Antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-15, 21:21   #1
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27

Antykoncepcja


Hej 🙂



Póki moją jedyną formą antykoncepcji są prezerwatywy.. Wynika to z tego że obawiam się tabletek ze względu na powikłania. Czytałam troszkę w internecie. Byłam u ginekologa jednego mówiłam że mam problemy z tarczycą , mama ma problemy z żylakami na które ja też jestem narażona bo już mi się zaczynają robić.. Ale ginekolog powiedział że to nie jest przeciwskazanie i zlecił badanie na krzepliwość krwi.

Myślałam o wkładce niehormonalnej ale nie znalazłam lekarza który taką zakłada kobietom które jeszcze nie rodziły..

Byłam tym razem u babeczki ginekolog mówiłam o swoich problemach mówiła że są tabletki krążki itd ale na nic nie namawiała. Nawet nie ciągnęła tematu chociaż mówiła że choroby tarczycy nie są przeciwskazaniem. Ale internet jest zgodny co do tego że jak już np żylaki występują genetycznie to już tabletek nie powinno się stosować.

I tak się zastanawiam czy istnieje bezpieczna metoda w takiej sytuacji czy lepiej sobie tę metodę odpuścić..



Czy któraś z Was ma taką sytuację i jaką metodę antykoncepcji macie zaleconą? :-D
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:13   #2
Nuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: Antykoncepcja

Ja mogę tylko napisać, że jeśli mogłabym cofnąć czas to nie brałabym żadnych tabletek anty. Brałam ok 10 lat i wszys

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

I wszystko było w porządku dopóki je brałam. Po zaprzestaniu od razu wyszło mi coś w piersi, musiałam jechać na zabieg. Więc ogólnie żałuję że je brałam. Ale człowiek był młody i bal się ciąży Oby już nic więcej mi nie wyskoczyło.
Nuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:04   #3
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: Antykoncepcja

Ja brałam tabletki, ale w sumie ringi z tego co sie orientują też są ok. co do plastrów nigdy nie miałam okazji ich próbować poza tym chodzenie z plastrem na ręce jak dla mnie jest żenujące :p
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:07   #4
aolcia77
Przyczajenie
 
Avatar aolcia77
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Nuu Pokaż wiadomość
Ja mogę tylko napisać, że jeśli mogłabym cofnąć czas to nie brałabym żadnych tabletek anty. Brałam ok 10 lat i wszys

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

I wszystko było w porządku dopóki je brałam. Po zaprzestaniu od razu wyszło mi coś w piersi, musiałam jechać na zabieg. Więc ogólnie żałuję że je brałam. Ale człowiek był młody i bal się ciąży Oby już nic więcej mi nie wyskoczyło.

A skąd wiesz, że to miało związek z zaprzestaniem zażywania tabletek? Ktoś to stwierdził poza Tobą?
aolcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 20:49   #5
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Antykoncepcja

A ja mam problem jaka odpowiednia dobrac nie moge tabletek dwuskładnikowych z racji naczyn krwionosnych krzepliwosc krwi jednoskładnikowe zapisał ale nogi buzowały , ból ciepłe odstawiłam szybko nie udałam się po zmiane innych , może wystarczało zmienić ? Myślalam juz zastrzyk wkładka plastry lobawiam sie ze odkleja się po kąpieli .. Jest tego tyle ale lekarz nie wie jak dobrać zbywają chodzilam prywatnie nie wierze ze nie ma form antykoncepcji dla mnie .. Co w tym wypadku , jakie badania należy wykonać najważniejsze . ...? i iść śmialo to 21 wek! a Polska i aborcja nielegalna i problem z antykonepcja zagranicą jest wieksza cywilizacja a ja płace 150 180 zł za 10 minut rozmowy? Najgorsze jest to , że mam problem z krzepliwością krążeniem aczkolwiek lekarze skupić DIH i papa.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2019-09-06 o 20:52
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 05:35   #6
misia_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 27
Dot.: Antykoncepcja

Ja zmieniłam ginekologa. I również z nią o tym rozmawiałam , mówiłam że obawiam się grania ze względu na to że moja mama ma problemy z krzepliwością a ja mam problemy z tarczyca póki co. To lekarka mówiła że no tarczyca na pewno dama w sobie przeciwwskazaniem nie jest ale w ogóle mnie nie namawiała nawet do tabletek więc już nawet o wizycie o tym nie rozmawiałyśmy. A jak byłam poprzednio u innego ginekologa to wręcz mnie namawiał twierdząc że tabletki nie szkodzą.
Poprzedni lekarza który namawiał mnie na tabletki mówił też że jeśli zacznę brać to muszę robić USG piersi raz na pół - więc chyba coś na rzeczy jest .
Więc u mnie pozostają jedynie prezerwatywy bo chyba uznałam że zdrowie ważniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez misia_92
Czas edycji: 2019-09-07 o 05:37
misia_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 09:31   #7
kucharkazpieca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 36
Dot.: Antykoncepcja

Tabletki antykoncepcyjne nie zabijają, ale faszerowanie się nimi też nie j jest dobre. Zaburzasz swój naturalny cykl i gospodarkę hormonalną. Bezpieczniej wybrać prezerwatywy i na tym pozostać.
kucharkazpieca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-07, 20:38   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
A ja mam problem jaka odpowiednia dobrac nie moge tabletek dwuskładnikowych z racji naczyn krwionosnych krzepliwosc krwi jednoskładnikowe zapisał ale nogi buzowały , ból ciepłe odstawiłam szybko nie udałam się po zmiane innych , może wystarczało zmienić ? Myślalam juz zastrzyk wkładka plastry lobawiam sie ze odkleja się po kąpieli .. Jest tego tyle ale lekarz nie wie jak dobrać zbywają chodzilam prywatnie nie wierze ze nie ma form antykoncepcji dla mnie .. Co w tym wypadku , jakie badania należy wykonać najważniejsze . ...? i iść śmialo to 21 wek! a Polska i aborcja nielegalna i problem z antykonepcja zagranicą jest wieksza cywilizacja a ja płace 150 180 zł za 10 minut rozmowy? Najgorsze jest to , że mam problem z krzepliwością krążeniem aczkolwiek lekarze skupić DIH i papa.
Skoro wiesz, że nie służą Ci hormony, to po co się na siłę w nie pchasz? I jeszcze o zastrzyku myślisz.
Jak nie można brać hormonów, to możliwości są dwie: prezerwatywy lub spirala. Cudów nie ma, idealnej metody antykoncepcji też nie ma, trzeba wybrać taka, która ma dla konkretnej osoby najmniej wad.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-07 21:38:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.