Koty część XIII - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-07-23, 11:30   #3721
witch87
Przyczajenie

Dot.: Koty część XIII

Wszystkie kotki są piękne

21kasia21, oj tak, dzieje się. Totalnie nieplanowanie mamy aż 4, ale serca nie mieliśmy, by oddać, rozdzielić... Na szczęście dom od 2 lat nadal stoi cały strat nie ma, więc chyba nie jest źle

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

NeverGoodEnough18, Jaki on jest wielki i fajowy A jakie ma wąsy!

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

kasiax., ona jest przepiękna!!! jaka sierść

Edytowane przez witch87
Czas edycji: 2019-07-23 o 11:28
witch87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 11:45   #3722
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiax. Pokaż wiadomość
To i ja pochwalę się swoim kociszczem. Panna na zdjęciach poniżej ma na imię Milka, ale wszyscy znajomi mówią do niej Milena. Została rok temu przygarnięta z działek. Wtedy - nędza i rozpacz.. kleszcze, pchły, robale w brzuchu, koci katar, świerzb, który się z uszu aż wysypywał. Dziś - prawdziwa księżniczka

Jest najłagodniejszym, najmądrzejszym i najsłodszym kotem na świecie.. nawet jeśli zdarza się jej chodzić i "śpiewać" po domu przed 6 rano

Według niektórych Milka nie jest prawdziwym kotem, bo nie drapie, nie lubi kartonów, kocha czesanie, uwielbia aportować piłeczki i mało śpi

Jakby mi ktoś w maju zeszłego roku powiedział, że będę miała w domu kota, to popukałabym się w głowę. Od zawsze byłam psiarą plus miałam od prawie zawsze w domu króliki w ilości od 1 do 3. Koty były jakieś dziwne.. i oczywiście fałszywe. Milkę zgarnęłam z działek, bo było mi jej zwyczajnie żal, wzięłam ją do domu, żeby podkarmić, wyleczyć i znaleźć jej dom.. Ale jak przez pierwszych kilka dni zasypiała mi na rękach jak dziecko, wszędzie łaziła za mną jak piesek.. to przepadłam i już dłużej domu szukać nie musiałam

Mogę się pochwalić, że jak na początkującą kociarę, to jestem raczej świadoma. Z kastracją nie czekałam do pierwszej rujki, ani tym bardziej nie miałam zamiaru jej "dopuszczać" bo przecież kotka musi raz urodzić dodatkowo karmię ją dobrze, a więc supermarketowe karmy omijam szeroookim łukiem, Milka je dwa razy w tygodniu surowe mięcho, raz żółtko jajka, a na co dzień puszki (feringa i catz finefood). Cały czas się uczę, ale na szczęście w większości na cudzych, a nie swoich błędach.

No to wrzucam na koniec zdjęcia mojej (ko)córki!

My tez zgarnęliśmy bandę maluchów z działki i zostały z nami dwa. Śliczna wiewióra

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
To i ja pokażę swojego gagatka, a jeszcze nie tak dawno taki mały byl .

Garfield
Stary 2019-07-24, 11:55   #3723
owocowykoktajl
Zakorzenienie

Cześć można dołączyć z mini kocia rodziną?

Mamy dwa kociaki, starszą Sondę i młodszego Bruna (vel Brajan)

Oba wzięte od rodzin, które chciały się ich pozbyć. Sonda miała około 6-7msc, bała się własnego cienia, była kotem pół-wychodzącym. Rzekomo przypałęta się do tych ludzi chwilę wcześniej, oni nie mogli jej zatrzymać etc. Taaa, dostaliśmy do niej kuwetę, karmę, miski, transporter.
Okazało się, że zero szczepień, odrobaczen, w uszach świeżb. Czemu Sonda? Bo jak wracaliśmy do domu to cały czas mruczała i wystawiała łebek jakby chciała wysondować cały teren jest z nami drugi rok.

Półtora roku temu wzięliśmy Bruna. Też od prywatnych ludzi. Miał 8 tygodni. Bo "oni nie zauważyli jak im się kotka z kocurem capnęła" no i mają małe. Miał być tym "spokojniejszym". Czasem żałuję, że nie nazwaliśmy go Bajzel. Choć na Brajan (ze względu na swoją głupotę) te już reaguje.
Tak samo jak Sonda- zero weterynarza. W uszach też świeżb.

