Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-04-18, 14:40   #121
dzikie_wino
Zadomowienie

Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Przychodzę z recencją Vichy UV-age daily, bo nie jest dobrze

Mam skórę normalną, moim ulubionym filtrem, którego nic nie pobiło jest LRP Anthelios Ultra - nadaje się pod oczy, fajnie nawilża, te wszystkie shaki i inne cuda do cer tłustych i mieszanych za mocno mnie wysuszają. Miałam więc spore nadzieje.

Niestety Vichy jest... za tłusty. Konsystencja to praktycznie woda przeciekająca przez palce, trudno nałożyć przepisową ilość bo cieknie, więc robiłam to na 2x na każdy obszar. Filtr przy wcieraniu zamienia się w tłustą emulsję i ta tłustość nie mija. Cały dzień czuć go na twarzy, jest takie niefajne uczucie oblepienia. Na plus - nie bieli, nie szczypie w oczy, ale to tyle. Nie kupię ponownie, bo nosi się go niekomfortowo.

Na koniec mała dygresja: testuje go Inti i z tego co widziałam na stories bardzo go polubiła, nieco to dziwi, bo ten filtr jest totalnie inny od tych, które ona lubi. Wiem, że miała już raz współpracę z Vichy i zastanawiam się na ile szczere są takie opinie. Mam nadzieję, że Inti nadal pozostanie obiektywna, bo uważam, że jej profil jest bardzo wartościowy.

Ten filtr ma też jedną recenzję na wizażu i w 100% się z nią zgadzam.
Dla każdego coś innego Mnie Anthelios Ultra z kolei ściągał skórę i ogólnie brzydko się zachowywał. Może na samym początku jeszcze miałam wrażenie, że jest coś tam nawilżający, ale później się jakoś tak zsychał coraz mocniej. Jak plastelina czy glinka. Jak się zeschnie to zaczyna pękać w ruchomych miejscach, osypywać się...

I może to dziwne, ale teraz jak Vichy okazuje się treściwszy od Antka Ultra, to mnie ten nowy Vichy zaczyna zachęcać

Edytowane przez dzikie_wino
Czas edycji: 2021-04-18 o 14:41
dzikie_wino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 14:51   #122
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja mam też oliwkowy odcień karnacji i lubię zażółcanie, bo daje taki efekt glow ładnie opalonej skóry. Najbardziej żółtko robił mi krem z Ziai Med. Nivea, który mam, nie wiem czy to jest ten sam, o którym piszecie, na mojej skórze daje prawie niewidoczny efekt.

Teraz kupiłam sobie jeszcze w Hebe Skin79, ale nie wiem czego się spodziewać.Załącznik 7746548

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie on też zażółca
W musie też.

15.04 - Pomysł na smaczne i zdrowe śniadanie i obiad

11.04 - Kosmetyczne podsumowania marca - nowości Dużo filtrów do twarzy i masek w płachcie

Instagram
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 15:25   #123
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dzikie_wino Pokaż wiadomość
Dla każdego coś innego Mnie Anthelios Ultra z kolei ściągał skórę i ogólnie brzydko się zachowywał. Może na samym początku jeszcze miałam wrażenie, że jest coś tam nawilżający, ale później się jakoś tak zsychał coraz mocniej. Jak plastelina czy glinka. Jak się zeschnie to zaczyna pękać w ruchomych miejscach, osypywać się...

I może to dziwne, ale teraz jak Vichy okazuje się treściwszy od Antka Ultra, to mnie ten nowy Vichy zaczyna zachęcać
Być może red-witch się ze mną nie zgodzi, ale wg mnie nie jest treściwszy.

Ultra był dla mnie bardzo kremowy, bogaty, odżywczy, męczyłam go bardzo. Jak dla mnie za męczący nawet solo bez makijażu, za bogaty.

Vichy jest lejący, pozostawia tłustawą powłoczkę na twarzy, po przypudrowaniu jest ok, ale szybko tłuszcz wyłazi znowu.

Ale jednak uważam, że jest lżejszy od Ultra (nie mylić z: lekki)

Dziś znowu użyłam tego Vichy na spacer nad morzem.

Stary 2021-04-18, 15:56   #124
dzikie_wino
Zadomowienie

Już bardziej na czuja i "jakoś to będzie" kupuję filtry niż po opiniach, ciężko nie zgłupieć jak się widzi skrajne odczucia
Stary 2021-04-18, 16:46   #125
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Już bardziej na czuja i "jakoś to będzie" kupuję filtry niż po opiniach, ciężko nie zgłupieć jak się widzi skrajne odczucia
Każdy może mieć inne wymagania skóry, inne odczucia, oczekiwania tak jak i do kazdych innych kosmetyków. Nic tylko testować

Mi się udało dostać kilka próbek w aptekach, ale bieda straszna.

