Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-13, 20:55   #151
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ja dziś wrzuciłam do torby do szpitala batony i wodę mineralną, brakuje tylko tych rzeczy, których spakować na razie nie mogę - ładowarka, telefon, portfel itp.

Podczytuję też sierpniówki - dziewczyny to skarbnica wiedzy na "problemy" z obsługą noworodka
Ja mam zrobioną listę co dokładnie mam dołożyć w ostatniej chwili, bo właśnie takich rzeczy później zapominam. Standardowo leki, ładowarka i dezodorant + inne tego typu pierdoły

Ja czytam od lutówek i w teorii niby coś tam wiem, ale jak się to przełoży na obsługę własnego dziecka to kto wie



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 21:04   #152
Lucy31
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6 617
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
A gdzie tam... szyjka pięknie z tylu, zamknięta i na 1cm długa. Niby skurcze na ktg sie pisza, ale i to juz coraz mniejsze. Dzisiaj zamiast gór i pagórków to prosta linia byla i 3 skurczyki na 30 Chce do domu, po co tu leżeć skoro wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o kurcze no to słabo trochę tak leżeć tam i czekać, ale to pewnie z faktu że ciąża bliźniacza tak trochę wolą na zaś

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj rano kobieta poszla na badanie na fotelu, czula sie swietnie, 0 skurczy itp. Wyszła z gabinetu to nagle ją tak zgięło z bolu ze od razu ją na porodowke zabrali i kilka minut później urodzila

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to często tak jest że po badaniu na samolocie zaczyna się poród. Co jeszcze dodam, poleżałam trochę na patologii to wiele razy tak "badano" żeby ten poród się wreszcie zaczął, zwłaszcza gdy brakowało łóżek na patologii heh..
__________________
26.01.2016 Witaj synku
04.09.2019 Drugie szczęście
Lucy31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 21:22   #153
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lucy31 Pokaż wiadomość
o kurcze no to słabo trochę tak leżeć tam i czekać, ale to pewnie z faktu że ciąża bliźniacza tak trochę wolą na zaś



A to często tak jest że po badaniu na samolocie zaczyna się poród. Co jeszcze dodam, poleżałam trochę na patologii to wiele razy tak "badano" żeby ten poród się wreszcie zaczął, zwłaszcza gdy brakowało łóżek na patologii heh..
W sumie mamy problemy z miejscami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 21:24   #154
Lucy31
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6 617
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
W sumie mamy problemy z miejscami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
haha
__________________
26.01.2016 Witaj synku
04.09.2019 Drugie szczęście
Lucy31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 06:24   #155
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Też podczytuję dziewczyny z innych wątków i faktycznie skarbnica wiedzy, choć jak przyjdzie co do czego to wiadomo..i tak lekko nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 11:41   #156
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Też podczytuję dziewczyny z innych wątków i faktycznie skarbnica wiedzy, choć jak przyjdzie co do czego to wiadomo..i tak lekko nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się boję, że będzie ryk o coś tam, a w głowie totalna pustka i panika, że nie wiem co robić Ja w momencie panikuje i głupieje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 11:54   #157
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Pewnie płaczu z początku trochę będzie, a my nie będziemy umialy pewnie rozpoznawać czy to głód, ból czy po prostu z potrzeby bliskości.
Damy radę Kami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 12:55   #158
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Każdy to przechodzi, z nami rodzice pewnie też początkowo nie wiedzieli jak postępować, ale szkody nam tym nie wyrządzili Z czasem wiedza przyjdzie. A trochę ćwiczeń dla płucek maluchom nie zaszkodzi, nie ma niepłaczących dzieci

Ja się trochę boję kolek, nieprzespanych nocy, które mogą mnie rozdrażnić i odbić się na dziecku. Na szkole rodzenia mnie pocieszono, że kolki występują częściej w przypadku karmienia dziecka mm, a ja planuję piersią (zobaczymy co wyjdzie z moich planów), choć reguły nie ma.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 13:30   #159
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Pewnie płaczu z początku trochę będzie, a my nie będziemy umialy pewnie rozpoznawać czy to głód, ból czy po prostu z potrzeby bliskości.
Damy radę Kami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo jak nie my to ktoo..
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Każdy to przechodzi, z nami rodzice pewnie też początkowo nie wiedzieli jak postępować, ale szkody nam tym nie wyrządzili Z czasem wiedza przyjdzie. A trochę ćwiczeń dla płucek maluchom nie zaszkodzi, nie ma niepłaczących dzieci

