Problemy z aplikacją podkładu - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-09, 10:14   #31
Pentesileaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Ciastko na twarzy

Witam, potrzebuję porady, co mogę zrobić, żeby mój makijaż wyglądał ładnie.

Mam cerę trądzikową (zaskórniki zamknięte na brodzie, policzkach, zaskórniki otwarte na nosie, czasem większe zmiany ropne), jednocześnie mam skórę suchą i przetłuszczającą się (sucha w strefie T, najbardziej okolice nosa, skrzydełka). Mimo odpowiedniej pielęgnacji z użyciem łagodnych żeli bez SLS, hydrolatów czy mocno nawilżających kremów, nic nie działa. Kiedy chcę się pomalować podkładem to bardzo mocno widać suche skórki i to jak podkład wchodzi w pory. Minimum 2 razy w tygodniu robię peeling enzymatyczny. Używałam już różnych kremów, droższych, tańszych. Nie wiem w czym leży problem, czy pielęgnacja jest nieodpowiednia czy kosmetyki, które używam...
Pentesileaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 16:14   #32
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Ciastko na twarzy

Cytat:
Napisane przez Pentesileaa Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuję porady, co mogę zrobić, żeby mój makijaż wyglądał ładnie.

Mam cerę trądzikową (zaskórniki zamknięte na brodzie, policzkach, zaskórniki otwarte na nosie, czasem większe zmiany ropne), jednocześnie mam skórę suchą i przetłuszczającą się (sucha w strefie T, najbardziej okolice nosa, skrzydełka). Mimo odpowiedniej pielęgnacji z użyciem łagodnych żeli bez SLS, hydrolatów czy mocno nawilżających kremów, nic nie działa. Kiedy chcę się pomalować podkładem to bardzo mocno widać suche skórki i to jak podkład wchodzi w pory. Minimum 2 razy w tygodniu robię peeling enzymatyczny. Używałam już różnych kremów, droższych, tańszych. Nie wiem w czym leży problem, czy pielęgnacja jest nieodpowiednia czy kosmetyki, które używam...
może jakąś silikonowa baze pod makijaż możesz spróbować, pudry z krzemionką wygładzają na pewno
mozesz też spróbować u siebie makijaż techniką odwróconą czyli podkład nakładasz na puder...
to tyle co mi przychodzi do głowy z trików wygładzających

ale swoją drogą u mnie po prostu niektóre podkłady wyglądają gładko a inne bardziej podkreślają pory, więc niewykluczone, ze powinnas poszukac innego podkładu - gęste pasty z reguły bardziej podkreślają nierówności, te bardziej płynne lepiej lezą, ale to oczywiście moje spostrzeżenia tylko a nie reguła

i na pewno przy cerze tradzikowej suche skórki to efekt przesuszenia, zwykle jest to efekt zbyt agresywnych kosmetyków przeciwtrądzikowych - zapewne powinnaś coś zmienić w pielęgnacji, ale co

a jakiego np kremu nawilżającego używasz i czego przeciwtrądzikowego?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 10:06   #33
Pentesileaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciastko na twarzy

Tzn rano używam krem myjący z La Roche Posay Effaclar H, potem hydrolat z róży damasceńskiej i na to krem z CeraVe z SPF. Na wieczór używam LRP ale ten niebieski żel, potem hydrolat oczarowy i na koniec olejek z orzecha laskowego. W tej chwili nie używam nic na trądzik, bo mam żadnych większych zmian ropnych, ale wcześniej używałam Rozex.
Pentesileaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-10, 10:42   #34
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Ciastko na twarzy

Cytat:
Napisane przez Pentesileaa Pokaż wiadomość
Tzn rano używam krem myjący z La Roche Posay Effaclar H, potem hydrolat z róży damasceńskiej i na to krem z CeraVe z SPF. Na wieczór używam LRP ale ten niebieski żel, potem hydrolat oczarowy i na koniec olejek z orzecha laskowego. W tej chwili nie używam nic na trądzik, bo mam żadnych większych zmian ropnych, ale wcześniej używałam Rozex.
U mnie cera znacząco się poprawiła gdy odstawiłam polecaną przed dermy pielęgnację apteczną i przeszłam na naturalną polską i/lub azjatycką wieloetapową. O dziwo moja mieszana cera ( tłusta + sucha) zrobiła się normalna a ni wysuszenia ani dużego przetłuszczania.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 09:06   #35
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ciastko na twarzy

