Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-04-22, 06:46   #4201
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dzięki, będę coś dalej szukać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-22, 10:08   #4202
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Rodzaj materiału jest bardzo ważny w Kibbe. Co prawda zalecenia z Metamorfoz są przestarzałe, bo 30 lat temu były jednak trochę inne materiały, ale zasada budowania outfitu pozostaje taka sama czyli dla SD:

Your silhouette is bold and sweeping composed of strong geometric outlines that are softened by narrowly draped and flowing lines. Your accessories and detail are oversized and ultra-ornate. Shoulders should always be strong and broad, and there should be an emphasis on a strong vertical line, head-to-toe. A "T" silhouette is your most successful basic statement. An important addition to this outline is your use of lightweight fabrics. Heavyweights will be stiff and unbending on you, and when they are executed in the shapes you wear, they will completely overwhelm you and seem quite graceless.

Dla FN:
Your silhouette is boldly unconstructed, composed of oversized or irregular geometric shapes with soft edges (not sharp). Lines are relaxed and sweeping, always executed in bold strokes, with an emphasis on the strongly vertical and strongly horizontal. Stiff tailoring and severe lines should be left by the wayside, for they will be extremely cold and stark on you, totally out of keeping with your warmth and openness. They will also make you appear awkward and gawky, for you have too much broadness to be successfully encompassed by sleek and narrow clothing.


Tutaj jest redditowy wątek KLIK, w którym pierwszy komentarz dobrze wyjaśnia, czym jest uwzględnianie/odwzorowanie linii ciała w ubraniu i jak to się ma do różnych materiałów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-23, 16:11   #4203
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam polecana sukienkę. Na zdjęciach wygląda nawet fajnie ale na żywo najkrótsza cześć dołu kończy się w złym miejscu i nie wygląda to zbyt korzystnie. Ale ogra i ogólnie krój jest super z tym że wolę chyba jednak proste cięcia dołu.
Zamówilam też tam jeden sweter który był w fajnej promocji na próbę ale chyba nie leży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rodzaj materiału jest bardzo ważny w Kibbe. Co prawda zalecenia z Metamorfoz są przestarzałe, bo 30 lat temu były jednak trochę inne materiały, ale zasada budowania outfitu pozostaje taka sama czyli dla SD:

Your silhouette is bold and sweeping composed of strong geometric outlines that are softened by narrowly draped and flowing lines. Your accessories and detail are oversized and ultra-ornate. Shoulders should always be strong and broad, and there should be an emphasis on a strong vertical line, head-to-toe. A "T" silhouette is your most successful basic statement. An important addition to this outline is your use of lightweight fabrics. Heavyweights will be stiff and unbending on you, and when they are executed in the shapes you wear, they will completely overwhelm you and seem quite graceless.

Dla FN:
Your silhouette is boldly unconstructed, composed of oversized or irregular geometric shapes with soft edges (not sharp). Lines are relaxed and sweeping, always executed in bold strokes, with an emphasis on the strongly vertical and strongly horizontal. Stiff tailoring and severe lines should be left by the wayside, for they will be extremely cold and stark on you, totally out of keeping with your warmth and openness. They will also make you appear awkward and gawky, for you have too much broadness to be successfully encompassed by sleek and narrow clothing.


Tutaj jest redditowy wątek KLIK, w którym pierwszy komentarz dobrze wyjaśnia, czym jest uwzględnianie/odwzorowanie linii ciała w ubraniu i jak to się ma do różnych materiałów.
Dzięki, fajnie wyjaśnione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-23, 18:51   #4204
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Wrzuciłam polecana sukienkę. Na zdjęciach wygląda nawet fajnie ale na żywo najkrótsza cześć dołu kończy się w złym miejscu i nie wygląda to zbyt korzystnie. Ale ogra i ogólnie krój jest super z tym że wolę chyba jednak proste cięcia dołu.
Zamówilam też tam jeden sweter który był w fajnej promocji na próbę ale chyba nie leży.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sukienka jest nawet niezła, ale chyba bym z tą górą coś zrobiła, bo wydaje się zbyt geometryczna i jakby było zbyt dużo materiału na szerokość w części od biustu do ramion. Może lepiej by było, jakby lekko złapać/przewiązać materiał z obu stron dekoltu, żeby wyszło coś w kierunku dekoltu queen Anne jak na focie na dole.

I tak się zastanawiam, czy to plus sweter nie wskazują czasem na to, że FN by u Ciebie odpadało, bo jakoś ta szerokość swetra i sukienki w górnej części ciała nie wydają się być dla Ciebie korzystne.

Mierzyłam jakiś czas temu bardzo podobny sweter, bo byłam ciekawa, czy kolor uratuje krój i też mi się wydaje, że po prostu nie mam na tyle width w górnej części ciała, żeby udźwignąć taki fason. Wrzuciłam foto do albumu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg queen anne.jpg (80,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sweter.jpg (11,4 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-04-23 o 18:58
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-23, 19:50   #4205
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sukienka jest nawet niezła, ale chyba bym z tą górą coś zrobiła, bo wydaje się zbyt geometryczna i jakby było zbyt dużo materiału na szerokość w części od biustu do ramion. Może lepiej by było, jakby lekko złapać/przewiązać materiał z obu stron dekoltu, żeby wyszło coś w kierunku dekoltu queen Anne jak na focie na dole.

I tak się zastanawiam, czy to plus sweter nie wskazują czasem na to, że FN by u Ciebie odpadało, bo jakoś ta szerokość swetra i sukienki w górnej części ciała nie wydają się być dla Ciebie korzystne.

Mierzyłam jakiś czas temu bardzo podobny sweter, bo byłam ciekawa, czy kolor uratuje krój i też mi się wydaje, że po prostu nie mam na tyle width w górnej części ciała, żeby udźwignąć taki fason. Wrzuciłam foto do albumu.
Masz. Ładnie to wygląda. Z tym dołem może być, bo jest dopasowana, a trochę luzu na górze nie robi krzywdy chyba nikomu. Ale u Ciebie lepiej to wygląda na zdjęciu z prawej strony.
Tak się zastanawiam, czy jednak gdzieś nie masz tego Alabastrowego - on jest "bardzo despotyczny, i nie chodzi tu o strojenie się, tylko o dbanie o każdy element stroju" według Olgi. Myślę, że tak może się u Ciebie przejawiać, oprócz wrażenia chłodu i sterylności. To nie znaczy, że będzie pasował Ci ten styl całościowo, tylko jego niektóre założenia. Ja też nie widzę siebie w Różanym stylu, a i tak go mam, bo ogólnie różowy to mój korzystny kolor.
Zrobiłam po raz kolejny podejście do szminki w kredce Golden Rose z tej matowej serii, o nr 08. Maria z USK ją bardzo zachwalała i zaintrygowała mnie na tyle, że w końcu ją kupiłam. No i powiem szczerze, jestem zaskoczona. Ten kolor zupełnie inaczej wychodzi na ustach niż się zapowiada w opakowaniu czy nawet maźnięty na ręce. W opakowaniu wygląda na dość niepozorny, zgaszony róż, a na moich ustach powstało coś na kształt dość ciemnego, intensywnego chłodnego burgundu. Na zdjęciu tego może nie być widać, bo wybiły się głównie czerwone tony. Pierwszy raz właściwie się z czymś takim spotykam. Szminka też nie jest tak matowa, jakby to wynikało z opakowania, tylko jest bardziej kremowa. Jak to pozory mogą mylić.
Wrzuciłam zdjęcia.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-04-23 o 19:54
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-23, 21:53   #4206
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89195326]Masz. Ładnie to wygląda. Z tym dołem może być, bo jest dopasowana, a trochę luzu na górze nie robi krzywdy chyba nikomu. Ale u Ciebie lepiej to wygląda na zdjęciu z prawej strony.
[/QUOTE]

Lepiej po prawej, bo jest skontrastowanie szerokiej góry z węższymi i krótszymi spodniami, a wersja sweter + długie i szerokie spodnie to już pójście w width + vertical, a to na mnie za dużo. Ogólnie tego typu swetry bardzo wydają mi się bardzo mocno wpisywać w naturale.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89195326]
Tak się zastanawiam, czy jednak gdzieś nie masz tego Alabastrowego - on jest "bardzo despotyczny, i nie chodzi tu o strojenie się, tylko o dbanie o każdy element stroju" według Olgi. Myślę, że tak może się u Ciebie przejawiać, oprócz wrażenia chłodu i sterylności. To nie znaczy, że będzie pasował Ci ten styl całościowo, tylko jego niektóre założenia. Ja też nie widzę siebie w Różanym stylu, a i tak go mam, bo ogólnie różowy to mój korzystny kolor.[/QUOTE]

Tylko czy już sam Słoneczny nie jest wystarczająco despotyczny i "porządnicki"? Niewykluczone że masz rację, zapewne mam jakis drugorzędny yinowy E, ale nie potrafię go nazwać.