Ja się trochę boję kolek, nieprzespanych nocy, które mogą mnie rozdrażnić i odbić się na dziecku. Na szkole rodzenia mnie pocieszono, że kolki występują częściej w przypadku karmienia dziecka mm, a ja planuję piersią (zobaczymy co wyjdzie z moich planów), choć reguły nie ma.
Ja się ogólnie boję, że będzie mega płaczliwe dziecko. Że byle co i płacz. Tak to trzeba zacisnąć zęby i jakoś to pójdzie
Rozdrażnione na pewno będziemy na początku. Ja to się chyba nastawiłam, że będę mieć mega trudne dziecko, ciężkie do ogarnięcia. Wolę w te stronę niż nastawić się na cud aniołka i mieć niespodzianke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 13:46   #160
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Trochę z innej beczki... Jak to jest z kolejnością spraw po porodzie - w szpitalu pytają nas, do której przychodni mają przekazać dokumenty dziecka, podajemy adres i git. I później, po wyjściu ze szpitala idziemy do tej przychodni i wypełniamy deklarację wyboru położnej, pielęgniarki i pediatry dla dziecka? Jak przychodnia szybciej dostanie dokumentację ze szpitala, niż my się tam zjawimy i wypełnimy deklaracje, to się nic nie stanie?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 14:12   #161
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Trochę z innej beczki... Jak to jest z kolejnością spraw po porodzie - w szpitalu pytają nas, do której przychodni mają przekazać dokumenty dziecka, podajemy adres i git. I później, po wyjściu ze szpitala idziemy do tej przychodni i wypełniamy deklarację wyboru położnej, pielęgniarki i pediatry dla dziecka? Jak przychodnia szybciej dostanie dokumentację ze szpitala, niż my się tam zjawimy i wypełnimy deklaracje, to się nic nie stanie?
Szpital wysyla tam dokumentacje jeszcze zanim ze szpitala wyjdziesz, potem idziesz wypelnic deklaracje do przychodni. Przynajmniej u nas tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 14:22   #162
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Szpital wysyla tam dokumentacje jeszcze zanim ze szpitala wyjdziesz, potem idziesz wypelnic deklaracje do przychodni. Przynajmniej u nas tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też do wczoraj tak myślałam, ale TŻ zasiał we mnie ziarno wątpliwości
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 14:43   #163
Lucy31
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6 617
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kami932 Pokaż wiadomość
Ja się boję, że będzie ryk o coś tam, a w głowie totalna pustka i panika, że nie wiem co robić Ja w momencie panikuje i głupieje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie Obsługa dziecka w dużej mierze jest intuicyjna, na początku w dużej mierze metodą prób i błędów, próbuje się co działa Po jakimś czasie "nauczysz" się swojego dziecka.
A jakby co piszcie tu, zawsze coś pomożemy

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Trochę z innej beczki... Jak to jest z kolejnością spraw po porodzie - w szpitalu pytają nas, do której przychodni mają przekazać dokumenty dziecka, podajemy adres i git. I później, po wyjściu ze szpitala idziemy do tej przychodni i wypełniamy deklarację wyboru położnej, pielęgniarki i pediatry dla dziecka? Jak przychodnia szybciej dostanie dokumentację ze szpitala, niż my się tam zjawimy i wypełnimy deklaracje, to się nic nie stanie?
No mniej więcej tak to może wyglądać
A tak naprawdę to zależne od organizacji. Może zajść np mąż i dziecko zarejestrować w przychodni. No i w urzędzie, celem nabycia Peselu (można go donieść do przychodni później).
U nas np jest jeszcze wygodniej, ponieważ ja mam położną z przychodni gdzie jest nasz pediatra. To po urodzeniu dziecka piszę jej smsa, ona wpada na pierwszą wizytę patronażową, od razu przynosi deklarację wyboru pediatry i pielęgniarki,wypełniałam wygodnie w domu, ona za nas do przychodni złożyła i jeszcze nam wizyty u lekarza sama umawiała. Więc no taka wygodna opcja
__________________
26.01.2016 Witaj synku
04.09.2019 Drugie szczęście
Lucy31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 15:26   #164
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lucy31 Pokaż wiadomość
No mniej więcej tak to może wyglądać
A tak naprawdę to zależne od organizacji. Może zajść np mąż i dziecko zarejestrować w przychodni. No i w urzędzie, celem nabycia Peselu (można go donieść do przychodni później).
U nas np jest jeszcze wygodniej, ponieważ ja mam położną z przychodni gdzie jest nasz pediatra. To po urodzeniu dziecka piszę jej smsa, ona wpada na pierwszą wizytę patronażową, od razu przynosi deklarację wyboru pediatry i pielęgniarki,wypełniałam wygodnie w domu, ona za nas do przychodni złożyła i jeszcze nam wizyty u lekarza sama umawiała. Więc no taka wygodna opcja
To jeszcze wykorzystam Twoją wiedzę
Mam wybraną położną (p.Monika) dla siebie z przychodni X.
Dziecko chcę zapisać do przychodni Y i tam zadeklarować mu pediatrę, pielęgniarkę i położną (p.Kasia).
Która położna przyjdzie na patronaż?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 15:45   #165
Lucy31
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6 617
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To jeszcze wykorzystam Twoją wiedzę

