Miłość pragmatyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-13, 15:40   #1
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123

Miłość pragmatyczna


Właśnie... jak to jest z pragmatyzmem w kobiecej miłości... ?.
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 15:56   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Właśnie... jak to jest z pragmatyzmem w kobiecej miłości... ?.
mozeszrozwinac o co dokladnie ci chodzi?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 16:09   #3
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123
Dot.: Miłość pragmatyczna

Chodzi o oczekiwanie, żeby mężczyzna miał konkretny, dobry zawód, fach w ręku i był partnerem dla dobrze wyedukowanej, niezależnej kobiety.

Wiem, że to jest normalne, bo pracodawcy ( poza budżetówką ), są u nas, jacy są, wciąż kobiety po porodzie i urlopie macierzyńskim często nie mogą wrócić do pracy.

Zastanawiam się, jak dalece mężczyzna powinien inwestować w swój zawód i wykształcenie, żeby być atrakcyjnym jako potencjalny partner...
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 16:12   #4
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Miłość pragmatyczna

jak dla mnie facet musi byc zaradny,oczywiscie musi dobrze zarabiac,w jakim zawodzie to nie tak bardzo wazne dla mnie akurat najlepiej takim ktory mu sprawia przyjemnosc
jesli bylby budowlancem albo kucharzem z dobrymi zarobkami i pasja to tez nie mialabym nic przeciwko
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 16:17   #5
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Właśnie... jak to jest z pragmatyzmem w kobiecej miłości... ?.
Taki trochę prowokujący temat dla RedPillowców. Jeszcze mogłeś spytać o bycie dobrze zarabiającym beta.
Moim zdaniem to już nie jest kwestia miłości. Zwykły układ pewnego rodzaju. Konsumpcyjne podejście do związku. Mężczyźni też mają tego rodzaju pragmatyzm, ale odnosi się do innych cech niż wymienione u kobiet.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 17:28   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Chodzi o oczekiwanie, żeby mężczyzna miał konkretny, dobry zawód, fach w ręku i był partnerem dla dobrze wyedukowanej, niezależnej kobiety.
Żaden mój facet nie miał konkretnego zawodu czy fachu w ręku. To jest dla mnie zupełnie nieistotne u partnera. Patrzę w pierwszej kolejności na zainteresowania, światopogląd, inteligencję, poczucie humoru, styl życia i zdolności adaptacyjne.
Cytat:
Wiem, że to jest normalne, bo pracodawcy ( poza budżetówką ), są u nas, jacy są, wciąż kobiety po porodzie i urlopie macierzyńskim często nie mogą wrócić do pracy.
To mnie na szczęście nie dotyczy.
Cytat:
Zastanawiam się, jak dalece mężczyzna powinien inwestować w swój zawód i wykształcenie, żeby być atrakcyjnym jako potencjalny partner...
Tak dalece, żeby sobie zapewnić byt na interesującym go poziomie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 17:46   #7
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123
Dot.: Miłość pragmatyczna

Światopogląd ?. Czyli zbliżone poglądy polityczne też ?.

I zbliżone zainteresowania, m. in. po to, aby uniknąć tzw. mezaliansu kulturowego ?. A jak mężczyzna np. pasjonuje się historią wojskowości ?.
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-13, 18:08   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Światopogląd ?. Czyli zbliżone poglądy polityczne też ?.
Też.
Cytat:
I zbliżone zainteresowania, m. in. po to, aby uniknąć tzw. mezaliansu kulturowego ?. A jak mężczyzna np. pasjonuje się historią wojskowości ?.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o mezaliansie kulturowym. Podobne zainteresowania mają być po to, żebyśmy mieli o czym rozmawiać i móc razem spędzać czas robiąc to, co lubimy. Jeśli chodzi o historię wojskowości, to jest dla mnie całkowicie neutralnym zainteresowaniem i jego obecność u faceta nie jest ani na plus, ani na minus.

Po co piszesz kropki po znaku zapytania?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 23:51   #9
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Miłość pragmatyczna

Różnie. Ja lubie mężczyzn wykonujących 'meskie' zawody choc pewnie zawsze usłyszę ze nic takiego nie istnieje.
Natomiast tak;
mundurowy +50pkt
Inżynier +20 pkt,
Itd itd.

A kasa na 2gim miejscu. Jestem sama bardzo zaradna i niezle zarabiam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 00:43   #10
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Chodzi o oczekiwanie, żeby mężczyzna miał konkretny, dobry zawód, fach w ręku i był partnerem dla dobrze wyedukowanej, niezależnej kobiety.



Wiem, że to jest normalne, bo pracodawcy ( poza budżetówką ), są u nas, jacy są, wciąż kobiety po porodzie i urlopie macierzyńskim często nie mogą wrócić do pracy.



Zastanawiam się, jak dalece mężczyzna powinien inwestować w swój zawód i wykształcenie, żeby być atrakcyjnym jako potencjalny partner...
Nie mamy wspólnych jednolitych oczekiwań. I nie mamy wspólnego kolektywnego mózgu który mówi kobietom czego mają oczekiwać od partnera.

Dla mnie ponad pracą i zarobkami jest cała lista innych rzeczy:
-inteligencja
-poczucie humoru
-poglądy
-zainteresowania
-zaradność i umiejętność dostosowywania się do sytuacji
-ciekawość świata
-to, czy swoją pracę lubi i czy się w niej odnajduje
Zarobki to kwestia drugorzędna, bo partner nie jest od tego aby mnie utrzymywać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 01:00   #11
Shockeddd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 263
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez Tashira Pokaż wiadomość
Różnie. Ja lubie mężczyzn wykonujących 'meskie' zawody choc pewnie zawsze usłyszę ze nic takiego nie istnieje.
Natomiast tak;
mundurowy +50pkt
Inżynier +20 pkt,
Itd itd.
Serio uważasz, że np Informatyka jest podobnie męska jak mundurowy? A nie wiem np Ekonomia już nie?
Shockeddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 07:31   #12
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Miłość pragmatyczna

Informatyka to chyba jeśli ktoś patrzy w sposób: męskość=zarobki. Bo nie wiem co jest podniecającego w siedzeniu przy kompie, w sensie takim podnoszenia walorów erotycznych w oczach kobiety



Natomiast wojskowy, policjant i inni mundurowi, ratownicy i reszta służby zdrowia, to są zdecydowanie zawody dodające facetowi kilka punktów- jak dla mnie. Nie jestem za to z tych, których kręci specjalnie władza. Prezes firmy to zwykle ogarnięty i niegłupi człowiek, no ale akurat przerzucanie papierów i podawanie dłoni mnie nie kręci erotycznie i taka praca punktów nie dodaje.



No prawda jest taka, że wiele kobiet patrzy dość pragmatycznie na te sprawy. Im starsze, tym częściej, im lepiej wykształcone, tym częściej. Pewna doza pragmatyzmu jest całkiem rozsądna- ja też nie chcę faceta- niebieskiego ptaka, za którego będę potem wszystko robić i sama utrzymywać rodzinę, ale jednak kobiet, które przesadnie na to zwracają uwagę, lepiej po prostu omijać.
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 07:32   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Miłość pragmatyczna

W praktyce faceci wszelakich zawodow maja partnerki. Singlami sa ci o ciezkim charakterze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 10:45   #14
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość


Natomiast wojskowy, policjant i inni mundurowi, ratownicy i reszta służby zdrowia, to są zdecydowanie zawody dodające facetowi kilka punktów- jak dla mnie.
Dla mnie zawody wysokiego ryzyka.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Światopogląd ?. Czyli zbliżone poglądy polityczne też ?.
Odmienne poglądy polityczne nie muszą być przeszkodą, natomiast skrajnie różne już tak.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 10:50   #15
miNino
Raczkowanie
 
Avatar miNino
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 140
Dot.: Miłość pragmatyczna

Dla mnie pragmatyzm ogranicza sie do tego aby tż potrafil sie samodzielnie utrzymać i nie byl kompletną niedojdą która ma problem nawet z wkręceniem żarówki. No i ogolnie powienien byc raczej spokojny i inteligentny. Reszta mi wisi.
miNino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 11:27   #16
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
W praktyce faceci wszelakich zawodow maja partnerki. Singlami sa ci o ciezkim charakterze.
Cytat:
Napisane przez Shockeddd Pokaż wiadomość
Serio uważasz, że np Informatyka jest podobnie męska jak mundurowy? A nie wiem np Ekonomia już nie?
Tak uwazam. Bardziej imponowalby mi inzynier budowy, informatyki itd niz nawet prezes banku czy profesor filozofii. Niestety tak mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 11:38   #17
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Miłość pragmatyczna

Ja od partnera oczekuję przede wszystkim tego, żebyśmy mieli w miarę zbieżne oczekiwania względem wspólnego życia, poglądy, które nie kłócą się na tyle, by nam utrudniać bycie w związku. Lubię, jak mężczyzna ma własne zainteresowania (fajnie jak są jakieś wspólne), zwracam uwagę na inteligencję.
Co do pragmatyzmu to lubię u mężczyzny zaradność, żebym nie musiała go utrzymywać (ale i nie oczekuję, by on utrzymywał mnie). Niewiele zawodów by mi przeszkadzało (tylko takie wątpliwe moralnie). Chciałabym na pewno, by był mężczyzną spełnionym zawodowo, by nie był sfrustrowany.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 12:11   #18
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Światopogląd? Czyli zbliżone poglądy polityczne też?

U mnie grałoby to wielką rolę jeśli chodzi o związek. Nie potrafiłabym być z mężczyzną z zupełnie innej bajki pod tym względem, już ze znajomymi o skrajnie odmiennych poglądach bywa problematycznie, a co tu dopiero mówić o towarzyszu życia.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 13:05   #19
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
U mnie grałoby to wielką rolę jeśli chodzi o związek. Nie potrafiłabym być z mężczyzną z zupełnie innej bajki pod tym względem, już ze znajomymi o skrajnie odmiennych poglądach bywa problematycznie, a co tu dopiero mówić o towarzyszu życia.
Zgadzam sie. Nie wyobrażam sobie np. związania sie z hardkorowym katolikiem, narodowcem albo homofobem bo zwyczajnie wiem, że byłoby mi wielokrotnie po prostu wstyd za to co by mógł palnąć lub zrobić i nie potrafiłabym go bronić. A chyba nie o to chodzi w związku.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 13:49   #20
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Miłość pragmatyczna

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Chodzi o oczekiwanie, żeby mężczyzna miał konkretny, dobry zawód, fach w ręku i był partnerem dla dobrze wyedukowanej, niezależnej kobiety.

Wiem, że to jest normalne, bo pracodawcy ( poza budżetówką ), są u nas, jacy są, wciąż kobiety po porodzie i urlopie macierzyńskim często nie mogą wrócić do pracy.

Zastanawiam się, jak dalece mężczyzna powinien inwestować w swój zawód i wykształcenie, żeby być atrakcyjnym jako potencjalny partner...
Dobry zawod i dobre zarobki u faceta sa dla mnie wazne, no nie zwiazalabym sie z np. kelnerem. Kwestia posiadania dzieci i wracania na rynek pracy nie ma tu nic do rzeczy, bo zadnych dzieci nie planuje.

Cytat:
Napisane przez singiel34 Pokaż wiadomość
Światopogląd ?. Czyli zbliżone poglądy polityczne też ?.

I zbliżone zainteresowania, m. in. po to, aby uniknąć tzw. mezaliansu kulturowego ?. A jak mężczyzna np. pasjonuje się historią wojskowości ?.
Bardzo wazne, skrajni prawicowcy, pro-liferzy, osoby bardzo religijne itp. nie dla mnie, sorry not sorry.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 08:59   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Miłość pragmatyczna

Jak dla mnie to każdy związek musi mieć i uczucie i trochę pragmatyzmu, żeby był zdrowy.

Podobne zainteresowania, poglądy polityczne (które nie są skrajne w żadną stronę). Dobre zarobki, praca raczej niefizyczna. Nie kręcą mnie podawane wcześniej zawody, bardziej właśnie informatyk, naukowiec, ogólnie okulary czy fartuch laboratoryjny i praca przy kompie/w labie dodają dla faceta seksowności w moich oczach. Jak widać, że jest inteligentny tak stereotypowo, wygląda trochę nerdowo, to już w ogole kosmos. (Oczywiście to nie musi być prawda tak jak policjant nie musi być głupi, absolutnie wiadomo.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 09:59:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.