A co do różu, to ta sukienka Pani_Auto wydaje mi się trochę zbyt zimna dla niej.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89195326]
Zrobiłam po raz kolejny podejście do szminki w kredce Golden Rose z tej matowej serii, o nr 08. Maria z USK ją bardzo zachwalała i zaintrygowała mnie na tyle, że w końcu ją kupiłam. No i powiem szczerze, jestem zaskoczona. Ten kolor zupełnie inaczej wychodzi na ustach niż się zapowiada w opakowaniu czy nawet maźnięty na ręce. W opakowaniu wygląda na dość niepozorny, zgaszony róż, a na moich ustach powstało coś na kształt dość ciemnego, intensywnego chłodnego burgundu. Na zdjęciu tego może nie być widać, bo wybiły się głównie czerwone tony. Pierwszy raz właściwie się z czymś takim spotykam. Szminka też nie jest tak matowa, jakby to wynikało z opakowania, tylko jest bardziej kremowa. Jak to pozory mogą mylić.
Wrzuciłam zdjęcia.[/QUOTE]

Ładnie Ci w niej
Wydaje mi się, że to częsty efekt, że na różnych ustach ta sama szminka potrafi wyjść prawie że nie do poznania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-23, 22:20   #4207
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Lepiej po prawej, bo jest skontrastowanie szerokiej góry z węższymi i krótszymi spodniami, a wersja sweter + długie i szerokie spodnie to już pójście w width + vertical, a to na mnie za dużo. Ogólnie tego typu swetry bardzo wydają mi się bardzo mocno wpisywać w naturale.




Tylko czy już sam Słoneczny nie jest wystarczająco despotyczny i "porządnicki"? Niewykluczone że masz rację, zapewne mam jakis drugorzędny yinowy E, ale nie potrafię go nazwać.

A co do różu, to ta sukienka Pani_Auto wydaje mi się trochę zbyt zimna dla niej.




Ładnie Ci w niej
Wydaje mi się, że to częsty efekt, że na różnych ustach ta sama szminka potrafi wyjść prawie że nie do poznania.
Dziękuję to prawda. U jednej dziewczyny na YT wyszła bardziej fioletowawa, u mnie wybiły się mocniej czerwone tony, ale to pewnie dlatego, że mam taki kolor ust. Tak czy inaczej, zaskakująco mocny kolor, wcale nie taki zgaszony, jak to niektóre dziewczyny opisują.
O Słonecznym tego nie wyczytałam. Alabastrowy może odpowiadać za wzrost (średni w stronę niskiego, Ty masz trochę poniżej 165 cm, więc to by się zgadzało) i za tę "porządnikość" u Ciebie, taką "sterylną" aurę. Słoneczny i Król to wysoki wzrost.
Nie zamieszczałam zdjęcia, ale upewniłam się dziś, że mam Francuski Ethereal. Dobrze u mnie wygląda skontrastowanie czerwonego, granatowego i czarnego razem. Czasem jak patrzyłam na kolaż, to wydawało mi się, że ten styl jest za mało dramatyczny dla mnie, ale jednak okazało się, że broni się kontrastem. Energetyczny pod DC też mógłby u mnie zadziałać, ale już nie pod FG i G. Animowane wzory to już za dużo dla mnie, ale energetyczne bloki koloru mogą być.
Karmazynowy mam na pewno, już kilka osób mi to powiedziało, nie jestem pewna Królewskiego. Iskrząca i Różana kolorystyka mi pasuje. Spory rozrzut tych Ethereali czuję u siebie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-24, 02:32   #4208
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Pani Auto o co Ci chodzi z dołem sukienki? Ta krótsza część trafia idealnie w najkorzystniejsze miejsce - pod kolanem, co nadaje figurze lekkości. Długość spódnic na równo w połowie łydki obciąża wizualnie.
Chimay podrzuciła fajny pomysł z górą, bo właśnie chyba jest zbyt naturalowa, ale nadal uwazam, że materiał sukienki, to dobry kierunek Tylko góra powinna być jeszcze bardziej posh i elegancka.

Chimay tak, mimo koloru to nie było wow, ale dzięki kolorowi nie było też NIE. Jednak to ecru Cię bardzo lubi.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-24, 08:45   #4209
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Pani Auto o co Ci chodzi z dołem sukienki? Ta krótsza część trafia idealnie w najkorzystniejsze miejsce - pod kolanem, co nadaje figurze lekkości. Długość spódnic na równo w połowie łydki obciąża wizualnie.
Chimay podrzuciła fajny pomysł z górą, bo właśnie chyba jest zbyt naturalowa, ale nadal uwazam, że materiał sukienki, to dobry kierunek Tylko góra powinna być jeszcze bardziej posh i elegancka.

