Najlepsze szkoły, kursy kosmetyczne w Polsce? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-10, 15:04   #31
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: zawód-kosmetyczka

Robiłam 2 letnie studium kosmetyczne w Poznaniu. Jestem technikiem usług kosmetycznych ( tak mam na dyplomie). Na drugim roku wybrałam specjalizację z wizażu i stylizacji. Zrobiłam też ( w trakcie nauki) kurs zakładania tipsów akrylowych i żelowych NSI. Szkoła to CEK PROFESJA swoje oddziały mają w całym kraju, ale nie ukrywam ,że miałam po prostu świetną nauczycielkę, która miała duże znajomości i to dzięki niej zrobiłam wiele szkoleń. Może ją znacie to P. Alicja Palacz

A tak przy okazji , może któraś z Was dziewczynki wie gdzie można w Poznaniu zrobić II stopień wizażu? W sieci nie ma o tym prawie żadnych informacji.Wszędzie trzeba zrobić podstawy a potem dalej.
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 15:31   #32
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Monika Leśna Pokaż wiadomość
Robiłam 2 letnie studium kosmetyczne w Poznaniu. Jestem technikiem usług kosmetycznych ( tak mam na dyplomie). Na drugim roku wybrałam specjalizację z wizażu i stylizacji. Zrobiłam też ( w trakcie nauki) kurs zakładania tipsów akrylowych i żelowych NSI. Szkoła to CEK PROFESJA swoje oddziały mają w całym kraju, ale nie ukrywam ,że miałam po prostu świetną nauczycielkę, która miała duże znajomości i to dzięki niej zrobiłam wiele szkoleń. Może ją znacie to P. Alicja Palacz

A tak przy okazji , może któraś z Was dziewczynki wie gdzie można w Poznaniu zrobić II stopień wizażu? W sieci nie ma o tym prawie żadnych informacji.Wszędzie trzeba zrobić podstawy a potem dalej.
Zobacz: Akademia Wizazystyki Maestro Olafa Tabaczynskiego
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:10   #33
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

łał! Maestro!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:10   #34
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

a co trzeba spęełniac zeby taki na tytuł taki sobie pozwolic?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 09:53   #35
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: zawód-kosmetyczka

Ja ukonczlam kosmetologie a teraz ucze sie w rocznej szkole wizazu i stylizacji anity folaron
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:10   #36
kk15s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 45
GG do kk15s
Dot.: zawód-kosmetyczka

polecam kosmetologie (studia licencjackie lub magisterskie), tam nauczysz sie bardzo duuuzooo, przynajmniej ja duzo z ze swojej szkoly wynosze, a zawod kosmetyczki wymaga przede wszystkim bycia na bieząco, ciągłego doszkalania sie, a z tym związane są pieniązki potrzebne na kursy, bo w świecie kosmetyki jak i mody ciagle cos sie zmienia, wchodzi coś nowego, lepszegio itd. Niestety nie jest to zawod którego wyuczysz sie w szkole i ciagle na tym bazujesz, musisz byc ciagle na topie. praca jest przyjemna tylko wtedy gdy sie to "kocha". Chociaz nie nalezy do lekkich, ciagle w pozycji siedzacej z wytezonym wzrokiem (pomysl jak bola plecki gdy np przed sylwestrem calymi dniami robisz pazurki akrylowe lub zelowe, wdychasz pylki), ahahhh...., ale zarobki sa zadowalajace wydaje mi sie ze tylko wtedy gdy masz cos swojego, bo praca u kogos to przecietnie 800-1500zł w zaleznosci od miasta.
kk15s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:16   #37
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
polecam kosmetologie (studia licencjackie lub magisterskie), tam nauczysz sie bardzo duuuzooo, przynajmniej ja duzo z ze swojej szkoly wynosze, a zawod kosmetyczki wymaga przede wszystkim bycia na bieząco, ciągłego doszkalania sie, a z tym związane są pieniązki potrzebne na kursy, bo w świecie kosmetyki jak i mody ciagle cos sie zmienia, wchodzi coś nowego, lepszegio itd. Niestety nie jest to zawod którego wyuczysz sie w szkole i ciagle na tym bazujesz, musisz byc ciagle na topie. praca jest przyjemna tylko wtedy gdy sie to "kocha". Chociaz nie nalezy do lekkich, ciagle w pozycji siedzacej z wytezonym wzrokiem
zgadzam sie w zupełnosci!!! szkola daje tylko podstawy, reszty trzeba sie douczac no i bez przerwy , ciągle , bo to kierunek w ktorym codziennie cos przychpodzi nowego
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 13:53   #38
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Smile Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez kk15s Pokaż wiadomość

