Mam pytanie do Pani Beatki:chcialabym sie dowiedziec o zylakach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-03, 10:03   #1
Szafirka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 15

Mam pytanie do Pani Beatki:chcialabym sie dowiedziec o zylakach


ostatnio zauwazylam na nogach duzo zylakow,od czego one sie robia,czym smarowac nogi i co robic?
Szafirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-03, 13:50   #2
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: Mam pytanie do Pani Beatki:chcialabym sie dowiedziec o zylakach

żylaki powoduje długie przebywanie w pozycji stojacej, nawet siedzacej, gdy nogi sa nieruchomo. jesli masz taka prace najlepiej co jakis czas pomachac noga ja tak robie, poruszac palcami w butach. Mozna sie tez przespacerowac kawaleczek. powstawaniu zylaków sprzyja równiez opalanie na słońcu i bardzo duzy ma wpływ takze solarium niestety poza tym, sauna, długie gorace kapiele, depilacja ciepłym woskiem nog, zakładanie nogi na nogę podczas siedzenia.
Dobrze jest siedzeć z nogami uniesionymi wyżej (np. na stole. troche to nieladne ale zdrowe ) Nogi mozna smarować żelem z kasztanowca, w aptekach jest dość duży wybór. Są również tabletki. ja stosuje venoruton.
Pozdrawiam.
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-03, 19:51   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Mam pytanie do Pani Beatki:chcialabym sie dowiedziec o zylakach

zylaki sa tez dziedziczne, wiec popatrz na mame lub tate. Ja wiem ze swojego doswiadczenia ze wprawdzie takie machanie nogami i ruszanie palcami w butych podobno jest wskazane to jednak nie mozesz liczyc na to ze zyly sie przez to wzmocnia i krew bedzie lepiej plyniac w zylkach. Jak juz raz zastawki zylne sie oslabily to beda sie dalej oslabiac i zyly beda coraz to bardziej na wiezch wychodzic. No ale mozan zapobiegac i troche ten ostateczny stan opoznic. Rajstopy przeciw zylakowe mozesz juz nosic podkolanowki i skarpetki tylko te z lekkim sciagaczem nic nie powinno nog uciskac, buty wysokie tez sobie daruj ale nie calkiem plaskie najlepsze to takie miedzy 3 a 5 cm. Ja smarowalam masciami ale efekt byl taki ze nogi nie bolaly i nie czulam ze sa ciezkie , ale za to z malych zylek mam juz na wiezchu te duze. Wiec mysle o lekarzu specjaliscie , jak moj ze szpitala przyjdzie to moze sie wybiore. Moze mi poleci zasztrzyki zamykajace zyly albo cos innego na ten poczatkowy stan co juz mam, bo taki zwykly kazal mi czekac jak sie choroby poglebi i bede musiala isc na usuniecie calej zyly. Fajny doktorek no nie?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.