okulary do dali - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 18:37   #1
littleangel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 247

okulary do dali


dzisiaj odebrałam okulary, pierwsze, poszłam do okulistki bo od komputera mnie oczy bolą i jak siedzę w szkole to mam problemy z widzeniem dali. Okulistka zapisała mi okulary do dali +0,75, poczytałam w internecie ze sa one glownie do czytania.... jak je założyłam to strasznie powiekszają, przy komputerze moze i lepiej ale do czytania nie potrzebuję bo widze dobrze a jak w nich patrze w dal to oczy i tak bola i obraz nie jest taki.... ostry.... czy mozliwe ze zle mi dobrala okulary? kto sie na tym zna? podobno plusy sa do patrzenia z bliska?


jak wybrałam zle miejsce watku to przepraszam ale nie wiedziałam gdzie mogę to umiescic...

Edytowane przez littleangel
Czas edycji: 2010-09-06 o 18:38
littleangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 18:55   #2
emma__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: okulary do dali

kochana plusy są jak sie nie widzi z bliska i to jest dalekowzroczność, a jak sie nie widzi z daleka tak jak ty i ja to to jest krótkowzroczność i na to są minusy . ja mam -2.75. Jednak nie wierze ,w to ,że okulista przepisał ci okulary nie sprawdzając wzroku. może nie poinformowała ,że z daleka również nie widzisz?

Edytowane przez emma__
Czas edycji: 2010-09-06 o 18:56
emma__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 18:59   #3
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: okulary do dali

dziwne...jak ktoś nie widzi z daleka, przepisuje się minusy...ja tak mam i noszę minus jedynki...
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 04:14   #4
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: okulary do dali

Ona jakaś niewyspana była czy to może nowy sposób leczenia wady wzroku, o którym nie wiem?
Nie noś ich bo będzie gorzej tylko. Idź do innego, niech Ci zbada wzrok i da receptę na okulary. A potem idź do niej i spytaj czy masz je powiesić na ścianie jako dekorację czy może jednak zwróci Ci kasę, którą przez nią niepotrzebnie wydałaś.
Jeśli jesteś niepełnoletnia ( a chyba tak jest ) to z rodzicem/opiekunem prawnym.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:04   #5
littleangel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 247
Dot.: okulary do dali

jestem pełnoletnia no własnie tez sie zdziwilam ze przepisała mi okulary plusy, moze dlatego ze jej powiedzialam ze przy komputerze mi sie mecza... a badac to badała mnie komputerowo i ogladała oko i dosc dokladnie zbadała wiec nie wiem... musze sie chyba wybrac do niej, tylko nie widzi mi sie znowu placic tyle kasy za okulary
littleangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:47   #6
Tael
Przyczajenie
 
Avatar Tael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: okulary do dali

Witam, mam dokładnie taki sam problem, jak autorka tematu.

Okulistyka na wizycie po przebadaniu wzroku przepisała mi okulary +1,75 OP i +0,75 OL.

Na wizycie skarżyłam się na takie same problemy, że oczy mi się męczą i po pewnym czasie nie widzę dobrze tablicy na wykładach. Także jak czytam po pewnym czasie widzę gorzej. Autorka napisała, że są to okulary do dali, ponieważ prawdopodobnie tak jak ja dostała na recepcie tabelkę z wersami "do dali" i "do bliży", gdzie właśnie w wersie "do dali" jest napisane +ileśtam.

Gdy założę okulary to co jest daleko widzę trochę gorzej, poprawia się, gdy patrze długo i wzrok mi się tak jakby "ustali"

Szczerze mówiąc nie wiem co mam zrobić, bo chciałam okulary na wykłady i do samochodu a nie wiem, czy te mi pomogą. Planuję poczekać do pierwszych zajęć w październiku i potem wybrać się z ponowną wizytą do okulisty.

Tak naprawdę, to co jest daleko widzę całkiem wyraźnie, dopiero po pewnym czasie jest gorzej - może to kwestia oświetlenia, albo tego, że patrząc na tablicę a potem na notatki oko nie zdąża przystosować się do patrzenia w dal i bliż przez co widzi słabiej?
Tael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 15:51   #7
Any1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: okulary do dali

Hej, nie wiem, czy to odpowiedni wątek. Jestem krótkowidzem. Mam od 5 lat szkła o tej samej mocy około 2,25 i 1,75 i 0,5 astygmatyzmu na oba oczy. Jestem studentką i dużo czasu spędzam na "męczeniu wzroku". 2 lala temu lekarz przypisał mi drugie okulary na aulę, do samochodu, ogól nie na dal o 0,25 mocniejsze.
Od jakiegos czasu zauwazyłam,że nie widzę prawie nic, gdy sie ściemnia i jest szaro. 2 lata temu oblałam jedno z podejść na prawko, bo latarnia słabo świeciła i skręcając w lewo chciałam wjechać na torowisko tramwajowe, bo myślałam,że juz tam jest jezdnia. oczywiście zrzuciłam to na stres i zapomniałam o tym. Nie mam samochodu i jeżdżę od święta samochodem taty. Dziś wracaliśmy z działki (20km). Rano widziałam wspaniale, bo było słonecznie. Ale jak wracaliśmy było juz szarwo. Za połową drogi poprosiłam tatę by sie przesiąść. Byłam bardzo zdenerwowana, że nie widzę. Nie widziałam, czy sie zmieszcze obok strojących samochodów, czy przypadkiem któryś z nich nie jedzie...
Gdy jest ciemno widzę nieźle, ale gdy jest "szaro" to prawie nic... Ktoś się na tym zna? Słyszałam o "kurzej slepocie", ale wtedy nie widzi sie po zmroku, a ja "w ciemnociach" widzę. Poszłabym do okulisty,ale nigdy nie słyszałam o takim schorzeniu...
Any1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 17:38   #8
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: okulary do dali

