Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-17, 21:01   #1
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108

Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?


Czy Waszym zadaniem nagradzanie ilości,a nie jakości recenzji to dobry pomysł?
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 21:04   #2
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Czy Waszym zadaniem nagradzanie ilości,a nie jakości recenzji to dobry pomysł?
Nie, ale koncern-własciciel mysli inaczej dlatego nie wchodzę na KWC i nie korzystam z KWC. KWC po reformulacji straciło dla mnie sens istnienia.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 21:37   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Nie, ale koncern-własciciel mysli inaczej dlatego nie wchodzę na KWC i nie korzystam z KWC. KWC po reformulacji straciło dla mnie sens istnienia.
Nowe KWC jakie jest, każdy widzi. Jak komuś to przeszkadza, to zwija manatki, jak nie, to bierze w tym udział. Narzekać i dyskutować nie ma za bardzo sensu, przecież widać jak na dłoni w jakim kierunku poszły zmiany i dziwię się, że niezbyt zadowolone osoby mają jeszcze jakieś nadzieje, że będzie może jak za czasów starego katalogu. No nie będzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 21:43   #4
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

chimay
mimo, że mamy odmienna cerę, dla Twoich recek podczytywałam KWC. Dziękuję, że Ci się chciało
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 08:29   #5
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cześć dziewczyny!
Obecnie wagi w konkursie (bo pamiętajcie, że jest to konkurs cykliczny, odbywający się co miesiąc) ustawione są w następującej kolejności: dodane recenzje, otrzymane pochwały, dodane produkty. Pochwały ważą niewiele mniej od dodanych recenzji. Nie jest wykluczone, że przy jednym z kolejnych konkursów zmienimy wagi.
Nie jest też powiedziane, że Ranking będzie jedyną formą nagradzania aktywności (bo nie ukrywajmy, KWC bazuje na aktywności użytkowniczek, a największą wagę w KWC ma recenzja). W konkursie nagradzane są Najaktywniejsze z recenzentek w danym miesiącu, czyli te, które najpełniej są obecne w katalogu.

Jeśli macie wątpliwości dotyczące wiarygodności którejś z uczestniczek/konkursu, dajcie znać, najlepiej e-mailem lub na PW. Mieliśmy już dwa takie zgłoszenia, każde zostało sprawdzone przez IT i na tę chwilę zasady konkursu są jasne, a uczestniczki grają fair.

Nie jest też powiedziane, że ktoś piszący dużo recenzji idzie na ilość, nie na jakość. Czytam te recenzje i jest wiele dziewczyn, które owszem, piszą dużo, ale jednocześnie merytorycznie. Nie dyskredytujmy czyjejś pracy tylko dlatego, że lubi dużo pisać.

I kolejna rzecz: zapraszam do zostawiania pochwał przy recenzjach, które uważacie za wartościowe. Bez takiego wsparcia użytkowniczka nie znajdzie się wyżej w rankingu. Jedna rzecz to pisać wartościowe recenzje (w swoim przekonaniu), a druga to otrzymać rzeczywistą za nią pochwałę.

Tak czy siak w razie wątpliwości, będę wdzięczna za sygnał.

I skoro już ten temat powstał - trzymajmy się jego tematu.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-10-18 o 08:35
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 11:51   #6
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Nie liczy się ilość, tylko jakość i styl. To ma swoją wartość, także bardzo wymierną.

Ja bardzo ograniczyłam korzystanie z KWC. Wpłynęły na to jakość recenzji, niefunkcjonalność serwisu i zmiana docelowej grupy odbiorców. Recenzji interesujących mnie produktów w KWC jest coraz mniej. Nie ma ich kto zamieszczać.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 08:44   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
chimay
mimo, że mamy odmienna cerę, dla Twoich recek podczytywałam KWC. Dziękuję, że Ci się chciało
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Nie jest też powiedziane, że ktoś piszący dużo recenzji idzie na ilość, nie na jakość. Czytam te recenzje i jest wiele dziewczyn, które owszem, piszą dużo, ale jednocześnie merytorycznie. Nie dyskredytujmy czyjejś pracy tylko dlatego, że lubi dużo pisać.
W praktyce tak to właśnie wygląda. System promujący ilość skutkuje pogorszeniem jakości. Ostatecznie będzie się liczyła liczba gwiazdek, a nie treść recenzji, bo użytkownicy, których taki system oceniania przyciąga, są spod znaku tl,dr. No ale w końcu to dobrze, nikt tam nie będzie wnikał, czy produkt został tak dobrze oceniony, bo na przykład jest testowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-20, 17:55   #8
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
rochelle_
I kolejna rzecz: zapraszam do zostawiania pochwał przy recenzjach, które uważacie za wartościowe. Bez takiego wsparcia użytkowniczka nie znajdzie się wyżej w rankingu. Jedna rzecz to pisać wartościowe recenzje (w swoim przekonaniu), a druga to otrzymać rzeczywistą za nią pochwałę.
W takim razie proponuję modyfikację zachęty na głównej i chociaż częściowe zdjęcie nacisku z promowania zapełniania katalogu treścią (mniejsza już o to jaką), a przerzucenie go na czytanie cudzych recenzji i odpowiedź zwrotną (i ty możesz wybrać recenzentkę października). Świadomość, że warto chwalić jest ciągle niska, a to podforum mało kto czyta.
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 19:36   #9
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Obecnie wagi w konkursie (bo pamiętajcie, że jest to konkurs cykliczny, odbywający się co miesiąc) ustawione są w następującej kolejności: dodane recenzje, otrzymane pochwały, dodane produkty. Pochwały ważą niewiele mniej od dodanych recenzji. Nie jest wykluczone, że przy jednym z kolejnych konkursów zmienimy wagi.
Nie jest też powiedziane, że Ranking będzie jedyną formą nagradzania aktywności (bo nie ukrywajmy, KWC bazuje na aktywności użytkowniczek, a największą wagę w KWC ma recenzja). W konkursie nagradzane są Najaktywniejsze z recenzentek w danym miesiącu, czyli te, które najpełniej są obecne w katalogu.

Jeśli macie wątpliwości dotyczące wiarygodności którejś z uczestniczek/konkursu, dajcie znać, najlepiej e-mailem lub na PW. Mieliśmy już dwa takie zgłoszenia, każde zostało sprawdzone przez IT i na tę chwilę zasady konkursu są jasne, a uczestniczki grają fair.

Nie jest też powiedziane, że ktoś piszący dużo recenzji idzie na ilość, nie na jakość. Czytam te recenzje i jest wiele dziewczyn, które owszem, piszą dużo, ale jednocześnie merytorycznie. Nie dyskredytujmy czyjejś pracy tylko dlatego, że lubi dużo pisać.

I kolejna rzecz: zapraszam do zostawiania pochwał przy recenzjach, które uważacie za wartościowe. Bez takiego wsparcia użytkowniczka nie znajdzie się wyżej w rankingu. Jedna rzecz to pisać wartościowe recenzje (w swoim przekonaniu), a druga to otrzymać rzeczywistą za nią pochwałę.

Tak czy siak w razie wątpliwości, będę wdzięczna za sygnał.

I skoro już ten temat powstał - trzymajmy się jego tematu.
To KWC to Pani dzieło. Pani tu już dużo naobiecywała jak oddawano nowe forum-i co? jest jeszcze gorzej na KWC niz było. Bład za bledem spowodował, że z KWC i wizazu odpłynęły wizazanki. Nie przejęliscie się skusiliscie sie na target mam kieszonkowe i robie zakupy w sieciowej drogerii. To macie to co jest. Tu nie można mówić o poziomie. Nie ma w ogole po co wchodzic na KWC. Reklamodawcy się cieszą i znów będą cud reklamy 99% po dostaniu produktu za darmoszkę wystawilło mu 5 gwiazdek, albo jakoś tak

Serio Pani mysli, że wystarczy lajkować i KWC wroci do świetności?

P.S. Dobrze, ze firma ( i Pani) nie wziela sie za forum i nie dobiła do konca wizazu
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 09:09   #10
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez pohybel2 Pokaż wiadomość
W takim razie proponuję modyfikację zachęty na głównej i chociaż częściowe zdjęcie nacisku z promowania zapełniania katalogu treścią (mniejsza już o to jaką), a przerzucenie go na czytanie cudzych recenzji i odpowiedź zwrotną (i ty możesz wybrać recenzentkę października). Świadomość, że warto chwalić jest ciągle niska, a to podforum mało kto czyta.
Masz rację, dzięki za sugestię. W przyszłym miesiącu podziałamy w tej kwestii.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
To KWC to Pani dzieło. Pani tu już dużo naobiecywała jak oddawano nowe forum-i co? jest jeszcze gorzej na KWC niz było. Bład za bledem spowodował, że z KWC i wizazu odpłynęły wizazanki. Nie przejęliscie się skusiliscie sie na target mam kieszonkowe i robie zakupy w sieciowej drogerii. To macie to co jest. Tu nie można mówić o poziomie. Nie ma w ogole po co wchodzic na KWC. Reklamodawcy się cieszą i znów będą cud reklamy 99% po dostaniu produktu za darmoszkę wystawilło mu 5 gwiazdek, albo jakoś tak

Serio Pani mysli, że wystarczy lajkować i KWC wroci do świetności?

P.S. Dobrze, ze firma ( i Pani) nie wziela sie za forum i nie dobiła do konca wizazu
Jeśli myślisz, że KWC jest tylko i wyłącznie moim dziełem, to dość poważnie się mylisz. Tak, jestem waszym pierwszym kontaktem, tak, pracuję w Edipresse, tak brałam udział w powstawaniu nowego KWC, tak, siedzę i próbuję łatać i zgłaszać wasze błędy, ALE to nie ja programuję, to nie ja projektuję, to nie ja sprzedaję reklamy. Jeśli masz uwagi dotyczące samego konkursu, to zapraszam do kontaktu. Jeśli chcesz przekazać swoje uwagi na temat funkcjonowania firmy, to zapraszam do zakładki "o nas" i wybranie odpowiedniej osoby.

Nie wiem skąd wyciągnęłaś wnioski, że "wystarczy tylko lajkować i wszystko wróci do normy" - nigdy tak nie napisałam i będę wdzięczna za nie wysnuwanie wniosków na podstawie swoich wyobrażeń.

O i jeszcze jedno - jakie forum? Pracuję tu rok i nie miałam nic wspólnego z nowym forum. Chyba pomyliłaś adresata.

Chimay - dziękuję za Twoje sugestie i przemyślenia. Fajnie coś takiego czytać, jakkolwiek krzywdzące nie są twoje wróżby na temat przyszłości. I dziękuję, że mimo że pisałaś jakiś czas temu, że nie będzie więcej "marnować czasu na KWC", to jednak regularnie zaglądasz na wizaz.pl
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2016-10-21 o 09:14
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 09:52   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Chimay - dziękuję za Twoje sugestie i przemyślenia. Fajnie coś takiego czytać, jakkolwiek krzywdzące nie są twoje wróżby na temat przyszłości. I dziękuję, że mimo że pisałaś jakiś czas temu, że nie będzie więcej "marnować czasu na KWC", to jednak regularnie zaglądasz na wizaz.pl
Lubię forum, mam nadzieję, że go nie "ulepszycie"
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-21, 16:32   #12
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Masz rację, dzięki za sugestię. W przyszłym miesiącu podziałamy w tej kwestii.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------



Jeśli myślisz, że KWC jest tylko i wyłącznie moim dziełem, to dość poważnie się mylisz. Tak, jestem waszym pierwszym kontaktem, tak, pracuję w Edipresse, tak brałam udział w powstawaniu nowego KWC, ALE to nie ja programuję, to nie ja projektuję, to nie ja sprzedaję reklamy. Jeśli masz uwagi dotyczące samego konkursu, to zapraszam do kontaktu. Jeśli chcesz przekazać swoje uwagi na temat funkcjonowania firmy, to zapraszam do zakładki "o nas" i wybranie odpowiedniej osoby.

Nie wiem skąd wyciągnęłaś wnioski, że "wystarczy tylko lajkować i wszystko wróci do normy" - nigdy tak nie napisałam i będę wdzięczna za nie wysnuwanie wniosków na podstawie swoich wyobrażeń.

O i jeszcze jedno - jakie forum? Pracuję tu rok i nie miałam nic wspólnego z nowym forum. Chyba pomyliłaś adresata.


)
Kolorkami, bo ciężko się ustosunkowywać do tak nieskłądnej wypowiedzi
Proszę czytać ze zrozumieniem, ja podziękowalam za to, że Pani forum nie tknęła. Więc te heśmieszki trochę nie na miejscu...
Wiekszość czarnych scenariuszy, pisanych wczeniej przez inne wizazanki sie spelnila, wiec poczekajmy rok. I dalej proszę o czytanie ze zrozumieniem-w żadnym miejscu nie imputowałam, że to są Pani stwierdzenia
I nie, Pani nie poprawia "naszych" błędów, Pani przekazuje informację o błedach przez "nas" znalezionych. To istotna różnica..
Tak wiemy, za każdym razem Pani powtarza, że to nie Pani wina, nie Pani odpowiedzialność. Ale to zdaje się Pani firmowała KWC swoją twarzą, a na pewno swoim nazwiskiem chociażby na otwarciu nowego KWC.

Naprawdę ten wielki koncern to nie jest jednoosobowa firma, w ktorej Pani jest jedynym szefem i pracownikiem???? Złośliwość mi się włącza jak czytam argumentację na tym poziomie...I proszę nie imputować co ja myślę, tak po prostu z szacunku do adwersarza. Jeszcze jeden szczegół-odpowiadałam Pani nie jak użytkownikowi wizazu, tylko jak pracownikowi firmy i stąd moja forma w postach Pani. A Pani bezceremonialnie na Ty. Nie życzę sobie.

Edytowane przez 201705240954
Czas edycji: 2016-10-21 o 16:34
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 18:34   #13
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bardzo się cieszę, że CI się podoba i gratuluję awansu na modkę. Nie porozmawiamy-skoro dla Ciebie czarne scenariusze dotyczą tylko estetyki...no dobra, za bardzo mnie rozśmieszyłaś taką interpretacją
Nie zamierzam się fatygować na spotkanie z Pania Rochelle (swoja drogą jesteś upoważniona do zapraszania w jej imieniu jako modka?).
Jeżeli kwestionujesz, ze ja nie mam racji,. bo Tobie się podoba, to wybacz, ale to nie jest argument z którym można polemizować...
To tyle
P.S. Nie korzystam z KWC i mam do tego prawo
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 19:36   #14
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wcięłaś się w moją wymianę postow, a teraz chcesz, zebym Ci wszystko wytlumaczyla, bo (jak dobrze rozumiem) reprezentujesz tych których jest więcej? Nie dyskutuję na takim poziomie.

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

I jeszcze jedno proszę mnie nie atakować takimi niskimi sugestiami "ładnie napisałaś, że masz prawo niekorzystania z KWC, ale czy innym dajesz prawo z niego korzystania"? To zwykły atak personalny

Edytowane przez 201705240954
Czas edycji: 2016-10-21 o 19:37
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 19:42   #15
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Nie Twój z racji na ten cytat, ale spokojnie jest Was wiecej znajdziesz odpowiedniego sparing-partnera, ktory bedzie to lubil.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 15:28   #16
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Wink Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Rzuciłam pytanie,dorzucę swoje zdanie.
Wizaż po zmianach stracił sporo swoich wiernych recenzentek-zdarzało się ,że w ciągu całego dnia pojawiało się kilkanaście ocen.Teraz trwa swoisty wyścig o zrecenzowanie wszystkich kosmetyków jakich się używało w całym życiu.Trudno mi uwierzyć,że ktoś kupuje kilkadziesiąt butelek perfum w ciągu miesiąca(chyba ,że Wizaż okupują teraz najbogatsze Polki).
W rankingu pochwały nie mają prawie takiej samej mocy ,co recenzje wystarczy porównać pierwsze miejsca.
Moim zdanie ,powinno się robić miesięczny ranking najbardziej wartościowych opinii-dla mnie na przykład są to oceny mało popularnych lub bardzo drogich kosmetyków.
Tyle ode mnie-teraz czekam na baty od moderatorów.
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 18:54   #17
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Rzuciłam pytanie,dorzucę swoje zdanie.
Wizaż po zmianach stracił sporo swoich wiernych recenzentek-zdarzało się ,że w ciągu całego dnia pojawiało się kilkanaście ocen.Teraz trwa swoisty wyścig o zrecenzowanie wszystkich kosmetyków jakich się używało w całym życiu.Trudno mi uwierzyć,że ktoś kupuje kilkadziesiąt butelek perfum w ciągu miesiąca(chyba ,że Wizaż okupują teraz najbogatsze Polki).
W rankingu pochwały nie mają prawie takiej samej mocy ,co recenzje wystarczy porównać pierwsze miejsca.
Moim zdanie ,powinno się robić miesięczny ranking najbardziej wartościowych opinii-dla mnie na przykład są to oceny mało popularnych lub bardzo drogich kosmetyków.
Tyle ode mnie-teraz czekam na baty od moderatorów.
Otóż to. System wspiera bylejakość i nie motywuje do lepszego pisania. Dziewczyny, które kiedyś były doceniane w rankingu pracowały na swoją wiarygodność i często stawały się trendsetterkami. Czy to samo można powiedzieć o beneficjentkach zmiany?
Nie było idealnie, każdy system ma wady. Nie lubiłam długaśnych, amatorskich i czasem naiwnych analiz składów, popadania w skrajności, ideologizowania i jeszcze wielu innych rzeczy. Teraz jednak wystarczy, że taka aspirująca przodowniczka nawrzuca recenzji kosmetyków, które opierają się na schemacie: dostępność [np. o markach koncernowych, które są wszędzie], tani [o markach massmarketowych, które są z założenia tanie], zapach [pachnie ładnie lub brzydko, po co pisać czy intensywnie albo zgodnie z sugestią producenta, czy zapach został dobrze odwzorowany itp.], nicnierobienie [bo krem nawilżający np. tylko nawilża, tylko tak zwyczajnie, w niespektakularny sposób - czyli jak?], do tego wydajność/pojemność i w bonusie coś jeszcze. Może o tym, czy mąż potrafi robić zakupy w drogerii albo trafia z prezentami?
Premiowanie liczby recenzji może też demotywować użytkowniczki, które nie są "testerkami", ale pozostają wierne produktom.
Odczuwalną przeze zmianą, na którą mógł mieć w pewnym stopniu system oceniania jest niewielka liczba recenzji kosmetyków np. aptecznych czy ekologicznych.
Kosmetyki popularne zawsze były często recenzowane, to zrozumiałe, ale można było zauważyć jakieś mody, pęd za nowością itd. Teraz, jeśli widzę nasiloną aktywność wokół jakiegoś produktu, to podejrzewam jakąś akcję marketingową i budzi to moją podejrzliwość. A jestem podatna na reklamę.

A tak przy okazji, jeśli ktoś wkleja tę samą recenzję do dwóch różnych kosmetyków, to jest to zgodne z regulaminem czy można wnioskować o wywalenie?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 19:18   #18
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ok., przypadek, o którym myślę zgłoszę. Nie zrozumiałam jednak, czy to zgodne z regulaminem, a moderator w jakikolwiek sposób może zainterweniować i jest sens informować o takich przypadkach. [Edit: wygląda na to, że recenzja zniknęła].

Mylengrave, to zrozumiałe, tylko że może się okazać, że tych wybranych będzie coraz mniej. Chciałaby korzystać z wiarygodnego, wszechstronnego, pełnego i funkcjonalnego katalogu, a nie poszukiwać w nim czegoś sensownego jak grzybów w lesie. Polityka rankingowa jest jednym z czynników wpływających na kształt katalogu.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2016-10-23 o 12:56
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 20:59   #19
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Miałam na myśli osoby ,które recenzują perfumy jednej firmy-co dla mnie wygląda na ewidentny "marketing szeptany".
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 08:30   #20
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez cytadela Pokaż wiadomość
Miałam na myśli osoby ,które recenzują perfumy jednej firmy-co dla mnie wygląda na ewidentny "marketing szeptany".
Cytadelo, możesz takie rzeczy jak najbardziej zgłaszac (ptaszek z prawej strony recenzji i 'zgłoś recenzję'). Tego typu praktyki są tępione na KWC, więc z pewnością jeśli podejrzenie okaże się prawdziwe, takie recenzji wylecą.

Co do pochwał. Pochwała nie może ważyć tyle samo co recenzja, aczkolwiek i tak chcemy trochę zwiększyć jej wagę (teraz nie odstaje dużo, ale widocznie nadal jako druga w kolejce daje za mało). Chcemy niedługo równolegle wprowadzić jeszcze jeden ranking, ale to chciałabym wspólnie z Wami obgadać w listopadzie na forum KWC.

Z pochwałami jest jeden problem - są polem do nadużyć i to sprawdzamy na bieżąco. Niedługo zostaną podjęte konkretne kroki, bo wiemy, że niektóre z dziewczyn grają nie fair. Zakładanie drugiego konta, z którego lecą pochwały itp. - nie jest zgodne z regulaminem konkursu i będzie karane.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 08:27   #21
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Tego typu konkursy zawsze będą premiować ilość a nie jakość. Mam nadzieję, że się to wyprostuje po jakimś czasie, ale w tej chwili widać, że dziewczynki zachęcone nagrodami rzuciły się do hurtowego wystawiania bardzo lakonicznych recenzji. Nie można tego do końca zweryfikować i nie ma sensu zgłaszać do usunięcia (to uwaga do rochelle, odnośnie tego, żeby zgłaszać), bo nie udowodnimy, że dana osoba kosmetyku nie używała, ale ja mam wrażenie przy kilku wiodących recenzentkach. Na 10 osób widzę tam jedną piszącą konkrety, pozostałe recenzje to "fajny zapach, konsystencja, działanie" rozwleczone na kilka zdań. Nic o tym jaki naprawdę jest ten zapach - owocowy, ziołowy itp, jakby recenzentki pisały czasem w ciemno.
Wiem, że można nie recenzować długo nic, a potem zbiorczo wystawiać zaległe za pół roku recenzje, ale czy naprawdę wierzycie, że ktoś co miesiąc używa 100 kosmetyków, recenzuje je, a w kolejny miesiącu ma 100 kolejnych?

Wystarczy przejrzeć ranking, żeby widzieć, że najwyżej są osoby nowe na KWC, mające świeże recenzje. Znikły osoby, które mają kilkaset napisanych recenzji i budują KWC od lat. Jeśli liczy się aktywność to jaka? Najwyraźniej chwilowa, byle dużo, byle szybko.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 14:01   #22
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Dlatego uważam, że konkursy tego typu psują KWC. Jeśli przez kilka miesięcy z rzędu mamy kilkadziesiąt recenzentek wrzucających po 100-150 mało merytorycznych recenzji to cały katalog leci na łeb. Ja teraz przeglądam recenzje bardzo dokładnie, nie wystarczy jak kiedyś sprawdzić oceny ogólnej. To, czy kupię dany kosmetyk uzależniam od tego, co o nim sądzą osoby piszące bardzo wnikliwie i szczegółowo, bo im ufam.
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 12:17   #23
201611090925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Pod obwieszczeniem o zwycięstwie Kufy komentarze są strategicznie wyłączone. Widzę, że zdecydowano się przymknąć oko na jawne manipulacje w postaci tworzenia sobie klonów i chwalenia samej siebie, często po wielokroć. Przez moment laureatka zniknęła i łudziłam się, że ją zdyskwalifikowano, ale to była z mojej strony naiwność.
W nowym miesiącu dzieje się to samo i będzie działo, dopóki bylejakość będzie nagradzana. Ziomaska: ulubienica nowożałożonych kont, których cała aktywność sprowadza się do wystawiania jej pochwał
201611090925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 18:43   #24
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Obecnie prym wiedzie Elzbiettta, Wygląda na to, że recenzuje wszystko, co widziała, ale niekoniecznie używała.
204 recenzje od 9 listopada. Wizaż sięga bruku.

Edytowane przez 45ulka
Czas edycji: 2016-11-11 o 14:44
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 10:00   #25
cytadela
Raczkowanie
 
Avatar cytadela
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 108
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Nagroda warta 300zł -moim zdaniem przeciętna,a ludzie walczą o nią jakby to był najnowszy Mercedes .
cytadela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 08:36   #26
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
Obecnie prym wiedzie Elzbiettta, Wygląda na to, że recenzuje wszystko, co widziała, ale niekoniecznie używała.
204 recenzje od 9 listopada. Wizaż sięga bruku.
Proponuję wyznaczenie jakiegoś rozsądnego progu liczby recenzji, po osiągnięciu którego recenzentki mogą brać udział w losowaniu nagród. Warto by w jakiś sposób docenić też rzetelność i staranność.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 15:31   #27
czerwonapoziomka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 365
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
Obecnie prym wiedzie Elzbiettta, Wygląda na to, że recenzuje wszystko, co widziała, ale niekoniecznie używała.
204 recenzje od 9 listopada. Wizaż sięga bruku.
Elżzbietta normalnie przykuta łańcuchami do KWC, recenzje zaczyna pisać o 9 rano, kończy po 22 i tak codziennie. Moze to jakiś automat albo co, bo trudno mi uwierzyć, ze ktoś nie uczy się/nie pracuje/ nie ma zadnego zycia tylko pisze recenzje
czerwonapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 19:53   #28
45ulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 130
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Elzbietta osiągnęła wynik 683. W ciągu 11 dni to naprawdę dobry rezultat.
45ulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 20:23   #29
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Proponuję wyznaczenie jakiegoś rozsądnego progu liczby recenzji, po osiągnięciu którego recenzentki mogą brać udział w losowaniu nagród. Warto by w jakiś sposób docenić też rzetelność i staranność.
naprawdę chcesz odrabiać lekcje za marketing wizażowy? i to gratis?
że już o tym, że to reanimacja trupa KWC to nie rozwijam?

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez czerwonapoziomka Pokaż wiadomość
Elżzbietta normalnie przykuta łańcuchami do KWC, recenzje zaczyna pisać o 9 rano, kończy po 22 i tak codziennie. Moze to jakiś automat albo co, bo trudno mi uwierzyć, ze ktoś nie uczy się/nie pracuje/ nie ma zadnego zycia tylko pisze recenzje
Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
Elzbietta osiągnęła wynik 683. W ciągu 11 dni to naprawdę dobry rezultat.
no cóż, są osoby które aby zaistnieć zrobią bardzo wiele
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 11:31   #30
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Recenzentka miesiąca - czy ilość to również jakość?

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
naprawdę chcesz odrabiać lekcje za marketing wizażowy? i to gratis?
że już o tym, że to reanimacja trupa KWC to nie rozwijam?[COLOR="Silver"]
Jeśli w jakimś stopniu może to ostudzić zapał i ograniczyć ambicje wyczynowców, którzy zaraz zaczną recenzować zapamiętane z dzieciństwa, minionego jakieś 20 lat temu, kremy dziecięce; perfumy zwąchane w tramwaju; wazelinę; siarkę tudzież testować oleje kuchenne w celu napisania recenzji, to niech stracę Jeśli już się zdarzy, że zajrzę do katalogu i spamowata pisanina nie podniesie mi ciśnienia, to warto

Co do tego, że autorzy tego dzieła nie zasłużyli na wsparcie społeczności, zgadzam się i dlatego udzielam go rzadko. Na odratowanie tego Frankensteina mimo wszystko liczę.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-18 14:05:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.