polecam kosmetologie (studia licencjackie lub magisterskie), tam nauczysz sie bardzo duuuzooo, przynajmniej ja duzo z ze swojej szkoly wynosze, a zawod kosmetyczki wymaga przede wszystkim bycia na bieząco, ciągłego doszkalania sie, a z tym związane są pieniązki potrzebne na kursy, bo w świecie kosmetyki jak i mody ciagle cos sie zmienia, wchodzi coś nowego, lepszegio itd. Niestety nie jest to zawod którego wyuczysz sie w szkole i ciagle na tym bazujesz, musisz byc ciagle na topie. praca jest przyjemna tylko wtedy gdy sie to "kocha". Chociaz nie nalezy do lekkich, ciagle w pozycji siedzacej z wytezonym wzrokiem (pomysl jak bola plecki gdy np przed sylwestrem calymi dniami robisz pazurki akrylowe lub zelowe, wdychasz pylki), ahahhh...., ale zarobki sa zadowalajace wydaje mi sie ze tylko wtedy gdy masz cos swojego, bo praca u kogos to przecietnie 800-1500zł w zaleznosci od miasta.
Moja mama stwierdziła niedawno ,że szkoda że mnie nie "poslała" na studia licencjackie(nawet na moim osiedlu jest uczelnia)- zdołowała mnie swoja wypowiedzią-bo ja juz konczę studium i myśle że powtarzanie nie ma sensu i chcę sobie iść na fizjoterapię na studia.
A z tymi niedogodnościami to prawda-mnie juz plecy pobolewają,kiedy pól dnia pochylam sie nad paznokciami lub na pracowni robie jakiś zabieg,dlatego dbam o swoje plecy i wogóle formę-tańczę hiphop i dużo ćwiczę
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 16:37   #39
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Moja mama stwierdziła niedawno ,że szkoda że mnie nie "poslała" na studia licencjackie(nawet na moim osiedlu jest uczelnia)- zdołowała mnie swoja wypowiedzią-bo ja juz konczę studium i myśle że powtarzanie nie ma sensu i chcę sobie iść na fizjoterapię na studia.
wiesz co ? masz racje, powtarza sie wiele rzeczy , jesli ktos sie zna na rzeczy to poprastu sie nudzi no ale sa tez ciekawe rzeczy bez watpienia!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 08:41   #40
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: zawód-kosmetyczka

no nie wątpie,że są,ale ja poprostu myslę,że juz nie warto żebym szła na kosmetologię,tym bardziej,że wiem jak uboga jest pracownia w tej szkole,która jest w moim miescie,a praktyki już odbyłam,nie potrzebuje nastepnych,i tak jakpójdę do pracy to sie będę dokształcać
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 09:12   #41
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

no pewnie Izzy lady, popieram , ja akurat poszlam ze wzgledu na tozeby miec wyzsze wyksztalcenie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-14, 09:21   #42
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: zawód-kosmetyczka

Ja też bym chciała pójśc na kosmetologię ale na to mam ejszcze czas i duzo moze sie zmienic jeszcze o tym nie myślę.
pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:14   #43
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

a w liceum jestes Patis?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 10:51   #44
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Smile Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość

no pewnie Izzy lady, popieram , ja akurat poszlam ze wzgledu na tozeby miec wyzsze wyksztalcenie
No tak,wyżesz jest bardzo wzne,ja w sumie też o tym myslałam,ale jednak kierunków dotyczących zdrowia i urody jest sporo,wiec cos wybiorę,ale raczej nie kosmetologię. A wogóle zastanawiam się czy podczas szukania pracy pracodawca zwraca uwagę czy kosmetyczka jest po studiach czy ma tylko dyplom technika ??? A Ty Emilia jak bedziesz przyjmować ludzi do swojego salonu co weźmiesz pod uwagę ??
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 12:07   #45
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: zawód-kosmetyczka

Według mnie nie rodzaj ukończonej uczelni się liczy ale nasze umiejętności i podejście do wykonywanego zawodu.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 17:03   #46
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
wogóle zastanawiam się czy podczas szukania pracy pracodawca zwraca uwagę czy kosmetyczka jest po studiach czy ma tylko dyplom technika ??? A Ty Emilia jak bedziesz przyjmować ludzi do swojego salonu co weźmiesz pod uwagę ??
kosmetolog to kosmetolog , kosmetyczka, kosmetyczka, ja bede przyjmowac kosmetyczki, nie bede patrzec tylko na dyplom ale i na ilosc dyplomów , jakie kursy przeszly itp... do niektorych zabiegow trzeba miec przeszkolenie , a ja juz w domu w tej chwili mam aparaty ktore wymagaja certyfikatów wiec na to tez bede patrzec , oczywsice dobre oceny to tez , ale na to i na to tak robi wiekszosc . moze tez to isc w druga strone - moga o Ciebie zabiegac i ja tak mialam , wybralam blizszy babinet mojego domu , lepiej wyposazony choc chyba nigdy nie bedziet ak ze wbedzie w nim wszystko.


Cytat:
Według mnie nie rodzaj ukończonej uczelni się liczy ale nasze umiejętności i podejście do wykonywanego zawodu.
racja
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 11:14   #47
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: zawód-kosmetyczka

Spodziewałam sie takiej odpowiedzi
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 13:35   #48
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: zawód-kosmetyczka

Słyszałam ostatnio pogłoskę takową: nie można już ponoć zrobić magistra z kosmetologii, takie są nowe wymogi Unii. Czy ktoś też o tym słyszał? Nieciekawie by było
Odnośnie akademii Maestro, dzwoniłam do nich, mają świetny program nauczania, certyfikaty międzynarodowe itp. ale cena za 2 tyg. kurs 2.800.Duuużo, szkoda.
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 19:32   #49
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a w liceum jestes Patis?
nie, jeszcze nie
pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-15, 19:53   #50
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: zawód-kosmetyczka

2.800 złotych !!! no ,to bardzo dużo,z drugiej strony jesli to taka swietna szkoła to cena jest adekwatna...
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 14:23   #51
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

tak ,mozna magistra na AM robic, a dlaczego neiciekawie?


a w sopocie chyba jest nowa szkola po ktorej sie zdobywa tytul terapeuty spa i za okolo pol roku placi sie chyba okolo 4500 zl
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:13   #52
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: zawód-kosmetyczka

mogę sobie pomarzyć o takiej szkole :~~
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:54   #53
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tak ,mozna magistra na AM robic, a dlaczego neiciekawie?


a w sopocie chyba jest nowa szkola po ktorej sie zdobywa tytul terapeuty spa i za okolo pol roku placi sie chyba okolo 4500 zl
Faktycznie, ja tez czytalem o tym w "Kosmetyce i kosmetologii", a uzyskiwany tytul to specjalista spa.
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:56   #54
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Monika Leśna Pokaż wiadomość
Słyszałam ostatnio pogłoskę takową: nie można już ponoć zrobić magistra z kosmetologii, takie są nowe wymogi Unii. Czy ktoś też o tym słyszał? Nieciekawie by było
Odnośnie akademii Maestro, dzwoniłam do nich, mają świetny program nauczania, certyfikaty międzynarodowe itp. ale cena za 2 tyg. kurs 2.800.Duuużo, szkoda.
mozna robic nadal magistra z kosmetologii, tzn. w tym roku jeszzce byl nabor na uzupelniajace magisterskie w Akademiach Medycznych. a o takich wytycznych to ja nie slyszalem
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 19:58   #55
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez izzie_lady Pokaż wiadomość
2.800 złotych !!! no ,to bardzo dużo,z drugiej strony jesli to taka swietna szkoła to cena jest adekwatna...
Faktycznie szkola jest bardzo dobrai za ta cene sie oplaca. Zreszta jakby sie tak przyjrzec to cena wcale nie jest taka wygorowana - w niektorych szkolach to wpisowej jest nieco nizsze niz ta oplata za czesne
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 12:28   #56
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Faktycznie szkola jest bardzo dobrai za ta cene sie oplaca. Zreszta jakby sie tak przyjrzec to cena wcale nie jest taka wygorowana - w niektorych szkolach to wpisowej jest nieco nizsze niz ta oplata za czesne
właseni a Kosmetologu co trzeba pełniac zeby pozwolic sobei na tytuł maestro? i moze Ty bedziesz wiedziec , co to za zawód - estetyk medyczny?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 15:08   #57
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: zawód-kosmetyczka

Wydaje mi sie ze jest tu jakas pomylka z tm maestro.Chodzi pewnie o szkole Maestro Olafa Tabaczysnkiego.Tak sie nazywa szkola i niby na certyfikacie jest cos z mestro ale to nie jest uznawany tytul.Jest on nadany tylko przez szkole. Uwazam ze po 2 tygodniowym lub nawet miesiecznzm kursie nie zasluguje sie na tytul wizazysty. Wizaz to sztuka ktorej sie nie nauczmy na jakims kursie parodniowym.Dlatego zawsze chce mi sie smiach gdy ktos przedstawia sie jako wizazysta po tak krotkim szkoleniu.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 18:38   #58
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: zawód-kosmetyczka

To tak samo jest z robieniem akrylu-na miano manicure'rzystki też trzeba sobie zapracować sporym dośwaidczeniem....
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 19:52   #59
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: zawód-kosmetyczka

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
właseni a Kosmetologu co trzeba pełniac zeby pozwolic sobei na tytuł maestro? i moze Ty bedziesz wiedziec , co to za zawód - estetyk medyczny?
szczerze mowiac nie wiem, ale dowiem sie i Ci powiem bo nie wiem czy sie uzyskuje tytul wizazysty czy tez to jest jedynie na zasadzie kursu doskonalacego.
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 19:59   #60
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zawód-kosmetyczka

a wiesz moze co to za zawód estetyk medyczny? chyba pytalam juz albo zdawalo mi sie;/
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-20 11:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.