Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-27, 01:25   #1
maciek100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3

Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka


Witam bardzo serdecznie wszystkie użytkowniczki oraz użytkowników tego forum. Chciałbym przedstawić mój problem, a raczej kilka problemów na które się natknąłem.

Najpierw może krótki opis mnie: jestem chłopakiem, 15 lat, 171 cm, 66,5 kg, forma fizyczna nienajlepsza lekko mówiąc, a właściwie to od zawsze zaniedbywana, do tego mam płaskostopie, lekkie skrzywienie kręgosłupa na prawo oraz prawą stopę dłuższą o centymetr od lewej.

Właściwię to moją przygodę z ćwiczeniami zacząłem w tym roku w styczniu, ćwiczyłem co wieczór codziennie 6 serii: 20 przysiadów, 2 minuty biegu w miejscu, 10 brzuszków, 5 pompek, i 10 skłonów. Na początku takie coś wraz z dietą, a raczej z zrezygnowaniem ze słodyczy zadziałało, straciłem około 5-6kg, ale po 3 miesiącach właściwie przestałem widzieć efekty czegokolwiek, moja forma nie zwiększała się zbytnio, a waga stała w miejscu 64kg. Zgubiłem wtedy motywację, i przybrałem parę kilo do 67,5kg.

W te wakacje postanowiłem, że znowu zacznę ćwiczyć, i tym razem wyrobię sobie formę, schudnę zbędne kilogramy oraz wyrzeźbię sobie mięśnie pośladkowe.

Po godzinie szukania znalazłem obiecujący pakiet, a mianowicie takie bieganie:
https://www.texnoklimat.com/super/te...-490-x-504.jpg

Autor artykułu w którym była ta tabelka podana zalecał aby w dniach "relax' robić lekkie kardio przez pół godziny, więc znalazłem wideo na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=50kH47ZztHs

Do tego, aby wyrzeźbić sobie pośladki zalecał on używanie tej aplikacji na telefon, codziennie 5 minutowe ćwiczenia na pośladki (ćwiczyć codziennie po kardio/bieganiu:
https://play.google.com/store/apps/d...tfree&hl=en_US

Robiłem ten program w nadziei na poprawę formy i sylwetki, ale od samego początku miałem wrażenie, że robię coś nie tak... Z jednej strony czułem zmęczenie, byłem spocony po każdym treningu, ale nie czułem takiego specyficznego bólu mięśni, a tym bardziej pośladków, nie miałem zakwasów... W końcu po 2 tygodniach, i straceniu tylko 1 kg mimo jedzenia 3 posiłków doszłem do wniosku, że coś robię źle.

Spróbowałem poczytać na internecie poradniki jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, ale przy byciu zbombadowanym sprzecznymi wskazówkami i skomplikowanymi informacjami za bardzo mi to nie pomogło, i to wszystko przy wygooglowaniu zwykłego przysiadu!

Pytam zatem, co zmienić, co poprawić, żeby schudnąć i wyrobić sobie pociągający tyłek? Jak poprawnie ćwiczyć, co ćwiczyć?
maciek100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 07:15   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez maciek100 Pokaż wiadomość
Witam bardzo serdecznie wszystkie użytkowniczki oraz użytkowników tego forum. Chciałbym przedstawić mój problem, a raczej kilka problemów na które się natknąłem.

Najpierw może krótki opis mnie: jestem chłopakiem, 15 lat, 171 cm, 66,5 kg, forma fizyczna nienajlepsza lekko mówiąc, a właściwie to od zawsze zaniedbywana, do tego mam płaskostopie, lekkie skrzywienie kręgosłupa na prawo oraz prawą stopę dłuższą o centymetr od lewej.

Właściwię to moją przygodę z ćwiczeniami zacząłem w tym roku w styczniu, ćwiczyłem co wieczór codziennie 6 serii: 20 przysiadów, 2 minuty biegu w miejscu, 10 brzuszków, 5 pompek, i 10 skłonów. Na początku takie coś wraz z dietą, a raczej z zrezygnowaniem ze słodyczy zadziałało, straciłem około 5-6kg, ale po 3 miesiącach właściwie przestałem widzieć efekty czegokolwiek, moja forma nie zwiększała się zbytnio, a waga stała w miejscu 64kg. Zgubiłem wtedy motywację, i przybrałem parę kilo do 67,5kg.

W te wakacje postanowiłem, że znowu zacznę ćwiczyć, i tym razem wyrobię sobie formę, schudnę zbędne kilogramy oraz wyrzeźbię sobie mięśnie pośladkowe.

Po godzinie szukania znalazłem obiecujący pakiet, a mianowicie takie bieganie:
https://www.texnoklimat.com/super/te...-490-x-504.jpg

Autor artykułu w którym była ta tabelka podana zalecał aby w dniach "relax' robić lekkie kardio przez pół godziny, więc znalazłem wideo na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=50kH47ZztHs

Do tego, aby wyrzeźbić sobie pośladki zalecał on używanie tej aplikacji na telefon, codziennie 5 minutowe ćwiczenia na pośladki (ćwiczyć codziennie po kardio/bieganiu:
https://play.google.com/store/apps/d...tfree&hl=en_US

Robiłem ten program w nadziei na poprawę formy i sylwetki, ale od samego początku miałem wrażenie, że robię coś nie tak... Z jednej strony czułem zmęczenie, byłem spocony po każdym treningu, ale nie czułem takiego specyficznego bólu mięśni, a tym bardziej pośladków, nie miałem zakwasów... W końcu po 2 tygodniach, i straceniu tylko 1 kg mimo jedzenia 3 posiłków doszłem do wniosku, że coś robię źle.

Spróbowałem poczytać na internecie poradniki jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, ale przy byciu zbombadowanym sprzecznymi wskazówkami i skomplikowanymi informacjami za bardzo mi to nie pomogło, i to wszystko przy wygooglowaniu zwykłego przysiadu!

Pytam zatem, co zmienić, co poprawić, żeby schudnąć i wyrobić sobie pociągający tyłek? Jak poprawnie ćwiczyć, co ćwiczyć?
Wyciągnąć / kupić rower, wsiąść na niego i jeżdzic nim wszędzie oraz dla samego jeżdżenia. Zorientować się z czasem która dyscyplina rowerowa najbardziej Ci leży, kupić rower docelowy do niej, zapisać się na odpowiednie forum i zacząć trenować wg poleconego tam planu.

Ewentualnie, wejść na forum bieganie.pl i tam założyć wątek, jak biegać w Twoim wieku a potem trzymać się zaleconego planu oraz robić polecone tam ćwiczenia wzmacniające i rozciągające.

Lub, jeśli Twoja rodzina może sobie na to pozwolić, skierować się w kierunku siłowni, kupić karnet i wynająć trenera personalnego żeby nauczył cię jak wykonywać ćwiczenia poprawnie i poprowadził długofalowo.


Plany i filmiki które wkleiłeś, to są raczej dla pań po 70 tce. Nie żartuje, poziom wysiłku i zakres ćwiczeń jest tak ograniczony i zachowawczy, ze ciężko się spocić. A co dopiero żeby był jakiś efekt mięśniowy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2018-07-27 o 07:16
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 18:53   #3
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Takie ćwiczenie niewiele Ci da. Idź na siłownie, poproś o ułożenie diety i zobaczysz rezultaty.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 21:22   #4
Jessica28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 32
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Po pierwsze to nie bać się treningów siłowych. Siłownia to pierwsze miejsce gdzie wyrobisz pociągające pośladki, do tego zbilansowana dieta i wiecej nie potrzeba
Jessica28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 09:01   #5
maciek100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

No ehh, wszystkie 3 odpowiedzi dotyczącą niemalże tego samego, czyli pójścia na siłownie, i jakiejś porządnej diety. Problem z tym pierwszym jest taki, że siłownia kosztuje, i nawet nie chodzi o to, że nas nie stać, problem raczej w tym, że wstyd mi tam pójść, jestem całkiem młody jak na takie wyjście, a moja forma jak ktoś zauważył po "ćwiczeniach dla 70 letnich pań" nie jest najlepsza lekko mówiąc. Nie chcę zrobić z siebie pośmiewiska, i nie umieć tam wykonać nawet najprostszego ćwiczenia. A co do tej diety, to może coś konkretniej? Słyszałem, że w moim wieku ostrzejsze diety odpadają, więc pytam o zamiennik
maciek100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 15:09   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez maciek100 Pokaż wiadomość
No ehh, wszystkie 3 odpowiedzi dotyczącą niemalże tego samego, czyli pójścia na siłownie, i jakiejś porządnej diety. Problem z tym pierwszym jest taki, że siłownia kosztuje, i nawet nie chodzi o to, że nas nie stać, problem raczej w tym, że wstyd mi tam pójść, jestem całkiem młody jak na takie wyjście, a moja forma jak ktoś zauważył po "ćwiczeniach dla 70 letnich pań" nie jest najlepsza lekko mówiąc. Nie chcę zrobić z siebie pośmiewiska, i nie umieć tam wykonać nawet najprostszego ćwiczenia. A co do tej diety, to może coś konkretniej? Słyszałem, że w moim wieku ostrzejsze diety odpadają, więc pytam o zamiennik
Na siłowni praktycznie każdy zaczyna od zera. A jak nie zaczyna, to zaczynał kiedyś i jest tego świadomy. Poza tym, nie będziesz na arenie, tylko na siłowni, serio, nikomu się nie chce tam patrzeć na jakiegoś , przepraszam, szczawia, tylko każdy ma własne zajęcie i jak się gapi, to na siebie w lustrze.

Tak, dieta redukcyjna w tym wieku to słaby pomysł, jeszcze rośniesz + priorytetem powinno być w Twoim wieku nabywanie masy mięśniowej i wzrostu a nie głodowanie. Można gubić tłuszcz zwiększajac masę ogólną, na rzecz masy mięśniowej.
Dieta redukcyjna u jeszcze rosnących, ogranicza wzrost, wiec raczej nie warto.
U chłopca w Twoim wieku , przy dobrej diecie i ćwiczeniach, nabywanie masy będzie szło piorunem, tak samo jak forma będzie iść w górę piorunem.

Tylko powinieneś ćwiczyć pod opieka doświadczonego trenera, ze względu na wiek właśnie. Proces kostnienia nie jest jeszcze i Ciebie zakończony, ćwicząc źle, narobisz sobie szybciej i więcej problemów niż źle ćwiczacy dorosły.

BTW, biegacze i rowerzyści też mają extra pośladki. Wiec może jednak ten rower? Albo pływanie? Pływacy mają sylwetki i wydolność jak chyba nikt. No może wioślarze tylko lepsi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 21:12   #7
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

siłownia nie jest czasem od 16 lat ?




20 przysiadów to nie dużo:
pamiętam, że podgrzewanie mleka w nocy trwało tyle co 15 przysiadów


aktualnie jak już mi się nic nie chce to ćwiczę tak https://www.youtube.com/watch?v=4RoOvl8lKbY
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-28, 21:17   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;85132506]siłownia nie jest czasem od 16 lat ?
[/QUOTE]

Osoby nieletnie musza mieć podpisane pozwolenie rodziców. Zwykle zabezpieczanie się klubów przed idpowiedzialnoscią.

Widuje nawet kilkulatki ćwiczące z trenerami jakieś ćwiczenia korekcyjne.
Młodzież kilkunastoletnia potrafi już nieźle orać w konkretnym kierunku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-28, 22:46   #9
maciek100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Osoby nieletnie musza mieć podpisane pozwolenie rodziców. Zwykle zabezpieczanie się klubów przed idpowiedzialnoscią.

Widuje nawet kilkulatki ćwiczące z trenerami jakieś ćwiczenia korekcyjne.
Młodzież kilkunastoletnia potrafi już nieźle orać w konkretnym kierunku.
Niestety na mojej lokalnej siłowni nie ma trenerów personalnych, wiec nie wiem za bardzo co ze soba zrobic... Pojsc tam na zywiol? A moze chodzic na basen, jak czesto? Swoja droga slyszalem, ze najlepiej cwiczyc na czczo, bo wtedy sie spala tluszcz, to prawda?
maciek100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-29, 08:26   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Cytat:
Napisane przez maciek100 Pokaż wiadomość
Niestety na mojej lokalnej siłowni nie ma trenerów personalnych, wiec nie wiem za bardzo co ze soba zrobic... Pojsc tam na zywiol? A moze chodzic na basen, jak czesto? Swoja droga slyszalem, ze najlepiej cwiczyc na czczo, bo wtedy sie spala tluszcz, to prawda?
To lepiej idź na basen.
Na rower, na piłkę, pobiegać.
W Twoim wieku najbezpieczniejsze i najbardziej polecane są sporty ogólnorozwojowe. + cardio ( wysiłek tlenowy, długotrwały, nisko/ sredniointensywny) świetnie pali tłuszcz.

Czy ćwiczysz na czczo, czy po jedzeniu to nie ma znaczenia, liczy się tylko ogólna ilość kalorii, oraz na jakość ciała źródła z jakich je dostarczasz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-29 08:26:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.