Farby Khadi - opinie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 16:44   #31
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Farby Khadi - opinie

xox, może jakieś fotki "przed" i "po"
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 01:13   #32
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Farby Khadi - opinie

Nadszedł taki dzien, w ktorym przeszla mi bezgraniczna miłosc do czerni, ktora robilam castingiem jakies 2,5 roku. Marzy mi się taki kolorek jak w załaczniku (ewentualnie odrobine jasniejszy) - ciemny, chlodny (!)braz. Jednoczesnie chce porzucić farby chemiczne raz na zawsze. Farbowanie henną mnie do tej pory odstraszalo, ze względu na rudości jakie robi, a samodzielne mieszanie henny z amlą, indygo i eksperymentowanie zeby wyszedl upragniony odcien tez sie nie usmiecha . Dobrze, ze odkryłam te gotowe mieszanki.
Tylko, ze w moim wypadku potrzebna jest dekoloryzacja, bo raczej nie wytrzymam schodzenia z koloru "dofarbowywaniem" henną samych odrostów, bo mam długie włosy. Troche się boje jak taka farba zachowa sie nakładana na zdekoloryzowane włoski - chwyci mocniej czy przeciwnie - nie chwyci. A ja z tęczą na głowie bede zmuszona zakryc to czyms drogeryjnym, co się i tak będzie spierac na rudo
No cóz, bede sie zastanawiać jeszcze jak to zrobic moze zaryzykuję opcję z wczesniejszym dekolorem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 634_Monica_Belluci_j21.jpg (85,4 KB, 278 załadowań)

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2011-02-09 o 01:15
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 14:00   #33
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Farby Khadi - opinie

dobrze, zrobię i wstawię tutaj
xox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 21:11   #34
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Farby Khadi - opinie

Rozmawiałam dziś z moją fryzjerką, powiedziałam jej o zamiarze wypróbowania farb roślinnych (tzn.Khadi). O dziwo, poparła mój pomysł, a wręcz podniosła mnie na duchu, mówiąc, że w razie porażki bez problemu wrócimy do farb chemicznych. Przy dość ciemnym, chłodnym brązie jest to ponoć łatwe i bezpieczne.
Doradziła mi też, aby farbę nałożyć na odrosty, a dopiero pod koniec rozprowadzić na całości, bo na uprzednio farbowanych włosach może chwycić mocniej (mam długie włosy).
Na pewno nie robiłabym dekoloryzacji przed henną - myślę, że przy długich włosach dekoloryzacja równa się pogorszenie kondycji włosów. Tak więc decyzja zapadła - zamawiam Khadi w przyszłym tygodniu, za 3 tyg. działam. Cel: chłodny brąz, błyszczące, zdrowo wyglądajace włosy.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 23:04   #35
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Na pewno nie robiłabym dekoloryzacji przed henną - myślę, że przy długich włosach dekoloryzacja równa się pogorszenie kondycji włosów. Tak więc decyzja zapadła - zamawiam Khadi w przyszłym tygodniu, za 3 tyg. działam. Cel: chłodny brąz, błyszczące, zdrowo wyglądajace włosy.
A jaki jest Twój wyjsciowy, i jaki zamierzasz z naturalnych na niego połozyc?
Ewentualny dekolor u mnie ma byc preparatem bez amoniaku i utleniacza, ktory nie rusza naturalnych pigmentow, a "wytrąca" sztuczne (przy czarnych nie jest to raczej calkowicie mozliwe, ale w duzym stopniu, pozniej wlosy łatwiej chwytaja kolor i trzeba zastosowac jasniejsze odcienie - nie wiadomo jak by zareagowaly na naturalne farby). Dziewczyny piszą, że ten zabieg nie naruszyl im kondycji wlosow bardziej niz farba chemiczna, nie mniej ja jestem przewrazliwiona na punkcie kłakow i mam obawy Najwyzej bede dofarbowywac, liczac ze czarny szampon z czasem zblaknie i sie nieco wyplucze (o naiwnosci )waham się miedzy "ciemnym brazem" a "orzechowym brazem" khadi, pierwszy podobno wychodzi baaardzo ciemno, ale tez z drugiej strony wiadomo, ze te farby sie szybko wyplukują.
Najwazniejsze dla mnie jest to, zeby nie bylo rudosci, kolor jak najbardziej chłodny !
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 06:58   #36
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Red face Dot.: Farby Khadi - opinie

Moje najdroższe, czy henne khadi, ktora dzis zamawiam (o ile wezme sczysta henne, bo z amlą już nie trzeba cudować?) bede musiala odstawic na kilka godzin .. ale o co chodzi z tą kwaśną zaprawą? (o ktorej czytalam na watku zbiorczym)

Kolejne pytanie ->
jaki efekt będę miała 1) po KHADI z samą amlą, 2) KHADI z amlą i jantrophą, 3) KHADI chna + próbka cassi/ewent. brązu orzechowego ...
kocham hennę, będę eksperymentować, ale nie wiem od czego zacząć, by w razie czego nie wyszło za ciemno
Będę całowała stópki za odpowiedzi , porady

zwracam się z prośbą już kolejny raz, miło będzie jeśli któraś znajdzie chwilę czasu dla mnie ...


