Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30 z plusem

Notka

Kobieta 30 z plusem Forum dla Kobiet trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek; Problemy, porady i tajemnice bycia kobietą świadomą :-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-02-26, 20:53   #361
Kamlisa
Zakorzenienie

Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- III część

Aniołek, dla swietego spokoju rtg zrob. Nadwrazliwosc zeba po wybielaniu to na pewno nie ten leczony kanałowo - to dotyczy tylko zywych.
Na pewno nikt nie zalecił Ci corocznego wymieniania wypełnien,po kanałówkach czy bez. Zabojstwo dla zębow, bez potrzeby ich się nie rusza i nie osłabia, jeśli sa szczelne i bez nadwrazliwosci - nie wymienia się również amalgamatow. pantomogram jest wazny 2 lata, tak raz na 5 lat warto go robic.
Zastrzezona - zabiegow nie robisz według polecenia tylko Twoich potrzeb. Tylko dobry lekarz i Twoje lustro ustalają, co się robi - co Ci przeszkadza i co można na to poradzić. Najpierw przyjrzyj się sobie i pomysl, co włąsciwie Cie irytuje - przebarwienia, zmarszczki, jedrnosc, cienie, zagłębienia itp. To jest najistotniejsze.
Anyz, ja się czuje w strefie cienia całkiem komfortowo Przeciez to nie tak, ze siedze w kącie i rycze, lubie siebie, cenie siebie, nie wisze na opiniach innych, nie uzależniam się od swego wyglądu...Depresyjnosc jest mi rownie obca, jak histeria. Ale widze, jak wiele już mi się nie chce i pozwalam sobie na ten komfort - nie musze zarabiać na maksa, nie musze gonic za nowinkami...Jednoczesnie wiem, ze czesc rzeczy już się przede mna zamyka, ze nie będą już dostępne. I przyjmuje to jako czesc zycia. I tak, czuje przemijanie, zwłaszcza, jak pomysle, ilu osob spośród moich znajomych ( czy raczej znajomych mamy) po prostu już nie ma. imieninowy stoł mamy byłby teraz pusty...
No i bez kokieterii - staram się wygladac dobrze, ale już nigdy nie będę seksowna trzydziestka i żadna estetyczna na to nie poradzi Czy to mnie boli...? Nawet niespecjalnie. Ale czy mam się kokietować, ze jeszcze ze mnie rycząca lwica...? bez przesady. A za 25 lat będę staruszka i to już nie wydaje się takie zabawne Panie na zdjęciach bardzo łądne...ale jeszcze się do nich nie wybieram
Na pewno nie jestem taka przebojowa, jak Ty, Anyz i nie watpie, ze Ty będziesz miała energie i za te 25 lat A ja się ani nie odczłowieczam ani nie staje cieniem - a wkraczać w strefe cienia sobie mogę - lubie cien…
Dobrze, ze już umiecie odczytywać moje posty albo ich niuanse, bo ja często nie mam na myśli rzeczy, o które jestem podejrzewana
Marjolka, mydełka sliczne, jak zawsze. A synowa prostaczka, dobrze, ze nie mieszkacie razem. I tak ze się ugryzłas w jezyk - ja bym pewnie palnęła cos w stylu, ze akurat ona może być spokojna - koronawirus pada przy cholerze
Miszka, fajnie, ze zabieg Ci pasuje i widzisz efekty, to najważniejsze.
Jestem przy powolnym przeglądzie garderoby. Sukienek może nie mam tyle, co Kasztanka, ale staników na pewno ponad 30 - włąsnie po kolei mierzyłam i ogladałąm, odkładając te, które już nie wygladaja ok. Albo ja nie wyglądam ok. I tak wiecie, ta strefa cienia się zaczęła, jak ogladałąm w niektórych stanikach plecy albo ramiona...

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

tu zamówiłam właśnie balsam do ust i piling, zobaczymy
https://www.aunavegan.pl/

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2020-02-26 o 20:50
Kamlisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 21:14   #362
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
FSH, LH, Testosteron, Testosteron wolny, DHEA-SO4, Dihydrotestosteron (DHT) i prolaktyne w inny dzień.

[B]Testosteron w normie ale już DHT czyli hormon odpowiedzialny za androgeny mocno podwyższony i to w fazie kiedy miałam okres i był obniżony. Prolaktyne widze, że zbijam, ale te androgeny poza już zagęszczonymi zakolami(dopiero z przed lat zauważyłam na zdjęciach, że łysiałam) lipnie idzie jak nie trzymam się zasad które miałam ustalone to łojotok jest bardziej produkowany dzięki czemu mam wysyp ropnych krostek, wypadanie między innymi brwi...taki mój los hehe[B]

Jak macie jakieś propozycje, lub ktoś coś podobny problem to z chęcią poczytam
Aniołku, na Twój problem z nadmiarem androgenów, a co za tym idzie - trądzikiem, może pomóc spironolakton - jest niezwykle skuteczny w walce z trądzikiem hormonalnym. Czy jakikolwiek lekarz, u którego się badasz, Ci o tym wspomniał? Pytam, bo to informacja bardzo dobrze znana wśród światowej społeczności dermatologicznej. Poczytaj o tym, i najlepiej wybierz się do jakiegoś dobrego lekarza, który Cię poprowadzi.

Mam nadzieje, ze nie stosujesz wkładek wewnątrzmacicznych?

Ja też myślałam, że mój trądzik miał podłoże hormonalne, ale okazało się, że wystarczyła zupełna zmiana pielęgnacji, i naprawdę aktualnie jestem przezadowolona ze stanu mojej cery.

Robyn https://www.youtube.com/watch?v=8o5BHH9U2Mg

Edytowane przez Cinderella Girl
Czas edycji: 2020-02-26 o 21:17
Cinderella Girl jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 21:15   #363
Kamlisa
Zakorzenienie

no i kupiłam wreszcie ten olejek whamisy...tylko czemu ja mam taka mała powierzchnie twarzy z szyja i dekoltem łącznie...?
I jeszcze...wroce do Strefy cienia Bo ani mi się nie wzięła z głębokich filozoficznych rozmyślań, tylko z... Czterdziestolatka, do którego planuje wrócić, bo dawno serialu nie ogladałam...I z takim włąsnie przymrużeniem oka ją traktuje, a nie jako zamach na wolność, godność i demokracje, o równouprawnieniu już nie wspominając. Zatem Anyż - nie bij

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

no i kupiłam wreszcie ten olejek whamisy...tylko czemu ja mam taka mała powierzchnie twarzy z szyja i dekoltem łącznie...?
I jeszcze...wroce do Strefy cienia Bo ani mi się nie wzięła z głębokich filozoficznych rozmyślań, tylko z... Czterdziestolatka, do którego planuje wrócić, bo dawno serialu nie ogladałam...I z takim włąsnie przymrużeniem oka ją traktuje, a nie jako zamach na wolność, godność i demokracje, o równouprawnieniu już nie wspominając. Zatem Anyż - nie bij
Stary 2020-02-26, 21:21   #364
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Anyz, ja się czuje w strefie cienia całkiem komfortowo Przeciez to nie tak, ze siedze w kącie i rycze, lubie siebie, cenie siebie, nie wisze na opiniach innych, nie uzależniam się od swego wyglądu...Depresyjnosc jest mi rownie obca, jak histeria. Ale widze, jak wiele już mi się nie chce i pozwalam sobie na ten komfort - nie musze zarabiać na maksa, nie musze gonic za nowinkami...Jednoczesnie wiem, ze czesc rzeczy już się przede mna zamyka, ze nie będą już dostępne. I przyjmuje to jako czesc zycia. I tak, czuje przemijanie, zwłaszcza, jak pomysle, ilu osob spośród moich znajomych ( czy raczej znajomych mamy) po prostu już nie ma. imieninowy stoł mamy byłby teraz pusty... No i bez kokieterii - staram się wygladac dobrze, ale już nigdy nie będę seksowna trzydziestka i żadna estetyczna na to nie poradzi Czy to mnie boli...? Nawet niespecjalnie. Ale czy mam się kokietować, ze jeszcze ze mnie rycząca lwica...? bez przesady. A za 25 lat będę staruszka i to już nie wydaje się takie zabawne Panie na zdjęciach bardzo łądne...ale jeszcze się do nich nie wybieram
Podoba mi się Twoje podejście

Stary 2020-02-26, 22:16   #365
Soso
Zakorzenienie

Mnie też podoba się podejscie Kamlisy

I generalnie bardzo lubię, kiedy ludzie siebie samych po prostu lubią. I mam tutaj na myśli także - a może przede wszystkim - szanują, to znaczy: nie robią rzeczy wbrew sobie, są otwarci na swoje emocje, respektują swoje granice, wychodzą na przeciw potrzebom, słowem dopieszczają swoje wnętrze. Mam wrażenie, że nie jest to aż tak częste, jak być powinno.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 22:48   #366
caffeine
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Wczoraj oglądałam the goop lab z Paltrow - widziałyście?

Ok, wszystko po amerykańsku, rozrywkowo i rzyganie tęczą - ale to jest wciągająca seria bo porusza tematy, które ciekawią wielu - czasem kontrowersyjne, czasem na granicy tego co jesteśmy w stanie zaakceptować.

Dlaczego o tym piszę? Bo bardzo poruszyła mnie jedna scena - grupa kobiet rozbiera się do naga, siada w kręgu, rozmawia... taka pełna akceptacja, wzajemne wsparcie.
I od razu myśl - to nie mogłoby się zdarzyć w Polsce - w kulturze, gdzie kobiety żyją pod tak silną presją - młodego wyglądu, piękna, idealnej skóry... że często nie są w stanie nawiązać głębszych relacji z innymi kobietami.

Co o tym myślicie?

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Kama pisze prosto z mostu - i o to chodzi

W the goop lab jest coś dla każdej z nas - terapia zimnem dla Anyż, morsowanie dla Aniołka, dieta vegańska dla Pani_Robot,
praca z energią dla mnie, wampirzy lifting dla ...wszystkich
caffeine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 05:53   #367
p4w
Moderator

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość

Dziewczyny polecałyście krem SPF 50+ z LR który to dokładnie jest?Ten z obrazka? Chciałabym próbkę załatwić sobie i przetestować.
Niestety plan z ukręceniem własnego kremu na oleju z nasion malin nie wypali...tak mnie zapchał niesamowicie, a głupia walczyłam z nim pare dni bo myślałam, że to zbieg okoliczności i mnie wypryszczyło na owulacje
ja mam ten i polecam
jedyne co mi przeszkadza to, ze jak troche się go już uzywa to jak stoi na zakrętce to nic nie leci przez pompke - trzeba kombinować, bo wiadomo krem spływa w dół, a koniec pompki zostaje u góry

3220g 54 cm

------------------

mikroREKLAMA
MEDiDENT Centrum Protetyki Stomatologicznej

Ta reklama pokazywana jest pod 14 395 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 08:15   #368
mar_jolka
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

Kama dzięki za ten tekst o cholerze i koronowirusie. Z samego rana humor mi się poprawił.
A co do odczuwania upływu czasu...ja też nie płacze z powodu cyfr wskazujących mój wiek...czasem tylko się dziwię że to już tyle. A przecież tak dobrze pamiętam szkołę , ogolniak, studia....I siebie siedząca na krześle przy stole kiedy nogami nie dostawalam do podłogi....
Nie patrzę zbyt często w lustro...jakoś nie mam czasu. Upływ lat zauważam w planowaniu zajęć. W młodości planowałam w danym dniu że zrobię to i to i jeszcze 4 inne rzeczy. I to realizowałam. Teraz planuje tyle samo spraw w dniu zrobić.. I po trzeciej pracy/ zajeciu-mam dość...I odpadam...brak energii...A z wiekiem mimo że dom bez dzieci i nie pracuje już wcale mi zdjęć nie ubyło...nawet jakoś więcej ich. Też tak odczuwacie? Są zmywarki pralki automatyczne iroboty... a ciągle jest tyle prac niewykonanych. To mnie ciut stresuje. Nigdy nie mam takiej sytuacji że wszystko jest zrobione i domknięte..
Z wiekiem polepszylo mi się tylko to że pozwalam sobie powiedzieć nawet na głos do rodziny ,,nie chce mi sie" kiedyś nie byłam w stanie tego wypowiedzieć. Nie śmiałam czuć że coś mi się nie chce, ze na coś nie mam siły....myślę że teraz płacę za to okropnymi bólami kręgosłupa i pleców. Tam chował się mój stres...
Ech smutno się zrobiło...
Może coś sobie kupię?
I
O i tu następna zmiana z wiekiem-kupuje coś i mysle-gdybym to mogła mieć 30 lat temu-Ale by mnie cieszyło. Teraz niestety-cieszy 5 minut...A potem mysl-po co mi to? Co ja z tym zrobię, gdzie ja to ubiorę....
No i dosmucilam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 08:18   #369
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
I co ty piszesz ze shea niekomedogenne? Pół internetu trąbi że strasznie zapycha...
Mnie strasznie zapycha, tak samo jak olej opuncjowy i skwalan, ktore tez niby w teorii sa niekomedogenne.
Stary 2020-02-27, 09:08   #370
kasztanka3
Pani Mizantrop

A tak z innej beczki, zobaczcie dziewczyny, kto sie chcial przywitac bo dawno go w watku nie bylo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3449.jpg (244,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0143BECF-B2F2-4F5B-8855-9FC2534646D0.jpg (65,4 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3600 (1).jpg (148,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3680.jpg (104,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3714.jpg (84,3 KB, 44 załadowań)
Stary 2020-02-27, 10:56   #371
Michell72
Zakorzenienie

Kasztanka moje koty uwielbiają kartony,a pies z wszystkich zabawek upodobał sobie wiadro po farbie

Mnie tez zapycha wszystko.
Pomocne są exfolianty P.Ch.

Odebrałam dziś wyniki moich chłopaków.
Dwa razy do roku staram sie robić przegląd techniczny rodziny
Mój przegląd zaplanowany jest na wtorek
Najważniejsze w życiu jest gdy wszyscy twoi bliscy są zdrowi i z Tobą. Resztę można kupić, wyrzucić, naprawić lub zapomnieć.

Miłego dnia dziewczyny

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2020-02-27 o 11:26
Michell72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 12:37   #372
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
I generalnie bardzo lubię, kiedy ludzie siebie samych po prostu lubią. I mam tutaj na myśli także - a może przede wszystkim - szanują, to znaczy: nie robią rzeczy wbrew sobie, są otwarci na swoje emocje, respektują swoje granice, wychodzą na przeciw potrzebom, słowem dopieszczają swoje wnętrze. Mam wrażenie, że nie jest to aż tak częste, jak być powinno.
To raz A dwa, że naprawde cieszy mnie u ludzi akceptacja zmian i pogodzenie z życiem - jak to Kamlisa ładnie określiła - przyjmowanie ich jako część życia, brak parcia, usilne staranie zatrzymania czegoś co przecież naturalnie mija - tak myślący ludzie należą do zdecydowanej mniejszości. A szkoda, bo przecież, w dużej mierze dzięki nim - nam wszystkim lepiej się żyje . Brak presji u nich powoduje, że i my sami pod nią nie jesteśmy (albo w dużo mniejszym stopniu), czujemy się lepiej z samymi sobą.

Ja też tak chce kiedyś, jak przyjdzie czas, godnie pogodzić się z tą "strefą cienia" i dzięki temu móc skupiać się na tym co naprawdę jest w życiu istotne.

Tu jeszcze ciekawy art. na ten temat: https://www.poradnikzdrowie.pl/psych...u9rp-D9kX.html

Cytat:
Napisane przez Michell72 Pokaż wiadomość
Miłego dnia dziewczyny
Tobie również, i Wszystkim tutaj

Aha, podobno pierwszy przypadek koronawirus potwierdzony u pacjentki w... Łodzi (info z przed niecałej godziny). No to już po mnie , bye, było miło... jk

Czas edycji: 2020-02-27 o 12:41
Stary 2020-02-27, 14:00   #373
Anyzkowa
Wtajemniczenie

Myśle sobie, że chyba co innego miałam na myśli pisząc o strefie cienia. Ale to nieistotne.

Piękny dzień dziś u mnie. Chłodno i słonecznie a poranek z lekkim mrozem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Anyzkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 14:02   #374
SovaEvree
Zadomowienie

Mariolka ja tez tak miewam momentami... Cos bym sobie kupila, ale co? A jak niz cos znajde i kupie to mysle: no i po co mi to?
Czlowiek cale dnie pracuje i co z tego ma.... Nie bede się wyrazac nawet...

Kasztanka napatrzec sie nie moge....
Moje koty uwielbiaja pudelka... Ten starszy lubi wlazic w rozne dziwne miejsca np moja torebka (a malych bie nosze to sie miesci), raz wszedl mlodej do plecaka i o maly figiel do szkoly razem nie poszli...

Pogoda oszalala... Raz swieci slonca a za chwile pada snieg z deszczem...

Stary 2020-02-27, 14:30   #375
mar_jolka
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

Ech Sova- musimy sie spotkac i wypic cos na humorek. Pogoda dobija.. Chyba dobrze ze w srode lecimy. Gdzies mam koronowirusa. I bez niego gardlo mnie drapie
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 14:34   #376
Soso
Zakorzenienie

caffeine kiedy to chyba nie od narodowości zależy, a od stanu umysłu Ja - szczęśliwie bardzo - mam wokół siebie cudowne kobiety, które są mi jak siostry i wśród których czuję taką wzajemną akceptację. Strasznie mnie cieszy taki rozwój samoświadomości
Natomiast jest też tak, że mężczyźni wydają mi się łatwiejsi w emocjonalnej obsłudze i niestety, uważam (choć nie lubię seksizmu) na bazie swoich doświadczeń, że łatwiej tu o szczere, bezinteresowne i lojalne relacje.

Cinderella Girl dokładnie tak

kasztanka3 miąchałabym

Z innej beczki, odkryłam Mango outlet i ucieszyłam się, a dopiero potem przeczytałam, że dłuuuugo się czeka na zwrot kasy w przypadku zwrotów. A zwroty będą na pewno, bo nakupiłam tam sukienek a sukienek Ale bardzo lubię kolekcje mangowe premium, zwłaszcza ich sukienki.

Idę wąchać najnowsze dziecko diora
Czuję wiosnę i kusi mnie, żeby kupić nowe perfumy, ale odkryłam, że mam m.in. bottega venetta nawet nierozpakowane. Czy powinnam zatem potraktować je jako nowe?
Stary 2020-02-27, 14:57   #377
Michell72
Zakorzenienie

Cindy

Edytowane przez Michell72
Czas edycji: 2020-02-27 o 21:50
Michell72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 17:35   #378
Kamlisa
Zakorzenienie

Ale przystojniak z tego rudzielca...a jakie sliczne kociaki by miał...

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

w sobote mam gości. Nie jesteśmy dziko towarzyscy, najłagodniej rzecz ujmując, wiec jest nie tylko okazja do pogadania, ale i do porzadkow przed. Z menu nie poszaleje, jak się podawało kolacje to ostatnio wszyscy się ograniczali i sporo zostawało. tym razem będą paszteciki z barszczem ( kupne eko paszteciki z grzybami, naprawdę dobre), a ja zrobie sałatke owocowa, szarlotke z brzoskwiniami i babke cytrynowa. wystarczy.
jak najdzie mnie chec na kupienie nowego zapachu/rozu/szminki - na ogoł ide robic porządki w szafkach i szufladach, pokazując samej sobie, ilez to ja tam nachomikowałam. Przewaznie działą. Przy ciuchach działa zawsze. Nieodporna jestem w kwestiach pielęgnacji - pochwalicie jakiś serum czy olejek...i przepadam
fajnie wygląda. nie kupiłabym sobie, ale ciekawe
https://www.cocolita.pl/zestawy-kosm...e-retargeting#

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2020-02-27 o 17:39
Stary 2020-02-27, 18:26   #379
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Tak, koronawirus już u nas w mieście się rządzi Koleżanka z firmy farmaceutycznej przekazała informację, że w Polsce jest 20 potwierdzonych przypadków, ale nie podano tego jeszcze do wiadomości publicznej. W stolicy były komunikaty o nieposyłaniu dzieci do przedszkoli i szkół, jeśli rodzice mają taką możliwość. U nas w Łodzi prawie bez korków, więc info do mieszkańców dotarło. "Niestety" śledzę medyków i lekarzy na Instagramie i to wszystko wygląda bardzo czarno. W mediach propaganda, a pracownicy SORów piszą, że w razie epidemii szpitale nie będą w stanie wygospodarować większej ilości łóżek, izolatki mają castoramowe drzwi z kartonu, a sami lekarze mówią bez ogródek, że pierwsi będą [złe słowo], żeby się nie zarazić.
Część osób ode mnie z roku nie wybiera się na zajęcia, bo na zjazdach są ludzie z całej Europy.

Pozostając przy państwie z dykty... mam już diagnozę, teraz jedynie muszę odczekać półtora miesiąca do wizyty u chirurga, a później jeszcze kolejne 4 mce na zabieg (zabieg, a nie operację), a sam czas oczekiwania będzie poza bólem niebezpieczny, bo w każdej chwili mogę dostać żółtaczki i OZT, które zostawia trwałe zmiany. Lekarz u którego dziś byłam zalecił mi nawet wywołać atak i pojechać wtedy do szpitala, bo miałabym zabieg tego samego dnia.

https://www.facebook.com/19283718240...g2MzU1MjQ1NjM/
Darmowe wiaderka z Castoramy (już wiszą po 20zł jako edycja limitowana na OLX).

Uff, no to wylałam swoje dzisiejsze frustracje. Włączam ten serial z Gwyneth W moim otoczeniu kobieta kobiecie wilkiem (czasem w owczej skórze), jednak mam dwie niesamowicie mądre ciocie - tylko obie po studiach wyjechały za granicę i to też mogło wpłynąć na ich tolerancyjność i pewną łagodność wynikającą z dojrzałości, czy raczej dojrzewania w bardziej przyjaznym/życzliwym społeczeństwie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-02-27 o 22:08 Powód: Słownictwo.
mikroREKLAMA
Wykupujemy Promyczka skazanego na śmierć!

Ta reklama pokazywana jest pod 2 991 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 18:40   #380
Anyzkowa
Wtajemniczenie

PaniRobot dużo siły życzę w walce z chorobą.
Bywa ciężko. Jestem na sorze czy oddziałach szpitalnych dość często i chorym najzwyczajniej w świecie brakuje sił. Na czekanie, na wyniki, na konsylium, na rozmowę z prowadzącym lekarzem. Dla mnie to do przejścia. Dla chorego czas inaczej płynie niestety.

Jaki to nowy zapach Diora ? Miss rose ?

Mnie jakoś panika koronawirusa nie dopadła. Mało oglądam tv. Pewnie dlatego.

Stary 2020-02-27, 20:23   #381
Kamlisa
Zakorzenienie

Mnie panika, Anyz, tez nie dopadła, bo ja jestem odporna na panikę. Wolałam poczytać twarde informacje. Dla mnie to napędzany absurd. Na kij ludziom zdrowym maski...? ( nota bene cena ich skoczyła z kilkudziesiaciu groszy do 10 zł). One maja słuzyc ludziom podziebionym, żeby nie siali kichając i kaszlac. Ludziom z wirusem przeziębienia, ewentualnei grypy, bo mimo wszystko szansa napotkania rzeczonej odmiany koronowirusa jest mikroskopijna. Owszem, jest wirus, zakazenie od średniego to około 20% tych, co maja kontakt, czyli 80% się nie zarazi lub przejdzie lekko, jak zwykłe przeziebienie. Smiertelnosc ok 2-3% wśród tych z najcięższym zakazeniem. Popularna grypa i jej powikłania kosi lepiej, a nagle wszyscy o tym zapomnieli...Absurd. Dzis przybiegłą do szefowej pani z banku...proszac o pare masek. Bo jada na bankowe szkolenie do Poznania, a tam ludzie z całej Polski I to jest powód, by siedzieli na szkoleniu w maskach...?!
Znajoma ze szczecina wrociłą z nart we Włoszech. nie rejon wirusa, ale i tak w szkole zapowiedzieli, ze dzieci z wyjazdow do Włoch ...maja tydzień nie przychodzić do szkoły. Profilaktyka...? Noz kurcze, a gdzie poszły te zdrowe dzieciaki, majac tydzień laby...?! do centrum handlowego. Lepiej...?! Wirus do nas trafi, prędzej, czy później - to pewne. Nie da się na niego przygotować - to drugi pewnik, cokolwiek by w TVP opowiadali. Słuzba zdrowia nie wydoli nagle z taka iloscia izolatek, bo oddziały zakazne nie sa u nas popularne ani dotowane. Guzik z zapobieganiem rozsiewowi, bo ludzie wyladuja na internie i będą leczeni jak inni pacjenci z objawami niewydolności oddechowej. W zaleznosci od ilości zakazen na pewno jakies zgony się pojawia. Tyle ze to nadal jest rzecz rozdmuchana przez ogolnoswiatowe media do rozmiarow pandemii, podczas gdy nia nie jest.
Tak czy tak - może wreszcie ludzie przeziębieni i zakatarzeni przystaną łązic do pracy, bo teraz każdy będzie na nich patrzył, jak na potencjalnych siewców zarazy...
Pani R, nic dziwnego, ze się frustrujesz. Nie dość, ze diagnoza i jeszcze ostrzeżenia, ze możesz mieć powikłania w trakcie oczekiwania - to jeszcze oczekiwanie...Sprawdzałąs , czy gdzies tego zabiegu nie robia szybciej...?

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2020-02-27 o 20:25
Stary 2020-02-27, 20:48   #382
Pani_Robot
Kapitan Snuja

Anyżku dziękuję

Kama lubię Twoje merytoryczne wpisy. Również słyszałam wypowiedzi medyków, że zapominamy o naszej grypie na która już tej zimy zmarło kilka osób. Będę starała się uruchomić wszelkie możliwe kontakty, a nuż ktoś coś będzie w stanie przyspieszyć. Ostatecznie pójdę do prywatnego szpitala.

Wklejam Wam mojego futrzanego przyjaciela, który do mnie przyjedzie, bo w obecnym domu się bardzo stresuje i ma problemy z oddawaniem moczu (być może właśnie na tle nerwowym).

Joanna Brodzik na okładce Wysokich Obcasów ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami i nie przypudrowana. Nie wiem o czym wywiad, ale przyjemnie się patrzy na coś prawdziwego (tak dla odmiany)
.Adjustments.jpg

Wykupujemy Promyczka skazanego na śmierć!

Ta reklama pokazywana jest pod 2 991 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pani_Robot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 20:56   #383
Anyzkowa
Wtajemniczenie

Nosek kociak ma cudowny

Idę popatrzeć na okładkę Wysokich Obcasów.
Normalność chyba wraca. Widać to również na wybiegach modowych. Ciuchy światowych marek takie normalne, modelki w trzewikach, makijaże niewidoczne...

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Okładka bardzo udana

Stary 2020-02-27, 21:26   #384
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
https://www.facebook.com/19283718240...g2MzU1MjQ1NjM/Darmowe wiaderka z Castoramy (już wiszą po 20zł jako edycja limitowana na OLX).
Co ja widzę Padłam .

Dużo zdrowia A kotek cudny . Rozumiem, że bierzesz go tymczasowo?

Który zapach Diora? Ja i perfumy, to ciężki temat, ale Miss Dior (wersja klasyczna) akurat bardzo lubie.

Jeżeli chodzi o koronawirus, to też nie panikuje, za to stosuje tzw. czarny humor.

Czas edycji: 2020-02-27 o 21:31
Stary 2020-02-28, 09:42   #385
LaMary
Wtajemniczenie

Witam, piątek, piąteczek, piatunio
I weekend

Pani Robot, bardzo współczuję problemów ze zdrowiem. Trzymam mocno kciuki za szybkie załatwienie spraw.
Służba zdrowia... mhy... termin 'służba' juz w nazwie ma znaczenie służenia innym z poświęceniem... i jak to się ma do zastanej rzeczywistości
Powodzenia
Kociak uroczy, czy ma problemy ze wzrokiem?

Kama
Moja mama, emerytowana pielęgniarka wyraża podobna opinię. Paranoja nas powoli ogarnia, w aptekach nie ma już maseczek... zresztą ludzie są mało dociekliwi (optymistką jestem, wierzę, że jednak coś tam ludzie czytają i się orientują w całej tej sytuacji...) i nie zdają sobie sprawy, że te dostępne maseczki chronią przed smogiem, wszelkimi zanieczyszczeniami a nie przed wirusami. Równie dobrym zabezpieczeniem jest unikanie kaszlących osób. Taaa... na pewno chodzenie po galeriach handlowych jest bezpieczne
Moja chorująca przyjaciółka już w zeszłym roku korzystała/korzysta z maseczek w samolocie. Ja jeszcze nie mam odwagi ale chyba w tym roku kupię i zacznę używać w podróży.

O najnowszym Rose N'Rosses Diora pisałam bodaj w styczniu
Miałam próbkę. "Nosiłam' i wyczuwam duże podobieństwo do Blooming Bouquet. Z tym, że Rose... jest subtelniejszy, bardziej limonkowy, przynajmniej na początku. jest też pudrowy (co lubię), czuć piżmo (co lubię) ale zdecydowanie te nuty zapachowe jak dla mnie już były... Wolałabym coś mniej oczywistego
Szukam teraz inspiracji... denkuję Pana Li Hermesa, to teraz czas na niuchnięcie nowego Miu Miu,ciekawa jestem zapachu a bardzo lubię ten klasyczny z czerwonym korkiem Perfum. Taki goryczkowy grejpfrutowy

https://www.sephora.pl/Perfumy/Dla-K...etowa/P4011099

Anyż normalność na wybiegach zawsze drepcze równolegle obok ekstrawagancji powiedzmy... pięknej ale mało praktycznej chociaż inspirującej. Czasami zastanawiam się, gdzie taką rzecz/rzeczy mogłabym założyć Przy czym często coś, co mi sie nie podoba, taka "brzydota" nazywana przez dziennikarzy i in. staje się czymś wręcz pożądanym, jak np. sneakersy na szerokiej platformie a la model Balenciagi. Model, który stał się tak popularny, że chyba nie ma sieciówki, która nie miałaby w sprzedaży.
A co do oszczędnego makijażu, to zwróciłam juz na to uwagę na gali rozdawania Oskarów. Od razu przemknęła mi myśl o youtuberkach i ich kolorowych paletkach Bo zawsze mnie zastanawia, gdzie one, takie wymalowane jak kolorowe ptaki chodzą... mhy
Zdarzyło mi się oglądać tutoriale... a później pół dnia nie mogłam wyjść z podziwu (wyobraźcie sobie pół dnia w osłupieniu, no niecodzienny widok). Jak dużą wagę w makijażu przywiązuje się do rozświetlaczy... od rana W sztucznym świetle to wygląda ładnie na zadbanej, sprężystej cerze ale w świetle dziennym...
Wiem, że jedna jaskółka podobno wiosny nie czyni... ale się pomyliłam... wychodzi na to, że się w ogóle nie znam...jak zwykle..
Ale ja z tych, co pomysli o czymś, że jest fajne, świetnie wystylizowane... ale nie biorę na serio Nie mam skłonności do ekstrawagancji
Strona praktyczna mnie od zawsze bardziej inspiruje niż kolorowy look

Wysokie obcasy Extra z J. Brodzik czytałam.

https://www.instagram.com/alexisforeman/?hl=pl

Miłego dnia

https://www.fragrantica.pl/perfumy/C...ses-58562.html

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-02-28 o 11:00
LaMary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 11:05   #386
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez SovaEvree Pokaż wiadomość
Mariolka ja tez tak miewam momentami... Cos bym sobie kupila, ale co? A jak niz cos znajde i kupie to mysle: no i po co mi to?
Czlowiek cale dnie pracuje i co z tego ma.... Nie bede się wyrazac nawet...

Kasztanka napatrzec sie nie moge....
Moje koty uwielbiaja pudelka... Ten starszy lubi wlazic w rozne dziwne miejsca np moja torebka (a malych bie nosze to sie miesci), raz wszedl mlodej do plecaka i o maly figiel do szkoly razem nie poszli...

Pogoda oszalala... Raz swieci slonca a za chwile pada snieg z deszczem...

Moj kocha pudelka, torebki, chowanie sie np. za drzwiami i wyskakiwanie zza nich na mnie

Cytat:
caffeine kiedy to chyba nie od narodowości zależy, a od stanu umysłu Ja - szczęśliwie bardzo - mam wokół siebie cudowne kobiety, które są mi jak siostry i wśród których czuję taką wzajemną akceptację. Strasznie mnie cieszy taki rozwój samoświadomości
Natomiast jest też tak, że mężczyźni wydają mi się łatwiejsi w emocjonalnej obsłudze i niestety, uważam (choć nie lubię seksizmu) na bazie swoich doświadczeń, że łatwiej tu o szczere, bezinteresowne i lojalne relacje.

Cinderella Girl dokładnie tak

kasztanka3 miąchałabym

Z innej beczki, odkryłam Mango outlet i ucieszyłam się, a dopiero potem przeczytałam, że dłuuuugo się czeka na zwrot kasy w przypadku zwrotów. A zwroty będą na pewno, bo nakupiłam tam sukienek a sukienek Ale bardzo lubię kolekcje mangowe premium, zwłaszcza ich sukienki.

Idę wąchać najnowsze dziecko diora
Czuję wiosnę i kusi mnie, żeby kupić nowe perfumy, ale odkryłam, że mam m.in. bottega venetta nawet nierozpakowane. Czy powinnam zatem potraktować je jako nowe?
Kupowalam pare lat temu przed wyjazdem z Polski bardzo duzo z Mango outletu i nie czekalam jakos szczegolnie dlugo na zwroty. Ale sukienki pamietam, ze byly niewymiarowe, albo ja jestem niewymiarowa.

Cytat:
Ale przystojniak z tego rudzielca...a jakie sliczne kociaki by miał...

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

w sobote mam gości. Nie jesteśmy dziko towarzyscy, najłagodniej rzecz ujmując, wiec jest nie tylko okazja do pogadania, ale i do porzadkow przed. Z menu nie poszaleje, jak się podawało kolacje to ostatnio wszyscy się ograniczali i sporo zostawało. tym razem będą paszteciki z barszczem ( kupne eko paszteciki z grzybami, naprawdę dobre), a ja zrobie sałatke owocowa, szarlotke z brzoskwiniami i babke cytrynowa. wystarczy.
jak najdzie mnie chec na kupienie nowego zapachu/rozu/szminki - na ogoł ide robic porządki w szafkach i szufladach, pokazując samej sobie, ilez to ja tam nachomikowałam. Przewaznie działą. Przy ciuchach działa zawsze. Nieodporna jestem w kwestiach pielęgnacji - pochwalicie jakiś serum czy olejek...i przepadam
Kociakow nie bedzie, bo panicz wykastrowany, chetnie bym mu dobrala mlodsza siostrzyczke niedlugo (planujemy drugiego kota na przyszly rok). Kolezanka sie dzisiaj smiala, ze jak znajdzie jakas ladna kicie, to adoptuje i mi podrzuci pod drzwiami, to moj maz nie bedzie mial nic wtedy do powiedzenia

A co do kosmetykow Revolution, to pielegnacje maja dobra (maski i sera), ale kolorowke mocno srednia - wszystko mnie albo zapycha, albo podraznia, albo powoduje nawrot egzemy, wiec wiecej sie na nic nie skusze.

Cytat:
Tak, koronawirus już u nas w mieście się rządzi Koleżanka z firmy farmaceutycznej przekazała informację, że w Polsce jest 20 potwierdzonych przypadków, ale nie podano tego jeszcze do wiadomości publicznej. W stolicy były komunikaty o nieposyłaniu dzieci do przedszkoli i szkół, jeśli rodzice mają taką możliwość. U nas w Łodzi prawie bez korków, więc info do mieszkańców dotarło. "Niestety" śledzę medyków i lekarzy na Instagramie i to wszystko wygląda bardzo czarno. W mediach propaganda, a pracownicy SORów piszą, że w razie epidemii szpitale nie będą w stanie wygospodarować większej ilości łóżek, izolatki mają castoramowe drzwi z kartonu, a sami lekarze mówią bez ogródek, że pierwsi będą [złe słowo], żeby się nie zarazić.
Część osób ode mnie z roku nie wybiera się na zajęcia, bo na zjazdach są ludzie z całej Europy.

Pozostając przy państwie z dykty... mam już diagnozę, teraz jedynie muszę odczekać półtora miesiąca do wizyty u chirurga, a później jeszcze kolejne 4 mce na zabieg (zabieg, a nie operację), a sam czas oczekiwania będzie poza bólem niebezpieczny, bo w każdej chwili mogę dostać żółtaczki i OZT, które zostawia trwałe zmiany. Lekarz u którego dziś byłam zalecił mi nawet wywołać atak i pojechać wtedy do szpitala, bo miałabym zabieg tego samego dnia.

Uff, no to wylałam swoje dzisiejsze frustracje. Włączam ten serial z Gwyneth W moim otoczeniu kobieta kobiecie wilkiem (czasem w owczej skórze), jednak mam dwie niesamowicie mądre ciocie - tylko obie po studiach wyjechały za granicę i to też mogło wpłynąć na ich tolerancyjność i pewną łagodność wynikającą z dojrzałości, czy raczej dojrzewania w bardziej przyjaznym/życzliwym społeczeństwie.
U mnie sytuacja z wirusem robi sie powazna, wczoraj premier zwolal konferencje i oglosil cos na ksztalt stanu wyjatkowego, poradzil zaopatrzenie sie w zapasy podstawowych produktow spozywczych i higienicznych, bo w najgorszym wypadku wszystko bedzie pozamykane i bedzie nakaz zostania w domu.
Ja w ogole pracuje w chinskiej dzielnicy i na tej samej ulicy przez ostatnie 2 tygodnie permanentnie zamknieto kilka restauracji (w tym moja ulubiona z japonskim grillem) z uwagi na wirusa. Nie ukrywam, ze sie boje.

Cytat:
Anyżku dziękuję

Kama lubię Twoje merytoryczne wpisy. Również słyszałam wypowiedzi medyków, że zapominamy o naszej grypie na która już tej zimy zmarło kilka osób. Będę starała się uruchomić wszelkie możliwe kontakty, a nuż ktoś coś będzie w stanie przyspieszyć. Ostatecznie pójdę do prywatnego szpitala.

Wklejam Wam mojego futrzanego przyjaciela, który do mnie przyjedzie, bo w obecnym domu się bardzo stresuje i ma problemy z oddawaniem moczu (być może właśnie na tle nerwowym).

Joanna Brodzik na okładce Wysokich Obcasów ze zmarszczkami, rozszerzonymi porami i nie przypudrowana. Nie wiem o czym wywiad, ale przyjemnie się patrzy na coś prawdziwego (tak dla odmiany)
.Załącznik 7709346

Piekny rozowy nos i zielone oczko
Stary 2020-02-28, 12:27   #387
Kamlisa
Zakorzenienie

czyli tymczas, pani R...? masz pewnie doświadczenie. ale skads to się kotu wzięło, musiał mieć ciężkie zycie
Dzis sprzątam, jutro trochę gotowania...garderoba nadal czeka, jeszcze ze 3 połki...
Stary 2020-02-28, 13:48   #388
LaMary
Wtajemniczenie

Już jestem w domu, wyszłam pół godz. wcześniej
Miałam dziś dosyć lajtowy dzień, o dziwo i to przy piątku. No ale częściowo z bezczynności weszłam na Zalando... a że pisałam o braku szaleństwa kolorystycznego w mojej garderobie wiec wykombinowałam, że musze zainwestować w kolor i dalej... w jaki tu kolor zainwestować
No i sobie pofolgowałam Jest i kolor różowy, i błękitny, i biały. I dla równowagi czarny . A do tego 25% rabat.
https://www.zalando.pl/brunotti-wood...1e01b-q11.html
Teraz, juz w domu przekopię strony w poszukiwaniu idealnej sukienki.
Soso, wg mnie na zdjęciach ciuchy Mango wyglądają często zjawiskowo, w realu to zwykłe szmatki. A jakość tych szmatek pozostawia wiele do życzenia

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2020-02-28 o 13:49
LaMary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 14:35   #389
caffeine
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:

Tak, jasne - zgadzam się Jednak otoczenie, kultura, sposób wychowania - w ogromnym stopniu wpływa na stan świadomości. Jest coraz więcej kobiet, które potrafią się wyzwolić z tego wewnętrznego gorsetu i odnaleźć prawdziwą siłę w kobiecości, szczególnie tej wzmocnionej przez wspólnotę.

Wiesz, w Polsce też miałam takie grupy - na przykład na jodze Iyengara, niesamowite kobiety... pamiętam, kiedy uczyliśmy się stawać na głowie i zwyczajnie się bałam, byłam początkująca i stwierdziłam że może na razie nie będę próbować... to te starsze babki po prostu ...postawiły mnie na głowie pomogły przełamać opory - czułam tą niesamowitą opiekę, zrozumienie, akceptację, wsparcie... nigdy tego nie zapomnę.

Miałam też na myśli takie środowiska, gdzie kobiety nie znają się bardzo dobrze, nie są jeszcze sobie bliskie - co innego przyjaciółki, rodzina - co innego grupy na przykład na uniwersytecie, w pracy itp

Inny przykład - miałam dosyć długi poród, ponad 24 godziny - pod koniec byłam bardzo, bardzo zmęczona (nic nie jadłam przez cały dzień) - i ten szczery, autentyczny doping pielęgniarek i lekarek w pokoju - dzięki nim dosłownie czułam przypływ dobrej energii, nie wiedziałam skąd jeszcze we mnie tyle siły nagle ...dosłownie magia

...najgorsze wspomnienia mam ze studiów: dziewczyny od razu uformowały wzajemnie zwalczające się obozy - a nawet nie miały okazji się poznać. Smutne.

...i tak jak ty - po latach stwierdziłam, że najbardziej lubię przyjaźnić się z mężczyznami. Nigdy mnie żaden nie zawiódł. Natomiast najlepsze przyjaciółki - niestety tak, i to często w momencie kiedy najmniej się tego można było spodziewać - kiedy coś mi się udawało. Strasznie przykro się dowiedzieć, że bliska osoba jednak wcale dobrze ci nie życzy, że stara się umniejszyć twój sukces, podciąć skrzydła. Cóż - życie.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
...

Jej, brzmi poważnie ...masz już plan działania? Będę trzymać kciuki, zdrowiej!

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
....

Strasznie... widziałaś dokument Minimalism ...są tam sceny napierających na drzwi sklepu tłumów, ludzi w amoku - wyrywających sobie towary z rąk, nawet dzieciom... prawie łzy stanęły mi w oczach, ostateczne upodlenie, co za wstyd.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mnie strasznie zapycha, tak samo jak olej opuncjowy i skwalan, ktore tez niby w teorii sa niekomedogenne.
No właśnie - co innego teoria, co innego rzeczywistość

Dla mojej cery shea to jeden z najlepszych składników, genialnie regenerujący - kiedyś ratował mi skórę w najgorszych sytuacjach odwodnienia. Teraz już tak bardzo shea nie potrzebuję, jednak i tak będę używać kocham
Po prostu trzeba uważać, i będzie ok.

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A tak z innej beczki, zobaczcie dziewczyny, kto sie chcial przywitac bo dawno go w watku nie bylo
...piękności

Ale rośnie! To już chyba ...nastolatek?

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:

Ha, ha - stosuję podobną terapię
Otwieram szuflady, robię przegląd, kilka zdjęć - od razu inny stan świadomości

...albo myślę: na co tak naprawdę wolałabym przeznaczyć te fundusze?

No cóż - mam słabość do kosmetyków, lubię czytać składy, testować nowe, naturalne składniki... poznawać właściwości nieznanych roślin - chyba powinnam zostać wiedźmą albo alchemikiem
Grunt to znać swoje słabości i tylko czasem dać im poswawolić bo dlaczegóżby nie?

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl Pokaż wiadomość
To raz A dwa, że naprawde cieszy mnie u ludzi akceptacja zmian i pogodzenie z życiem - jak to Kamlisa ładnie określiła - przyjmowanie ich jako część życia, brak parcia, usilne staranie zatrzymania czegoś co przecież naturalnie mija - tak myślący ludzie należą do zdecydowanej mniejszości. A szkoda, bo przecież, w dużej mierze dzięki nim - nam wszystkim lepiej się żyje . Brak presji u nich powoduje, że i my sami pod nią nie jesteśmy (albo w dużo mniejszym stopniu), czujemy się lepiej z samymi sobą.

Ja też tak chce kiedyś, jak przyjdzie czas, godnie pogodzić się z tą "strefą cienia" i dzięki temu móc skupiać się na tym co naprawdę jest w życiu istotne.

Tu jeszcze ciekawy art. na ten temat: https://www.poradnikzdrowie.pl/psych...u9rp-D9kX.html

Fajny artykuł!

Życie na szczęcie (?) pomaga w akceptacji przemijania, czasem dosyć złośliwie podsyła nam większe problemy - tak abyśmy nie miały czasu myśleć o zmarszczkach

Dziewczyny - abyśmy tylko zmarszczkami się martwiły!
caffeine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 17:39   #390
Soso
Zakorzenienie

Kasztanka nie mam problemu z Mango, jestem niewysoka i wchodzę w xs/s.

La Mary jestem wielką fanką sukienek tego typu co w załączniku (proste, lejące się materiały żadnych falbanek) i zwykle znajduje właśnie w Mango. I jasne, mają sporo rzeczy słabej jakości, ale zauważyłam, że sukienki, które na wejściu kosztują koło dwóch stów zwykle bardzo mi pasują pod kątem materiału. SmartSelect_20200228-183629_Brave.jpegSmartSelect_20200228-183555_Brave.jpegSmartSelect_20200228-183442_Brave.jpegSmartSelect_20200228-183423_Brave.jpegSmartSelect_20200228-182925_Brave.jpeg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30 z plusem

Ten wątek obecnie przeglądają: 15 (7 użytkowników i 8 gości)
uklika, Cinderella Girl, aussiewoman, fio anadune, Fresa, Reign
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości