PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 21:38   #31
vermelha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: miejsce gdzie ludzie nie znają polskiego ;)
Wiadomości: 13
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

może Olhåo? tam jest cudownie, i niedaleko od Faro

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

chodzilo o olhao- chyba trudno tu z falką nad "a"
vermelha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:23   #32
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Varmelha dzięki

Znalazłam fajny hotel w Quarteira Był tam ktoś?? Ciekawa miejscowość??
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 09:33   #33
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Podepnę się pod wątek, bo właśnie jestem na etapie pakowania się na wyjazd w okolice Lizbony. Wyjeżdżam w piątek i będę tam do 21 września.
Jakiś ogólny plan, co będę robić - zwiedzanie, lekcje surfingu, clubbing - mam juz raczej zaplanowane.
Mam z kolei problem z pakowaniem, bo kompletnie nie wiem, co zabrać. Nastawiać się raczej na letnią czy jesienną pogodę? We wrześniu można się jeszcze poopalać na plażach nad oceanem? I bardzo zastanawia mnie, jak to jest z kąpielami w oceanie? Można się kąpać i jak z temperaturą wody?
I ostatnie pytanie, jakie przychodzi mi do głowy, to jak przedstawiają się tam ceny? Zastanawiam się, ile Euro mam zabrać. Śniadania i obiadokolacje mam wykupione, więc pewnie głównymi wydatkami będą jakieś bilety na transport, wejściówki do klubów czy jakichś obiektów, które będę zwiedzać i jakieś drobne przekąski lub alkohol.
Ogólnie - macie jakieś wskazówki, jak się przygotować do wyjazdu do Portugalii?

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2010-09-06 o 09:37
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 21:03   #34
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Ja byłam w Armacao de Pera, ale nie w hotelu tylko u znajomych. Ogólnie cały region jest przepiękny wiec raczej którąkolwiek miejscowość wybierzesz to będziesz zadowolona. Dojazd nie jest zły no i przy okazji można podziwiać niezle widoki.

Zazdroszczę terminu bo ja byłam w czerwcu i wtedy nie dało się nic robić poza leżeniem w cieniu. Teraz można by sobie robic wycieczki rowerowe. Nie nastawiaj się na kąpiele w oceanie bo woda jest strasznie zimna, wytrzymać można 2-3 minuty, ambitni to czasem z 5 minut popływali i koniec.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 15:27   #35
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Witam ponownie
Jednak zmieniliśmy hotel i miejscowość na bliższą do lotniska...
Będziemy w Quarteira Był tam ktoś?? jakieś relacje, opinie??
Już nie mogę się odczekać lecimy 21 na tydzień

Magdallen pogoda tam teraz jest świetna upały mam nadzieję, że się utrzymają jeszcze trochę
a co do kasy to z relacji znajomych tanio tam jest w sumie ceny porównywalne do polskich, ja lecę z Irlandii to dla mnie tanio
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:58   #36
Ccolette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dublin/Bielsko - Biała
Wiadomości: 129
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Ja bylam w Lagos i Luz. Lagos ma bajeczne plaze Jak bedzie ktos chetny moge wrzucic fotki ale za to w Luz woda byla cieplusia bardzo
__________________



"Żaden horyzont nie jest tak daleko by nie można było go przekroczyć
...
"

Edytowane przez Ccolette
Czas edycji: 2010-09-20 o 12:03
Ccolette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:04   #37
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

A do portugalii jeździcie na zorganizowane wczasy z biur podróży? Polecicie coś? W tym roku myślę o Portugalii lub jakichś europejskich wyspach .
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 15:12   #38
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Cytat:
Napisane przez MyNameIsSophie Pokaż wiadomość
A do portugalii jeździcie na zorganizowane wczasy z biur podróży? Polecicie coś? W tym roku myślę o Portugalii lub jakichś europejskich wyspach .
My jeździmy na właśną rękę tzn. najpierw szukam tanich biletów lonticzych a później hotelu

We wrześniu byliśmy na tydzień w Quarteria i tak szczerze to średnio tam...nuda. Codziennie spacerkiem odwiedzaliśmy Vilamourę - port, tam super, pełno knajpek i życie kwitnie. 2 razy tez pojechalismy do Albufeiry na cały dzień - bardzo fajne miasteczko - polecam tam się wybrać
Byliśmy też na zorganizowanej wycieczce autokarem w Lizbonie na cały dzień - polecam!

