Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-30, 15:49   #31
fille6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 46
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

miałam dzisiaj u fryzjerki robioną kąpiel rozjaśniającą z szamponu i wody utlenionej 12%. Moje włosy przed były prawie czarne, a teraz są średni brąz. Przy myciu tą mieszanką pani fryzjerka omijała moje odrosty żeby nie zrobiły się blond ogólnie jestem zadowolona. Jeśli chodzi o stan mojej czuprynki to jest tak samo miękka i lśniąca jak przed kąpielą więc o zniszczenie nie ma się co martwić
fille6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 00:02   #32
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 203
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

hej tez mam farbowane na czarno wlosy w sumie od pol roku farbuje juz tylko odrosty gdzieniegdzie mam juz przeswity brazu. Z natury mam jasnobrazowe wlosy chcialabym rozjasnic ta czern chociaz na taki ciemny braz zeby nie byly juz takie czarne;p;p czy ten szampon na serio pomoze w sumie to pytanie kieruje do biamilka bo widze ze probowala;p ale moze ktoras z was tego probowala naprawde przynosi to jakies efekty?? prosze o odp

Edytowane przez lilia23
Czas edycji: 2010-05-23 o 12:44
lilia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 11:37   #33
LondonElektricity
Raczkowanie
 
Avatar LondonElektricity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 84
GG do LondonElektricity
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Kurcze,chyba coś źle zrobiłam(no,jak zwykle),bo mi rozjaśniło tyle co i nic.Znaczy troszeczkę,a zależało mi na rozjaśnieniu od połowy włosów,bo są ciemniejsze aniżeli reszta.
Może wie ktoś ile należy mieszankę na głowie trzymać?
LondonElektricity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:03   #34
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

dziewczyny jak to wkoncu jest.. szapon+ rozjasniacz + woda 3%
czy szapon + utleniacz 12?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 21:58   #35
LondonElektricity
Raczkowanie
 
Avatar LondonElektricity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 84
GG do LondonElektricity
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

Wątek umarł Mini,chyba się nie dowiemy :<
LondonElektricity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 22:44   #36
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

chcesz? to podam ci przepis na sprawdzona
ale troche boje sie wykonac
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 10:44   #37
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: kąpiel rozjaśniająca? na czarne wlosy?

ja jestem zainteresowana piszcie jakiego sposobu wkoncu uzylyscie i jakie efekty
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 10:45   #38
Georgie
Zadomowienie
 
Avatar Georgie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 104
Exclamation rozjaśniacz + szampon, poradźcie coś! :)

Witam dziewczyny!
Jako, że rok temu byłam taka głupia i pofarbowałam moje jasne brąz włosy na czarno i farbowałam je tak chyba z 5 miesięcy to teraz mam problem- odrosty, które wyglądają nieestetycznie. Nawet nie wiecie ile wątków i wypowiedzi czytałam na temat dekoloryzacji, czy rozjaśniania. No i tutaj przyświeciła mi moja jakże 'inteligentna' myśl, aby rozjaśniacz, który kupiłam [niestety, w moim zapomnianym przez samego Boga mieście nie ma dekolaryzatora, a fryzjerka nie nadaje się do ścinania włosów, a co dopiero do zmiany koloru włosów ] rozcieńczyć z szamponem, którego dałabym 2x więcej niż rozjaśniacza. I teraz pojawia się moje pytanie- jak myślicie czy to wyjdzie? Oczywiście nie chcę blondu, czy coś, tylko lekki brązik + zafarbuje potem na kolor 'naturalny blond', gdyż wyczytałam, że po rozjaśnianiu farby przyjmują się jako ciemniejsze, więc myślę, że uzyskałabym kolor jakiego oczekuję. Co myślicie?
Pozdrawiam!
Georgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:01   #39
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: rozjaśniacz + szampon, poradźcie coś! :)

To co chcesz zrobic to kąpiel rozjaśniająca, gdzieś na forum jest dokładny przepis na nią, poszukaj. I raczej na 100% wyjdą ci rude włosy
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:19   #40
Georgie
Zadomowienie
 
Avatar Georgie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 104
Dot.: rozjaśniacz + szampon, poradźcie coś! :)

Ok, zrobię tą kąpiel rozjaśniająca, a gdybym na to później położyła farbę 'naturalny blond' czy coś by mi to dało i nie miałabym rudych?
Georgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:06   #41
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: rozjaśniacz + szampon, poradźcie coś! :)

Niedawno miałam kąpiel rozjaśniającą u fryzjera ponieważ farba którą poprzedni położyła zmyła się buro/brudno z końcy już po pierwszym myciu, poniżej opis:
9% woda
rozjaśniacz - 1 łyżeczka
szampon
maska
woda
wszystko zostało rozmieszana tak aby uzyskac konsystencję farby do włosów
przy myjce fryzjerka zmoczyła mi włosy i nałożyła mieszankę - którą masowała włosy ok. 10 min,
potem została położona farba na ok 10 min.
efekt: poprzednia farba całkowicie się zmyła, no może nie przy odroście ale może i dobrze bo to jednak drastyczna chemia i mogła by bardzo zaszkodzić skórze głowy, jeśli chodzi o stan włosów i skóry to włosy nieco podniszczone - wymagana regeneracja, końcówki koniecznie do podcięcia i mimo wszystko skóra lekko podrażniona (no ale miałam 3 zabiegi chemiczne w 1 tydzień więc nie ma się co dziwic). Olej uje i odżywiam włosy, jest lepiej ale nie tak jak bym chciała - kolor pozostawia wiele do życzenia
ogólnie nie polecam, lepiej odczekac 1 miesiąc i położyc inną farbę
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-08-05 o 14:08
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 16:51   #42
laruska
Zadomowienie
 
Avatar laruska
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 531
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam taki problem.. od jakis 5 lat farbuje włosy na czarno.. raz trwałą farbą raz szaponem... jakies 3 lata temu rozjaśniłam sobie włosy do blądu... ściełam je i po jakims poł roku znow zrobiłam czerń.. teraz znowu cos mi odbiło i chce sobie zmienić kolor na bląd.. jak myślicie jaka metoda bedzie najlepsza zeby zmienic kolor na moich wlosach?
laruska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:07   #43
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

laruska...
Moze nie bedziesz miec tak bardzo zniszczonych...Chociaz to zalezy wszystko od tego w jakim stanie sa Twoje włosy...
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:17   #44
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

nie polecam chyba że koniecznośc
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-09-19 o 18:19
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 18:25   #45
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

po pierwsze BLOND nie BLĄD
albo kup dekoloryzator np chatal (podobno nie niszczy) a pozniej farba rozjasniająca?
albo do fryzjera na pasemka
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 09:13   #46
marcelyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 22
GG do marcelyn Send a message via Skype™ to marcelyn
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Jestem fryzjerem i Wam pomogę:
Kapiel rozjasniajaca:
10 ml szamponu
10 ml odzywki
10 ml wody utlenionej 3% ew. 6% nie wyzszej
10 gr rozjasnacza w proszku
Proporcje sie zwiekszaja w zależności od długosci i grubosci wlosow, czyli na długie np. po 20 ml.

Kapielr ozjasniajaca robi sie po to by pojasnic troche włosy i zdjac z nich trochę sztucznego pigmentu. I jest to zabieg wstepny, zawsze po tym trzeba połozyc kolor, bo wlosy sa poprostu w plamki. Nie kladziemy tego na odrost. Nakladamy to na wlosy, szczegolnie najwiecej tam, gdzie jest najwiecej pigmentu i po x czasie, trzeba poprostu patrzec jaki jest stan wlosow i czy juz troche pojasnialy, zmywamy i dopiero farba.