Wprowadzając go do domu nawet nie zdążyliśmy zrobić izolacji, bo uciekł przez szczebelki transportera i zalizał Sondę.

Sonda teraz już sama przychodzi, mizia sie, tuli, mruczy. A z Brunem można zrobić wszystko, dosłownie.
Oba są jak psy: zawsze przy nodze. Bruno nawet na smyczy chodzi

Pierwsze dwa zdjęcia to Sonda w pierwszym tygodniu u nas, trzecie to jakoś w kwietniu tego roku. Pierwsze Bruna jak miał 9 tygodni, a drugie już z kwietnia tego roku DSC00266.jpgDSC00264 (1).jpgIMG_20181004_173404_561.jpgDSC00517.jpgIMG_20181004_212159_480.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-07-26, 17:29   #3724
carmelove_03
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
To i ja pokażę swojego gagatka, a jeszcze nie tak dawno taki mały byl .
Śliczny
carmelove_03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:58   #3725
21kasia21
Work, work, work

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Cześć można dołączyć z mini kocia rodziną?

Mamy dwa kociaki, starszą Sondę i młodszego Bruna (vel Brajan)

Oba wzięte od rodzin, które chciały się ich pozbyć. Sonda miała około 6-7msc, bała się własnego cienia, była kotem pół-wychodzącym. Rzekomo przypałęta się do tych ludzi chwilę wcześniej, oni nie mogli jej zatrzymać etc. Taaa, dostaliśmy do niej kuwetę, karmę, miski, transporter.
Okazało się, że zero szczepień, odrobaczen, w uszach świeżb. Czemu Sonda? Bo jak wracaliśmy do domu to cały czas mruczała i wystawiała łebek jakby chciała wysondować cały teren jest z nami drugi rok.

Półtora roku temu wzięliśmy Bruna. Też od prywatnych ludzi. Miał 8 tygodni. Bo "oni nie zauważyli jak im się kotka z kocurem capnęła" no i mają małe. Miał być tym "spokojniejszym". Czasem żałuję, że nie nazwaliśmy go Bajzel. Choć na Brajan (ze względu na swoją głupotę) te już reaguje.
Tak samo jak Sonda- zero weterynarza. W uszach też świeżb.

Wprowadzając go do domu nawet nie zdążyliśmy zrobić izolacji, bo uciekł przez szczebelki transportera i zalizał Sondę.

Sonda teraz już sama przychodzi, mizia sie, tuli, mruczy. A z Brunem można zrobić wszystko, dosłownie.
Oba są jak psy: zawsze przy nodze. Bruno nawet na smyczy chodzi

Pierwsze dwa zdjęcia to Sonda w pierwszym tygodniu u nas, trzecie to jakoś w kwietniu tego roku. Pierwsze Bruna jak miał 9 tygodni, a drugie już z kwietnia tego roku Załącznik 7684656Załącznik 7684657Załącznik 7684658Załącznik 7684659Załącznik 7684660

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witajcie

Piękne kociaki
Zawsze chciałam jako drugiego buraska
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 278 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-25, 16:35   #3726
Arwenka1
Raczkowanie

Czy ktoś mógłby polecić mi dobrą i ( jeśli się da) o umiarkowanej cenie fontannę , dostępną w sklepach typu zooplus. Mój kot ostatnio raczy pić wodę tylko , gdy jest bieżąca a ja boję się,że wpłynie to na jej nerki.
Arwenka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 23:07   #3727
Tajfa
Raczkowanie

