Bezdzietne z wyboru - część VI :) - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-01, 16:58   #1651
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Rozumiem w sumie takie mocno nocne spacery są bardzo przyjemne - cicho, spokój, nie ma ludzi i innych psów. Gdy jest ładna pogoda, to nie lubię południowych spacerów, bo jest zatrzęsienie bodźców i psina za bardzo się ekscytuje. Lepiej właśnie tak w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 17:16   #1652
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Rozumiem w sumie takie mocno nocne spacery są bardzo przyjemne - cicho, spokój, nie ma ludzi i innych psów. Gdy jest ładna pogoda, to nie lubię południowych spacerów, bo jest zatrzęsienie bodźców i psina za bardzo się ekscytuje. Lepiej właśnie tak w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie... Mój senior lubi towarzystwo, chodziliśmy do parku pobawić się z grupą całe lato koło 19-20, on jest nawet przeszczęśliwy z powodu wyjątkowo upierdliwych dzieci, sam takie ADHD, ale młodszy poznał inne psy dopiero majac 8 lat, wczesniej byl u kogos na lancuchu i kuleje trochę socjalnie. Juz nie atakuje, jednak niepokoi, do kazdego podbiega szczekając, obwąchuje i dopiero się zaprzyjaźnia, także wysyła trochę sprzeczne sygnały. Nie każdemu opiekunowi, czy psu będzie to pasowało, tym bardziej, że jest naprawde duży i ja bym nie chciała, żeby biegła prosto na mnie taka szczekająca istota. Bo nikt poza mną nie wie, że on podbiega i wtula głowę w rękę, a drze się sam nie wiedząc dlaczego i pewnie trochę z powodu kiepskiego wzroku. Wygląda na zakapiora, także idealnie jest wyjść nocą, kiedy mogą oba poza parkiem biegać luzem - zero bodźców, czy zagrożeń w postaci samochodów. Seniora mam do tego przygłuchego, więc też muszę go mocno pilnować i łatwiej mi jak się nikt w okolicy nie kręci, a dzienne spacerki to niestety obowiązkowa smycz. Poza tym nie ukrywam, że jako introwertyczka uwielbiam ciche, wyludnione miasto
Dlatego później potrafimy wszyscy spać do popołudnia na legalu
Zresztą nawet jak chodzę trochę śnięta, to mam satysfakcję, że miały fajny spacer, a gdzieś jest ta potrzeba wynagrodzić im "poprzednie" życie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 18:20   #1653
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
No właśnie... Mój senior lubi towarzystwo, chodziliśmy do parku pobawić się z grupą całe lato koło 19-20, on jest nawet przeszczęśliwy z powodu wyjątkowo upierdliwych dzieci, sam takie ADHD, ale młodszy poznał inne psy dopiero majac 8 lat, wczesniej byl u kogos na lancuchu i kuleje trochę socjalnie. Juz nie atakuje, jednak niepokoi, do kazdego podbiega szczekając, obwąchuje i dopiero się zaprzyjaźnia, także wysyła trochę sprzeczne sygnały. Nie każdemu opiekunowi, czy psu będzie to pasowało, tym bardziej, że jest naprawde duży i ja bym nie chciała, żeby biegła prosto na mnie taka szczekająca istota. Bo nikt poza mną nie wie, że on podbiega i wtula głowę w rękę, a drze się sam nie wiedząc dlaczego i pewnie trochę z powodu kiepskiego wzroku. Wygląda na zakapiora, także idealnie jest wyjść nocą, kiedy mogą oba poza parkiem biegać luzem - zero bodźców, czy zagrożeń w postaci samochodów. Seniora mam do tego przygłuchego, więc też muszę go mocno pilnować i łatwiej mi jak się nikt w okolicy nie kręci, a dzienne spacerki to niestety obowiązkowa smycz. Poza tym nie ukrywam, że jako introwertyczka uwielbiam ciche, wyludnione miasto
Dlatego później potrafimy wszyscy spać do popołudnia na legalu
Zresztą nawet jak chodzę trochę śnięta, to mam satysfakcję, że miały fajny spacer, a gdzieś jest ta potrzeba wynagrodzić im "poprzednie" życie.
Pięknie piszesz o swoich psach, czuć, że są Ci bardzo bliskie i się o nie troszczysz. Super

Dobrze, że sobie żyjecie właśnie w takiej równowadze, dzięki której każdej ze stron jest komfortowo. Niekoniecznie standardowym trybem dnia i nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 18:55   #1654
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Pięknie piszesz o swoich psach, czuć, że są Ci bardzo bliskie i się o nie troszczysz. Super

Dobrze, że sobie żyjecie właśnie w takiej równowadze, dzięki której każdej ze stron jest komfortowo. Niekoniecznie standardowym trybem dnia i nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuję, bardzo mi miło
Ostatnio byłam dumna, jak kolega był zdziwiony, że mój chory na wszystko dwunastoletni paralityk nadal dziarsko biega Co prawda na rozruch je garść tabletek, ale jest w dobrej formie jak na swoje warunki, a i leki, którymi mnie tak straszono wcina już 5 lat i wątroba zdrowa.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 19:41   #1655
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dziekuję, bardzo mi miło
Ostatnio byłam dumna, jak kolega był zdziwiony, że mój chory na wszystko dwunastoletni paralityk nadal dziarsko biega Co prawda na rozruch je garść tabletek, ale jest w dobrej formie jak na swoje warunki, a i leki, którymi mnie tak straszono wcina już 5 lat i wątroba zdrowa.
Super, że tak się dobrze trzyma najważniejsze, żeby nie cierpiał i miał przy boku swojego dobrego człowieka, do którego ma zaufanie i przez to spokój i odpoczynek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 05:59   #1656
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Pani Robot, tez mojego bombla nieraz przylapalam na piciu z tolaety, mimo, ze ma swoja fontanne z woda. Maz sie w koncu nauczyl opuszczac deske i pokrywe w swojej lazience
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:14   #1657
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

https://noizz.pl/spoleczenstwo/osied...egalny/lr9s7lz
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 08:25   #1658
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ciekawa sprawa
Wiele bym dała za osiedle stworzone pod dorosłych, a nie pod dzieci. Bo co jest obecnie na osiedlu? Plac zabaw, piaskownica, wózkownia. Wszystko dla dzieci, nic dla dorosłych.
Tylko temat technicznie trudny, no bo jak zakazać zakupu mieszkań czy domków (jak w linku) osobom, które za chwilę się chcą rozmnażać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 08:37   #1659
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Słyszałam o tym osiedlu, ale im więcej czytam o tym, tym bardziej to wygląda na celowe dziennikarskie sianie gównoburzy. Ktoś sobie po prostu zaprojektował osiedle nie uwzględniające współczesnych wyobrażeń na temat potrzeb rodzin z dziećmi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 10:03   #1660
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ciekawa sprawa
Wiele bym dała za osiedle stworzone pod dorosłych, a nie pod dzieci. Bo co jest obecnie na osiedlu? Plac zabaw, piaskownica, wózkownia. Wszystko dla dzieci, nic dla dorosłych.
Tylko temat technicznie trudny, no bo jak zakazać zakupu mieszkań czy domków (jak w linku) osobom, które za chwilę się chcą rozmnażać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko wynajem na takim osiedlu, nie da się kupić na własność

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 10:31   #1661
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Marzy mi się coś takiego tylko jak to prawnie wyegzekwować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-13, 15:56   #1662
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Marzy mi się coś takiego tylko jak to prawnie wyegzekwować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie wynajmem a nie kupowaniem mieszkań. Odpowiednio sporządzona umowa i ogarnięty prawnik jak coś
__________________
"Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka."
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 09:11   #1663
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88639506]Słyszałam o tym osiedlu, ale im więcej czytam o tym, tym bardziej to wygląda na celowe dziennikarskie sianie gównoburzy. Ktoś sobie po prostu zaprojektował osiedle nie uwzględniające współczesnych wyobrażeń na temat potrzeb rodzin z dziećmi.[/QUOTE]

Czytałam komentarze pod takimi artykułami i pod udostępnieniami na FB to tam było tam takie śmietnisko opinii, że wykluczenie że to i tamto. Powiem szczerze, że to jest dobra opcja, ale w PL brak dziecka to jest jakiś wielki problem światopoglądowy. Zresztą pewnie każda wie z Was jak wyglądają pogadanki z rodzinami, gdy pytają kiedy potomstwo. Meh.
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 09:23   #1664
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kszykszykszy Pokaż wiadomość
Czytałam komentarze pod takimi artykułami i pod udostępnieniami na FB to tam było tam takie śmietnisko opinii, że wykluczenie że to i tamto. Powiem szczerze, że to jest dobra opcja, ale w PL brak dziecka to jest jakiś wielki problem światopoglądowy. Zresztą pewnie każda wie z Was jak wyglądają pogadanki z rodzinami, gdy pytają kiedy potomstwo. Meh.
Najbardziej mnie rozłożyło, jak weszła kwestia hałasu i odezwały sie osoby ze spektrum autyzmu, które bardzo potrzebuję spokoju od wysokich dźwięków... i dowiedziały się od zdrowych kobiet, że wykluczają dzieci To się nazywa robić przedstawicielkę wiadomo jakiej profesji z logiki
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 04:19   #1665
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Najbliżsi znajomi zaczynają mieć dzieci, co powoduje, że ten temat zaczyna dość często wypływać w rozmowach z partnerem. Wydaje mi się, że zmienia się jego podejście z "kategorycznie nie" na "może", choć zawsze mówi, że tylko żartuje i nadal nie chce.
Miałyście takie sytuacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 11:16   #1666
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Najbliżsi znajomi zaczynają mieć dzieci, co powoduje, że ten temat zaczyna dość często wypływać w rozmowach z partnerem. Wydaje mi się, że zmienia się jego podejście z "kategorycznie nie" na "może", choć zawsze mówi, że tylko żartuje i nadal nie chce.
Miałyście takie sytuacje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak jest. Te 4 lata temu w momencie slubu ja mialam podejscie "nie" a on "obojetne mi to, ale raczej nie". Teraz ja nadal nie chce, a on chce i mamy wrocic do tematu za pare lat.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 21:39   #1667
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Najbliżsi znajomi zaczynają mieć dzieci, co powoduje, że ten temat zaczyna dość często wypływać w rozmowach z partnerem. Wydaje mi się, że zmienia się jego podejście z "kategorycznie nie" na "może", choć zawsze mówi, że tylko żartuje i nadal nie chce.
Miałyście takie sytuacje?
My jesteśmy w tym wieku, że tylko nieliczne osoby z rodziny czy grona znajomych są bezdzietne. Zdecydowana większość zdążyła już kilkukrotnie zostać rodzicami.
U nas na szczęście- w niecały rok po ślubie- nadal nic się nie zmieniło w kwestii bezdzietności. Powiedziałabym raczej, że upływający nam we dwoje czas utwierdza nas w tym, że nie chcemy niczego w naszym życiu zmieniać. Nie czujemy- patrząc na rodziny znajomych- żeby ,,czegoś" nam brakowało.

Irytujące za to są ciągłe pytania: kiedy wy? Kiedy coś planujecie? od osób niewtajemniczonych w nasze rodzicielskie plany (a raczej ich brak) Słyszymy je nagminnie.
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-15, 22:13   #1668
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
My jesteśmy w tym wieku, że tylko nieliczne osoby z rodziny czy grona znajomych są bezdzietne. Zdecydowana większość zdążyła już kilkukrotnie zostać rodzicami.
U nas na szczęście- w niecały rok po ślubie- nadal nic się nie zmieniło w kwestii bezdzietności. Powiedziałabym raczej, że upływający nam we dwoje czas utwierdza nas w tym, że nie chcemy niczego w naszym życiu zmieniać. Nie czujemy- patrząc na rodziny znajomych- żeby ,,czegoś" nam brakowało.

