Maszyna do szycia - pomoc - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-03, 11:03   #661
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Greta866 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja swoją przygodę z szyciem zaczęłam w sumie od niedawna i to wielki wstyd bo moja własna siostra ma szwalnię :-D. Nigdy mnie to jakoś nie interesowało i nawet mało co zaglądałam do tej szwalni ale jak znajomy poprosił żebym mu pomogła przy projektowaniu (podobno całkiem nieźle mi to wychodzi) i szyciu ubrań to złapałam bakcyla. U siostry są maszyny firmy Bosmann (mówi że to jedne z najlepszych na rynku) i jak coś tam na nich spróbowałam to faktycznie trzeba przyznać że bardzo fajnie nam się współpracowało. Nie chcę natomiast przychodzić cały czas do siostry tylko mieć już coś swojego w domu. Może też postawię na tego Bosmanna ^^
"Bosmann" to wyłącznie maszyny produkcyjne, one w sprzedaży idą chyba tylko ze stołami. Oddzielnie są stebnówki, oddzielnie renderki czy owerloki. Do szycia domowego takie maszyny według mnie się nie nadają, poza overlokiem. Więc jak masz możliwość szyć u siostry za fri to korzystaj Albo pomyśl o dobrej domowej maszynie wieloczynnościowej.
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek

Edytowane przez szarobure
Czas edycji: 2017-03-03 o 11:12
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 12:21   #662
88kowalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Hej dziewczyny, może któraś z Was zechce mi pomóc.

Dostałam bon do empiku na pokaźną kwotę i jedyne racjonalne wydanie go na pierwszą maszynę do szycia.

Czy możecie mi pomóc w wyborze jakiejs rozsądnej maszyny z tego co jest dostępne na empik.com?

http://www.empik.com/elektronika/do-...zyna+do+szycia

Dziękuję za wszelkie informacje
88kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 09:37   #663
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Toyoty to fajne maszyny, super Jeans ma świetne opinie ale zależy co chcesz szyć.
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 23:19   #664
88kowalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

jeszcze nie wiem co, to ma byc pierwsza maszyna. Ale odrazano mi je ze względu na brak regulacji nacisku stopki i długości sciegu. Myslałam jeszcze o Necchi 215 A-L. Jak myślisz na początki z maszynowaniem nada się? Niestety w internecie brak konkretnych opinii o necchi i toyocie
88kowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 09:33   #665
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Postanowiłam nauczyć się podstaw szycia na maszynie do prostych przeróbek w domu typu skrócenie czy zwężenie spodni, wszycie suwaka, obszycie narzuty czy ręcznika. Z tym, że o ile dobrze zrozumiałam, potrzebuję do tego dwóch osobnych maszyn? Do obszywania brzegów i zweżania nogawek overloka, ale nie skrócę tą maszyną spodni tzn nie zrobię nią prostego ściegu?

Z rozpędu kupiłam sobie już overloka, ale chyba był to zbyt pochopny zakup i teraz zastanawiam się, czy go zostawić czy sprzedać i po prostu nosić rzeczy do prostych przeróbek do krawca, tak jak robiłam to do tej pory. Ceny tych przeróbek u mnie były głównym powodem dla którego chciałam zacząć robić je sama, ale jak do podwinięcia spodni potrzebuję dwóch różnych maszyn, to nie wiem, czy to ma sens, zwłaszcza że mam raczej małe mieszkanie i nie widzi mi się zagracenie go kolejną maszyną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 11:42   #666
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 159
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Wydaje mi się, że jedna maszynka powinna wystarczyc na spokojnie do wszystkiego.
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 13:45   #667
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez Cordianka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jedna maszynka powinna wystarczyc na spokojnie do wszystkiego.
No właśnie nie jestem pewna, bo wszystkie tutoriale pokazują skracanie spodni przy pomocy zwykłej maszyny ściegiem prostym z 2 nitek, a overlokiem ewentualnie tylko brzeg jest obrębiany (a nawet niekoniecznie). A akurat spodni mam najwięcej do skracania, ale chyba się pośpieszyłam i wychodzi na to, że albo dokupię normalną maszynę do szycia albo oddam spodnie krawcowej. Bo tym overlokiem to raczej nogawek nie podwinę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 18:10   #668
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Jak ja bym miała overlok to bym się go nie pozbywała. Za jakiś czas może zechcesz szyć cos dla siebie z dzianiny
Myślę, że lepiej pierw spróbować na niepotrzebnym kawałku tkaniny lub na starych spodniach możliwość tej maszyny.
Prz większości overloków można wyłączyć nóż. A jak pracuje bez noża to spokojnie można spodnie skrócić. Na lewej będzie od razu obrzucone, a na prawej będziesz mieć dwa ściegi proste tak jak na boku nogawki.
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 09:49   #669
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez szarobure Pokaż wiadomość
Jak ja bym miała overlok to bym się go nie pozbywała. Za jakiś czas może zechcesz szyć cos dla siebie z dzianiny
Myślę, że lepiej pierw spróbować na niepotrzebnym kawałku tkaniny lub na starych spodniach możliwość tej maszyny.
Prz większości overloków można wyłączyć nóż. A jak pracuje bez noża to spokojnie można spodnie skrócić. Na lewej będzie od razu obrzucone, a na prawej będziesz mieć dwa ściegi proste tak jak na boku nogawki.
Dzięki W instrukcji nie widzę w ogóle takiej możliwości. Muszę popytać wśród znajomych, czy ktoś się na tym zna, albo iść na kurs, bo sama nie jestem w stanie przeszyć nawet 5 cm materiału, połamałam już kilka igieł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 16:37   #670
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Obejrzyj
https://www.youtube.com/watch?v=w_x9TEHNUV4
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 12:52   #671
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez szarobure Pokaż wiadomość
Jak ja bym miała overlok to bym się go nie pozbywała. Za jakiś czas może zechcesz szyć cos dla siebie z dzianiny
Myślę, że lepiej pierw spróbować na niepotrzebnym kawałku tkaniny lub na starych spodniach możliwość tej maszyny.
Prz większości overloków można wyłączyć nóż. A jak pracuje bez noża to spokojnie można spodnie skrócić. Na lewej będzie od razu obrzucone, a na prawej będziesz mieć dwa ściegi proste tak jak na boku nogawki.
Część maszyn ma opcje wyłączenia noża, ale można po prostu wykręcić górny nóż i ciąć nie będzie.


Najprostsze chińczyki raczej nie mają ściegu dwuigłowego, żeby mieć z jednej strony jedynie dwa proste ściegi. No i mój chińczyk się nie nadawał do zszywania materiałów, bo materiał się rozchodził.


Najlepiej zacząć od zakupu zwykłej maszyny, bo zygzak do wykańczania materiału w zasadzie wystarczy, a te nowe maszyny z tysiącem ściegów często mają nawet coś co się nazywa ścieg overlockowy.
Ale jak się już ma overlocka, to szkoda się go pozbywać, bo to jednak super sprawa jak tnie i obrzuca, wykończenie wygląda bardzo ładnie.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-10, 19:01   #672
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez szarobure Pokaż wiadomość
Dzięki, ale te filmiki na YT nie są pomocne dla kogoś kto tak jak ani nie miał do czynienia z maszynami i szyciem, ani nie ma zręczności manualnej czy technicznej One wszystkie są dla osób, które już mają jakąkolwiek wiedzę, czy potrafią cokolwiek zszyć, zaś ja nie umiem nawet uruchomić ani overloka ani starej maszyny. W overloku złamałam już kilka igieł, nie rozumiem dlaczego tak się dzieje oraz zerwałam jedną nitkę, której teraz nie umiem poprawnie naciągnąć, niestety ten schemat na maszynie dla mnie nie jest czytelny. Do starej maszyny nie mam instrukcji i nie potrafię zamontować w niej tego metalowego koszyczka z nićmi w łożysku, który zamiast siedzieć na miejscu, rusza się, więc nie ma mowy o szyciu.
Planowałam zapisać się na kurs, ale tam już trzeba znać podstawy obsługi maszyny i obecnie rozpytuję po znajomych, czy ktoś by mi pomógł opanować te konkretne maszyny, bo obejrzenie filmiku o innych maszynach mnie niestety nic nie daje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 07:30   #673
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Jeśli masz Facebooka, to zapisz się do grup szyciowych (np. "Szycie-wykroje-diy", "szycie online"), może ktoś tam ma instrukcję do Twojej maszyny albo jej kiedyś używał i doradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 09:42   #674
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Dziewczyny jestem zielona i proszę o pomoc w sprawie maszyny. Czy warto kupic droższą? np za 2 tyś z bajerami, czy raczej nie ma sensu, bo i tańsza i droższa szyją tak samo? a drugie pytanie... co z grubymi materiałami np. podwójnie złożony dzins , czy są specjalne stopki do tego ? czy specjalna maszyna (nie mowię o przemysłowych)
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 10:37   #675
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Ja kupiłam za 2 tysiące z bajerami, ale zależy czego oczekujesz od maszyny i co chcesz szyć. Ja postawiłam na dość wszechstronną z tego względu, że nie mam w mieszkaniu dość miejsca i na maszynę i na overlock. Poza tym bardziej lubię się z tkaninami niż z dzianinami, więc overlock nie był dla mnie aż taki ważny. Ścieg overlockowy w maszynie to zdecydowanie nie to samo co ścieg w overlocku, praktycznie go nie używam, bo efekt mi się nie podoba (do dzianin używam ścieg trójskokowy (prosty elastyczny), a do obrzucania brzegów zwykłego zygzaka, na końcu ręcznie docinam gdzie trzeba). Do jeansu na pewno potrzebujesz igły do jeansu. Moja maszyna bez problemu sobie radzi z kilkoma warstwami drelichu, myślę, że z podwójnym jeansem poradzi sobie każda domowa maszyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

A czy tańsza czy droższa zdania są podzielone. Dużo osób chwali sobie maszyny z Lidla, a część z kolei pisze, że szybko się psują. Jak ja wybierałam maszynę, to sobie spisałam, co musi mieć koniecznie, a co byłoby fajnie mieć, ale nie jest niezbędne i szukałam takiej, która najbardziej mi odpowiadała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 10:44   #676
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86587102]Ja kupiłam za 2 tysiące z bajerami, ale zależy czego oczekujesz od maszyny i co chcesz szyć. Ja postawiłam na dość wszechstronną z tego względu, że nie mam w mieszkaniu dość miejsca i na maszynę i na overlock. Poza tym bardziej lubię się z tkaninami niż z dzianinami, więc overlock nie był dla mnie aż taki ważny. Ścieg overlockowy w maszynie to zdecydowanie nie to samo co ścieg w overlocku, praktycznie go nie używam, bo efekt mi się nie podoba (do dzianin używam ścieg trójskokowy (prosty elastyczny), a do obrzucania brzegów zwykłego zygzaka, na końcu ręcznie docinam gdzie trzeba). Do jeansu na pewno potrzebujesz igły do jeansu. Moja maszyna bez problemu sobie radzi z kilkoma warstwami drelichu, myślę, że z podwójnym jeansem poradzi sobie każda domowa maszyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

A czy tańsza czy droższa zdania są podzielone. Dużo osób chwali sobie maszyny z Lidla, a część z kolei pisze, że szybko się psują. Jak ja wybierałam maszynę, to sobie spisałam, co musi mieć koniecznie, a co byłoby fajnie mieć, ale nie jest niezbędne i szukałam takiej, która najbardziej mi odpowiadała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dziękuję za odpowiedź
Miałam juz maszynę Arka radom i byłam mega niezadowolona, psuła się co chwila a raz to igła mi się złamała i dostałam nią w czoło (dobrze że nie w oko) potem juz szyłam w okularach Jest do wyrzucenia.Co chcę szyć? wszystko od firan po dzins nawet skórę
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 15:21   #677
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86586385]Jeśli masz Facebooka, to zapisz się do grup szyciowych (np. "Szycie-wykroje-diy", "szycie online"), może ktoś tam ma instrukcję do Twojej maszyny albo jej kiedyś używał i doradzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Dzięki, nie mam FB. Muszę liczyć na pomoc znajomych, a jak się nie da, to muszę zapłacić komuś, kto przyjdzie do domu i mi pokaże, co robię źle, że tylko igły się łamią i nie potrafię nawet 5 cm przeszyć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 06:42   #678
omikrona
Raczkowanie
 
Avatar omikrona
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Włodawa (kiedyś Lublin)
Wiadomości: 365
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki, nie mam FB. Muszę liczyć na pomoc znajomych, a jak się nie da, to muszę zapłacić komuś, kto przyjdzie do domu i mi pokaże, co robię źle, że tylko igły się łamią i nie potrafię nawet 5 cm przeszyć.

Poszperaj po blogach szyciowych, youtybe. Tak na szybko znalazłam:
www.joulenka.pl/obsluga-maszyny-do-szycia/
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła"- A.J. Cronin
omikrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 17:35   #679
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Cytat:
Napisane przez omikrona Pokaż wiadomość
Poszperaj po blogach szyciowych, youtybe. Tak na szybko znalazłam:
www.joulenka.pl/obsluga-maszyny-do-szycia/
Dzięki No to jest rzeczywiście for dummies
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 15:32   #680
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Hej! Potrzebuję pomocy, posiadam takie stopki; ktoś wytłumaczy do czego one służą? Albo jak się nazywają, żebym mogła chociaż w internecie poszukac��
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...

Edytowane przez omeczka
Czas edycji: 2019-05-04 o 15:47
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 15:46   #681
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Znalazłam maszynę w domu, nigdy nie używałam tych stotek 🤔
Czy mógłby mi ktoś opisać w skrócie do czego służą?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190504_164311.jpg (246,3 KB, 36 załadowań)
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 17:21   #682
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Witajcie,


Jestem szczęśliwą posiadaczką Janome Jubilee. Mam ją już pół roku, jestem bardzo zadowolona ALE zamarzyła mi się własnoręcznie uszyta markiza. Jubilee sobie z tym materiałem nie poradzi. Rozważam zakup Singer Heavy Duty 4423/4411. Czy ta maszyna przeszyje trzy warstwy materiału 350g/m2?
Tak naprawdę skłaniam się ku tej tańszej 4411- chodzi mi tu tylko o możliwości przeszycia grubych tkanin a nie o bajery.


Czy możecie mi coś poradzić w tej kwestii ?
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 13:43   #683
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

Konsternacja – maszyna sprawdza się u Ciebie w dalszym ciągu? Ja właśnie zastanawiam się nad Coverlok Janome 2000cpx. Zależy mi na łatwej obsłudze, bezawaryjności i stabilnej konstrukcji. Możesz też napisać za ile ją kupiłaś? Ja podany model znalazłam najtaniej w sklepie dlaszwalni.pl w cenie niecałych 2500 zł. Co o tym sądzisz? Jestem totalną amatorką, dlatego nie chciałabym wydawać na maszynę większych pieniędzy
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 14:43:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.