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aloski moje hihi.jpg (24,6 KB, 377 załadowań)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 13:53   #37
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Farby Khadi - opinie

sylwia_doll tutaj masz PORADNIK farbowania, w ktorym jest doslownie WSZYSTKO polecam zwlaszcza te podkategorie http://www.khadi.pl/stosowanie-farb-roslinnych. Ponoć efektywny jest sposob rozrabiania z czarną herbatą .
A tu odpoiwiedz na pytanie o kwaśna zaprawe: Dlaczego do henny dodajemy soku z cytryny?,
Po hennie z jantrophą mozesz się spodziewac czegos w rodzaju mahoniu z wyraźnymi czerwonymi refleksami, z henny z amlą wyjdzie pewnie ciepły rudo-braz, a z samej henny naturalnej (dodanie probki orzecha nic nie zmieni wg mnie) miedź/mahoń (przy ciemniejszych wlosach)
Cassia jest bezbarwną henną- odzywką, wiec dodawanie do farb da tylko działanie pielęgnujące.
Pozdrawiam
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 14:56   #38
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farby Khadi - opinie

Jejjj czytalam caly ten poradnik i boje sie stosowac KHADI bo boje sie mocnego efektu... ktorego potem nie bede sie mogla pozbyc tak jak ta dziewczyna ktora niedawno pisala o tym szok! nie wiem jaka zamowic!

ten artykul CALUTKI przeczytalam . naprawde .

a czyyy jesli to juz bedziena mojej glowie, to inna henna mozna henne pokryc ? nie wiem czy sie decydowac <mysli> bo to drogie! wezme chyba probki tylko ...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 15:10   #39
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Farby Khadi - opinie

Pewnie, ze inna mieszanka (z wieksza zawartoscia indygo np.) pokryje.
Moze tamtej dziewczynie chodzilo o badziewną sklepową "hennę" i dlatego ciezko bylo sie jej pozbyc? W farbach khadi nie ma zadnych chemicznych dodatkow, same zioła. Farba nie penetruje włosa wewnątrz ,a wiąze sie z nim z wierzchu. Jak cos sie nie spodoba to czeste mycie pozwoli sie tego pozbyc na luzie, ewentualnie szampon przeciwłupiezowy (silnie oczyszcza), badz zwykly szampon z łyzka sody (tylko koniecznie do ostatniego plukania trzeba uzyc zakwaszonej lekko np. cytryną wody) i po hennie!
Tymi farbami mozna manewrowac bardziej przy kolorze, wiec to dla mnie ratunek przy schodzeniu z czarnego na troche jasniejszy- orzechowy czy ciemny braz, ktory bede dawac sukcesywnie na odrosty by nie bylo mega roznicy z resztą, wyplucze sie w razie co.

Jak sie boisz mocnego efektu to wez ktorys z jasniejszych odcieni np. jasny braz, mzoesz tez krocej trzymac na glowie
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 16:49   #40
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Pewnie, ze inna mieszanka (z wieksza zawartoscia indygo np.) pokryje.
Moze tamtej dziewczynie chodzilo o badziewną sklepową "hennę" i dlatego ciezko bylo sie jej pozbyc? W farbach khadi nie ma zadnych chemicznych dodatkow, same zioła. Farba nie penetruje włosa wewnątrz ,a wiąze sie z nim z wierzchu. Jak cos sie nie spodoba to czeste mycie pozwoli sie tego pozbyc na luzie, ewentualnie szampon przeciwłupiezowy (silnie oczyszcza), badz zwykly szampon z łyzka sody (tylko koniecznie do ostatniego plukania trzeba uzyc zakwaszonej lekko np. cytryną wody) i po hennie!
Tymi farbami mozna manewrowac bardziej przy kolorze, wiec to dla mnie ratunek przy schodzeniu z czarnego na troche jasniejszy- orzechowy czy ciemny braz, ktory bede dawac sukcesywnie na odrosty by nie bylo mega roznicy z resztą, wyplucze sie w razie co.