Iwostin Solecrin Purritin zapowiada się całkiem nieźle, ale bardziej ciekawi mnie Lucidin na przebarwienia - znacie go?

Kupiłam niedawno ciekawy krem z Biodermy - Pigmentbio, na przebarwienia z spf50+. Jeśli rzeczywiście wybieli mi melazmę, to będzie mój hit. Szkoda tylko, ze jest go mało, tylko 40ml.

11.04 - Kosmetyczne podsumowania marca - nowości Dużo filtrów do twarzy i masek w płachcie

Instagram
Stary 2021-04-18, 16:52   #126
kasiamagda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Kupiłam niedawno ciekawy krem z Biodermy - Pigmentbio, na przebarwienia z spf50+. Jeśli rzeczywiście wybieli mi melazmę, to będzie mój hit. Szkoda tylko, ze jest go mało, tylko 40ml.
Nie znam, ale ciekawa jestem ... Czekam na opinię. A Nivea z thiamidolem znasz ? >>klik<< Bardzo fajny, ale mnie thiamidol chyba nie służy...
Stary 2021-04-18, 17:07   #127
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Nie znam, ale ciekawa jestem ... Czekam na opinię. A Nivea z thiamidolem znasz ? >>klik<< Bardzo fajny, ale mnie thiamidol chyba nie służy...
Nie znam. Może być ciekawy, tylko że mnie juz 2 fitry z Nivea zażółcają. Czekam teraz na azjatycką wersję Nivei, może będzie inaczej.

Instagram
Stary 2021-04-18, 17:13   #128
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Nie znam. Może być ciekawy, tylko że mnie juz 2 fitry z Nivea zażółcają. Czekam teraz na azjatycką wersję Nivei, może będzie inaczej.
Też jestem ciekawa. Z tym że ichnia Nivea jest chyba z alkoholem? Ja się niestety do azjatyckich filtrów z alko bardzo zraziłam.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 17:50   #129
dzikie_wino
Zadomowienie

Gdzieś na innym wątku widziałam, że kupiłaś japońską Nivea Zero Feeling - ja miałam kilka lat temu i jak się nie ma nadwyrężonej bariery skórnej to on jest delikatny, nie jakiś alkoholowy szatan Miło wspominam Ale myślę, że na tłustych skórach może nie być takiego całkiem "zero feeling". Póki co to chyba był mój najbardziej płynny filtr do tej pory, najbliżej wody mu było.

I to jest pojemność, którą się rozumie, 100 ml a nie 30-50

Edytowane przez dzikie_wino
Czas edycji: 2021-04-18 o 17:51
Stary 2021-04-18, 18:08   #130
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Gdzieś na innym wątku widziałam, że kupiłaś japońską Nivea Zero Feeling - ja miałam kilka lat temu i jak się nie ma nadwyrężonej bariery skórnej to on jest delikatny, nie jakiś alkoholowy szatan Miło wspominam Ale myślę, że na tłustych skórach może nie być takiego całkiem "zero feeling". Póki co to chyba był mój najbardziej płynny filtr do tej pory, najbliżej wody mu było.

I to jest pojemność, którą się rozumie, 100 ml a nie 30-50
Taaaa, kupiłam, ale dostałam wiadomość, że niestety jest wyprzedana i dostałam zwrot pieniędzy. Dziwne, bo nadal sprzedawca ma tę ofertę i są dostępne 2 sztuki

Nie mam tłustej skóry.

Instagram
Stary 2021-04-19, 07:55   #131
new_me
Zadomowienie

Cześć dziewczyny, przedewszystkim dziekuje za porady z poprzedniego watku i podlinkowanie ciekawych treści

Jestem na etapie szukania okularów przeciwslonecznych, mam rózne ale już nawet nie wiem jakie maja filtry a chciałabym duże muchy z realną ochroną. W końcu zasłaniaja strategiczną przy walce z czasem cześc twarzy Czy możecie polecić coś porządnego albo na co zwracać uwagę? Czy poprostu ochrona UV 400 wystarczy - taka ochrone maja juz okulary z sieciowek..

new_me jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 09:29   #132
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Każdy może mieć inne wymagania skóry, inne odczucia, oczekiwania tak jak i do kazdych innych kosmetyków. Nic tylko testować
No niestety, skóra to "żywy organ" i już nawet pomijając nasze indywidualne oczekiwania, filtr może się zachowywać inaczej

Mam jedną koleżankę, która też pluska się w SPF-ach, mamy podobne cery, podobne oczekiwania, większość jej poleceń się u mnie sprawdza i na odwrót, zazwyczaj to, co poleca, mogę brać totalnie w ciemno, a i tak o jednym filtrze mamy skrajnie odmienne wrażenia Nawet się wymieniłyśmy odlewkami, żeby wykluczyć kwestię partii/konkretnej buteleczki, ale nadal
Stary 2021-04-19, 09:29   #133
dzikie_wino
Zadomowienie

A masz jakąś wadę wzroku czy nic? Z wadą lepiej u optyka, większy komfort patrzania I też można nałożyć po prostu filtr przeciwsłoneczny bez przyciemniania na zwykłe okulary

Z gotowców lubię Polaroidy, one dodatkowo mają polaryzację. A tak ogólnie to przyglądać się czy jest znaczek CE + kategoria 3. Ewentualnie 4 jak chcesz mocno mocno przyciemniające, ale w nich już nie można prowadzić samochodu.
Stary 2021-04-19, 18:53   #134
Hosenka*
Zakorzenienie

Przyszedł mi dziś Nivea Super Water gel.
Nałożyłam na makijaż (podkład i puder) i muszę przyznać że po wyschnięciu wygląda ok. Przypudrowalam gąbeczką pudrem Niewidoczny z Glam Shopu no i jest ładnie. Tylko, że akurat dzisiaj nie użyłam rozświetlacza, wyjątkowo. Z rozświetlaczem to już nie będzie tak ładnie jak to rozetre po całej twarzy a na kościach policzkowych nic nie będzie szczególnie zażywam mocniejszych rozświetlaczy (ostatnio na topie u mnie paletka Świetlówka z Glamshopu). Macie jakieś sposoby na to?

Instagram
Stary 2021-04-19, 20:33   #135
MariaFrancesca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, przedewszystkim dziekuje za porady z poprzedniego watku i podlinkowanie ciekawych treści

Jestem na etapie szukania okularów przeciwslonecznych, mam rózne ale już nawet nie wiem jakie maja filtry a chciałabym duże muchy z realną ochroną. W końcu zasłaniaja strategiczną przy walce z czasem cześc twarzy Czy możecie polecić coś porządnego albo na co zwracać uwagę? Czy poprostu ochrona UV 400 wystarczy - taka ochrone maja juz okulary z sieciowek..

Cytat:
A masz jakąś wadę wzroku czy nic? Z wadą lepiej u optyka, większy komfort patrzania I też można nałożyć po prostu filtr przeciwsłoneczny bez przyciemniania na zwykłe okulary

Z gotowców lubię Polaroidy, one dodatkowo mają polaryzację. A tak ogólnie to przyglądać się czy jest znaczek CE + kategoria 3. Ewentualnie 4 jak chcesz mocno mocno przyciemniające, ale w nich już nie można prowadzić samochodu.
Ja mam no name'y kupione u optyka - polecany patent przez dziewczyny z innego wątku (myślałam, że u optyka to tylko markowe). Mam właśnie z polaryzacją i ona mi niestety przeszkadza w prowadzeniu samochodu: widzę strukturę przedniej szyby, jak patrzę na nawigację w telefonie to obraz z telefonu wygląda jak hologram, nie mówiąc już o tym, że wszystkie niebieskie znaki mijane po drodze z daleka wyglądają jak światła policyjne, więc ciągle myślę, że to misiaczki suszą. ☠♀️☠♂️

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 07:20   #136
dzikie_wino
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja mam no name'y kupione u optyka - polecany patent przez dziewczyny z innego wątku (myślałam, że u optyka to tylko markowe). Mam właśnie z polaryzacją i ona mi niestety przeszkadza w prowadzeniu samochodu: widzę strukturę przedniej szyby, jak patrzę na nawigację w telefonie to obraz z telefonu wygląda jak hologram, nie mówiąc już o tym, że wszystkie niebieskie znaki mijane po drodze z daleka wyglądają jak światła policyjne, więc ciągle myślę, że to misiaczki suszą. ☠♀️☠♂️

Chyba to zależy od ekranu telefonu, koleżanka też ma polaroidy i na swoim iphonie nic nie widzi, w ogóle jakby był ekran wyłączony. Ja na swoim telefonie huawei p20 widzę dobrze
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości