Odwołał ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-26, 16:17   #1
Karolinakowalska132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6

Odwołał ślub


Cześć, wiem że wątek był poruszany już setki tysięcy razy mimo wszystko potrzebuję rady, nie mogę porozmawiać o tym z nikim bo jest mi poprostu wstyd. Otóż jesteśmy razem 7 lat, ja mam 26, on 31, mieszkamy razem od 6. 2,5 roku temu ustaliliśmy datę ślubu, zarezerwowaliśmy sale, hotel, dj itd... nasz dzień miał był 25.08.2019 na rok przed planowana datą moj narzeczony wszystko odwołał tłumacząc się kwestią finansową (bzdura, zaraz po tym wykupił nam drogie wczasy) Przez jakiś czas okrutnie się o to kłóciliśmy, kilkakrotnie pakowałam walizki, później przeszliśmy do etapu „rozmowy”, na która reagował wygłupami żeby tylko nie było za poważnie, następnie proponowałam że wyjadę na 3-4 miesiące i będzie miał czas na przemyślenie swoich priorytetów i czego od życia chce na to się nie zgodził, myślałam ze się boi wiec zaproponowalam bardzo skromna uroczystość ze świadkami, bez nadęcia - nie... dałam czas ... nie wspominałam o przerażającym słowie na Ś przez 3 miesiące, po tym czasie próbowałam zagadać ale cały czas odbijam się od ściany... kiedyś tak ale nie teraz, ze jest dobrze jak jest, za bardzo się spieszysz... ale na co ja mam do cholery czekać... jestem zdesperowana bo jedyne na czym mi zależy to to żeby założyć rodzine, której nigdy nie miałam a on tego chyba nie rozumie. Czy ze mna jest coś nie tak? Czy może któraś z Was miała podobna sytuacje?
Karolinakowalska132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 13:04   #2
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Odwołał ślub

Wydaje mi się, że on się boi poważnych deklaracji. Bo związek to tam związek, można zerwać. Narzeczeństwo też, ale no jak już jest się małżeństwem to są sądy, rozwód, itd. Ślub to rzeczywiście duży wydatek i mogłoby się wydawać, że to dobry powód, jeżeli czuje, że nie podołacie finansowo. Jednak jeśli odmówił na małą ceremonię, no to niestety...
Z drugiej strony obydwoje powinniście chcieć tego ślubu, a od Ciebie wieje taką desperacją i frustracją, że może go za mocno naciskasz i ucieka? Jesteście zaręczeni od 2.5 roku, czyli on był zaraz przed trzydziestką. Pewnie dopadł go kryzys, zaręczył się, czas minął, minęły trzydzieste urodziny i trzydzieste pierwsze, zobaczył, że jednak nie ma tragedii i postanowił zwolnić.
Musicie znaleźć wspólny grunt, szczerze porozmawiać, bo inaczej już nic z tego nie będzie.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 14:26   #3
Ultron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 7
Dot.: Odwołał ślub

Musisz postawić sprawę jasno. Jest z Tobą i bierzecie ślub albo zostaw go w przeszłości.
Ultron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:33   #4
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Odwołał ślub

Cytat:
Napisane przez kicimordka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że on się boi poważnych deklaracji. Bo związek to tam związek, można zerwać. Narzeczeństwo też, ale no jak już jest się małżeństwem to są sądy, rozwód, itd. Ślub to rzeczywiście duży wydatek i mogłoby się wydawać, że to dobry powód, jeżeli czuje, że nie podołacie finansowo. Jednak jeśli odmówił na małą ceremonię, no to niestety...
Z drugiej strony obydwoje powinniście chcieć tego ślubu, a od Ciebie wieje taką desperacją i frustracją, że może go za mocno naciskasz i ucieka? Jesteście zaręczeni od 2.5 roku, czyli on był zaraz przed trzydziestką. Pewnie dopadł go kryzys, zaręczył się, czas minął, minęły trzydzieste urodziny i trzydzieste pierwsze, zobaczył, że jednak nie ma tragedii i postanowił zwolnić.
Musicie znaleźć wspólny grunt, szczerze porozmawiać, bo inaczej już nic z tego nie będzie.
Bzdura. Ślub to koszt 87 zł w USC.

