Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-11, 00:26   #691
Primaverka84
Primaverka84
 
Zarejestrowany: 2020-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej, i co z tymi plamami pod oczami?? Ja właśnie jestem dwa tygodnie po zabiegu ( miałam stężenie 50%), byłam na kontroli i pani doktor ( robiłam u niej wcześniej TCA w lutym, ale wtedy było 30%) trochę się zdziwiła, że mam rumień wokół ust jeszcze widoczny ( choć ja widzę ze jest delikatnie jeszcze na całej twarzy, tam gdzie był podany), no ale najbardziej to nad ustami ( choć słabo) oraz brudza nosowo-wargowa - odcinek 1 cm wzdłuż niej. Teraz zaczynam się nie pokroić... bo rpwces złuszczania już się skończył :/
Primaverka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 20:43   #692
lilimaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 179
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez juliabaczynska Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

czy miała któraś z Was doświadczenia z peelingiem PRX-T33 ( kwas TCA modyfikowany nadtlenkiem wodoru) i próbowała go stworzyć sama w domu?
Dwa lata temu miałam go robionego parę razy u kosmetyczki - na piersi i dekolt, gdzie mam od zawsze koszmarny trądzik. Zabiegi dawały efekty po prostu niewiarygodne - trądzik nie tylko zniknął, ale i piersi uzyskały jędrność jaką miały chyba tylko jak byłam jeszcze nastolatką z gimnazjum Było super, jak po operacji plastycznej. W życiu nie miałam tak pięknych piersi i czystej skóry..

Efekt po jakimś czasie zniknął i znowu mam problem ze skórą - ale niestety sytuacja w życiu i robocie już nie taka by znowu pozwolić sobie na wywalenie kilka razy 350 złotych na kosmetyczkę.. No, nie mam akurat w portfelu wolnego tysiaka, ani dwóch, i raczej nie będę mieć.
Dlatego wymyśliłam, że kupię potrzebne półprodukty i zrobię coś podobnego sama.. i tak oto siedzę właśnie przed buteleczką kwasu trójoctowego, flaszką wody utlenionej i kwasem kojowym w proszku.


W składzie PRX-T33 u kosmetyczki jest:
KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY (TCA) 33%,
NADTLENEK WODORU, KWAS KOJOWY 5% .
Mam kojowy 100%, TCA 50% i wodę utlenioną 2% i za diabła nie mogę dojść do tego ile czego powinnam nalać... Czytam też Wasze opisy użycia TCA, oglądam zdjęcia i jestem przerażona - po tym co miałam u kosmetyczki, nigdy nie było takiego efektu złuszczeń! Skóra była zaczerwieniona, ale nie schodziła...
Ktoś lepszy z chemii mógłby mi pomóc?

Już zauważyłam pierwszą różnicę - kwas u kosmetyczki z 4 mililitrowej ampułki miał konsystencję żelu, który szybko się wchłaniał po wmasowaniu, a mi przecież wyjdzie woda..
Swoją drogą różnica woda kontra żel dotyczyła to również glikolowego u kosmetyczki porównywanego z glikolowym z mazideł - ktoś wie czego one tam mogą dodawać? Może jakiś tajemny składnik, którego hurtownie nie podają w składzie żeby kobiety nie robiły sobie w domu zabiegów 10 razy taniej? To w sumie logiczne, inaczej zakłady kosmetyczne poszłyby już z torbami..

Dziewczyny, czy któraś z Was orientuje się czy w tym powyżej opisanym zabiegu wystarczy sama ampułka+wmasowanie jej w skórę, czy też zabieg wymaga wykonania dodatkowej mezoterapii mikroigłowej (jeśli tak, to z zastosowaniem innego preparatu? czy właśnie PRX-T33 w celu zoptymalizowania jego działania?) bardzo proszę o odpowiedź.

W opisie zabiegu podkreślone jest, że zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga stosowania igieł, jednak w salonach występuje w towarzystwie mezo dermapenem. Czy ktoś mógłby naświetlić sytuację?
lilimaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 20:19   #693
Sara998
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 30
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja nałożyłam 30% na plecy i już mija 8 dzień a nadal się nie łuszczy. Skóra jest brązowa i napięta a nic się nie dzieje. Martwię się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sara998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 15:22   #694
ZIMNAZOSIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 368
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Mnie czeka zabieg Pixel Peel (Dermapen + TCA) i jestem sceptycznie nastawiona.
Borykam się z głębokimi bliznami na policzkach. Byłam 3 tygodnie temu na samym zabiegu Dermapen i nie jestem jakoś specjalnie zadowolona (wiem, że po jednym zabiegu nie ma spektakularnych efektów) ale liczyłam, że będzie jakakolwiek różnica (czytałam, że cera jest miękka, sprężysta itd a u mnie wszystko wygląda jak wcześniej ).
Dermatolog powiedziała mi wtedy, że Dermapen nie pomoże na blizny i trzeba zrobić Pixel.
Ale w internecie nie moge znaleźć za wiele informacji/opinii o tym zabiegu.
Ktoś z Was może coś powiedzieć w tym temacie?
ZIMNAZOSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 14:45   #695
Justyna22113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Kochana mam to samo rumien ogromny ! Powiedz mi czy to u Ciebie zeszło w końcu?
Justyna22113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 02:52   #696
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

DermaPen + "bankietowe" preparaty z 35% TCA, które są mimo stężenia łagodne - PRX T33, PQ AGE. Kilka zabiegów powinno usunąć widoczność przebarwień pozapalnych. U mnie po dwóch jest spora różnica. Plus trądzik zmalał o 90%, kosmetyki, które zapychały już nie zapychają. Powtarzam zabieg co miesiąc.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-10, 14:23   #697
AgnieszkaOliwia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
DermaPen + "bankietowe" preparaty z 35% TCA, które są mimo stężenia łagodne - PRX T33, PQ AGE. Kilka zabiegów powinno usunąć widoczność przebarwień pozapalnych. U mnie po dwóch jest spora różnica. Plus trądzik zmalał o 90%, kosmetyki, które zapychały już nie zapychają. Powtarzam zabieg co miesiąc.
A jak robisz dermapen z prx? Ja robiłam sam prx i mnie szczypał w strefie t. Sam dermapen znowu znoszę bardzo dobrze, zastanawiam się nad połączeniem ale nie wyobrażam sobie opracować całej twarzy na ampułce prx
AgnieszkaOliwia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-02, 22:53   #698
Czarnaam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny a czy któraś z Was kładła sobie sama w domu TCA? Ja właśnie zamówiłam i planuję samodzielnie położyć. Kiedyś robiłam u kosmetologa.
Czarnaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-09, 09:05   #699
jonestruckzs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Obecnie mam robione u dermatologa zabiegi kwasem glikolowym , jestem po 3 zabiegu efekty sa owszem ale jeszcze nie takie jak bym chciala , i mam sie zdecydowac na TCA po ktorym efekty maja byc odrazu widoczne , ale czy to prawda ?? Tak wiec piszcie na temat tego zabegu plzzz
whatsapp mod
watch tv series

Edytowane przez jonestruckzs
Czas edycji: 2023-12-26 o 09:50
jonestruckzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 12:52   #700
kasiakk1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez jonestruckzs Pokaż wiadomość
Obecnie mam robione u dermatologa zabiegi kwasem glikolowym , jestem po 3 zabiegu efekty sa owszem ale jeszcze nie takie jak bym chciala , i mam sie zdecydowac na TCA po ktorym efekty maja byc odrazu widoczne , ale czy to prawda ?? Tak wiec piszcie na temat tego zabegu plzzz
Też chętnie odświeżę wątek
Ja kupiłam na razie 20% na allegro, póki co testuję na mniej widocznych partiach ciała, a nie na twarz żeby zobaczyć jak moja skóra go będzie znosić. Jeśli nie będzie tragedii to będę próbować na przebarwienia na twarzy, ale punktowo tzw. TCA cross
kasiakk1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.