Chimay tak, mimo koloru to nie było wow, ale dzięki kolorowi nie było też NIE. Jednak to ecru Cię bardzo lubi.
Ecru zdecydowanie służy chimay.
U Olgi pojawił się ciekawy artykuł:
https://olgabrylinska.com/typologia-.../#comment-2837
Co do harców Kibbego z odwiecznymi modyfikacjami, mam takie samo zdanie, co Olga.
Po kilku latach przerwy kupiłam wzorzystą bluzkę. I to mocno wzorzystą - podejrzewam, że krój i wzór jest Energetyczny. W każdym razie kolory są na pewno takie. Wrzuciłam zdjęcie.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-04-27 o 17:30
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-29, 10:33   #4210
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Maggie Q podobasz mi się takiej kolorystyce, szczególnie że dodałaś konkretny kolor szminki. Nie wiem co założyłaś do tej bluzki na dół ale pasowałyby do niej szerokie klasyczne sprane jeansy-jakoś taki klimat hippie
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-29, 17:04   #4211
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Zadebiutowałam dzisiaj w nowej bluzce i oprawkach. Mają pomarańczowe uchwyty. Naprawdę zaczynam przekonywać się do pomarańczowego koloru. Przy okazji zaobserwowałam dzisiaj jak ubiera się młodzież szkolna - nie brakuje osób z kolorowymi włosami, klimatów rockowych, ekstrawagancji. Widziałam dziewczynę ubraną na czarno, e stylu gotycko- rockowym. Miała wyraźnie zaznaczone usta w kolorze intensywnie czerwonym. W ogóle widzę, że dziewczyny nie wstydzą się intensywnego koloru na ustach, nawet na co dzień.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-30, 19:46   #4212
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89195558]
U Olgi pojawił się ciekawy artykuł:
https://olgabrylinska.com/typologia-.../#comment-2837
Co do harców Kibbego z odwiecznymi modyfikacjami, mam takie samo zdanie, co Olga.
[/QUOTE]


Mnie z kolei ten wpis trochę rozczarował, to taka dość powierzchowna analiza, a temat jest ciekawy. Olga pisze, że Kibbe usunął Classic i Romantic, a zapomina o Natural.

Nie wiem też skąd wzięła info, że typ FG zawsze był pod wpływem Natural - bo nie pochodzi ze "starego" ani "nowego" Kibbe, jeśli już to jego moderatorka kiedyś pisała na swoim blogu o podtypie FG z kierunkiem na N i potem się wielokrotnie z tego wycofywała.

Nie zgadzam się też z tym, że Kibbe chodzi o bycie w centrum uwagi, bo popularność jego systemu wydarzyła się prawie bez jego aktywnego udziału, a wręcz jakby przeciw niemu. Facet totalnie nie umie w marketing i media społecznościowe i nie wygląda nawet, jakby zamierzał próbować, więc jakie tu bycie w centrum uwagi.
No ale to tylko moja opinia, ani Olga ani nikt z nas nie zna Kibbe i jego pobudek.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89195558]
Po kilku latach przerwy kupiłam wzorzystą bluzkę. I to mocno wzorzystą - podejrzewam, że krój i wzór jest Energetyczny. W każdym razie kolory są na pewno takie. Wrzuciłam zdjęcie.[/QUOTE]

Wydaje mi się trochę zbyt chaotyczna, zwłaszcza w zestawieniu z kolorowymi kolczykami. W wersji ze swetrem fajniej.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89202648]Zadebiutowałam dzisiaj w nowej bluzce i oprawkach. Mają pomarańczowe uchwyty. Naprawdę zaczynam przekonywać się do pomarańczowego koloru.
[/QUOTE]

Pasuje Ci ten kształt.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89202648]
Przy okazji zaobserwowałam dzisiaj jak ubiera się młodzież szkolna - nie brakuje osób z kolorowymi włosami, klimatów rockowych, ekstrawagancji. Widziałam dziewczynę ubraną na czarno, e stylu gotycko- rockowym. Miała wyraźnie zaznaczone usta w kolorze intensywnie czerwonym. W ogóle widzę, że dziewczyny nie wstydzą się intensywnego koloru na ustach, nawet na co dzień.[/QUOTE]

Tak, dużo jest ciemnych ust. Tylko to moda nie dla każdego łaskawa. Mignęła mi ostatnio dziewczyna, której twarz jakos mnie zaniepokoiła, miała czerwono-bordową szminkę i moje pierwsze skojarzenie było takie, że dostała z pięści w usta i wykwitł jej krwiak. Pewnie jakiś typ kolorystyczny całkiem odległy od takiej kolorystyki w makijażu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-30, 20:09   #4213
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie z kolei ten wpis trochę rozczarował, to taka dość powierzchowna analiza, a temat jest ciekawy. Olga pisze, że Kibbe usunął Classic i Romantic, a zapomina o Natural.