Cytat:
Napisane przez littleangel Pokaż wiadomość
dzisiaj odebrałam okulary, pierwsze, poszłam do okulistki bo od komputera mnie oczy bolą i jak siedzę w szkole to mam problemy z widzeniem dali. Okulistka zapisała mi okulary do dali +0,75, poczytałam w internecie ze sa one glownie do czytania.... jak je założyłam to strasznie powiekszają, przy komputerze moze i lepiej ale do czytania nie potrzebuję bo widze dobrze a jak w nich patrze w dal to oczy i tak bola i obraz nie jest taki.... ostry.... czy mozliwe ze zle mi dobrala okulary? kto sie na tym zna? podobno plusy sa do patrzenia z bliska?


jak wybrałam zle miejsce watku to przepraszam ale nie wiedziałam gdzie mogę to umiescic...
No i byłaś u tej okulistki?
Ciekawa jestem bo mam ten sam problem. Do dali przepisała mi +0.75. Kiepsko w nich widzę, bez okularów dużo lepiej. Pojutrze wybieram sie do okulistki, ciekawe co mi powie.
Jeśli pomyliła się, to jestem ciekawa czy oddała Ci kasę?
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 15:48   #9
magentam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 7
Dot.: okulary do dali

Cytat:
Napisane przez aram55 Pokaż wiadomość
No i byłaś u tej okulistki?
Ciekawa jestem bo mam ten sam problem. Do dali przepisała mi +0.75. Kiepsko w nich widzę, bez okularów dużo lepiej. Pojutrze wybieram sie do okulistki, ciekawe co mi powie.
Jeśli pomyliła się, to jestem ciekawa czy oddała Ci kasę?
Mam dokładnie taki sam problem.
Wróciłam się do okulistki - "na szybko" sprawdziła mi wadę przez komputer już bez zakrapiania oczu a następnie na podstawie tej wady na tablicy. Wniosek ten sam - plusy z astygmatyzmem. A ja nie widzę z daleka! Szczególnie wieczorami, rozmazuje się dal. A tych okularów z plusami nie jestem nawet w stanie znieść wieczorami bo przybliża mi tylko ten rozmazany obraz. Dodam, że ogólnie bez okularów nie widzę problemu z widzeniem blisko co prawda jest to tylko +0,5 w jednym i w drugim +1 i cylinder 1 ale to drugie mam od dziecka słabsze i teraz właśnie w tym pierwszym zaczęło mi się rozmazywać w dali przez co źle ogólnie mi się patrzy. No i nadal mam problem bo te okulary nijak mi pomogły w tym moim właściwym problemie.

Jest ktoś może aktualnie na forum kto ma podobny problem i może jakiś pomysł jak to rozwiązać? przychodzi mi tylko pomysł by zamówić minusowe soczewki na własną rękę ale wolałam właśnie zrobić to bezpiecznie u lekarza a tam wychodzi zupełnie co innego
magentam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-22, 09:52   #10
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: okulary do dali

Cytat:
Napisane przez magentam Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taki sam problem.
Wróciłam się do okulistki - "na szybko" sprawdziła mi wadę przez komputer już bez zakrapiania oczu a następnie na podstawie tej wady na tablicy. Wniosek ten sam - plusy z astygmatyzmem. A ja nie widzę z daleka! Szczególnie wieczorami, rozmazuje się dal. A tych okularów z plusami nie jestem nawet w stanie znieść wieczorami bo przybliża mi tylko ten rozmazany obraz. Dodam, że ogólnie bez okularów nie widzę problemu z widzeniem blisko co prawda jest to tylko +0,5 w jednym i w drugim +1 i cylinder 1 ale to drugie mam od dziecka słabsze i teraz właśnie w tym pierwszym zaczęło mi się rozmazywać w dali przez co źle ogólnie mi się patrzy. No i nadal mam problem bo te okulary nijak mi pomogły w tym moim właściwym problemie.

Jest ktoś może aktualnie na forum kto ma podobny problem i może jakiś pomysł jak to rozwiązać? przychodzi mi tylko pomysł by zamówić minusowe soczewki na własną rękę ale wolałam właśnie zrobić to bezpiecznie u lekarza a tam wychodzi zupełnie co innego
Hej , ja od ponad 20 lat mam okulary.Mam bo nie zawsze je noszę Mam astygmatyzm i zawsze problem z doborem w jednym oku szkła.Podczas badania komputerowego wynik skacze mi z plusa na minus.Badanie zawsze trwa baaardzo długo, męczę sie i ja i okulistka Jest to astygmatyzm mieszany (gdy w jednej płaszczyźnie oko jest nadwzroczne, a w drugiej krótkowzroczne).Nie jest to łatwo skorygować.Ostatecznie sama decyduję w kótych jest mi lepiej -zawsze wychodzi mi że z "-" jest lepiej. Czasem jednak i w okularach mi źle i bez też.Masakra. Ostatnie okulary robiłam u kogoś innego i dziwnie szybko przebiegło badanie. Oś cylindra okazała się być inna niż w poprzednim badaniu . Ogólnie w tych okularach widzę tak samo źle jak bez nich...
AAAnka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-22 10:52:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.