Irytujące za to są ciągłe pytania: kiedy wy? Kiedy coś planujecie? od osób niewtajemniczonych w nasze rodzicielskie plany (a raczej ich brak) Słyszymy je nagminnie.
Może wystarczy powiedzieć wprost, że dzieci nie lubicie?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 04:12   #1669
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
U mnie tak jest. Te 4 lata temu w momencie slubu ja mialam podejscie "nie" a on "obojetne mi to, ale raczej nie". Teraz ja nadal nie chce, a on chce i mamy wrocic do tematu za pare lat.
O, to już bardziej zaawansowana sytuacja od mojej. Super, że to przegadaliscie i będziecie wracać do tematu.
Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
My jesteśmy w tym wieku, że tylko nieliczne osoby z rodziny czy grona znajomych są bezdzietne. Zdecydowana większość zdążyła już kilkukrotnie zostać rodzicami.
U nas na szczęście- w niecały rok po ślubie- nadal nic się nie zmieniło w kwestii bezdzietności. Powiedziałabym raczej, że upływający nam we dwoje czas utwierdza nas w tym, że nie chcemy niczego w naszym życiu zmieniać. Nie czujemy- patrząc na rodziny znajomych- żeby ,,czegoś" nam brakowało.

Irytujące za to są ciągłe pytania: kiedy wy? Kiedy coś planujecie? od osób niewtajemniczonych w nasze rodzicielskie plany (a raczej ich brak) Słyszymy je nagminnie.
Fajnie, że nic się nie zmienia
Nie mówicie wprost o braku planów prokreacyjnych z naciskiem na "nigdy w życiu"?
Może jestem dziwna, ale kompletnie nie mam problemu z mówieniem wprost i zdecydowanie o tym temacie do każdego, kto uważa, że ma prawo tak obcesowo pytać o intymne plany dotyczące naszego związku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-16, 05:47   #1670
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Powiedzenie "nie chce/nie lubię dzieci/nie planujemy" powoduje lawinę kolejnych pytań albo jakieś takie "a tam nie chcecie, odmieni wam się" czy "swoje to co innego".

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 05:54   #1671
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Powiedzenie "nie chce/nie lubię dzieci/nie planujemy" powoduje lawinę kolejnych pytań albo jakieś takie "a tam nie chcecie, odmieni wam się" czy "swoje to co innego".

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Zależy, w jakim środowisku. U mnie sprawdza się bardzo dobrze, żadnej lawiny pytań nie doświadczam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 10:59   #1672
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Wczoraj mam Tż w rozmowie rzuciła tekstem "no jak już sami zostaniecie rodzicami.." jak Tż powiedział wprost, że nie sądzi, to była zaskoczona, bo do tej pory unikał tematu. A potem zwróciła się do mnie, że jak to, ja taka spokojna, troskliwa i nie chcę? Ano nie chcę
A do spokojnej to mi daleko

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 13:33   #1673
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

U mnie jeszcze dochodza zachwyty, ze "ale wasze dziecko mieszanej rasy byloby takie urocze "
A ja naprawde szczerze nie znosze dzieci
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 19:12   #1674
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zależy, w jakim środowisku. U mnie sprawdza się bardzo dobrze, żadnej lawiny pytań nie doświadczam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to samo
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 13:00   #1675
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Może wystarczy powiedzieć wprost, że dzieci nie lubicie?
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Nie mówicie wprost o braku planów prokreacyjnych z naciskiem na "nigdy w życiu"?
Może jestem dziwna, ale kompletnie nie mam problemu z mówieniem wprost i zdecydowanie o tym temacie do każdego, kto uważa, że ma prawo tak obcesowo pytać o intymne plany dotyczące naszego związku.
Pracuję w przedszkolu, więc to wszystko nie jest takie proste Według stereotypu, skoro nie chcesz być matką, to na pewno nienawidzisz dzieci i nie wiadomo, co jeszcze jest z tobą nie tak.

Osobiście dzieci lubię (mój mąż także), tak samo pracę z nimi. Wybór bezdzietności nie jest więc spowodowany u nas niechęcią do dzieci jako takich.
U nas to raczej niechęć do samego rodzicielstwa. Lubimy długo spać, jechać o północy do Mc Donaldsa, gdy najdzie nas ochota, być razem we dwoje. Nie czujemy potrzeby cokolwiek w naszym życiu zmieniać.
Ciąża i poród mnie obrzydzają i kompletnie nie postrzegam tego jako ,,cudownego stanu", który późniejsza obecność dziecka mi wynagrodzi. Nic mi się nigdy pod tym względem nie zmieniło. Ani po 30-stce, ani po wyjściu za mąż.

Dla moich koleżanek z pracy ( w różnym wieku) posiadanie dziecka to coś oczywistego. A już po ślubie to w ogóle
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 15:46   #1676
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

No to może właśnie stanowcze "W moim życiu nie ma miejsca na dziecko, lubię, ale cudze, na chwilę, a w domu cenię sobie ponad wszystko ciszę i święty spokój".

