Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-24, 15:46   #1
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124

Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!


Mam dziwne pytanie!Wczoraj podczas pobytu w sklepie kosmetycznym usłyszałam jak pani sprzedawczyni rozmawia z klientką i mówiły o tym,że brunetki i kobiety z ciemną karnacją szybciej się starzeją!Czy to jest prawda??? Nie wydaje mi się,wiem że w pewnym wieku ciemny kolor dodaje latek,ale żeby już się szybciej starzeć..... Wie ktoś może coś na ten temat???
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 16:25   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Być może jest to związane z tym, ze brunetki łatwiej, chętniej, częściej i chroniąc się niższymi faktorami się opalają, narażając skórę na więcej niszczących kolagen promieni UV. Osoba o jasnej cerze zawsze trochę słońca unika, choćby dlatego, żeby skóry nie poparzyć

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 17:18   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Warto rozejrzeć się po znajomych. Jedne 50 letnie brunetki wyglądają młodziej niż inne 40 latki - blade i jasnowłose blondynki.

Wydaje mi się, że wygląd skóry to wypadkowa cech genetycznych i sposobu traktowania skóry.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 18:15   #4
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

No tytuł mnie wystraszył
Myślałam, że chodzi tu o starzenie się na umyśle
Ale po wnikliwym czytaniu postów pocieszyłam się, bo jestem brunetką z bladą karnacją


__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 19:37   #5
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Iwonalodz napisał(a):
> Myślałam, że chodzi tu o starzenie się na umyśle

Oto co martwi prawdziwą Pudernicę

> Ale po wnikliwym czytaniu postów pocieszyłam się, bo jestem brunetką z bladą karnacją

Także te z ciemną karnacją nie muszą sie starzeć szybciej, to nie jest jakaś generalna zasada Jak napisała Sarenka to wypadkowa genetyki i pielęgnacji - w której skutki opalania mają niebagatelne znaczenie - jasna blondynka pasjami sie opalająca i nie dbajaca o skóre również bedzie starzeć się szybciej

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-24, 19:54   #6
ninka
Raczkowanie
 
Avatar ninka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 328
GG do ninka
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

HMMM to chyba choodzi o kobiety o południowym typie urody. spójrzcie na Włoszki , na Hiszpanki,piękne sa w młodości, a jak sie starzeja to robia się grube i brzydkie.

a tak w ogóle to ja nigdy nie moge dojść czy ja jestem Brunetka czy blondynka ,a może szatynka
ninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 08:55   #7
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Czy ta pani sprzedawczyni była blondynką? Jest duża różnica pomiedzy brunetkami i kobietami o ciemnej karnacji. Nie martwcie się brunetki!!! A Włoszki, Hiszpanki, cóż mają swoje 5, no może 10 minut tak już jest. Nie bez powodu we Włoszech jest najstarsza szkoła medycyny estetycznej dla lekarzy. Oj chłopaki mają co robić. Oj mają. Słoneczko też robi swoje. A swoją drogą najbiedniejsze są bladziuchy, szczególnie jak wyrwą się na kilka dni na Kanary, Dominikane czy chociaż nad Bałtyk. Oj przebarwienia, przebarwienia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-25, 11:05   #8
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Uff tak myslałam,że ta pani to się chyba nie zna na rzeczy Faktycznie,blondynką była,ale opalona w solarium na pomarańczkę,więc chciałabym zobaczyć,kto się pierwszy zestarzeja! hihi A tak poza tym,to ja jestem brunetką i mam dosyć ciemną karnację ale bez przesady,w wakacje zawsze się opalam z tego względu że jestem co roku w Hiszpanii i siłą rzeczy... Boję się,że i mnie czeka los taki los jak kobiety z południa
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 15:43   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Ja słyszałam że Hiszpanki (Hiszpanie też) kochają słońce i w lecie namiętnie się opalają, zresztą chyba tylko na oliwkę i zupełnie nie chronią się faktorami, im ciemniejsza skóra tym lepiej. Sama byłam dwukrotnie w Hiszpanii i nigdy nie widziałam bladolicych Hiszpanek ani na plaży ani w mieście.
W zimie natomiast namiętnie korzystają z solarium, ponoć rząd Hiszpanii miał zamiar (może to już zrobił) wprowadzić zakaz korzystania z solariów osobom poniżej 18stego roku życia .
Senorita lepiej nie przesadzaj z tym słońcem w Hiszpani i chroń dokładnie buzię faktorami, bo możliwe że Ciebie może spotakc los kobiet z Południa.Mówię to oczywiście w dobrej wierze a nie ze złośliwości .Sama mam południowy typ urody ale jestem bardzo wyczulona na punkcie słońca i ochrony filtrami.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 15:54   #10
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Jednego razu w Hiszpanii widziałam starsze małżeństwo na plaży,które smarowało się czymś okropnie cuchnącym,podobnym do zapachu benzyny. Ktoś z "tamtejszych" powiedział mi,że oni się smarują ropą,którą wlewją do skuterków wodnych. (oni byli właścicielami wypożyczalni)Nie wiem,czy to prawda,ale na pewno nie było to nic przeznaczonego do opalania i śmierdziało potwornie,a oni byli czarno-bordowi i świecili się na odległość. Bleeeeee
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-26, 08:58   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Senorita napisał(a):
> Jednego razu w Hiszpanii widziałam starsze małżeństwo na plaży,które smarowało się czymś okropnie cuchnącym,podobnym do zapachu benzyny. Ktoś z "tamtejszych" powiedział mi,że oni się smarują ropą,którą wlewją do skuterków wodnych. (oni byli właścicielami wypożyczalni)Nie wiem,czy to prawda,ale na pewno nie było to nic przeznaczonego do opalania i śmierdziało potwornie,a oni byli czarno-bordowi i świecili się na odległość. Bleeeeee