W tym roku wybieramy się na kanary a dokładniej na Fuerteventurę wczoraj kupilam bilety na samolot i poszukuję teraz hotelu
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 09:41   #39
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
My jeździmy na właśną rękę tzn. najpierw szukam tanich biletów lonticzych a później hotelu

We wrześniu byliśmy na tydzień w Quarteria i tak szczerze to średnio tam...nuda. Codziennie spacerkiem odwiedzaliśmy Vilamourę - port, tam super, pełno knajpek i życie kwitnie. 2 razy tez pojechalismy do Albufeiry na cały dzień - bardzo fajne miasteczko - polecam tam się wybrać
Byliśmy też na zorganizowanej wycieczce autokarem w Lizbonie na cały dzień - polecam!

W tym roku wybieramy się na kanary a dokładniej na Fuerteventurę wczoraj kupilam bilety na samolot i poszukuję teraz hotelu
A jak temperatura morza? Czy rzeczywiscie jest tak zimno jak ktos wczesniej pisal? Podobalo sie wam Vilamoura? Wybieramy sie tam w Maju, nastawiam sie na lezakowanie ale chcielisbysmy tez cos zobaczycNo i braliscie taksowke z lotniska? Ile was wynioslo?
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 09:51   #40
mhrocznaaa
Przyczajenie
 
Avatar mhrocznaaa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: -,-
Wiadomości: 7
Dot.: podroż do portugalii

Portugalia jest cudowna !!! Przesympatyczni ludzie,fado,pachnący oceanem wiatr,wąskie uliczki Lizbony ... <,3
Coś wspaniałego !
__________________
" Lepiej być niedoskonałą formą samej siebie,niż najlepszą kopią kogoś innego. "
mhrocznaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 12:25   #41
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
A jak temperatura morza? Czy rzeczywiscie jest tak zimno jak ktos wczesniej pisal? Podobalo sie wam Vilamoura? Wybieramy sie tam w Maju, nastawiam sie na lezakowanie ale chcielisbysmy tez cos zobaczycNo i braliscie taksowke z lotniska? Ile was wynioslo?
Woda wmorzu ciepła, ponad 20 stopni
Vilamoura jest piękna na pewno się Wam tam spodoba
Plaże są piękne, długie i szerokie także opalanko i leżakowanie jak najbardziej
My byliśmy w Quarteria - to jest około 2 km przed Vilamourą. Z lotniska braliśmy taksówkę w dwie strony i wyszło nas to około 50e...(zamawialiśmy online).
Do zobaczenia polecam Lizbonę w Vilamourze jest kilka biur organizujących różne wycieczki, my właśnie stamtąd kupiliśmy całodniową do Lizbony - chyba 32e za osobę
Można też popływać katamaranem lub statkiem, jest pełno takich ofert także nudzić się nie będziecie.
Autobusem tez 2 razy byliśmy w Albuferii - również polecam się tam wybrać. Bilet jakoś tak 3,5 e kosztuje. Fajne miasteczko i piekniejsze plaże
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 16:31   #42
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Woda wmorzu ciepła, ponad 20 stopni
Vilamoura jest piękna na pewno się Wam tam spodoba
Plaże są piękne, długie i szerokie także opalanko i leżakowanie jak najbardziej
My byliśmy w Quarteria - to jest około 2 km przed Vilamourą. Z lotniska braliśmy taksówkę w dwie strony i wyszło nas to około 50e...(zamawialiśmy online).
Do zobaczenia polecam Lizbonę w Vilamourze jest kilka biur organizujących różne wycieczki, my właśnie stamtąd kupiliśmy całodniową do Lizbony - chyba 32e za osobę
Można też popływać katamaranem lub statkiem, jest pełno takich ofert także nudzić się nie będziecie.
Autobusem tez 2 razy byliśmy w Albuferii - również polecam się tam wybrać. Bilet jakoś tak 3,5 e kosztuje. Fajne miasteczko i piekniejsze plaże
dzieki za tak obszerna wypowiedzjuz nie moge sie doczekac jeszcze dwa miesiace!!! roll on may!
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 18:13   #43
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Portugalia - samodzielny wyjazd

Wybieram się w tym roku do Portugalii, ale ponieważ to moja pierwsza samodzielnie organizowana wycieczka zagraniczna to chciałam poprosić was o rady.

Organizowałyście może już taki wyjazd? Polecacie jakieś hotele/miejsca do nocowania (będę wdzięczna za konkretne nazwy - zawsze to lepiej jechać w sprawdzone miejsca)? Jakieś wrażenia co do komunikacji wewnątrzkrajowej (planuję pojeździć po kraju)? Jak zapewnie się domyślacie, chodzi mi o jak najtańszą wersję - studencką, że tak powiem
Poza tym, trzeba o czymś konkretnym pamiętać przed wyjazdem? Czy po prostu wsiadam do samolotu i jadę?

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie refleksje i rady.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 13:50   #44
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Portugalia - południe kraju

Wasze wspomnienia i miejsca godne polecenia z południowej części Portugalii, dokładniej w rejonie Algarve (Faro). Wybieram się niebawem i chciałabym wiedzieć co i gdzie warto zobaczyć =)
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:12   #45
malaaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Portugalia - południe kraju

I ja tez przyłączam się do poprzedniczki, we wrześniu lece na wybrzeże Costa de la luz w Hiszpanii ale mam zamiar pozwidzać również Portugalie, Faro i inne okoliczne miasteczka.
Będe wdzięczna za cenne uwagi i rady
malaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:55   #46
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

Cytat:
Napisane przez monmit77 Pokaż wiadomość
Podbijam temat!!!
Znalazłam eurotrip Portugalia. Ze znajomymi się intensywnie zastanawiamy czy jechać. W programie jest zwiedzanie Amsterdamu, Paryża, Madrytu, Barcelony i Nicei. No i pobyt w Portugalii... Tylko przeraża mnie fakt męczącej podróży, ale może nie będzie tak źle. Był ktoś na wyjeździe tego typu? Bo zapowiada się super przygoda

Trasa świetna, ale mnie perspektywa podróżowania autobusem (nawet najbardziej komfortowym) skutecznie odstrasza. Regularnie pokonywałam tą metodą 12 godzinny odcinek Wiedeń - Warszawa, który daje mi w kość za każdym razem na tyle, że staję na rzęsach aby jechać pociągiem. Także moim zdaniem przy takiej wycieczce dużo zależy od tego czy lubisz tą formę transportu, potrafisz spać w autobusie, nie przeszkadzają ci inni pasażerowie oraz zorganizowana forma wypoczynku.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 15:52   #47
adam12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 12
Portugalia 2012 video przewodnik

Witam. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia mini przewodnika z Porto, Lizbony ,Lagos a także z kilku innych plaż, szczegóły poniżej

http://www.youtube.com/watch?v=-2ZYr...&feature=g-upl
adam12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 14:16   #48
Chrystiana
Raczkowanie
 
Avatar Chrystiana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Landsberg
Wiadomości: 95
Dot.: Portugalia 2012 video przewodnik

dzięki za filmik
Chrystiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 23:41   #49
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Portugalia - południe kraju

dolaczam sie do pytania
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 23:50   #50
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: PORTUGALIA -jakie wrażenie, Wizażanko?

byla ktoras z Was w Faro i moglaby napisac cos wiecej? wybieram sie w styczniu na tydzien, nastawiona oczywiscie na zwiedzanie, planuje zobaczyc Lizbone. Co waszym zdaniem warto jeszcze zahaczyc bedac w Portugalii?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 23:55   #51
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Portugalia- Algarve które miasteczko polecacie??

A co z Faro? Bylyscie , polecacie? Wybieram sie w styczniu na tydzien wlasnie do Faro i szukam jakichs informacji. Jeszcze nie znalazlam hotelu, dlatego zastanawiam sie gdzie szukac. Mozecie cos doradzic?
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 13:51   #52
milkapilka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Dot.: Portugalia - południe kraju

ahhahaha weszłam celem poczytania o waszych odczuciach bo tez nie miałam okazji zawitac a marzy mi sie, a tu obie pytacie haha- zbawne No cóz, również dołączam się do pytania.
milkapilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 17:34   #53
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Portugalia - południe kraju

no wlasnie ja bym bardzo chciala sie cokolwiek wiecej dowiedziec, bo w styczniu wybieram sie na tydzien do Faro i chetnie poczytalabym o Waszych doswiadczeniach ale widze, ze nie jest to popularna destynacja wsrod wizazanek
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 21:34   #54
Bobisiowa
Przyczajenie
 
Avatar Bobisiowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 19
Wink Dot.: Portugalia - południe kraju

Witam,

Zazdroszczę wycieczki do Portugalii... Miałam możliwość już dwukrotnie spędzać tam wakacje, ale na południu byłam tylko objazdem i zatrzymałam się w okolicy Faro na 3 dni. Oczywiście odwiedźcie Faro ( trafiłam na jakiś festyn, kupa ludzi, więc naprawdę było fajnie). Z Faro warto pojechać do Sagres- cypel wysunięty, piękne klify i twierdza. Jak pojedzie się wybrzeżem to można zostać na noc na wioskach, mają pokoje lub domki do wynajęcia, a obok...pusta plaża! Mieszkaliśmy 3 dni w takich domkach, cisza, kury przed domem, a plaża w skałach praktycznie tylko dla nas i dla paru golasów Podobno świetne miejsca do pływania na desce. Nie wiem jak daleko chcecie się zapuścić na zwiedzanie, bo można polecić Fatime (jak już być, to warto zobaczyć), oczywiście Lisbonę ( uwaga na kieszonkowców) i oceanarium ( naprawdę warto). Dobrze wynająć samochód, dobre drogi, autostrady i w sumie bez problemów da się zjechać całą Portugalię. Jak potrzeba szczegółów to się polecam.
Bobisiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:58   #55
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Portugalia - południe kraju

Szkoda, ze nie przeczytalam Twojego posta wczesniej. Akurat 8ego wyjezdzalam i nie bylam na forum. A zahaczylabym o Sagres, bo prezentuje sie na zdjeciach nieziemsko.
W kazdym reazie udalo mi sie byc w: Faro, Albufeira, Lizbona oraz Cascais. Mialam tylko tydzien, wiec nie bylo duzego pola do popisu. Szukalam plazy Marinha, ale nie udalo mi sie znalezc, niestety polegalam tylko na transporcie publicznym, bo boje sie jezdzic sama autem
Jakby kogos interesowala relacja, to zapraszam na bloga, gdzie rowniez duzo fotek bede stopniowo dokladac.
Podsumowujac, poludnie Portugalii zachwyca! Lizbona tez oczywiscie ma swoj klimat. I zal bylo wyjezdzac...

btw tez pochodze z Koszalina
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:53   #56
Bobisiowa
Przyczajenie
 
Avatar Bobisiowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 19
Dot.: Portugalia - południe kraju

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie przeczytalam Twojego posta wczesniej. Akurat 8ego wyjezdzalam i nie bylam na forum. A zahaczylabym o Sagres, bo prezentuje sie na zdjeciach nieziemsko.
W kazdym reazie udalo mi sie byc w: Faro, Albufeira, Lizbona oraz Cascais. Mialam tylko tydzien, wiec nie bylo duzego pola do popisu. Szukalam plazy Marinha, ale nie udalo mi sie znalezc, niestety polegalam tylko na transporcie publicznym, bo boje sie jezdzic sama autem
Jakby kogos interesowala relacja, to zapraszam na bloga, gdzie rowniez duzo fotek bede stopniowo dokladac.
Podsumowujac, poludnie Portugalii zachwyca! Lizbona tez oczywiscie ma swoj klimat. I zal bylo wyjezdzac...

btw tez pochodze z Koszalina
witam koleżankę z tego samego miasta)

W Portugalii idzie i siedzieć miesiąć, jak trzeba Zresztą wszystko zależy od pieniędzy i możliwości. Sama pojechałabym i 3 raz, bo pewnie widzialam 1/100 tego co powinnam. Albo można jechać chociażby dla pogody A Sagres naprawdę robiło wrażenie. A już miałam nie wchodzić na forum, bo stwierdziłam, że to nie dla mnie, a tu mnie zmotywowałaś do odpowiedzi A teraz czas na szukanie innego miejsca na podboje Masz już jakieś na oku, gdzie się chcesz wybrać w najbliższej przyszłości?
Bobisiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 17:53   #57
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Portugalia - południe kraju

Cytat:
Napisane przez Bobisiowa Pokaż wiadomość
witam koleżankę z tego samego miasta)

W Portugalii idzie i siedzieć miesiąć, jak trzeba Zresztą wszystko zależy od pieniędzy i możliwości. Sama pojechałabym i 3 raz, bo pewnie widzialam 1/100 tego co powinnam. Albo można jechać chociażby dla pogody A Sagres naprawdę robiło wrażenie. A już miałam nie wchodzić na forum, bo stwierdziłam, że to nie dla mnie, a tu mnie zmotywowałaś do odpowiedzi A teraz czas na szukanie innego miejsca na podboje Masz już jakieś na oku, gdzie się chcesz wybrać w najbliższej przyszłości?
no wlasnie mam maly dylemat, bo kilka typow na ten rok juz mam mysle o Teneryfie, a z drugiej strony jesli bym odczekala troche i odpuscila Teneryfe, to udaloby mi sie moze wybrac na Kube w marcu ( w ogole jestem zafascynowana Karaibami, Barbados tez niczego sobie, zreszta wszyyystkie te wysepki )

No i w tym roku jakby sie udalo jeszcze to chcialabym zjechac Wlochy, bo jest tam sporo miejsc godnych uwagi

a jak z Twoimi planami? moze bys cos polecila
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 07:33   #58
Bobisiowa
Przyczajenie
 
Avatar Bobisiowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 19
Dot.: Portugalia - południe kraju

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
no wlasnie mam maly dylemat, bo kilka typow na ten rok juz mam mysle o Teneryfie, a z drugiej strony jesli bym odczekala troche i odpuscila Teneryfe, to udaloby mi sie moze wybrac na Kube w marcu ( w ogole jestem zafascynowana Karaibami, Barbados tez niczego sobie, zreszta wszyyystkie te wysepki )

No i w tym roku jakby sie udalo jeszcze to chcialabym zjechac Wlochy, bo jest tam sporo miejsc godnych uwagi

a jak z Twoimi planami? moze bys cos polecila
Ja niestety lub stety jestem fanką Grecji. Kążdemu polecam Kretę ( kilka osób narzekało gdzieś na stronach, więc może ja mam tylko tak świetne wspomnienia), dla mnie to było magiczne miejsce. Nawet wyjechałam tam raz do pracy na wakacje, żeby być tam jak najdłużej. W ogóle pasuje mi cały klimat grecki W wakacje zaliczyłam Korfu ( pierwsze wakacje z małym dzieckiem) i również bardzo udane. Ale jednak zauważyłam pewnie niedogodności jak się ma dziecko, a nie wtedy, kiedy jechało się jako singiel Chodziło o kiepskie chodniki lub ich brak, ale nie będę się rozpisywać, bo podejrzewam, że malucha żadnego jeszcze nie masz. Btw widziałam zdjęcia z Portugalii na blogu - baaardzo fajne i mega jakości. No właśnie, gdzie tu teraz jechać...Wakacje z dzieckiem to całkowicie inna bajka. Ale fakt, marzą mi się Stany, Kiedyś bardzo chciałam odwiedzić Kenię, Abu Dhabi też bym nie pogardziła Ale z takich bardziej realnych to mogłabym znów lecieć do Rzymu- też klimat włoski bardzo mi odpowiada. :P Ja w ogóle nie pogardziłabym zamieszkaniem w ciepłym kraju Wszystko jedno jakim - ma być ciepło, bo naszej polskiej pogody nie znoszę.
Na stałe w Koszalinie ? Czy na obczyźnie?
Bobisiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 09:44   #59
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Portugalia - południe kraju

Cytat:
Napisane przez Bobisiowa Pokaż wiadomość
Ja niestety lub stety jestem fanką Grecji. Kążdemu polecam Kretę ( kilka osób narzekało gdzieś na stronach, więc może ja mam tylko tak świetne wspomnienia), dla mnie to było magiczne miejsce. Nawet wyjechałam tam raz do pracy na wakacje, żeby być tam jak najdłużej. W ogóle pasuje mi cały klimat grecki W wakacje zaliczyłam Korfu ( pierwsze wakacje z małym dzieckiem) i również bardzo udane. Ale jednak zauważyłam pewnie niedogodności jak się ma dziecko, a nie wtedy, kiedy jechało się jako singiel Chodziło o kiepskie chodniki lub ich brak, ale nie będę się rozpisywać, bo podejrzewam, że malucha żadnego jeszcze nie masz. Btw widziałam zdjęcia z Portugalii na blogu - baaardzo fajne i mega jakości. No właśnie, gdzie tu teraz jechać...Wakacje z dzieckiem to całkowicie inna bajka. Ale fakt, marzą mi się Stany, Kiedyś bardzo chciałam odwiedzić Kenię, Abu Dhabi też bym nie pogardziła Ale z takich bardziej realnych to mogłabym znów lecieć do Rzymu- też klimat włoski bardzo mi odpowiada. :P Ja w ogóle nie pogardziłabym zamieszkaniem w ciepłym kraju Wszystko jedno jakim - ma być ciepło, bo naszej polskiej pogody nie znoszę.
Na stałe w Koszalinie ? Czy na obczyźnie?
mieszkam w Glasgow, wiec pogode mam chyba jeszcze bardziej denerwujaca

Rzym - to prawda, godny polecenia

z tym, ze jesli wybieralabym sie do Wloch na objazd, to tym razem juz bez Rzymu, bo juz za duzo zachodu by bylo

co do Grecji, bylam tylko na wyspie Kos, rowniez bardzo mi sie podobalo, jedzenie super! pamietam, ze wtedy zastanawialam sie nad Kosem a Kreta i oferta zadecydowala sama za siebie (cena)

jest mnostwo miejsc, do ktorych udalabym sie nawet dzis bez zastanowienia jednak wszystko w swoim czasie i czekam cierpliwie, az uda mi sie spelnic wszystkie wymarzone destynacje
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:45   #60
Bobisiowa
Przyczajenie
 
Avatar Bobisiowa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 19
Wink Dot.: Portugalia - południe kraju

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
mieszkam w Glasgow, wiec pogode mam chyba jeszcze bardziej denerwujaca

Rzym - to prawda, godny polecenia

z tym, ze jesli wybieralabym sie do Wloch na objazd, to tym razem juz bez Rzymu, bo juz za duzo zachodu by bylo

co do Grecji, bylam tylko na wyspie Kos, rowniez bardzo mi sie podobalo, jedzenie super! pamietam, ze wtedy zastanawialam sie nad Kosem a Kreta i oferta zadecydowala sama za siebie (cena)

jest mnostwo miejsc, do ktorych udalabym sie nawet dzis bez zastanowienia jednak wszystko w swoim czasie i czekam cierpliwie, az uda mi sie spelnic wszystkie wymarzone destynacje
Już jestem ponownie. Chyba nie powinnam bywać na forum o podróżowaniu, gdyż w tym roku z wakacji nici ( Niestety, może ruszę się do Mielna na plażę z dzieckiem, albo na Borowinowe. To wszystko. Kończymy wykańczanie mieszkania, więc wakacje może za 2 lata...Jak o tym myślę, to dopiero mam doła... Dlatego każdemu zazdroszczę, jak może planować wyjazd
Ale w kwestii podróży nie powiedziałam ostatniego słowa A mam nadzieję, że Tobie uda się podbić Twoje wybrane miejsca. Przynajmniej nie siedzisz w Koszalinie...
Pozdrawiam )
Bobisiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-05 10:05:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.