską i warzywami, tym razem dałam cukinię, wyszła pyszna, nawet mama T-żta chwaliła Wczoraj makaron ze szpinakowym pesto, a na kolację ryż pieczony z jabłkami-smak dzieciństwa
A dziś mam w planie łososia.
Cały weekend cierpiałam z powodu ilości blatu w kuchni. Jakiś dramat. Nie wiem jak to przerobić? Na tym blacie jest pływa, zlew, ekspres i w sumie starcza miejsca na jeden talerz
Wszystko pyszne

Cytat:
Niestety po drugiej stronie dwoje drzwi, więc musi stać tutaj. Najgorzej, że ja gotuję, wyjmuję wszystko, potem sprzątam, a tutaj wyjmę coś i od razu muszę schować bo już nie mam gdzie gotować. Trochę szkoda pieniędzy na remont, bo to na dwa-trzy lata góra mieszkanie, a potem i tak jak się sprzeda to wielkiego zysku z kuchni nie będzie

Owszem!

można, można. Kasy nieco szkoda, bo na przyszły rok będzie spory wydatek, ale muszę coś wymyślić z blatem i usunąć ten koszmarny panel z papryczkami
Współczuje braku blatu! Dla mnie musi byc duzo miejsca zeby wygodnie sie gotowało. Jedyne co moge podpowiedziec to jesli masz troszke miejsca w tej kuchni to w Ikea sa takie wyspy kuchenne. W poprzednim domu miałam niskie blaty ktorych bardzo mie lubiłam i dlatego kupiliśmy taka wyspę wlasnie. Świetna sprawa... robi za stol i tym samym za blat. A dodatkowo po drugiej stronie od krzeseł sa polki na przechowywanie misek czy garnków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13DF996E-F67C-448D-97CE-AF7296689508.jpg (106,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 45C2373E-1D0E-476B-9EF1-37A3A6AE76A5.jpg (173,1 KB, 24 załadowań)
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:56   #4293
Roselyn
Rozeznanie

Dziekuje za gratulacje
U bas dzis bedzie dorsz w panierce, warzywa z patelni i bulka czosnkowa.

Co do blatow to ja rok cierpialam na jego absolutny brak. Mialam moze 50 cm wolnego blatu. Kroilam na desce polozonej na plycie indukcyjnej ... koooooszmar.
Na szczescie moj tata zbudowal mi wspaniala drewniana wyspa (cos jak ta ze zdjecia ale ona tez robi za stol wiec ma takie wystajace blaty)

Stary Wczoraj, 15:21   #4294
Sariah
Raczkowanie

Dzisiaj frytki z majonezem, nie mam weny na fancy obiady a jednoczesnie mam ochote na cos niezdrowego.
Sariah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:14   #4295
Alassska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie bylo mnie tu wieki bo na swiecie pojawila sie moja coreczka i nie mam zbyt czasu na fajne obiadki, ale caly czas Was czytam i zapisuje inspiracje sobie na lepsze czasy

Dzis udalo mi sie zrobic cos calkiem smacznego. Na dole szpinak z czosnkiem, przyprawami i smietanka. Calosci byla jescze posypaba serem w trakcie zapiekania. Pieczemy tyle by zoltko bylo plynne Załącznik 7728025

Gratuluje powiększenia rodziny!

Obiad bardzo pomysłowy

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O Jezu, cudowne obie

Zjadłabym taki zestaw

Ale pyszności, po prostu bajka wszystko

Zapiekanka cudo, ale wieści o córeczce jeszcze fajniejsze gratuluję

My wczoraj byliśmy na "proszonym" obiedzie u mojego taty miały być schabowe i jajko sadzone, ja dodatkowo zażądałam prawdziwych frytek, a TŻ surówki z kiszonej kapusty. Tata nasze życzenia spełnił i dodatkowo machnął jeszcze: rolady wołowe, pieczeń ze schabu, ziemniaki gotowane, kapustę zasmażaną z boczkiem i grzybami, buraczki, kiszonki itd. i to wszystko na 5 osób ale w sumie dobrze, będzie miał jedzenia obiadowego na cały tydzień. Bo powiem Wam, że jak tak go sprawdzam co jadł to potrafi powiedzieć, że nic, albo na śniadanie, obiad i kolację jeść kiełbasę
Do kawy było moje tiramisu, a ciocia przyniosła obłędny kruszon
Byłam najedzona po korek, a potem musiałam jeszcze 3h wysiedzieć w teatrze, po czym wróciłam do domu o 22.30, a TŻ czekał na mnie z kanapkami na kolację i winem moja 5 z przodu jest w stanie alarmowym
A dzisiaj kończymy bolognese.
To tata poszalał Jadłabym!