Cytat:
Napisane przez Pentesileaa Pokaż wiadomość
Tzn rano używam krem myjący z La Roche Posay Effaclar H, potem hydrolat z róży damasceńskiej i na to krem z CeraVe z SPF. Na wieczór używam LRP ale ten niebieski żel, potem hydrolat oczarowy i na koniec olejek z orzecha laskowego. W tej chwili nie używam nic na trądzik, bo mam żadnych większych zmian ropnych, ale wcześniej używałam Rozex.
Jeśli pod "niebieski żel" masz na myśli Effaclar, to on jak najbardziej ma siarczany (Sodium Laureth Sulfate) i łagodny raczej nie jest.
Co mi się dodatkowo rzuca w oczy w Twojej pielęgnacji, to brak nawilżania. Jako pielęgnacji niespłukiwanej używasz tylko kremu z filtrem i oleju, to może być za mało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 09:33   #36
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciastko na twarzy

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
U mnie cera znacząco się poprawiła gdy odstawiłam polecaną przed dermy pielęgnację apteczną i przeszłam na naturalną polską i/lub azjatycką wieloetapową. O dziwo moja mieszana cera ( tłusta + sucha) zrobiła się normalna a ni wysuszenia ani dużego przetłuszczania.
Tak samo u mnie.

Jeszcze pytanie co to za podkłady, bo u mnie są takie, które wyglądają źle i nawet peelingu czy maseczki nic z tym nie zrobią.
Ja omijam te matujące w nazwie, muszę mieć nawilżające fluidy jeśli już ( choć teraz wolę sypkie minerały ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 22:05   #37
Pentesileaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciastko na twarzy

W okresie letnim generalnie unikam malowania, jeśli już to tylko brwi i rzęsy. Czyli rozumiem, że te apteczne żele nie zawsze są lepsze jak te drogeryjne, jeśli chodzi o skład :/

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Ja już przerobiłam chyba każdy możliwy krem, także ciężko mi znaleźć jakikolwiek, który nie byłby za tłusty, ale jednak nawilżał, bo pod podkład też krem nie może być za tłusty
Pentesileaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-12, 08:02   #38
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Ciastko na twarzy

Cytat:
Napisane przez Pentesileaa Pokaż wiadomość
W okresie letnim generalnie unikam malowania, jeśli już to tylko brwi i rzęsy. Czyli rozumiem, że te apteczne żele nie zawsze są lepsze jak te drogeryjne, jeśli chodzi o skład :/

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Ja już przerobiłam chyba każdy możliwy krem, także ciężko mi znaleźć jakikolwiek, który nie byłby za tłusty, ale jednak nawilżał, bo pod podkład też krem nie może być za tłusty
Nie masz nic nawilzajacego ; Oleje nie sa nawilzajace - pomagaja utrzymac wilgoc ale pod warunkiem ze dasz cos pod nie
Poszukaj jakiegos lekkiego nawilzajacego serum i dopiero na to nakladaj olejek i pamietaj zeby go klasc na wilgotna skore wiec albo to serum musi byc polplynne albo plynne, albo kup jakas esencje i na nia nakladaj olejek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-12, 09:52   #39
Pentesileaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciastko na twarzy

A polecisz jakiś krem, na dzień i na noc? Generalnie też wplatam między hydrolat, krem czy olejek serum z Miya z probiotykiem oraz lotion z Hada Labo Tokyo matująco-nawilżające.
Pentesileaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 12:58   #40
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Ciastko na twarzy

Witaj,
czy probowalas kiedys kremu w zelu pod podklad, sa lekkie, zapelniaja pory skory, ale nie zapychaja?
To jak rozprowadzasz podklad na skorze (palcami, pedzlem gabka?) ma ogromne znaczenie w efekcie koncowym, czy uzywasz pudru do utrwalenia i w jaki sposob go aplikujesz rowniez.
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 20:05   #41
Pentesileaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciastko na twarzy

Tak, kupiłam kiedyś krem/żel z Garniera Aloe Jelly co tak bardzo jest wychwalany, ale on się strasznie lepi na twarzy :/ A ja tego nie lubię. Podkład zawsze rozprowadzam gąbką.
Pentesileaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-13, 20:14   #42
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Ciastko na twarzy

Czy ciastkuje Ci sie cala twarz, czy tylko niektore partie?
Nie wszystkie zelowe kremy sie lepia, nie wypowiem sie na temat Garniera, poniewaz mnie kazdy kosmetyk z tej firmy uczula. Nie przepadam za kremami w zelu, ale Neutrogena ma swietny zel nawilzajacy.
Jesli chodzi o aplikacje gabka, czy ja zwilzasz? i technika ma tu ogromne znaczenie ...
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 21:42   #43
Pentesileaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Ciastko na twarzy