Cytat:
Napisane przez Ultron Pokaż wiadomość
Musisz postawić sprawę jasno. Jest z Tobą i bierzecie ślub albo zostaw go w przeszłości.
Dokładnie tak.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 11:08   #5
Anaanaana13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Odwołał ślub

Dobrze Cie rozumiem, sama miałam dość podobną sytuację i doskonale wiem, o co chodzi... Sama również byłam w takim związku, mieliśmy wybraną datę ślubu, zarezerwowaną salę weselna i mieliśmy zacząć wielkie planowanie ale nic z tego nie wyszło przez 5 miesiący nie zostały poczynione żadne kroki do przodu związane ze ślubem nic, kompletnie a jak zaczynałąm rozmowę to kończyła się kłótnią i niczym. Mi zależało na kościelnym, jemu nie. Więc dostałam alternatywe że może cywilny ale w sumie to pomysł jest absurdalny. Na całe szczęście do niczego nie doszło, ślub został odwołany sala anulowana, rodzina zawiadomiona, że ślubu nie będzie. Związek również anulowany i dzisiaj z pełną świadomością mówię, że bardzo dobrze. Dzisiaj jestem szczęśliwą narzeczoną, przyszłą panna młodą szykującą ślub marzeń i to w pełnym zaangażowaniu z 2 stron. Mój przyszły mąż bardzo się cieszy ze ślubu i planuje przyszłość pod wieloma aspektami, rodzina, dzieci wspólna przyszłość. Więc głowa do góry los się ułoży i wszystko będzie dobrze
Anaanaana13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 12:32   #6
aolcia77
Przyczajenie
 
Avatar aolcia77
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Odwołał ślub

Strasznie niepoważne podejście... Może to znak, że jednak nie ma co się angażować...
Może podnieś mu adrenalinkę i powiedz, że jesteś w ciąży Może wtedy jasno się określi czy w prawo czy w lewo.
aolcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 21:15   #7
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Odwołał ślub

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Bzdura. Ślub to koszt 87 zł w USC
Chodziło mi o ślub z tą całą otoczką, którą mieli zaplanowaną . Po prostu znalazł sobie dobrą wymówkę.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 14:32   #8
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Odwołał ślub

ja bym jednak z nim pogadała i jednak dała mu tydzień do namysłu czego on w ogole od ciebie oczekuje.. ty od razu przedstaw mu czego ty też oczekujesz i nich się tym zmierzy.. albo w lewą albo w prawą..
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 08:47   #9
EmiliaMaria94
Raczkowanie
 
Avatar EmiliaMaria94
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 44
Dot.: Odwołał ślub

Wspolczuje Ci sytuacji. Wydaje mi sie,ze on sie boi powaznych deklaracji.. tak jak pisza dziewczyny.. bycie para czy narzeczenstwem latwo zerwac... a z malzenstwa juz nie tak szybko i latwo sie "wywinac".
Ja na Twoim miejscu bym mu postawila ultimatum. Powiedziala mu, ze albo mnie kochasz calym sercem i jestes pewien,ze chcesz spedzic ze mna zycie albo nie marnuj mojego czasu bo jesli nie ty jestes tym jednym to gdzies czeka na mnie prawdziwy facet co nie boi sie zobowiazan.
uzylabym ostrych slow by moze dac mu do myslenia... ze sie zachowuje jak 18 latek
EmiliaMaria94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 14:22   #10
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Odwołał ślub

Droga Autorko, jak potoczyły się Wasze losy?
Kurczę jak to jest, facet sam się oświadcza, a potem wycofuje? Co innego jak się go zmusza do zaręczyn i ślubu, ale takie zachowanie jest naprawdę niepoważne...
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 08:41   #11
EmiliaMaria94
Raczkowanie
 
Avatar EmiliaMaria94
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 44
Dot.: Odwołał ślub

Tez jestem ciekawa i mam nadzieje,ze sie ulozylo dobrze dla autorki
EmiliaMaria94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 15:22   #12
zwinka055
Raczkowanie
 
Avatar zwinka055
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 49
Dot.: Odwołał ślub

niektórzy panowie boją się poważnych deklaracji, a słowo przysięga to już w ogóle hardkor. Niektórzy potrzebują więcej czasu zanim dorosną, a z niektórymi po prostu dać sobie spokój i odpuścić, może wokół Ciebie jest ktoś inny, kto lepiej nada się na męża
zwinka055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-16 16:22:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:35.