Nie wiem też skąd wzięła info, że typ FG zawsze był pod wpływem Natural - bo nie pochodzi ze "starego" ani "nowego" Kibbe, jeśli już to jego moderatorka kiedyś pisała na swoim blogu o podtypie FG z kierunkiem na N i potem się wielokrotnie z tego wycofywała.

Nie zgadzam się też z tym, że Kibbe chodzi o bycie w centrum uwagi, bo popularność jego systemu wydarzyła się prawie bez jego aktywnego udziału, a wręcz jakby przeciw niemu. Facet totalnie nie umie w marketing i media społecznościowe i nie wygląda nawet, jakby zamierzał próbować, więc jakie tu bycie w centrum uwagi.
No ale to tylko moja opinia, ani Olga ani nikt z nas nie zna Kibbe i jego pobudek.




Wydaje mi się trochę zbyt chaotyczna, zwłaszcza w zestawieniu z kolorowymi kolczykami. W wersji ze swetrem fajniej.




Pasuje Ci ten kształt.



Tak, dużo jest ciemnych ust. Tylko to moda nie dla każdego łaskawa. Mignęła mi ostatnio dziewczyna, której twarz jakos mnie zaniepokoiła, miała czerwono-bordową szminkę i moje pierwsze skojarzenie było takie, że dostała z pięści w usta i wykwitł jej krwiak. Pewnie jakiś typ kolorystyczny całkiem odległy od takiej kolorystyki w makijażu.
Dzięki za opinię. Tak, ona jest bardzo wzorzysta, wręcz pstrokata, ale w połączeniu z czarnymi spodniami i jasnoszarym swetrem to się trochę tonuje.
Mnie akurat moda na ciemne kolory ust się całkiem podoba. Pamiętam, jak przed laty moje rówieśnice praktycznie bały się makijażu, o szminkach nie wspominając. Ja trochę się wyróżniałam swoim eksperymentami z różnymi kolorami, nie zawsze były udane, ale dzięki temu przetestowałam, co mi naprawdę pasuje.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-30, 20:15   #4214
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89203608]Dzięki za opinię. Tak, ona jest bardzo wzorzysta, wręcz pstrokata, ale w połączeniu z czarnymi spodniami i jasnoszarym swetrem to się trochę tonuje.
Mnie akurat moda na ciemne kolory ust się całkiem podoba. Pamiętam, jak przed laty moje rówieśnice praktycznie bały się makijażu, o szminkach nie wspominając. Ja trochę się wyróżniałam swoim eksperymentami z różnymi kolorami, nie zawsze były udane, ale dzięki temu przetestowałam, co mi naprawdę pasuje.[/QUOTE]

Ja pamiętam czasy mojej wczesnej dorosłości, kiedy czerwona szminka albo paznokcie wydawały się czymś strasznie wyzywającym. Lata 00 upodobały sobie pastelowe błyszczyki i jasne, perłowe wykończenia, w ogóle nie kojarzę, żeby moje pokolenie sięgało wtedy po szminki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-30, 20:44   #4215
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja pamiętam czasy mojej wczesnej dorosłości, kiedy czerwona szminka albo paznokcie wydawały się czymś strasznie wyzywającym. Lata 00 upodobały sobie pastelowe błyszczyki i jasne, perłowe wykończenia, w ogóle nie kojarzę, żeby moje pokolenie sięgało wtedy po szminki.
Tak, ja też używałam kiedyś częściej błyszczyków. Dzisiaj mój ulubiony kosmetyk do ust to płynna szminka o pełnym kryciu i raczej błyszcząca. Faktycznie kiedyś czerwonej szminki się nie uswiadczyło na ulicach, ten kolor był chyba odbierany jako wieczorowy. Chociaż ja na licencjacie miałam swoją pierwszą czerwoną pomadkę z Maybelline. Pamiętam, że miała odcień koralowy. Chociaż miałam też jakąś winną z Avonu i też wyglądała nieźle.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-30, 20:46   #4216
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Maggie, mnie się gryzie z tobą ta bluzka. A szminka bardzo fajna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-30, 21:13   #4217
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89203648]Maggie, mnie się gryzie z tobą ta bluzka. A szminka bardzo fajna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dzięki
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-02, 17:13   #4218
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam do albumu eksperymentalnie zamówione kolczyki w stylu Króla. Co prawda to tanie blaszaki, ale nie planuję się włamywać do skarbca królewskiego, żeby przymierzyć prawdziwie w tym stylu. Spodziewałam się o wiele gorszego efektu. Co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20220502_180445.jpg (275,0 KB, 24 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-02, 17:49   #4219
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Maggie bardzo fajna zmiana z oprawkami.

Chimay podobają mi się w wersji do granatowego weluru.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-02, 18:44   #4220
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wrzuciłam do albumu eksperymentalnie zamówione kolczyki w stylu Króla. Co prawda to tanie blaszaki, ale nie planuję się włamywać do skarbca królewskiego, żeby przymierzyć prawdziwie w tym stylu. Spodziewałam się o wiele gorszego efektu. Co myślicie?
Hmm... Myślę że są trochę za ciężkie jeśli chodzi o formę i kolorystykę. Cały czas mam wrażenie, że Słoneczne formy lepiej by się u Ciebie sprawdziły. Tylko kolczyki musiałyby być średniej wielkości, niezbyt duże, ale też nie całkiem miniaturowe. Z biżuterii widzę Cię też we Francuskich formach. I jakoś tak art deco też mi z Tobą rezonuje z takich bardziej ozdobnych form.
https://pin.it/6d79YZK
https://pin.it/68fgrO5
https://pin.it/35WQJJY
Tobie jakaś dawka strojności jest potrzebna, ale raczej unikałabym bardzo ciężkich form. Styl nawiązujący do Art deco to mógłby być właściwy kierunek.
Z geometrii widziałabym to:
https://pin.it/4jNDIlq
https://pin.it/csRv0I8
https://pin.it/30jdwxr
Francuski:
https://pin.it/2mXsoex
https://pin.it/2fHWued
https://pin.it/GRP40PH
Z Energetycznych widziałabym to:
https://pin.it/dO7PoXi
https://pin.it/2ji4ToO
https://pin.it/4QUqoVM
Pani Robot - dzięki.
A propos jeszcze typologii - Według Olgi Aly Art jest TR ze Świetlistym. Trochę mnie zaskoczyła, bo np. jej rodzice są mocno gaminowi, z tego co zauważyłam na zdjęciach. Z drugiej strony, na starych zdjęciach na których była w romantycznych fryzurach, faktycznie mi się podobała. Twarz natomiast ma mocno Alabastrową i to chyba myliło ją w stronę Soft Gamine. Widzę też u niej Francuski i Karmazynowy. Dobrze jej w czerwonych ustach.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-05-03 o 09:30
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 09:04   #4221
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Maggie Q świetnie z tymi nowymi oprawkami, od razu twarz nabrała energii
Chimay według mnie lepiej wyglądasz w w biżuterii słonecznej, fajne są propozycje od Maggie Q
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 09:15   #4222
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Maggie Q świetnie z tymi nowymi oprawkami, od razu twarz nabrała energii
Chimay według mnie lepiej wyglądasz w w biżuterii słonecznej, fajne są propozycje od Maggie Q
Zgadzam się, te w klimacie retro nadawały takiej nostalgii i zmęczenia. Zmiana bardzo na plus.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 09:32   #4223
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chimay podobają mi się w wersji do granatowego weluru.
Dzięki, myślałam żeby je sprzedać, ale może zostawię na jakieś okazje, kiedy można się wystroić nie w wieczorowym stylu, bo na to są te kolczki zbyt kiepskiej jakości.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89205318]Hmm... Myślę że są trochę za ciężkie jeśli chodzi o formę i kolorystykę. Cały czas mam wrażenie, że Słoneczne formy lepiej by się u Ciebie sprawdziły. Tylko kolczyki musiałyby być średniej wielkości, niezbyt duże, ale też nie całkiem miniaturowe. [/QUOTE]

No takie właśnie wrzucałam ostatnio i nie było jakiegoś wow. To znaczy one są ok, dostałam też parę komplementów, ale to dlatego, że zwracają uwagę formą i komplementujący są ciekawi, jak się trzymają na uchu.



