Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-07, 19:30   #3571
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez xavier Pokaż wiadomość
Hej. Jestem z Bielska i mogę się z tobą spotkać jeżeli chcesz. Jestem jedną z osób , które siedzą tutaj najdłużej, bo już prawie 12 lat.

Byłam przed świętami w Bielsku, szkoda, że nie wiedziałam.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 20:45   #3572
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Glizdusia Pokaż wiadomość
Byłam przed świętami w Bielsku, szkoda, że nie wiedziałam.
A gdzie mieszkasz ?
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 21:51   #3573
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez xavier Pokaż wiadomość
A gdzie mieszkasz ?
Prawie na Pomorzu 😅
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 22:39   #3574
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

PRZECZYTAJ TEN POST TO WAŻNE.
Hej, wychodzę do Was z propozycją. Chciałbym założyć grupę na Facebooku z nami . Jakie są plusy takiej grupy:
- Na facebooku przebywamy częściej, jest lepszym komunikatorem niż wizaz, dlatego kontakt między nami byłby lepszy, dzięki czemu będziemy mogli się wspierać, szybciej wymieniać informacjami,
-W grupie moglibyśmy wyselekcjonować najlepsze posty z tego forum, takie które coś wnoszą do leczenia naszej choroby (TMAU, SIBO, kandydoza i inne),
-Łatwiej byłoby nam się spotkać w razie "W", przykładowo tak jak ktoś wcześniej pisał - był w Bielsku, ale zanim ktoś to odczyta albo coś, to już dawno będzie w domu, bo na forum wchodzimy rzadko,
-Z Facebooka korzysta więcej osób niz szuka porady na forum (niestety),
-Nie ma jeszcze takiej grupy na facebook'u, ludzie którzy szukają rozwiązania w swoim problemie mogłyby nas z łatwością znaleźć.

Jak miałaby wyglądać taka grupa?
-Grupa byłaby tajna, nikt spoza niej nie wie kto w niej jest (czyli między innymi dyskrecja, wiadomo jak ważne to dla nas jest),
-mocna selekcja przed przyjęciem do grupy, aby zniwelować szkodników i trolli, których nie mało w internecie,

Nie bójcie się poznać ze sobą, to jest KLUCZOWE, przy takiego typu chorobach. Tak się właśnie je zwalcza (zbiera grupę, zamawia odpowiedniego diagnostę, wdraża plan działania, realizacja tego działania). Jeżeli nie macie konta na facebook'u to załóżcie go, może być fikcyjne jeśli tak już się obawiacie, choć jest to niewskazane bo Wasza aktywność będzie taka jak tutaj, czyli sporadyczna. Jest sporo grup o SIBO na facebooku do których sam należę, ale nic w nich nie ma na temat smrodu, zapachu czy odoru. Zdarzają się sporadyczne treści, które i tak nic konkretnego nie wnoszą. Być może uda mi się załatwić z mojej uczelni studenta-genetyka, który pomoże za darmo, a będzie miał ŚWIETNY materiał do pracy magisterskiej/doktoranckiej, po prostu trzeba próbować, a nóż widelec ruszy to dalej.

Ze względu na brak objawów u mnie, strzelam wyłącznie w TMAU bo co innego? Mam tylko gęste i częste przelewanie w żołądku/jelitach i nic więcej, moze to być spowodowane nadżerkami które mam w żołądku. Tym bardziej, że rodzina mnie nie czuje (te same geny).

Obecnie kontaktuję się z laboratoriami w Anglii, które wykonują testy na TMAU typ 1 i 2, dodatkowo wykonują je z moczu, nie z genu, dzięki czemu test jest bardziej szczególowy i odrazu można określić typ zmodyfikowanego GENU, bo jest ich ponad 200. Jeden gabinet zaoferował mi badanie typu "Home Kit" czyli badanie w domu, choć jakoś nie chce mi się w to wierzyć, poza tym dostanę wynik TAK/NIE, a ja chcę wyniki szczegółowe - koszt takiego badania to 230 funtów, czyli jakieś 1200złotych.
W kolejnym laboratorium Pani sekretarka załatwiła mi rozmowę z genetyczką pracującą u nich, poinformowała mnie, że jest możliwość wysłania próbki moczu, jednakże próbka nie może mieć więcej niż 24 godziny od wydalenia. Dodatkowo próbka musi być transportowana specjalnym kurierem, w specjalnej temperaturze (TNT oferuje takie usługi), podejrzewam, ze koszt samego transportu to jakieś 400-700 złotych(będę wydzwaniał po placówkach zajmującymi się takimi sprawami) plus test TMAU 250-300 funtów, czyli od 1200-1500 złotych, razem wychodzi ponad 2 kafle. Powiedziała mi również, ze próbują dobrowolnie rozgryźć tą chorobę, co znaczy, że zajmują się nią ale wtedy kiedy mają czas i chęci, czyli prawie nigdy. Od trzeciego laboratorium nie mam jeszcze informacji.
To są najbliższe laboratoria, które udało mi się znaleźć i używają języka angielskiego, wiem, że w niemczech też takie testy mogą być, ale nie umiem niemieckiego i najprościej rzecz biorąc nie dogadałbym się z nimi.

Poza tym otrzymanie enzymu FMO3 jest trudne, bo jest po prostu ENZYMEM, pierwszy enzym sztucznie udało się stworzyć w 2014 roku, czyli nie tak dawno. Więc gdzie nam tam czekać, aż zrobią sztuczny enzym FMO3, pewnie mają go na liście, ale dopiero na 2040 rok. :/

Trzeba złapać byka za rogi i jazda. Jak ktoś jest chętny niech wyśle profil FB na PW, ja od dzisiaj, od teraz tworzę tę grupę, jej regulamin i wstawiam pierwsze posty. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do zdrowia .
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-11, 09:17   #3575
Kasia29Poznan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja bardzo chetnie. Cierpie na to od wielu lat.
Kasia29Poznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 08:39   #3576
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja tez chetnie dołączę. Juz nawet mialam na fb dodatkowe konto, z mysla o dolączeniu o grupy Marii de la Torre
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:24   #3577
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Schronisko dla zwierzat kolo Rawy Mazowieckiej (Boguszyce) szuka pracownika. Moze ktos zdesperowany z tamtych okolic skorzysta z oferty? Przy takiej pracy zapach ciała jest chyba mozliwy do ukrycia
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-14, 18:17   #3578
nowa876
Przyczajenie
 
Avatar nowa876
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 26
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Również chętnie dołącze do grupy .
nowa876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 10:10   #3579
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hej. Byłem dzisiaj zrobić badanie na Sibo. Umiał by ktoś zinterpretować wyniki ?

0 - 0 minuta próba biologiczna
0 - 15 min po podaniu odczynnkika
0 - 30 min
0 - 45 min
12 - 60 min
15 - 90 min
14 - 120 min
14 - 150 min
13 - 180 min
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 14:19   #3580
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Xavier czy to był test z laktulozą? Z tego co pamiętam ja miałam wyniki powyżej stu i zdiagnozowano u mnie SIBO. Ty masz niziutkie wskazania i raczej nie masz
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 14:41   #3581
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Tak . Z laktulozą. No to jak wynik negatywny to zostaje tylko test na TMAU. Ostatnie co mogę wykonać na własną rękę bez skierowania. Generalnie miałem wielką nadzieje, że tutaj coś wyjdzie i znajdę jakiś punkt zaczepienia lecz niestety dalej nic nie wiadomo.

Edytowane przez xavier
Czas edycji: 2020-01-17 o 14:43
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-17, 14:47   #3582
saquaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 50
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hej. Warto zrobić na laktulozie jeśli na glukozie nic nie wykazało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
saquaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 18:33   #3583
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Co do wyników , to generalnie na to wychodzi, że nic nie wyszło, ale po wypiciu tego substratu który podają przed badaniem dostałem takich gazów, że do kibla ganiam do tej pory, czyli ładnych parę godzin.
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 12:33   #3584
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Xavier to był test wodorowy czy wodorowo-metanowy?
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 15:58   #3585
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Prosiłem Was o link do profilu Facebook'a na PW, jak narazie tylko jedna osoba wysłała.

Poza tym mam nowe i sprawdzone informacje nt. TMAU. Można to wyleczyć, poznałem parę osób (m.in. z Pensylwanii, Nowego Jorku czy z Kalifornii) które miały taką samą przypadłość jak my . Na pewno wiecie, że powodem jest jelito i jego mikrobiom oraz flora bakteryjna.

Istnieje pewna grupa na Discord' gdzie gość imieniem Josh prowadzi leczenie osób, które mają zaburzoną gospodarkę bakteryjną jelit jak i samym leczeniem TMAU, podobno nawet udało się wyleczyć parę osób z wrodzonym TMAU. Jeżeli nie macie innych objawów jak zapach, to jest to 90% zaburzona flora bakteryjna jak i samo TMA. Jedno równa się drugiemu.

Gość odrazu mówi, żeby pić na masę dużo kefiru, bardzo dużo. Jednakże jeszcze bardziej chwali domowy kefir! Laktoza podczas robienia własnego kefiru rozkłada się, więc jest jeszcze zdrowszy.
Zielone jabłka, banany, kiwi, jak najbardziej na plus. Dodatkowo kiszona kapusta (też najlepiej robiona w domu), oraz KOMBUCZA.

Jest pełno filmików jak zrobić domowy kefir, kombuczę oraz kiszoną kapustę. Trzeba nabyć "startery", a potem wszystko samo się rozrasta, można robić tyle kefiru i kombuczy ile się chce. :0

Niektórzy na tej grupie piszą, że po takiej kuracji już nawet po tygodniu widać efekty, u niektórych trwa to dłużej. Niestety przy początku stosowania takiej diety sytuacja się pogarsza na 3-4 dni, nie wiem dlaczego.

Gość wspomina też, że wszystkie testy na TMAU czy to z DNA czy z moczu są gó*no warte, najlepiej zbadać florę bakteryjną jelit, wtedy dowiemy się co jest nie tak. Zapraszam do kontaktu, wyślijcie mi linki do profili na PW.
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 20:06   #3586
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Wojtus900 Pokaż wiadomość
Prosiłem Was o link do profilu Facebook'a na PW, jak narazie tylko jedna osoba wysłała.

Poza tym mam nowe i sprawdzone informacje nt. TMAU. Można to wyleczyć, poznałem parę osób (m.in. z Pensylwanii, Nowego Jorku czy z Kalifornii) które miały taką samą przypadłość jak my . Na pewno wiecie, że powodem jest jelito i jego mikrobiom oraz flora bakteryjna.

Istnieje pewna grupa na Discord' gdzie gość imieniem Josh prowadzi leczenie osób, które mają zaburzoną gospodarkę bakteryjną jelit jak i samym leczeniem TMAU, podobno nawet udało się wyleczyć parę osób z wrodzonym TMAU. Jeżeli nie macie innych objawów jak zapach, to jest to 90% zaburzona flora bakteryjna jak i samo TMA. Jedno równa się drugiemu.

Gość odrazu mówi, żeby pić na masę dużo kefiru, bardzo dużo. Jednakże jeszcze bardziej chwali domowy kefir! Laktoza podczas robienia własnego kefiru rozkłada się, więc jest jeszcze zdrowszy.
Zielone jabłka, banany, kiwi, jak najbardziej na plus. Dodatkowo kiszona kapusta (też najlepiej robiona w domu), oraz KOMBUCZA.

Jest pełno filmików jak zrobić domowy kefir, kombuczę oraz kiszoną kapustę. Trzeba nabyć "startery", a potem wszystko samo się rozrasta, można robić tyle kefiru i kombuczy ile się chce. :0

Niektórzy na tej grupie piszą, że po takiej kuracji już nawet po tygodniu widać efekty, u niektórych trwa to dłużej. Niestety przy początku stosowania takiej diety sytuacja się pogarsza na 3-4 dni, nie wiem dlaczego.

Gość wspomina też, że wszystkie testy na TMAU czy to z DNA czy z moczu są gó*no warte, najlepiej zbadać florę bakteryjną jelit, wtedy dowiemy się co jest nie tak. Zapraszam do kontaktu, wyślijcie mi linki do profili na PW.
Też czytałem o wyleczeniu dzięki kefirowi itp. Zastanawiam się co trzeba na sam początek wyemilinować. Jakaś dieta chyba obowiązuje w kuracji kefirem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 20:19   #3587
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Zaczelam bardzo dużo jeść i wiecie co praktycznie nie czuje smrodu. To wygląda tak jakby droga do jelit była zapchana jedzeniem i żaden smrod się nie wydostaje. Ja po kapuście kiszonej mam biegunki więc robię sobie sok z surowej kapusty.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 10:06   #3588
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Glizdusia Pokaż wiadomość
Zaczelam bardzo dużo jeść i wiecie co praktycznie nie czuje smrodu. To wygląda tak jakby droga do jelit była zapchana jedzeniem i żaden smrod się nie wydostaje. Ja po kapuście kiszonej mam biegunki więc robię sobie sok z surowej kapusty.
Też mam podobnie. Im więcej jem tym zapach stale sie zmiejsza ale świadomość że zapycham jelita mnie troche odstrasza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 18:59   #3589
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
Xavier czy to był test z laktulozą? Z tego co pamiętam ja miałam wyniki powyżej stu i zdiagnozowano u mnie SIBO. Ty masz niziutkie wskazania i raczej nie masz

wodorowy
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-19, 22:15   #3590
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Może zróbmy taki eksperyment i niech kilka osób z nas np przez tydzień lub dwa będzie spożywała dziennie 3-5 kefirów i po tym czasie odezwiemy się czy jest jakakolwiek poprawa.
Ja osobiście uważam ze to jest jakiś dobry pomysł bo jeśli nasza choroba jest od złych bakterii w jelitach to w kefirze jest mnóstwo tych dobrych, wiec może taka dawka tych dobrych będzie w stanie nam pomóc w jakimś stopniu.

Myśle ze warto spróbować


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-20, 15:59   #3591
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ok, ja zacznę od jutra pic kefir
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 06:31   #3592
Wojtus900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 14
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Dobra, napiszę Wam krótkie sprostowanie całej sytuacji z facebookiem. Wiele osób boi się udostępniać konta na facebooku, całkowicie rozumiem Wasze obawy. Dodam dzisiaj wszystkie osoby, które wysłały mi link. Ostatecznie chciałbym Was namówić do pobrania na telefon/komputer komunikatora Discord, jest on w pełni bezpieczny, szyfrowany i anonimowy. Chyba wszyscy macie smartfony, więc nie będzie z tym problemu. Jakby ktoś miał problem z discordem i dołączeniem do kanału to chętnie pomogę i wyjaśnię jak działa komunikator.

Co do diety to wiadomo jak najmniej choliny, chociaż jesteśmy hipokrytami bo kefir zawiera około 40mg choliny na 18 oz (500ml), ale stosunkując to do zawartości aktywnej mikroflory to NIC.

Zaleca się również płatki owsiane, banany i zielone jabłka, jak i jarmuż. Kurczak, słodkie ziemniaki też są ok.

Link do kanału discord https://discord.gg/GBstbW5
Jak nazbiera się nas trochę to poproszę właściciela o założenie kanału polskiego, gdzie będziemy mogli gadać po polsku, bo ogólnie discord jest zagraniczny i wymagana jest znajomość angielskiego, ale mogę pomóc w tłumaczeniu .

Dodam jeszcze link do kanału gościa, który wyleczył TMAu kefirami i ogólnie ścisłą dietą, teraz pomaga nam wszystkim. https://www.youtube.com/watch?v=2kQZL8H3gSw

@gregggg Nie kupuj tego w sklepie, strasznie go odradzają, jest pasteryzowany, chyba że masz pieniądze i dostęp do kefiru typu EKO/BIO. Najlepiej sprawdza się kefir domowy, który jest niebo lepszy niż wszystkie dostępne na rynku i TAŃSZY w produkcji. Wystarczy kupić grzybek tybetański, zalać mlekiem i poczekać 2 dni, kefir gotowy do walki w naszych jelitach .

Edytowane przez Wojtus900
Czas edycji: 2020-01-22 o 06:35
Wojtus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 17:05   #3593
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Piłem kefir z Krasnystawu a ponoć ma żywe kultury bakterii, pije też zsiadłe mleko z mleka od krowy. Zamówiłem grzybki i zaleje je mlekiem, zobaczymy za kilkanaście dni co z tego będzie.
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 19:24   #3594
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Wojtus900 Pokaż wiadomość
Dobra, napiszę Wam krótkie sprostowanie całej sytuacji z facebookiem. Wiele osób boi się udostępniać konta na facebooku, całkowicie rozumiem Wasze obawy. Dodam dzisiaj wszystkie osoby, które wysłały mi link. Ostatecznie chciałbym Was namówić do pobrania na telefon/komputer komunikatora Discord, jest on w pełni bezpieczny, szyfrowany i anonimowy. Chyba wszyscy macie smartfony, więc nie będzie z tym problemu. Jakby ktoś miał problem z discordem i dołączeniem do kanału to chętnie pomogę i wyjaśnię jak działa komunikator.

Co do diety to wiadomo jak najmniej choliny, chociaż jesteśmy hipokrytami bo kefir zawiera około 40mg choliny na 18 oz (500ml), ale stosunkując to do zawartości aktywnej mikroflory to NIC.

Zaleca się również płatki owsiane, banany i zielone jabłka, jak i jarmuż. Kurczak, słodkie ziemniaki też są ok.

Link do kanału discord https://discord.gg/GBstbW5
Jak nazbiera się nas trochę to poproszę właściciela o założenie kanału polskiego, gdzie będziemy mogli gadać po polsku, bo ogólnie discord jest zagraniczny i wymagana jest znajomość angielskiego, ale mogę pomóc w tłumaczeniu .

Dodam jeszcze link do kanału gościa, który wyleczył TMAu kefirami i ogólnie ścisłą dietą, teraz pomaga nam wszystkim. https://www.youtube.com/watch?v=2kQZL8H3gSw

@gregggg Nie kupuj tego w sklepie, strasznie go odradzają, jest pasteryzowany, chyba że masz pieniądze i dostęp do kefiru typu EKO/BIO. Najlepiej sprawdza się kefir domowy, który jest niebo lepszy niż wszystkie dostępne na rynku i TAŃSZY w produkcji. Wystarczy kupić grzybek tybetański, zalać mlekiem i poczekać 2 dni, kefir gotowy do walki w naszych jelitach .


A czy mógłbyś coś więcej powiedzieć jak dokładnie ten gość poradził z ta chorobą.
Jaka to dieta itd.
Czy on definitywnie deklaruje ze jest zdrowy i miał Tmau zdiagnozowane ?

Wybacz ze tak pytam ale nie mam tak dobrej znajomości języka




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-22, 20:22   #3595
smutna_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja jestem z Pomorza
smutna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 09:06   #3596
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Na yt jest bardzo dużo filmów związanych z TMAU. Gość gut war wyleczył swoje TMAU dzieki kefirowi przyrządzanemu z grzybka tybetańskiego. Ciekawie opowiada o metodologii walki ze złymi bakteriami ale potwierdza ze działa to na tmau2 spowodowanego p przerostem tych złych bakterii. Co do kefiru własnej produkcji z własnego doświadczenia polecam najpierw przetestować picie go w domu z prostej przyczyny. Piłem go w lato a następnie w grudniu br. Zapach jaki może się pojawić jest chyba gorszy od zgniłych jaj . Tak wiec polecam próbę w zaciszu domowym jeśli chcecie uniknąc upokorzenia. Gut war tez o tym wspomina i potwierdza ze taka reakcja może zajść ponieważ zachodzą reakcje chemiczne/wytwarza się m.in metan. Ale jest inny sposób który testuje od 1.5 miesiąca . Kombucha dobrze sfermentowana. Uregulowała w miarę cykl wypróżniania , siedze z ludźmi w pokoju i nie smierdze choć w pierwszych tygodniach podlatywalo. Ilekroć zjadłem cos podejrzanego typu pizza(drożdże) z Serem i kebabem to rano przeżywałem torsje biegunki i smród był. Teraz nadal testuje ten napój poprawa jest napewno , jeżdżę pociągami i wchodze w zatłoczony wagon, siadam i jadę . Wciąż są to testy , kombuche trzeba przyrządzać wg indywidualnie dopasowanej receptury. Rodzaj wody rodzaj herbaty ilość cukru czas fermentacji. Jest jeszcze jedna rzecz. Ja mam powiększone narządy jak watroba i śledziona. Ból śledziony bywał ostry jak po wbiciu noża. Teraz bywa ale bardzo mały a watroba czasem gniecie. Jest jeden człowiek co miał wybuchy zapachów przez nieradząca sobie z filtracja toksyn watroba. Przeprowadził detoks wątroby solą epsom i i zapach minal a potrafiłbyc okropny.
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 10:04   #3597
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wojtuś,
Nie znam na tyle angielskiego, aby korzystac swoboodnie z tego kanalu discord, ale ciesze sie, ze robisz cos fajnego. Niech jak najwieksza liczba nas robi cos razem!

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2020-01-23 o 13:02
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 10:33   #3598
Izabela8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Dzień dobry Wszystkim
W najbliższą niedzielę i w poniedziałek będę w Warszawie. Czy ktoś miałby ochotę spotkać się ze mną? Smutna, skąd jesteś dokładnie ? Ja mieszkam w Kołobrzegu. Mam ten sam problem co Wy. Pozdrawiam.
Izabela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 18:39   #3599
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czyli kefir pomaga na TMAU wywołane przerostem bakterii a nie na TMAU wrodzone?
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 13:49   #3600
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Gregg skąd wiesz jakie masz tmau przebadałeś rodziców pod tym kątem?

Ja próbuję namówić swoich rodziców matka jest na nie ojca urobiłem na tak.

Wojtuś sporo pisałem z Tobą na privie ja do żadnej grupy na fb nie wejdę cenię swoją anonimowość dwa nie chce też by sam fb wiedział o mnie za dużo,dlatego też wolę stare fora jak też stare fory-na co dzień nie użytkuję smartfona.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.