U nas weekend w biegu. W sobotę w górach byliśmy więc cały dzień za bułkach i zupie ze schroniska.

Wczoraj odpoczywaliśmy, więc na obiad była pizza na gotowym spodzie z lidla

A dziś, chińskie warzywa z mrożonki z mielonym mięsem wołowym i ryżem. Mega proste i mega pyszne
Alassska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:44   #4296
Ervisha
Zakorzenienie

Cytat:
Nie bylo mnie tu wieki bo na swiecie pojawila sie moja coreczka i nie mam zbyt czasu na fajne obiadki, ale caly czas Was czytam i zapisuje inspiracje sobie na lepsze czasy

Dzis udalo mi sie zrobic cos calkiem smacznego. Na dole szpinak z czosnkiem, przyprawami i smietanka. Calosci byla jescze posypaba serem w trakcie zapiekania. Pieczemy tyle by zoltko bylo plynne Załącznik 7728025

Gratuluje

Książki potrzebują nowego domu

Ervisha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 07:40   #4297
Pelagia_W
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Pelagia, ale Tata nagotował na samą myśl o roladach wołowych mi ślinka leci. jak coś zostanie, to ja chętna jestem
Zapraszam

Cytat:
Gratuluję:roz a:

U mnie w piątek pizza truflowa, pyszna. W sobotę spaghetti z sosem z białą kiełbaską i warzywami, tym razem dałam cukinię, wyszła pyszna, nawet mama T-żta chwaliła Wczoraj makaron ze szpinakowym pesto, a na kolację ryż pieczony z jabłkami-smak dzieciństwa
A dziś mam w planie łososia.
Cały weekend cierpiałam z powodu ilości blatu w kuchni. Jakiś dramat. Nie wiem jak to przerobić? Na tym blacie jest pływa, zlew, ekspres i w sumie starcza miejsca na jeden talerz
Współczuję, ja w obecnym mieszkaniu (wynajmowanym) mam sporą kuchnię i odpowiednią ilość blatu, ale np. w mieszkaniu rodziców jest dramat. Pamiętam, że każdorazowe wyciąganie stolnicy żeby ciasto rozwałkować kończyło się przestawianiem praktycznie wszystkiego

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj tarta szpinakowa, bo chodzi za mną już od dłuższego czasu. Udekorowana pomidorkami koktajlowymi, bo mam sporo do zużycia. Spód kupny - aż taka ambitna nie jestem plus autentycznie nie mam miejsca w mojej mikro kuchni na jakieś większe przygotowywanie składników.
Super, zjadłabym

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Pelagia masz cudownego ojca ale jego to chyba cieszy prawda?
Oj tak, na wszelkie sposoby nakłaniam go do aktywności kuchennej bo rozumiem, że dla samego siebie się nie chce. Ja gdybym mieszkała sama to pewnie żywiłabym się zupkami chińskimi

U nas wczoraj zmiana planów - TŻ zobaczył, że rozmraża się schab i kurki (czyli obiad na dziś) i zapragnął tego dania od razu Na szczęście szybko się je robi - akurat ziemniaki się ugotowały. Do tego buraczki. A bolognese skończymy dziś.
Z kolei na jutro i kolejne dni planuję żurek - taki na wypasie. Do tego puree tak, jak robi Lulka i od razu pytanie - chrzan dodajesz tylko do ziemniaków czy do samej zupy też?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200922_082151.jpg (143,5 KB, 24 załadowań)
Pelagia_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:07   #4298
Ervisha
Zakorzenienie

kurki ale chciałabym spróbować

Książki potrzebują nowego domu

Ervisha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:40   #4299
Personal_Jesus
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Współczuję, ja w obecnym mieszkaniu (wynajmowanym) mam sporą kuchnię i odpowiednią ilość blatu, ale np. w mieszkaniu rodziców jest dramat. Pamiętam, że każdorazowe wyciąganie stolnicy żeby ciasto rozwałkować kończyło się przestawianiem praktycznie wszystkiego