[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89205318]Z biżuterii widzę Cię też we Francuskich formach. I jakoś tak art deco też mi z Tobą rezonuje z takich bardziej ozdobnych form.
https://pin.it/6d79YZK
https://pin.it/68fgrO5
https://pin.it/35WQJJY
Tobie jakaś dawka strojności jest potrzebna, ale raczej unikałabym bardzo ciężkich form. Styl nawiązujący do Art deco to mógłby być właściwy kierunek.
Z geometrii widziałabym to:
https://pin.it/4jNDIlq
https://pin.it/csRv0I8
https://pin.it/30jdwxr
[/QUOTE]

Art deco odpada, mam naszyjnik i nie wygląda to dobrze. Te geometryczne w ogóle mi się nie podobają.



[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89205318]Francuski:
https://pin.it/2mXsoex
https://pin.it/2fHWued
https://pin.it/GRP40PH[/QUOTE]

Mój problem z Francuskim jest taki, że wydaje mi się dość pretensjonalny (co prawda nie tak, jak retro lat 50, ale jednak). Te żakiety szanelki, berety, biżuteria w logo Chanel, zbyt jednoznacznie mi się to kojarzy.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89205318]
Z Energetycznych widziałabym to:
https://pin.it/dO7PoXi
https://pin.it/2ji4ToO
https://pin.it/4QUqoVM[/QUOTE]

Te pierwsze mam i kiedyś wrzucałam. Nic specjalnego i prawie ich nie noszę.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89205318]A propos jeszcze typologii - Według Olgi Aly Art jest TR ze Świetlistym. Trochę mnie zaskoczyła, bo np. jej rodzice są mocno gaminowi, z tego co zauważyłam na zdjęciach. Z drugiej strony, na starych zdjęciach na których była w romantycznych fryzurach, faktycznie mi się podobała. Twarz natomiast ma mocno Alabastrową i to chyba myliło ją w stronę Soft Gamine. Widzę też u niej Francuski i Karmazynowy. Dobrze jej w czerwonych ustach.[/QUOTE]

Aly chyba do tej pory nie zdradziła, jak się przetypowała z SG.
Gdyby było to TR, to społeczność Kibbe chyba by ją zjadła, bo w przypadku tego typu mocno uprawiany jest gate keeping.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Chimay według mnie lepiej wyglądasz w w biżuterii słonecznej, fajne są propozycje od Maggie Q
Dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20220221-223310_Etsy.jpg (297,3 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-05-04 o 09:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 09:50   #4224
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89195558]
Ecru zdecydowanie służy chimay.
U Olgi pojawił się ciekawy artykuł:
https://olgabrylinska.com/typologia-.../#comment-2837
Co do harców Kibbego z odwiecznymi modyfikacjami, mam takie samo zdanie, co Olga.

Po kilku latach przerwy kupiłam wzorzystą bluzkę. I to mocno wzorzystą - podejrzewam, że krój i wzór jest Energetyczny. W każdym razie kolory są na pewno takie. Wrzuciłam zdjęcie.[/QUOTE]

Zerknęłam na artykuł, na komentarze pod spodem również, i trochę, a może i bardziej niż trochę, mi się ta Olga zarozumiała wydała . Takie prześmiewki i kpiące komentarze. Średnio to fajne, w szczególności, że w jej poprzednich wpisach o Kibbe była masa błędów, nie ogarniała o co w systemie chodzi, zaliczyła mnóstwo osób do zupełnie innych kategorii niż Kibbe, i bardziej zaszkodziła niż pomogła.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 09:58   #4225
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89207179]Zerknęłam na artykuł, na komentarze pod spodem również, i trochę, a może i bardziej niż trochę, mi się ta Olga zarozumiała wydała . Takie prześmiewki i kpiące komentarze. Średnio to fajne, w szczególności, że w jej poprzednich wpisach o Kibbe była masa błędów, nie ogarniała o co w systemie chodzi, zaliczyła mnóstwo osób do zupełnie innych kategorii niż Kibbe, i bardziej zaszkodziła niż pomogła.[/QUOTE]
Co do formy, to się zgodzę z Tobą, ale co do meritum, uważam, że ma rację. Te ciągłe modyfikacje zamiast pomagać, komplikują sprawę. No i to nagłe udawanie, że typy czystoklasyczne nie istnieją... Za chwilę dojdzie do wniosku, że nie ma typów czysto yin i czysto yang, bo w każdym człowieku jest balans tych dwóch energii... Wcale się nie zdziwię
chimay - co to ten gate keeping?

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-05-04 o 09:59
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 10:05   #4226
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;89207179]Zerknęłam na artykuł, na komentarze pod spodem również, i trochę, a może i bardziej niż trochę, mi się ta Olga zarozumiała wydała . Takie prześmiewki i kpiące komentarze. Średnio to fajne, w szczególności, że w jej poprzednich wpisach o Kibbe była masa błędów, nie ogarniała o co w systemie chodzi, zaliczyła mnóstwo osób do zupełnie innych kategorii niż Kibbe, i bardziej zaszkodziła niż pomogła.[/QUOTE]

Zgadzam się

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89207184]
chimay - co to ten gate keeping?[/QUOTE]

To że najrzadsze ID, a takim jest TR, są uznawane za tak rzadkie, że jak pojawia się ktoś, kto podejrzewa się o bycie tym typem, to jest przekonywany, że nim być nie może.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 10:15   #4227
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zgadzam się



To że najrzadsze ID, a takim jest TR, są uznawane za tak rzadkie, że jak pojawia się ktoś, kto podejrzewa się o bycie tym typem, to jest przekonywany, że nim być nie może.
Z moich obserwacji wynika, że faktycznie tak jest. Taka mieszanka romantycznej urody i dramatycznej charyzmy naprawdę rzadko się zdarza. Dużo, dużo częściej spotykam Soft Gamine.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 10:23   #4228
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89207194]Z moich obserwacji wynika, że faktycznie tak jest. Taka mieszanka romantycznej urody i dramatycznej charyzmy naprawdę rzadko się zdarza. Dużo, dużo częściej spotykam Soft Gamine.[/QUOTE]

Mnie się wydaje, że ta dramatyczna charyzma w znaczeniu wampowym (chyba że nie to masz na myśli) jest jednak dość stereotypowo przypisywana TR. Ta TR-ka z FB Kibbe to taka przeciętna babeczka. Ja obstawiam ze 3 TR w moim otoczeniu, ale nie są one jakoś dramatycznie charyzmatyczne.

No i SG też są jednym z tych rzadkich typów. Wiele z nich na Reddicie/Strictly Kibbe okazało się SN.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg before.jpg (122,0 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-05-04 o 10:32
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 10:38   #4229
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że ta dramatyczna charyzma w znaczeniu wampowym (chyba że nie to masz na myśli) jest jednak dość stereotypowo przypisywana TR. Ta TR-ka z FB Kibbe to taka przeciętna babeczka. Ja obstawiam ze 3 TR w moim otoczeniu, ale nie są one jakoś dramatycznie charyzmatyczne.

No i SG też są jednym z tych rzadkich typów. Wiele z nich na Reddicie/Strictly Kibbe okazało się SN.
Niekoniecznie nazwałabym ich "wampowymi", ale jednak te cechy dramatyczne nadają TR jakiejś niezwykłości, tajemniczości, czy też czegoś mrocznego, niezależnie od kolorystyki.
Ta pani ze zdjęcia jest bardzo, bardzo androgeniczna. Gamine albo nawet FG.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 10:46   #4230
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89207209]Niekoniecznie nazwałabym ich "wampowymi", ale jednak te cechy dramatyczne nadają TR jakiejś niezwykłości, tajemniczości, czy też czegoś mrocznego, niezależnie od kolorystyki.
Ta pani ze zdjęcia jest bardzo, bardzo androgeniczna. Gamine albo nawet FG.[/QUOTE]

Ja nie widzę w TR samych w sobie tajemniczości, to tylko kwestia stylizacji. W tej TR też nie widzę żadnej androgeniczności, moim zdaniem jedna z bardziej udanych przemian Kibbe z jego FB (a nie jestem fanką jego gustu).

I jak uważam typowanie celebrytów przez Kibbe za czasami niezrozumiałe, zwłaszcza te starsze, tylko na podstawie zdjęć, tak wychodzę z założenia, że typowanie i metamorfozy jego klientek są słuszne i nie ma sensu ich podważać. To jego system i on go rozumie najlepiej, a skoro spędza z daną osobą kilka godzin na żywo, stylizuje ją, maluje i czesze, to jego ocena na podstawie własnego systemu jest tą właściwą, a nie zdanie randomów z internetu na podstawie jednej fotki.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale jestem zdania, że jeśli ktoś tak często się nie zgadza z typowaniem Kibbe jak np Olga czy Ty, to może nie jest to system dla tej osoby i o wiele lepiej sprawdziłby się taki, który zakłada współistnienie kilku typów/elementów w człowieku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tr after.jpg (73,9 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-05-04 o 10:56
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.