Mam wybraną położną (p.Monika) dla siebie z przychodni X.

Dziecko chcę zapisać do przychodni Y i tam zadeklarować mu pediatrę, pielęgniarkę i położną (p.Kasia).

Która położna przyjdzie na patronaż?
Do noworodka na wizytę patronażową przyjdzie położna z miejsca gdzie jest pediatra. A przynajmniej tak to wygląda u nas.
U mnie po prostu to jest jedna i ta sama przychodnia, dlatego tak

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
26.01.2016 Witaj synku
04.09.2019 Drugie szczęście
Lucy31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 16:12   #166
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lucy31 Pokaż wiadomość
Do noworodka na wizytę patronażową przyjdzie położna z miejsca gdzie jest pediatra. A przynajmniej tak to wygląda u nas.
U mnie po prostu to jest jedna i ta sama przychodnia, dlatego tak

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
I super, o to mi chodziło Moją położną mam zadeklarowaną w przychodni typowo ginekologicznej, nie ma tam pediatry, a chciałam, żeby pediatra z położną byli z tego samego miejsca
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 16:34   #167
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Hmmm, gubię się w tym, powiem szczerze. Ja mam abonament w Luxmedzie i dla wygodny złożyłam tam deklarację POZ i stamtąd mam przypisaną do mnie położną. Ale nie wiem czy tam mogę zgłosić dziecko w mramach POZ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 17:21   #168
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Hmmm, gubię się w tym, powiem szczerze. Ja mam abonament w Luxmedzie i dla wygodny złożyłam tam deklarację POZ i stamtąd mam przypisaną do mnie położną. Ale nie wiem czy tam mogę zgłosić dziecko w mramach POZ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam już nr do położnej z przychodni, gdzie mam najbliżej. Tam jest pediatra. Ale jak tylko skończymy temat położnej i jej wizyt to przepisujemy małą do przychodni w Czwie, gdzie cała rodzina należy, a naszym lekarzem jest właśnie pediatra.
Moglibyśmy od początku ją tam zapisać, ale nie ma opcji, że położna taki kawał będzie do nas jechać.
Tak to sobie wymyśliliśmy.
A jakby co, od biedy mam pediatre i wizyty domowe w pakiecie PZU, ale zupełnie się tym nie interesowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-14, 18:25   #169
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

No my pewnie będziemy rozszerzać abonament w LuxMedzie dla dziecka, ale to chwilę zajmie, bo dziecko musi mieć PESEL.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 18:34   #170
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kami932 Pokaż wiadomość
Ja mam już nr do położnej z przychodni, gdzie mam najbliżej. Tam jest pediatra. Ale jak tylko skończymy temat położnej i jej wizyt to przepisujemy małą do przychodni w Czwie, gdzie cała rodzina należy, a naszym lekarzem jest właśnie pediatra.
Moglibyśmy od początku ją tam zapisać, ale nie ma opcji, że położna taki kawał będzie do nas jechać.
Tak to sobie wymyśliliśmy.
A jakby co, od biedy mam pediatre i wizyty domowe w pakiecie PZU, ale zupełnie się tym nie interesowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem przyszła mama październikowe ale podczytuję Was z wiadomych powodow

Może zadzwoń do przychodni i dopytajcie dokładnie bo do mnie będzie przychodziła położna z przychodni pod domem ta u której ja mam deklaracje a dziecko będzie zapisane od razu w innej przychodni do pediatry.
Tak miałam ze starszym 3 lata temu i jak miesiąc temu byłam dopytac o to w mojej przychodni to powiedzieli, że tak jest nadal...

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 00:12   #171
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Jestem przyszła mama październikowe ale podczytuję Was z wiadomych powodow

Może zadzwoń do przychodni i dopytajcie dokładnie bo do mnie będzie przychodziła położna z przychodni pod domem ta u której ja mam deklaracje a dziecko będzie zapisane od razu w innej przychodni do pediatry.
Tak miałam ze starszym 3 lata temu i jak miesiąc temu byłam dopytac o to w mojej przychodni to powiedzieli, że tak jest nadal...

