co dla alergika??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-08, 13:39   #1
hoopoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12
GG do hoopoe

co dla alergika???


jestem uczulona na kwas salicylowy, kwas askorbinowy (vit.C), vit.B, ichtiol, itp. - nie wiem jakich kosmetyków uzywać (i do pielęgnacji i do makijażu)...???
hoopoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 14:11   #2
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: co dla alergika???

nie wiem jaka masz cere Basiu. Ja mam mieszana i silnie sie uczulam na kremy, zwlaszcza z wit C, retinolem, aloesem, rumiankiem, liftujace, wiekszosc matujacych. Poza tym mam sklonnosci do zatykania porow i wypryskow. Od kilku miesiecy uzywam do mycia twarzy zelu toleriane La Roche Posay, ostatnio Kamill - jest NAPRAWDE bez mydla i kosztuje grosze, ok 5 zl (Toleriane ok 40 zl). Czasem zmywam buzie tylko plynem micelarnym Vichy. Na noc smaruje sie olejkiem lotosowym Clarinsa (huile lotus) a na dzien uzywam Thermal S mat Vichy lub Hydra Genius Heleny Rubinstein. Przy podraznieniach nakladam maske Avene dla cery nadwrazliwej, nie polecam za to kremu z tej serii - zawiera olej parafinowy. Na wypryski maska drozdzowa Erisa. Od miesiaca, odpukac, cera mi nie wariuje. jakich kosmetykow szukasz, do pielegnacji czy kolorowych tez?
napisz cos wiecej czego oczekujesz od kosmetykow
sciskam
Martiene
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 10:38   #3
hoopoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12
GG do hoopoe
Re: re :)

czasem sama już nie wiem, jaką ja mam cerę - ale stawiam, na mieszaną Poza pokarmami, które też powodują "wyskoki" na twarzy, uczulają mnie: lakiery i pianki do włosów (szampon udało mi się odnaleźć - vichy), pudry, podkłady, cienie, tusze i kredki do powiek, pomadki do ust, toniki, kremy (całość firmy Eris, Nivea, Dermika, J&J, i mogę jeszcze wymieniać i wymieniać) - gdybym wygrała fortunę, pewnie zabawiłabym się w króliczka doświadczalnego, ale... Ja już nie wiem, czego i jak mam używać...?
Barbórka
hoopoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 14:35   #4
Magdalena75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 8
Re: co dla alergika???

polecam emoleinty Orion Pharma. Nie maja substancji zapachowych, calego syfu, ktory jest teraz z kosmetykach. Sa tez tanie. Na pewno nic Ci sie po nich zlego nie bedzie dzialo. Ja uzywam ich na tradzik i super dzialaja. Nie komplikuja leczenia, zreszta gdzies na glownej stronie wizazu o nich czytalam informacje. Wejdz na strone emolienty.pl i poczytaj albo poszukaj na wizazu, juz nie pamietam gdzie to bylo. W nowoscich chyba :/ Naprawde warto. Ja wypelnilam formularz na stroniei dostalam darmowe probki Mala probka ale po nich zaczelam kupowac te kremy.
Magdalena75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 13:09   #5
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: co dla alergika???

Barbaro, z własnego bardzo, bardzo bogatego doświadczenia w doborze kremów dla alergików, z czystym sumieniem mogę w zasadzie polecić chyba tylko Topialyse - mleczko SVR. Na większosć polecanych kremów dla alergików moja cera reaguje podrażnieniem, jedynie Topialyse nie zawiodło mnie nigdy.
I przy pojemności 200 ml cena ok. 40zł jest naprawdę atrakcyjna. Szkoda, że jesteś uczulona na wit. B, bo mnie wit. B2 trochę pomaga.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 13:18   #6
hoopoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12
GG do hoopoe
Re: co dla alergika???

ech... nie chodzi mi tylko o kremy (to tylko jeden problem z...), to również: toniki, mydła, i coś na "pryszcze", kosmetyki do makijażu (pudry, cienie, pomadki) oraz pianki, żele do włosów ... dosłownie wszystko...
hoopoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.