Z tym się nie da dyskutować, bo jakby ktoś nie zachęcał do dzieci, to ciszy i świętego spokoju ich posiadanie Ci nie zapewni, chyba, że jak się wyniosą na swoje po 25 latach

U mnie chyba dużo daje tembr głosu - cokolwiek mówię w tym temacie - zawsze krótko, oschle i stanowczo, ale bez emocji, więc ludzie odpuszczają dalszą dyskusję.

Kasztanka to, że byłoby piękne, to nie znaczy, że byłoby grzeczne i chciałabyś w ogóle być w ciąży, czy się nim zajmować Doceniam azjatyckie maluchy na zdjęciach, jak czasem przypadkiem na takie trafię, bo w przeciwieństwie do białych dzieci, nie są paskudne i nie przewijam strony z obrzydzeniem, ale z bliska bym ich poznać nie chciała, bo jak mniemam drą się identycznie Czarne dzieciaki też ślicznie wyglądają, tak jak arabskie. Chyba ta nasza rasa ma najbrzydsze, bo są dość długo jakieś takie różowe i rozmyte

Moja rodzina jest już pełna - do domu dołączyła kotopsa.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 15:58   #1677
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Nie moglabym pracowac z dziecmi, bo naprawde szczerze ich nie znosze.
Nie umiem z nimi przebywac, rozmawiac ani sie bawic i nie mam na to zadnej ochoty.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 16:06   #1678
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie moglabym pracowac z dziecmi, bo naprawde szczerze ich nie znosze.
Nie umiem z nimi przebywac, rozmawiac ani sie bawic i nie mam na to zadnej ochoty.
mam identycznie, nawet unikam wszelkich imprez z dzieciarnią, a jak jakieś zawyje obok mnie, to krzywię się już bezwiednie jakbym łykała cytrynę... Naprawdę po stokroć wolałabym myć zasikane boksy w zoo czy schronisku.
Ale u mnie taki bombelek wyda jeden odgłos, a już calutka głowa pulsuje z bólu. Podobnie mam z kociętami. Nie wiem, jakas nadwrażliwość na ktores wysokie pasmo? Jak pies mi zaczyna popiskiwać do wyjścia, momentalnie zgrzytam zębami.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 18:15   #1679
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Hej Dziewczyny Mam podobnie, w okolicach 25 r. ż myślałam jeszcze, że kiedyś może zapragnę mieć dzieci i to pewnie kwestia partnera tzn jak poznam tego jedynego to wszystko mi się odmieni. Prawie 10 lat później, będąc żona tego jedynego stanowczo nic mi się nie odmieniło 😄 Jest nam dobrze we dwoje, cenimy sobie święty spokój i własną przestrzeń, zabawki nam się nie walają po podłogach i nikt nie płacze po nocach. Prawda jest też taka, że z biegiem lat człowiek już nie ma też tyle sił i cierpliwości i zwyczajnie po co zmieniać coś, co jest dla człowieka już pełnią? 😉 Mamy kota i opieka nad nią jest już zdecydowanie wystarczającym obowiązkiem 😄 Miałam jakiś czas temu taki moment zastanowienia, czy może nie przyjdzie mi kiedyś do głowy że jednak bym chciała mieć dziecko a np będzie już na to za późno... Ale potem uświadomiłam sobie, że próbuje się tylko sama przekonać, że może warto mieć dziecko, chociaż wewnętrznie tego w ogóle nie chcę... Trzeba żyć po swojemu bez patrzenia na to co wypada, trzeba, czego inni oczekują bo życie ma się tylko jedno, konsekwencje ponosimy tylko my a nie rodzinka, która zadaje te niewygodne pytania 😉
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 10:20   #1680
Halaszka_Halaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 307
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Dobija mnie trochę to, że z większością koleżanek i przyjaciółek, które mają dzieci albo dzieci się spodziewają, kontakt się urywa.

Faceci jednak mają łatwiej, raczej nie tracą konatku z kumplami z uwagi na posiadane dzieci. Choć może się mylę.
Halaszka_Halaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-02 17:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.