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Hej, nawet się zastanawiałam ile mam z października nas czyta

Ale jeszcze chcielibyśmy wszelkie najbliższe szczepienia załatwić blisko domu, żeby nie jeździć taki kawał, więc na to już musi być w przychodni zapisana Ale żeby nie to, to faktycznie, pomysł dobry, warty zainteresowania się

Juncia, my też małą dopisujemy, ale naprawdę jeszcze się tym nie interesowałam, jutro siądę to poczytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 05:04   #172
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Margosia, cześć ja pazdziernikowki też podczytuję
Jak byłam w przychodni, gdzie złożyłam deklarację POZ i wyznaczyli mi położną, to nawet przy jednej wizycie na pobraniu krwi miałam okazję z nią rozmawiać, więc to ona do mnie przyjdzie. A zapisanie dziecka to mam wrażenie zupełnie inna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 07:18   #173
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ja to jestem totalnie zielona w tych tematach.. Ale mam plus, że położona którą wybrałam w przychodni to znajoma mojej mamy więc mam nadzieję, że mnie pokieruje. Mówiła tylko, że szpital daje znać kiedy urodzę i ona do mnie zadzwoni. To tyle co wiem chyba też muszę na ten temat poczytać co trzeba załatwić po ciąży.. W pracy to wykorzystam koleżanki żeby się dowiedziały co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Ja oczywiście też czytam inne fora.. Od kwietniówek zaczęłam chyba. Majówki tyle pisaly, że nie nadążałam u nas za dużo się nie dzieje. A niby we wrześniu rodzi się najwięcej dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 07:42   #174
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Kamila, a widzisz, a mi ta położna powiedziała, że mąż musi zgłosić, że urodziłam, bo inaczej nie będą wiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 09:09   #175
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 064
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Może to zależy od szpitala.. Nie mam pojęcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 12:08   #176
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Kamila, a widzisz, a mi ta położna powiedziała, że mąż musi zgłosić, że urodziłam, bo inaczej nie będą wiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szpital ma obowiązek przesłać dokumenty dziecka to wskazanej przez rodziców przychodni, więc jak przychodnia je dostaje, to wie o nowym człowieku na świecie. Chyba, że położna z innej przychodni. Każda z nas ma widzę inaczej i miesza mi się

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

A co do pracy to chyba wiem, akt urodzenia dziecka trzeba zanieść i powiadomić, że od razu po macierzyńskim bierze się urlop rodzicielski. Przynajmniej ja tak robię, bo chcę być z dzieckiem przez rok.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 15:37   #177
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Szpital ma obowiązek przesłać dokumenty dziecka to wskazanej przez rodziców przychodni, więc jak przychodnia je dostaje, to wie o nowym człowieku na świecie. Chyba, że położna z innej przychodni. Każda z nas ma widzę inaczej i miesza mi się

A co do pracy to chyba wiem, akt urodzenia dziecka trzeba zanieść i powiadomić, że od razu po macierzyńskim bierze się urlop rodzicielski. Przynajmniej ja tak robię, bo chcę być z dzieckiem przez rok.
Wszystko się zgadza. U nas nie zapadła jeszcze decyzja co do tego, gdzie mają wysłać papiery dziecka, więc tam gdzie ja jestem zapisana nie będą wiedzieć (chyba, że właśnie tam też dziecko zgłosimy)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 21:43   #178
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

a jeśli mam położna wybraną ze szkoły rodzenia (taki warunek był) to potem nie dostaje z przychodni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-15, 23:27   #179
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
a jeśli mam położna wybraną ze szkoły rodzenia (taki warunek był) to potem nie dostaje z przychodni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aktualną położną masz przypisaną do siebie, na swoje dane. A w przychodni będziesz wypełniać deklaracje na dane dziecka. Położną też na dane dziecka. Z automatu żaden lekarz/pielęgniarka/położna nie jest przypisywana do pacjenta, trzeba wypełnić deklarację.

I tu miałam wątpliwość, która położna przychodzi na patronaż, moja czy dziecka (jeśli to są różne osoby).
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-16, 00:50   #180
kami932
Zadomowienie
 
Avatar kami932
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 599
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Z tego wszystkiego jutro jedziemy z tż do przychodni dowiedzieć się wszystkiego co i jak.

Już myślałam, że coś się zaczyna, ale jednak uspokoiło się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kami932 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-07 21:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.