No to i my się witamy, oto Hades, kot inny niż wszystkie 😉😉😉
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg E7FBACC3-AB84-473D-8F80-FF0FC4B86341.jpg (67,3 KB, 42 załadowań)
Tajfa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 23:10   #3728
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby polecić mi dobrą i ( jeśli się da) o umiarkowanej cenie fontannę , dostępną w sklepach typu zooplus. Mój kot ostatnio raczy pić wodę tylko , gdy jest bieżąca a ja boję się,że wpłynie to na jej nerki.
Polecam ceramiczna z zooplusa. Mialam wczesniej plastikowa, ale byla trudna do utrzymania w czystosci i wymagala drogich filtrow. Ceramiczna jest latwa do mycia, mozna ja tez myc w zmywarce.
Stary 2019-08-30, 09:36   #3729
eibhlin87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Arwenka1 Pokaż wiadomość
tej nie polecam https://media.takealot.com/covers_ts...41_1-pdpxl.jpg pozbylam sie i kupiłam taką https://shop-cdn-m.shpp.ext.zooplus....fountain_1.jpg i kotom chyba wygodniej się pije, poza tym lepiej się myje, no i nie jest droga
Stary 2019-08-30, 11:44   #3730
Mlecznabulka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Polecam ceramiczna z zooplusa. Mialam wczesniej plastikowa, ale byla trudna do utrzymania w czystosci i wymagala drogich filtrow. Ceramiczna jest latwa do mycia, mozna ja tez myc w zmywarce.

Ogólnie plastikowe pojemniki do karmienia kotów na dłuższą metę są beznadziejne.
Mlecznabulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 13:23   #3731
21kasia21
Work, work, work

Cytat:
Napisane przez Tajfa Pokaż wiadomość
No to i my się witamy, oto Hades, kot inny niż wszystkie 😉😉😉
Witajcie
Jakie śliczne ma umaszczenie

Cytat:
Kusum, możesz podać linka?
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 278 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2019-08-30, 14:46   #3732
Arwenka1
Raczkowanie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
tej nie polecam https://media.takealot.com/covers_ts...41_1-pdpxl.jpg pozbylam sie i kupiłam taką https://shop-cdn-m.shpp.ext.zooplus....fountain_1.jpg i kotom chyba wygodniej się pije, poza tym lepiej się myje, no i nie jest droga

Ta z kwiatkiem jet śliczna, ale w domu jest york i szukałam czegoś , z czego mogłyby obie pić.Może z czasem zainwestuję w inne poidełko ,zobaczę jaka będzie w ogóle reakcja obdarowanej

Dziękuję za rady, zamówiłam taką -http://https://www.zooplus.pl/shop/k...delko_fontanna.Będę szczęśliwa , jeśli w ogóle do niej podejdzie. Nigdy nie spotkałam stworzenia-czy to kota lub psa czy człowieka- któremu tak trudno byłoby kupić cokolwiek

Edytowane przez Arwenka1
Czas edycji: 2019-08-30 o 14:58
Stary 2019-08-30, 15:47   #3733
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Witajcie
Jakie śliczne ma umaszczenie

Kusum, możesz podać linka?
Prosze:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/aut...ontanna/151732
Stary 2019-08-30, 19:38   #3734
carmelove_03
Wtajemniczenie

Moja na szczęście nie wydziwia i pije normalnie z miseczki
carmelove_03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 14:18   #3735
21kasia21
Work, work, work

Cytat:
Dziękuję

Muszę zająć się tematem picia, bo mój kot od zawsze mało pił, ale ostatnio mam wrażenie, że pije jeszcze mniej...
W domu stoją 3 miski w różnych miejscach, na balkonie 4, a ja mam wrażenie, że woda z nich tylko paruje

Stary 2019-08-31, 15:36   #3736
Arwenka1
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję

Muszę zająć się tematem picia, bo mój kot od zawsze mało pił, ale ostatnio mam wrażenie, że pije jeszcze mniej...
W domu stoją 3 miski w różnych miejscach, na balkonie 4, a ja mam wrażenie, że woda z nich tylko paruje

Moja to samo .Miseczki ma w każdym pokoju, a ona wodę z nich wykorzystuję do mycia łap
Stary 2019-08-31, 18:46   #3737
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję

Nie ma sprawy. Trzeba troche cierpliwosci zeby kot nauczyl sie pic z fontanny. U nas stala miesiac
Stary 2019-09-04, 22:25   #3738
Tajfa
Raczkowanie

Zazdroszczę jeśli Wasze koty nie wymyślają 😑

Mój przez ostatnie pare miesięcy pił tylko z miski na balkonie, bo te w domu mu zbrzydły... a obecnie pije jedynie wode z konewki albo z krzeseł balkonowych, jeśli spadnie na nie deszcz!

I myśl tu człowieku przed pracą żeby kiciuś wyszedł się napić bo wszystkie miski w domu są tylko do zabawy 😑😑😑
Tajfa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości