Pytań kilka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 15:43   #1
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805

Pytań kilka


Witam, korzystając z obecności na forum pani doktor chciałabym zapytać o kilka nurtujących mnie problemów skórnych. Jakiś czas temu pojawiło mi się na skórze kilka wypukłych pieprzyków, przestraszona udałam się do lekarza, który ocenił to jako włókniaki i nakazał wymrozić azotem. Odbyłam kilka takich 'zabiegów' jednak pieprzyki dalej pojawiają się w tych samych miejscach. Czy jest to normalne? Czy takie zabiegi należy kontynuować aż do skutku czy istnieje może inna możliwość ich usunięcia w ramach NFZ?
Drugi problem to pojawiające się na skórze (najwięcej na plecach i piersiach) małe, ale mocno widoczne, czerwone kropeczki. W internecie spotkałam się z określeniem "rubinki". Czy można je jakoś wyleczyć/usunąć?

Pozdrawiam
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 19:23   #2
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Pytań kilka

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Witam, korzystając z obecności na forum pani doktor chciałabym zapytać o kilka nurtujących mnie problemów skórnych. Jakiś czas temu pojawiło mi się na skórze kilka wypukłych pieprzyków, przestraszona udałam się do lekarza, który ocenił to jako włókniaki i nakazał wymrozić azotem. Odbyłam kilka takich 'zabiegów' jednak pieprzyki dalej pojawiają się w tych samych miejscach. Czy jest to normalne? Czy takie zabiegi należy kontynuować aż do skutku czy istnieje może inna możliwość ich usunięcia w ramach NFZ?
Drugi problem to pojawiające się na skórze (najwięcej na plecach i piersiach) małe, ale mocno widoczne, czerwone kropeczki. W internecie spotkałam się z określeniem "rubinki". Czy można je jakoś wyleczyć/usunąć?

Pozdrawiam
Na pierwsze pytanie nie odpowiem, gdyż musiałabym obejrzeć sama te zmiany. Jeżeli są to włókniaki, to NFZ nie refunduje normalnie takich zabiegów. Co do naczyniaków nazywanych "rubinoma" usuwamy je laserem naczyniowym (też nie na NFZ, gdyż są to zmiany kosmetyczne, nie chorobowe i ich usuwanie nie jest konieczne).
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-08 20:23:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.