Super, zjadłabym

Oj tak, na wszelkie sposoby nakłaniam go do aktywności kuchennej bo rozumiem, że dla samego siebie się nie chce. Ja gdybym mieszkała sama to pewnie żywiłabym się zupkami chińskimi

U nas wczoraj zmiana planów - TŻ zobaczył, że rozmraża się schab i kurki (czyli obiad na dziś) i zapragnął tego dania od razu Na szczęście szybko się je robi - akurat ziemniaki się ugotowały. Do tego buraczki. A bolognese skończymy dziś.
Z kolei na jutro i kolejne dni planuję żurek - taki na wypasie. Do tego puree tak, jak robi Lulka i od razu pytanie - chrzan dodajesz tylko do ziemniaków czy do samej zupy też?
Ja nie chcę myśleć gdzie miałabym zmieścić stolnicę, chyba na podłodze jedynie
Schab i kurki musi to być pyszne!

Cytat:

Co do blatow to ja rok cierpialam na jego absolutny brak. Mialam moze 50 cm wolnego blatu. Kroilam na desce polozonej na plycie indukcyjnej ... koooooszmar.
Na szczescie moj tata zbudowal mi wspaniala drewniana wyspa (cos jak ta ze zdjecia ale ona tez robi za stol wiec ma takie wystajace blaty)
ja też muszę część rzeczy kroić na płycie na szczęście przetrzymać góra trzy lata

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wszystko pyszne

Współczuje braku blatu! Dla mnie musi byc duzo miejsca zeby wygodnie sie gotowało. Jedyne co moge podpowiedziec to jesli masz troszke miejsca w tej kuchni to w Ikea sa takie wyspy kuchenne. W poprzednim domu miałam niskie blaty ktorych bardzo mie lubiłam i dlatego kupiliśmy taka wyspę wlasnie. Świetna sprawa... robi za stol i tym samym za blat. A dodatkowo po drugiej stronie od krzeseł sa polki na przechowywanie misek czy garnków
no myślę też o takiej mobilnej wyspie na kółkach, że można ją położyć pod ścianą, a jak jest potrzeba to sobie przenieść, byleby było coś gdzieś odłożyć W docelowym domu będzie wyspa!

Wczoraj miał być łosoś, ale TŻ miał catering na planie, więc nie jadł obiadu, ja zjadłam odsmażane pierogi szpinakowe z sałatką, a dziś idę do mamy na rosół

kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:51   #4300
lulka19
Zakorzenienie

Pelagia ja daje tylko do ziemniaków, bo to że słoiczka. Do zupy można dodać kawałek korzenia, ale ja nie daje

U mnie dziś puree z chrzanem właśnie, piersi z kurczaka z piekarnika z pieczarkami i papryka, oraz surówka moja z pory

" 9 miesięcy noszenia, całe życie kochania"
Bartosz 11.04.2016<3
lulka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:55   #4301
Imperfecta
córka marnotrawna

GG do Imperfecta

Ja dzisiaj nie gotuję, miałam zamrożoną zupę z soczewicy

Upiekłam ciasto i babeczki ☺ na urodziny. IMG_20200922_101449-01.jpeg
Stary Dzisiaj, 12:22   #4302
Alassska
Raczkowanie

Dziś będzie filet z pstrąga z ziemniaczkami z piekarnika i sałatką. Niezbyut często jem rybę, która nie jest łososiem, więc zobaczymy jak to wyjdzie
Alassska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 13:46   #4303
azaina
Rozeznanie

dyniową fasolkę własnego przepisu

https://karolinaplaza.pl/dyniowa-fas...-po-bretonsku/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0040-1 (przeciągnięte).jpg (236,3 KB, 4 załadowań)
Stary Dzisiaj, 14:03   #4304
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez azaina Pokaż wiadomość
dyniową fasolkę własnego przepisu

https://karolinaplaza.pl/dyniowa-fas...-po-bretonsku/
Pysznie wyglada

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 4 (0 użytkowników i 4 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości