Jak bardzo przytyje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-09, 06:22   #1
eatingdemons
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1

Jak bardzo przytyje?


Od razu mówię, jestem gotowa na krytykę i do niej zapraszam, bo tego potrzebuję.

Krótki zarys sytuacji: 155cm wzrostu, 40kg wagi (niedowaga) ćwiczę 3x w tygodniu siłowo i cardio. Nie muszę chyba mówić, że moja dieta nie zaspokaja mojego zapotrzebowania, bo to chyba wynika z mojej wagi 😅

Chodzi o to, że przez ostatnie 2 dni, w dzień mojej 18stki i dzień po, po prostu rzuciłam się na jedzenie. Było go tyle dobrego, do tego sama zrobiłam sernik na zimno i po prostu nie mogłam się oprzeć jedzeniu. W dzień urodzin wzięłam jeszcze wieczorem tabletki na przeczyszczenie, żeby zeszło mi ciężaru z brzucha, ale moje pytanie pozostaje jedno. Ile ja mogę przytyć po takiej dwudniowej "swobodzie"?

Strasznie mnie to martwi, mimo że wiem, że tak czy tak muszę przytyć.

Pozdrawiam ciepło ☺️



P.S wiem że post jest cholernie chaotyczny, przepraszam 😅
eatingdemons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 21:52   #2
AnnaIza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak bardzo przytyje?

Przepraszam, za szczerość ale to co piszesz nie jest normalne
AnnaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 23:08   #3
Szilan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Jak bardzo przytyje?

Od pierwszego razu napadu nie przytyjesz, ale każdym kolejnym będzie coraz gorzej. Środki przeczyszczające nie pomogą. Wpadniesz w błędne koło z anorkesji w bulimię.
To naturalne co się dzieje, organizm krzyczy o swoje, więc wpadasz w napady głodu. Z doświadczenia wiem, że bardzo trudno to opanować.

Myślałaś już o profesjonalnej pomocy w walce z zaburzeniami odżywiania? Polecam to zanim zafundujesz sobie trwający wiecznie rollercoaster na przemian z odchudzaniem i napadami głodu.
Szilan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 23:03   #4
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Jak bardzo przytyje?

Moim zdaniem to co piszesz to już jest niestety początek zaburzeń odżywiania. Wiem co mówię, przechodziłam przez to samo.
Najlepiej żebyś znalazła w swojej okolicy dobrego terapeutę. Wiele psychologów działa teraz również online.
Uwierz że to naprawdę będzie najlepsze rozwiązanie, zaczynałam podobnie jak opisujesz i zapędziłam się w błędne koło, z którym musiałam walczyć przez ostatnie kilka lat mojego życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 00:03:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.