Jak sie boisz mocnego efektu to wez ktorys z jasniejszych odcieni np. jasny braz, mzoesz tez krocej trzymac na glowie
coz, za bardzo sie napalilam na henne khadi by jej nie zamowic ale krocej trzymac to bez sensu... jakby wywalic 26 zl! popatrzcie, o takim sobie kminię kolorku..
http://www.zeberka.pl/img/cam/rude6.jpg
ooo : http://www.dpj.pl/fotki/g521d.jpg tylko jasniejsze moze troszke....
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 17:54   #41
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
coz, za bardzo sie napalilam na henne khadi by jej nie zamowic ale krocej trzymac to bez sensu... jakby wywalic 26 zl! popatrzcie, o takim sobie kminię kolorku..
http://www.zeberka.pl/img/cam/rude6.jpg
ooo : http://www.dpj.pl/fotki/g521d.jpg tylko jasniejsze moze troszke....
Twoje to te w pierwszym zalaczniku? W takim razie nie licz na jasniejszy rudy odcień bez dekoloru. Polozenie henny na brazowych wlosach da Ci mahoń, ktory bedzie sie spieral w kierunku rudo brązu. Efekt moze byc bardzo fajny
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 19:46   #42
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dziewczyny a czy któraś próbowała farbować brwi i koncówki rzęs ciemnym brązem lub czarną?
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 19:53   #43
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Farby Khadi - opinie

Shee'naz
nie, moje wlosy sa w poscie nr. 36 zalezy mi na tym jedynie by nie wyszlo nic czerwonego ani zbyt ciemnego, oraz - by wlosy nie wypadaly po zabiegu ... walcze o grube i zdrowe od samych cebulek.. nie odrastaja po prawdziwej Khadi włosy cieńsze, prawda? ...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:20   #44
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Farby Khadi - opinie

Czy któraś z Was stosowała tę hennę w celu odżywienia włosów?

http://www.khadi.pl/cassia-bezbarwna-henna-senna

Faktycznie odżywia włosy?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 16:40   #45
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

W rzeczywistości to nie jest wcale henna.
Użyłam tego do tej pory dwa razy:
1. Pomieszałam z henną w celu 'rozcieńczenia' koloru.
2. Do eksperymentalnej maski z cynamonem.
Nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów jeśli chodzi o odżywienie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 09:35   #46
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26079061]W rzeczywistości to nie jest wcale henna.
Użyłam tego do tej pory dwa razy:
1. Pomieszałam z henną w celu 'rozcieńczenia' koloru.
2. Do eksperymentalnej maski z cynamonem.
Nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów jeśli chodzi o odżywienie.[/QUOTE]


czyli ze khadi to wcale nie henna?
juz sie gubie niektorzy mowia ze henna wcale nie odzywia wlosow a wrecz je wysusza ! ja mam dosc suche wlosy, chcialabym farbowac henna nz ta chemia u fryzjera za duza kase, ale nie chce ich wysuszyc
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 09:46   #47
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Przede wszystkim: czytaj składy.
Na helfach zawsze są podane pełne składy produktów. Farby Khadi, ponieważ dają różne kolory, muszą mieć różne składniki. Wszystkie farby tej firmy są naturalne , ale natura to nie sama henna. Musi być jeszcze indygo, amla itp. Czysta henna też jest dostępna, więc jak ci jest potrzebna to ją sobie zamawiasz. Wyżej wspomniana cassia to zupełnie inna roślina.
Co do odżywiania - każdy ma inne włosy. Mi niczego nie wysusza i niczego nie odżywia. Jedno jest pewne: sposób działania henny wyklucza trwałe zniszczenie włosów, czego nie można powiedzieć o farbach chemicznych.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 13:39   #48
Saalomee
Przyczajenie
 
Avatar Saalomee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej dziewczyny Właśnie zakupiłam farbę khadi. Macie jakieś patenty ile proszku należy użyć? Mam włosy prawie do ramion. Starczy 50g?
Jak już farba do mnie dotrze to podzielę się wrażeniami i fotami
Saalomee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 17:47   #49
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Na "prawie do ramion'' to nawet 1/3 opakowania powinna wystarczyć.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-04, 11:37   #50
Saalomee
Przyczajenie
 
Avatar Saalomee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ale o jakim opakowaniu mówimy? Bo ja kupiłam 150g a widzę, że są też 100g
Saalomee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 06:50   #51
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ja mówiłam o 100g.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 11:08   #52
aggc90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Farby Khadi - opinie

mam włosy brązowe, nie za ciemne i nie za jasne, ile mam trzymac khadi ciemny brąz zeby kolor nie wyszedł mi zbyt ciemny (czarny) ?
aggc90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:21   #53
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Farby Khadi - opinie

To ja czekam na jakąś bibliotekę kolorów. Dawajcie zdjęcia wyjściowe i po farbowaniu. Czekam na relacje! Co prawda właśnie staram się w ogóle porzucić farbowanie ale jeśli się złamię to chętnie ogarnę khadi. Zależy mi na ciemnych włosach a ostatnio wyczytałam alarmujące info o bardzo negatywnym ich działaniu (rakotwórczym przy długim, regularnym stosowaniu od młodości). Także teraz raczej albo ziołowe albo nic
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 19:00   #54
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Jest u nas wątek-galeria farbowania henną, a na stronie khadi.pl są przykłady farbowania wszystkimi kolorami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 12:32   #55
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś próbowała farbować brwi i koncówki rzęs ciemnym brązem lub czarną?
Ja próbowałam na brwi i nawet coś tam załapało, tylko, że proszek za szybko wysechł i efekt był niewielki. Na rzęsy też próbowałam, ale to zdecydowanie nie był dobry pomysł. Chyba, że ktoś miałby czas leżeć 2 h z zamkniętymi oczami
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 22:05   #56
My_self
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam wizażanki

Właśnie dziś dowiedziałam się o farbach Khadi i bardzo mnie one zaintrygowały, mam włosy w kolorze złocistym, takim ciemnym blondzie, sama nie wiem, jaki to kolor LINK, a chciałabym mieć włosy takie jakie mam po umyciu, taki fajny brązik się robi, gdy są mokre, coś takiego (tu akurat kolor ciemniejszy niż na żywo, bo zmieniany komputerowo, ale taki chcę mieć): http://wd1.photoblog.pl/np1/201102/5F/87538840.jpg

Jakiej farby powinnam użyć, bo nie chcę żeby wyszły jak czarne, więc jasny brąz z Khadi, czy henne z amlą? Doradźcie, bo najchętniej już bym sobie taki kolorek ufudnowała!!
My_self jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:42   #57
Saalomee
Przyczajenie
 
Avatar Saalomee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Farby Khadi - opinie

Po długim oczekiwaniu dotarła do mnie henna z amlą. Wrzucam zdjęcia i mam pytanie do Was dziewczęta Kolor mi się ogólnie podoba, ale macie może pomysł co zrobić, żeby był bardziej "marchewkowy"? Farbę rozrobiłam w gorącej wodzie, pod koniec ubijania dodałam troche skoku z cytryny, odstawiłam na 8h, a na włosach trzymałam 2,5h





Edytowane przez Saalomee
Czas edycji: 2011-06-14 o 18:21
Saalomee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 13:46   #58
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam dziewczyny. I ja od jakiegoś czasu przeszłam na farbowanie naturalne, bo niestety długoletnie farbowanie chemiczne baaaardzo zniszczyło moje i tak szybko łamliwe z natury włosy.

Kupiłam Khadi Orzechowy brąz. Trzymałam około 2 godzin. Kolorek wyszedł ładny, bardzo naturalny, nie za ciemny. Henna pokryła dość dobrze zarówno farbowane chemią włosy jak i mój około 10 cm odrost, no i siwki nie są już tak widoczne, choć minimalnie przebijają. U mnie jednak mimo wszystko kolor nie jest tak chłodny jak można by się spodziewać, na słońcu wpada w ciepłą czerwień, choć osobiście nie mam nic przeciwko takiemu efektowi.

Teraz zastanawiam się nad rudościami, tylko nie wiem, która khadi wyjdzie lepiej – czysta henna, czy henna z amla i jatrophą? - zależy mi bardziej na pomarańczowo-rudym niż czerwonym.

Ps. Mam jeszcze do Was pytanie, nadkładacie hennę na mokre czy suche włosy? Bo właściwie nigdzie nie znalazłam informacji jak stosować.
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 14:22   #59
Saalomee
Przyczajenie
 
Avatar Saalomee
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Farby Khadi - opinie

Na mokre, umyte szamponem bez sylikonów (to ważne). Na stronie khadi jest dużo przydatnych informacji jak farbować, pokazana jest paleta kolorów oraz zdjęcia użytkowniczek.
Ja zastosowałam hennę z amlą (post wyżej są foty) i po kilku myciach kolor jest kasztanowy i błyszczy w słońcu na rudo. Też chciałabym uzyskać rudy kolor. Kupiłam teraz henne z amlą i jatrophą. Zamierzam to pomieszać pół na pół i zobaczymy co wyjdzie
Saalomee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 07:55   #60
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Farby Khadi - opinie

ja chyba znowu sprobuje z henna, zastanawiam sie czxy nie zamowic czarnej, bo ciemny braz jaks mi nie wychodzi..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.