Włosy przerzedzone, cienkie, trudne do okiełznania mimo ich pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-06, 11:32   #1
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020

Włosy przerzedzone, cienkie, trudne do okiełznania mimo ich pielęgnacji


Hej!

Mam duży problem z włosami. Od lat.
Odżywiam, nawilżam, olejuję, zabezpieczam końcówki kilka razy w ciągu dnia.

Włosy nie rosną od ramion. Robią się mega przerzedzone. Mała ilość włosów szczególnie z prawej części głowy (załączam zdjęcia).

Świadoma pielęgnacja od kilku lat! Nie zaczęłam poniżej wymienionych kroków od tygodnia... w mniejszym lub większym stopniu, ale o włosy dbam od co najmniej 6 lat, a one wciąż są okropne. Nie mogę ich nosić rozpuszczonych. Wstyd! Cienkie jak piórka. Puch. Strąki. Brak definicji skrętu. Zmuszona jestem nosić koka na czubku głowy, który w ciągu dnia zamienia się w jedno wielkie puszyste gniazdo. To jest jakiś koszmar

Być może problem tkwi w ich strukturze. Są MEGA CIENKIE, FRUWAJĄ, fryzjerzy mówią, że są nienaturalnie cieniutkie, jak u niemowlaków... Dodatkowo jest ich mało. Stosuję regularnie wcierki od lat, łykam suplementy diety w cyklu 3 miesiące brania i miesiąc przerwy (Revalid, Solgar, Calcium Pantothenicum, Biotebal).
Moje włosy nie chcą akceptować większości stylizatorów. Nawet jeśli coś im podpasuje to tylko na chwilę, bo po godzinie i tak zamienią się w szopę. Na zdjęciu włosy świeżo po myciu, przed wyjściem.

1. Podcinam włosy regularnie co 3 miesiące.
2. Myję włosy metodą OMO, szampon bez sls itp.
3. Raz w tygodniu/raz na dwa tygodnie peeling skóry głowy wraz z silniejszym szamponem.
4. Stosuję wcierki do skóry głowy niemal codziennie wraz z krótkim masażem skóry głowy i łykam suplementy diety.
5. Nakładam 3 razy w tygodniu olej na noc, na wcześniej nałożony podkład w postaci żelu aloesowego. Oleju nie nakładam na skórę głowy.
6. Zawsze po myciu włosów (czyli co drugi dzień) nakładam maskę na włosy, zazwyczaj emolientową na 20-40 minut. Zamiennie z odżywką nawilżającą i co najmniej raz w tygodniu maską proteinową.

6. Stylizacja - serum silikonowe na końcówki i długość włosów bez alkoholu. Na to krem do loków i żel.

7. Suszę włosy letnim nawiewem, używam dyfuzora.
Nie czeszę włosów.
Nie prostuję, nie farbuję.


Czemu są tak przerzedzone mimo wszelkich starań? Geny? Hormony?

Nie zauważyłam wzmożonego wypadania włosów.

Już naprawdę nie wiem gdzie mam szukać pomocy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200106_115528.jpg (53,9 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15686128_20200106_115141.jpg (62,8 KB, 28 załadowań)
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-06 12:32:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.