Nieprawdopodobne, ale takie praktyki mają miejsce i u nas w Polsce. Czytałam na jakimś forum. Brrr.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-26, 14:34   #12
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

jako mieszkanka Hiszpanii może dodam swoje trzy grosze
Faktycznie, kobiety o południowym typie urody szybciej się starzeją i już od młodości wyglądają poważniej niż te o urodzie słowiańskiej. Mam przykład na samej sobie (jestem bladolicą jasną blondynką) i wszyscy uważają, że jestem młodsza niż w rzeczywistości, natomiast w Polsce Pwyglądam normalnie,na swój wiek.
Nie wiem tez skąd wam przyszło do głowy, że Hiszpanienie używają kremów z filtrem? To jakieś nieporozumienie, tam gdzie mieszkam wszyscy bardzo zwracają na to uwagę, dokładnie się smarują i używają tych preparatów z raczej wysokimi filtarmi. z kolei w Polsce byłam uwazana za jakieś dziwadło, że stosuję filtr 30 na przyklad podzas gdy wszystkie koleżanki smarowały sie 2
A, i mom, że jestem taka "biała" nie opalam się na raczka tylko na ładny brzoskwiniowo-złoty kolor (i to szybko) i nie mam ani jednego przebarwienia.
Tak więc, nie wszystkie brunetki szybko sie starzeją i nie wszystkie blondasy "pieką raka" aczkolwiek wyjatek potwierdza regułę)
Pozdrawiam wszystkie blondynki, szatynki, brunetki i rude oraz farbowane
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-26, 15:16   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

hmm.. przywołuję twarze moich koleżanek. najwięcej z nich to osoby w wieku 25-27 lat. mam koleżankę blondynkę, która wygląda baaardzo poważnie [na ponad 30 lat] i śniadą brunetkę, którą proszą w sklepach o dowód osobisty, kiedy prosi o alkohol. jeśli idzie o skłonność do zmarszczek też nie widzę żadnej reguły.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-26, 16:28   #14
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Ja tam nie czuje ze sie starzeje!!:haha:
praca z mlodymi ludzmi!! mlody maz!!:haha:
genetyka
naturalny tłuszczyk ,skora naciagnieta no i pogodzenie sie z tym, , ze tak musi byc (bo marchewki i salaty-tylko!!!!i wyłącznie nie chce mi sie juz jesc)poczucie humoru!!i czujesz i wygladasz mlodziej czy jestes brunetka czy blondynka!!!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-26, 16:34   #15
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Grażyna napisał(a):
>poczucie humoru!!i czujesz i wygladasz mlodziej czy jestes brunetka czy blondynka!!!

Uwielbiam Twoje poczucie humoru Gaguś

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 19:52   #16
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Może dodam coś od siebie, bo na ten temat mogę powiedzieć sporo: Jestem brunetką o ciemnej karnacji( latem uwielllllllbiaaam się opalać!!!), mam 24 latka(31.01 kończę 24, to straszne.....) i powiem,że mit o szybkostarzejących się brunetkach to bzdura!!! (Chyba, ze to zależy od twarzy, albo od czegoś innego, nie wiem..) Faktem jest,że mam te swoje 24 latka i wszyscy dają mi 17, 18, góra 19 (rzadko)!!!!! Poważnie! Czasem sama jestem w szoku!!! Moja kuzynka np. jest szatynką o jasnej skórce, jest rok młodsza ode mnie i jaj dają zqawsze więcej niż mi i wszyscy są w szoku, gdy dowiadują się, ze to ja jestem starsza....Aha, ona nie lubi się opalać...Także sama już nie wiem o co tutaj chodzi...Pozdrawiam!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 20:05   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

ale poważny, dodający lat wygląd zazwyczaj nie ma nic wspólnego z opalaniem. to osobna sprawa.
dokonaj porównania stanu skóry (pod kąttem zmarszczek) za 10 lat.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 21:35   #18
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

No tak,bo to jest tak,że jak ktos jest młody i opalony to wygląda młodo i zdrowiutko ja się opalam w wakacje na "heban" hihi i mi dają 16 lat haha ale czasami boję się jak będę wyglądała za te 10 lat.... To znaczy nie przesadzam jakoś z tym słońcem,nie leżę plackiem całymi dniami i nie jestem codziennie w solarium ale jakoś mam niepokoje i wyrzuty sumienia,że sobie szkodzę!A ja uwielbiam być brązowiutka,moja skóra nigdy się nie poparzyła ale.......
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-27, 21:54   #19
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Brunetki szybciej się starzeją??!!!????!!!!

Słońce i kolor włosów to raz - a geny to dwa wydaje mi się , że to jednak geny w procesie starzenia się skóry są najwazniejsze ---> babcia/mama/córka .
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.