Najbardziej okolice nosa, tam tak jakby podkład nie ma przylepności, po 2-3 godzinach to wszystko jest wytarte. Generalnie też broda, między brwiami i czoło, czyli typowa strefa T, ale jednak największy problem jest koło nosa, bo jednak tu strasznie widać te suche skórki i to jak podkład wchodzi w pory.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Tak, gąbkę zawsze zwilżam i wklepuję, nie rozcieram
Pentesileaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-13, 22:58   #44
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Ciastko na twarzy

Spróbuj zamienić kosmetyk do mycia na coś bardzo delikatnego, np:
https://sylveco.pl/produkt/rosadia-z...acy-do-twarzy/
A zamiast kremu lotion, który nie ma składników zapychających - Whamisa Lotion Original lub Refresh (aktualnie jest w promocji). Odstaw oleje i każdy, każdy kosmetyk sprawdzaj tutaj pod względem komedogenności: https://www.skincarisma.com/
Mnie zamiast peelingów genialnie sprawdza się szczoteczka Luna Mini.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 23:24   #45
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Ciastko na twarzy

suche skorki sa niestety oznaka zbyt agresywnego wysuszania skory ... peeling powinien zalatwic sprawe, najwazniejsze jest nawilzanie, wiec sprobuj nie mieszac kosmetykow, zrob peeling, i nawilzaj codziennie na noc i na dzien pod makijaz,
nie uzywaj zadnych kremow matujacych, zadnych silikonow, zadnych natluszczajacych, czy przeciwtradzikowych. Daj skorze odpoczac i ja ponawilzaj, po kilku dniach powinnas poczuc poprawe. Nie wiem ile masz lat, ale mlodsza skora sie szybciej regeneruje, wiec cierpliwosci ... podklad nakladaj gabeczka wciskajac, to jest ok, potem odrobina pudru do utrwalenia, glownie strefy T, tylko jak uzywasz ten puder, to uwazaj, bo wtedy najlatwiej sciagnac podklad ... pedzel musi byc w tym pudrze, tak zeby nie sciagnal Ci podkladu. Pocwicz troche i nawilzaj, bedzie dobrze
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 08:54   #46
GrabekEmila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ciastko na twarzy

Też kiedyś mój makijaż nie prezentował się zbyt dobrze.. W końcu trochę poczytałam dlaczego tak się dzieję i zaczęłam stosować się do rad które znalazłam na internecie. Podstawą są dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne do twojego rodzaju skóry. Trzeba również pamiętać żeby nie nakładać zbyt dużo produktów, bo to właśnie robi się nam tak zwane ciastko na twarzy. Lepiej nałożyć mniej i ewentualnie dołożyć niż na starcie przesadzić z ilością produktu. Mam nadzieję że pomogłam
GrabekEmila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 14:30   #47
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Ciastko na twarzy

Cytat:
Napisane przez Pentesileaa Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuję porady, co mogę zrobić, żeby mój makijaż wyglądał ładnie.

Mam cerę trądzikową (zaskórniki zamknięte na brodzie, policzkach, zaskórniki otwarte na nosie, czasem większe zmiany ropne), jednocześnie mam skórę suchą i przetłuszczającą się (sucha w strefie T, najbardziej okolice nosa, skrzydełka). Mimo odpowiedniej pielęgnacji z użyciem łagodnych żeli bez SLS, hydrolatów czy mocno nawilżających kremów, nic nie działa. Kiedy chcę się pomalować podkładem to bardzo mocno widać suche skórki i to jak podkład wchodzi w pory. Minimum 2 razy w tygodniu robię peeling enzymatyczny. Używałam już różnych kremów, droższych, tańszych. Nie wiem w czym leży problem, czy pielęgnacja jest nieodpowiednia czy kosmetyki, które używam...
Pozwalam sobie połączyć wątki.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 14:15   #48
KrysiaZacharek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Problemy z aplikacją podkładu - wątek zbiorczy

Ja używam taki dla alergików z rossmanna i powiem ci szczerze, że jest to jedyny podkład, który mi kryje trądzik + jak pocę się zawsze na twarzy, to nie spływa
KrysiaZacharek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 14:24   #49
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Problemy z aplikacją podkładu - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KrysiaZacharek Pokaż wiadomość
Ja używam taki dla alergików z rossmanna i powiem ci szczerze, że jest to jedyny podkład, który mi kryje trądzik + jak pocę się zawsze na twarzy, to nie spływa
Mogłabyś podać dokładną nazwę i markę? Będę się wkrótce rozglądać za nowym podkładem Chodzi o jakiś bell hypoallergenic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-17 15:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.