A jesli chodzi o czarne wlosy, farbowane na taki kolor juz milion razy, to jedyne co to baleyage/pasemka, (technika zależna od długosci wlosow) wtedy niestety rozjaśniacz+12% , ew.9% woda utleniona, po tym gdy pasma sa rozjasnione, kladziemy po wymyciu i wysuszeniu kolor żadany. oczywiscie dobor wody jest bardzo wazny by pokrylo nam wszysto dokladnie. Ewentualnie dekoloryzacja i dopiero farba. dekoloryzacja to nic innego jak rozjasniacz i woda utlenina, niszcza sie wlosy, niestety, ale inaczej nie przefarbujecie z czarnego na jasniejszy.
pozdrawiam, w razie pytan pisac, teraz musze juz leciec do pracy
__________________
Kocham Beniamina - mojego Męża od 29 sierpnia 2009r.
marcelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:28   #47
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
po pierwsze BLOND nie BLĄD
albo kup dekoloryzator np chatal (podobno nie niszczy) a pozniej farba rozjasniająca?
albo do fryzjera na pasemka
Uwagi na temat błędów ortograficznych - NIE NA FORUM!!!!!!!! tylko w wiadomości prywatnej, tu na forum radzimy - twoja uwaga jest niestosowna.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez marcelyn Pokaż wiadomość
Jestem fryzjerem i Wam pomogę:
Kapiel rozjasniajaca:
10 ml szamponu
10 ml odzywki
10 ml wody utlenionej 3% ew. 6% nie wyzszej
10 gr rozjasnacza w proszku
Proporcje sie zwiekszaja w zależności od długosci i grubosci wlosow, czyli na długie np. po 20 ml.

Kapielr ozjasniajaca robi sie po to by pojasnic troche włosy i zdjac z nich trochę sztucznego pigmentu. I jest to zabieg wstepny, zawsze po tym trzeba połozyc kolor, bo wlosy sa poprostu w plamki. Nie kladziemy tego na odrost. Nakladamy to na wlosy, szczegolnie najwiecej tam, gdzie jest najwiecej pigmentu i po x czasie, trzeba poprostu patrzec jaki jest stan wlosow i czy juz troche pojasnialy, zmywamy i dopiero farba.

A jesli chodzi o czarne wlosy, farbowane na taki kolor juz milion razy, to jedyne co to baleyage/pasemka, (technika zależna od długosci wlosow) wtedy niestety rozjaśniacz+12% , ew.9% woda utleniona, po tym gdy pasma sa rozjasnione, kladziemy po wymyciu i wysuszeniu kolor żadany. oczywiscie dobor wody jest bardzo wazny by pokrylo nam wszysto dokladnie. Ewentualnie dekoloryzacja i dopiero farba. dekoloryzacja to nic innego jak rozjasniacz i woda utlenina, niszcza sie wlosy, niestety, ale inaczej nie przefarbujecie z czarnego na jasniejszy.
pozdrawiam, w razie pytan pisac, teraz musze juz leciec do pracy
....a to teraz dałaś mi do myślenia, na innym forum fryzjerka zarzekała się że dekoloryzacja to zupełnie coś innego niż rozjaśnianie i nie niszczy włosów.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 10:40   #48
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

mozesz sie nie unosic?
nie poprawiłam tylko blędu ale normalnie jej odpowiedziałam
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 22:06   #49
marcelyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 22
GG do marcelyn Send a message via Skype™ to marcelyn
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Nie mam celu w tym by Was oszukiwać Dekoloryzacja to nic innego jak wytrącenie sztucznego pigmentu z włosa. Czyli Rozjasniacz i woda utleniona. Niestety jakiej firmy by nie były te produktu, maja takie działane chemiczne, że włos niszczą w stopniu mniejszym lub wiekszym. Jeśli oczywiscie, ktoś używa dobrych produktów fryzjerskich a do tego ma pojecie o włosach, ich budowie i jak działaja dane preparaty na włos to zrobi to w taki sposob że wlosy nie będą wygladały źle. Oczywiscie wszystko rowniez zależy od stanu wlosow przed dekoloryzacją. A uwierzcie mi moje drogie, że jest grono fryzjerów/fryzjerek, które zajmuja sie fryzjerstwem kilka ładnych lat a nie maja pojecia jak jest zbudowany włos i do czego której wody użyc. Poprostu bez wiedzy teoretycznej, a przynajmniej podstaw fryzjerstwa nie jest się w stanie zrobić pozniej czegos dobrze. Skoro niektórzy robią cos i nie wiedzą dlaczego i jaki efekt to da w rezultacie
__________________
Kocham Beniamina - mojego Męża od 29 sierpnia 2009r.
marcelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 23:17   #50
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marcelyn Pokaż wiadomość
Nie mam celu w tym by Was oszukiwać Dekoloryzacja to nic innego jak wytrącenie sztucznego pigmentu z włosa. Czyli Rozjasniacz i woda utleniona. Niestety jakiej firmy by nie były te produktu, maja takie działane chemiczne, że włos niszczą w stopniu mniejszym lub wiekszym. Jeśli oczywiscie, ktoś używa dobrych produktów fryzjerskich a do tego ma pojecie o włosach, ich budowie i jak działaja dane preparaty na włos to zrobi to w taki sposob że wlosy nie będą wygladały źle. Oczywiscie wszystko rowniez zależy od stanu wlosow przed dekoloryzacją. A uwierzcie mi moje drogie, że jest grono fryzjerów/fryzjerek, które zajmuja sie fryzjerstwem kilka ładnych lat a nie maja pojecia jak jest zbudowany włos i do czego której wody użyc. Poprostu bez wiedzy teoretycznej, a przynajmniej podstaw fryzjerstwa nie jest się w stanie zrobić pozniej czegos dobrze. Skoro niektórzy robią cos i nie wiedzą dlaczego i jaki efekt to da w rezultacie

Moim zdaniem zaprzeczasz sama sobie, bo piszesz ze rozjasniacz to to samo co dekoloryzator, skoro juz są specjalnie nazwane i do tego służą:
rozjaśniacz-rozjaśnianie włosów (proszek+woda utleniona)
dekoloryzator- usuwanie sztucznego pigmentu z włosa.

są dostępne na rynku dekoloryzatory przecież na bazie siarki, bez wody utlenionej i amoniaku, nie mające nic wspolnego z rozjaśniaczem.

ale wiem, wielu fryzjerów używa rozjaśniacza w celu usunięcia ciemnego pigmentu, więc nazywają to dekoloryzacją.

ale prawda jest taka ze do dekoloryzacji są stworzone dekoloryzatory (nie rozjaśniacze) a jak ktos uzywa rozjaśniacza w celu dekoloryzacji, no to okej, tez jakby pozbywa się niechcianego koloru ale to juz bardziej bym nazwał rozjaśnianiem a nie dekoloryzacją samą w sobie.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:06   #51
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zaprzeczasz sama sobie, bo piszesz ze rozjasniacz to to samo co dekoloryzator, skoro juz są specjalnie nazwane i do tego służą:
rozjaśniacz-rozjaśnianie włosów (proszek+woda utleniona)
dekoloryzator- usuwanie sztucznego pigmentu z włosa.

są dostępne na rynku dekoloryzatory przecież na bazie siarki, bez wody utlenionej i amoniaku, nie mające nic wspolnego z rozjaśniaczem.

ale wiem, wielu fryzjerów używa rozjaśniacza w celu usunięcia ciemnego pigmentu, więc nazywają to dekoloryzacją.

ale prawda jest taka ze do dekoloryzacji są stworzone dekoloryzatory (nie rozjaśniacze) a jak ktos uzywa rozjaśniacza w celu dekoloryzacji, no to okej, tez jakby pozbywa się niechcianego koloru ale to juz bardziej bym nazwał rozjaśnianiem a nie dekoloryzacją samą w sobie.
Bardzo jestem ciekawa co na ten temat powiesz marcelyn?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 20:24   #52
marcelyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 22
GG do marcelyn Send a message via Skype™ to marcelyn
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zaprzeczasz sama sobie, bo piszesz ze rozjasniacz to to samo co dekoloryzator, skoro juz są specjalnie nazwane i do tego służą:
rozjaśniacz-rozjaśnianie włosów (proszek+woda utleniona)
dekoloryzator- usuwanie sztucznego pigmentu z włosa.

są dostępne na rynku dekoloryzatory przecież na bazie siarki, bez wody utlenionej i amoniaku, nie mające nic wspolnego z rozjaśniaczem.

ale wiem, wielu fryzjerów używa rozjaśniacza w celu usunięcia ciemnego pigmentu, więc nazywają to dekoloryzacją.

ale prawda jest taka ze do dekoloryzacji są stworzone dekoloryzatory (nie rozjaśniacze) a jak ktos uzywa rozjaśniacza w celu dekoloryzacji, no to okej, tez jakby pozbywa się niechcianego koloru ale to juz bardziej bym nazwał rozjaśnianiem a nie dekoloryzacją samą w sobie.
Nie dziwię się, że w wielu watkach nie ma odpowiedzi na zadane różnego rodzaju pytania, bo nikomu nie chce się odpowiadać nawet jak cos wie na dany temat, bo poźniej i tak jestescie Kobiety niezadowolone i doszukujecie się problemów łąpiąc za słowka lub błędy

Odpowiada marcelyn :
Otóż nie napisałam DEKOLORYZATOR ( który faktycznie jest oddzielnym profesjonalnym produktem bez amoniaku i wody utlenionej) - tylko dekoloryzacja, czyli ściągniecie sztucznego pigmentu. Sa oczywiscie różne szkoły i techniki, niektórzy fryzjerzy uzywaja DEKOLORYZATORÓW, inni zaś H2O2 i rozjasniacza.
Poza tym do dekoloryzacji używa sie takich samych stężeń H2O2, ale maja one trochę inne jakby to napisac znaczenie niz przy rozjaśnianiu włosów. A mianowicie:
Dekoloryzacja :
6% H2O2 - włosy koloru średniego i ciemnego blondu
9% H2O2 - włosy koloru jasnego i średniego brązu
12% H2O2 - włosy koloru ciemnego brązu i czarnego
Rozjaśnianie:
6% H2O2 - 1-2 tony jasniej
9% H2O2- 3-4 tony jasniej
12%H2O2-od 4 tonów jasniej.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Kocham Beniamina - mojego Męża od 29 sierpnia 2009r.
marcelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 20:40   #53
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Już nie wiem, idąc do fryzjera proszę o dekoloryzację (nie wspominam o dekoloryzatorze) a fryzjer zamiast dekoloryzatora używa rozjaśniacz ponieważ nie ujęłam tego że chcę dekoloryzację dekoloryzatorem - wiecie co to jest śmieszne, dla mnie rozjaśnianie to rozjaśnianie a dekoloryzacja to dekoloryzacja.

To tylko potęguje moją teorię iż w brakuje fachowców
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:29   #54
marcelyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 22
GG do marcelyn Send a message via Skype™ to marcelyn
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

To fryzjerdecyduje jak przeprowadzić dekoloryzację. Dlatego są różni fryzjerzy, różne ceny ich usług, które różnia się od siebie itd. Każdy wykonuje usługę w inny sposób, co nie znaczy, że źle.
A rozumiem, że dla Ciebie nie ma różnicy. Poprostu nie każdy sie musi znać na wszystkim. A fryzjer zna róznicę i całe szczęście, bo jak by dla fryzjera tez nie było różnicy, to każdy mógłby nazywać siebie fryzjerem, bo przecież znałby się tyle na włosach co każdy
__________________
Kocham Beniamina - mojego Męża od 29 sierpnia 2009r.
marcelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 18:08   #55
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Bez sensu.
Ide do fryzjera żeby przeprowadził profesjonalną dekoloryzacje a on mi nakłada rozjaśniacz
To równie dobrze moge powiedzieć "prosze mi rozjaśnić włosy do blondu", o połowe taniej a efekt ten sam.

Już nie wspomne o tym że jak idziemy na dekoloryzacje do fryzjera to idziemy po to żeby jak najmniej zniszczyć włosy, a ktoś mi nakłada dajmy na to 12 % rozjaśniacz

Rozjaśnianie to rozjaśnianie do którego używa się rozjaśniacza. A dekoloryzacja to dekoloryzacja - ściąganie SZTUCZNEGO pigmentu z włosa, nie ruszy odrostów.
Ta nibydekoloryzacja rozjaśniaczem ROZJAŚNI włos a nie usunie sztuczny pigment, a to różnica.

Efekt rozjaśniania a tej nibydekoloryzacji jest dokładnie taki sam. Sorry. Ale taka jest prawda. Wmawia się klientkom że to super hiper dekoloryzacja a to zwykły rozjaśniacz.

Edytowane przez czekoladowoo
Czas edycji: 2010-09-24 o 18:10
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 19:32   #56
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Wiecie co ja już się pogubiłam
podsumowując
1.czy stan włosów jest lepszy po kąpieli czy po dekoloryzacji?

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Bez sensu.
Ide do fryzjera żeby przeprowadził profesjonalną dekoloryzacje a on mi nakłada rozjaśniacz
To równie dobrze moge powiedzieć "prosze mi rozjaśnić włosy do blondu", o połowe taniej a efekt ten sam.

Już nie wspomne o tym że jak idziemy na dekoloryzacje do fryzjera to idziemy po to żeby jak najmniej zniszczyć włosy, a ktoś mi nakłada dajmy na to 12 % rozjaśniacz

Rozjaśnianie to rozjaśnianie do którego używa się rozjaśniacza. A dekoloryzacja to dekoloryzacja - ściąganie SZTUCZNEGO pigmentu z włosa, nie ruszy odrostów.
Ta nibydekoloryzacja rozjaśniaczem ROZJAŚNI włos a nie usunie sztuczny pigment, a to różnica.

Efekt rozjaśniania a tej nibydekoloryzacji jest dokładnie taki sam. Sorry. Ale taka jest prawda. Wmawia się klientkom że to super hiper dekoloryzacja a to zwykły rozjaśniacz.
myślę że masz rację, dlatego przestałam chodzic do fryzjera...parę razy zrobiono mi na głowie ,,koszmar,,
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 19:36   #57
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Wiecie co ja już się pogubiłam
podsumowując
1.czy stan włosów jest lepszy po kąpieli czy po dekoloryzacji?

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------



myślę że masz rację, dlatego przestałam chodzic do fryzjera...parę razy zrobiono mi na głowie ,,koszmar,,
Trudno powiedzieć po czym jest lepszy.
Kąpiel rozjaśniająca to jest rozjaśnienie o 1 -2 tony. To się stosuje kiedy chcemy lekko rozjaśnić kolor. Po tym na pewno włosy są troszke wysuszone, końcówki do podcięcia ale myśle że bardzo niszczące to nie jest. Napewno mniej niż rozjaśnianie o 5-6 tonów rozjaśniaczem.
Dekoloryzator podobno bardzo mało niszczy włosy ale to też nie jest reguła. Zajrzyj na wątek o dekoloryzacji
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:04   #58
czarna_mamba_26
Przyczajenie
 
Avatar czarna_mamba_26
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11
Question Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Witam wszystkich, mam zapytanie, otóż mój problem polega na tym iż, farbuję włosy na kolor czarny, ale ostatnio coś mnie podkusiło zrobiła farbą Pallette kolor: cosmic blue, oczywiście po farbowaniu nadal miałam czarne z taka poświata niebieskiego, aktualnie już od miesiąca nie farbuję włosów farba się troche sprała, ale chciałabym zmienić kolor na brąz i tu jest problem bo nie chce zadnych dekoloryzacji takie coś odpada, nie chce też bezpośrednio rozjaśniać, ale czytałam tu na forum o „ kąpieli rozjaśniającej „ i ze można ten zabieg wykonać w domu, doradźcie mi czy ten zabieg nadaje się w mojej sytuacji, boje się ze wyjdzie jakis dziwny kolor, włosy mam jednak grube i krecone, ale znudzil mi się już ten czarny kolor, z gory dzieki za wszystkie opinie. Pozdrawiam.
__________________
Kobieta jest twierdzą,mężczyzna jej więźniem
czarna_mamba_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:29   #59
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Kathy
Tak jak Marcelyn wytlumaczyla.
Niestety, ale fryzjer powinien sie umiec "sprzedac" (mam na mysli jego wiedze wyciagnieta ze szkolen badz kursow). Powinien umiec wyjasnic te wszystkie okreslenia zwiazane z dekoloryzacja rozjasnianiem.
Dekoloryzacja jest rozjasniajaca(przy uzyciu rozjasniacza) i redukcyjna (przy uzyciu reduktorow). Ja tez tyle wiem z zajec w szkole.

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

czarna mamba
wszystko zalezy od tego ile razy farbowalas sie na czarno badz ile lat.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 18:16   #60
czarna_mamba_26
Przyczajenie
 
Avatar czarna_mamba_26
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

1,5 roku bo wczesniej mialam wlosy ścięte na chlopaka, raz robilam szamponem raz farbą, ale ostatnio zrobiłam z tym odcieniem niebieskim to była farba, dlatego boje sie że jesli choć troche rozjasnie wyjdzie jakis dziwny kolor, np.zielony czy cos w tym stylu chciałam nawet ostatnio kupic rozjasniacz i zrobic ta kapiel w domu ale sie wacham, a wlosy mam takie do ramion krecone
__________________
Kobieta jest twierdzą,mężczyzna jej więźniem
czarna_mamba_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.