Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-10, 15:31   #4621
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
W piątek zakładam aparat ortodontyczny... W końcu. Ale nasuwa mi się pytanie. Mam mieć zakładany górny i dolny łuk oraz mikroimplanty w żuchwie. W piątek mam mieć zakładaną 1/4 aparatu, czyli połowę łuku. Po 4 miesiącach (w zależności od szybkości przesuwania zębów) kolejna połowa, potem znowu i znowu, i znowu, aż będę mieć nałożone całe 2 łuki. Czy ktoś z Was tak miał? Ciężko mi sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało, że będzie założona połowa łuku
Co znaczy połowę? Lewą lub prawą stronę? Ja mam zamki na dole od 3 do 6 póki co, ale łuk normalnie na całej długości. Nie wiem jak to ma u ciebie wyglądać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 16:50   #4622
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez evamarczyk291 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy spotkałyście się kiedyś z aparatami lingwalnymi? Duchowo się przymierzam do założenia sobie aparatu, ale jakoś widoczne zamki na zębach mnie przerażają Mam wrażenie, że wyglądałabym wtedy jak pięć nieszczęść, nie mówiąc już o tym, że bałabym się odezwać. A moja praca niestety polega na kontakcie z ludźmi... Umówiłam się na wizytę za miesiąc do http://www.orto.info.pl/, ale wcześniej chciałabym mieć jakieś pojęcie co lepiej wybrać, jaki aparat. Czy ten lingwalny rzeczywiście jest nie widoczny?
Jak wybierzesz zwykły kryształowy i białe łuki to nikt nawet nie zauważy, że masz aparat. Po co sobie utrudniać życie aparatem lingwalnym (który musi być super nieprzyjemny, bo obciera cały język, przynajmniej na początku), skoro są aparaty kosmetyczne? A już w ogóle samoligatorujący kosmetyczny jest zupełnie niewidoczny.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 16:51   #4623
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Moja dolna ósemka leżała poziomo, naciskała na siódemkę i była bardzo blisko nerwu (byłam uprzedzona, że mogą być powikłania w postaci braku czucia). Ale miałam świetnego chirurga, który przeprowadził zabieg w 10 minut, a po nim nawet nie miałam szczególnie szczękościsku. To samo z górną ósemką, która wrastała mi w zatokę, więc doszła jeszcze plastyka zatoki.

Nie ma co się bać i martwić na zapas, zwłaszcza, że Twoje ósemki są ustawione prosto. A jeśli są zatrzymane, to już same nie wyjdą, a po prostu będą Ci mocno dokuczać z czasem.
Ja dawno temu usuwałam dolne siódemki, więc ósemki łatwo się wyrżnęły i tak jakby przekrzywiły się na ich miejsce. Obecnie aparat je prostuje i będą pełniły rolę dwóch trzonowców

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez evamarczyk291 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy spotkałyście się kiedyś z aparatami lingwalnymi? Duchowo się przymierzam do założenia sobie aparatu, ale jakoś widoczne zamki na zębach mnie przerażają Mam wrażenie, że wyglądałabym wtedy jak pięć nieszczęść, nie mówiąc już o tym, że bałabym się odezwać. A moja praca niestety polega na kontakcie z ludźmi... Umówiłam się na wizytę za miesiąc do http://www.orto.info.pl/, ale wcześniej chciałabym mieć jakieś pojęcie co lepiej wybrać, jaki aparat. Czy ten lingwalny rzeczywiście jest nie widoczny?
Chyba nie, ale słyszałam że tego typu aparat wiąże się z mniejszym komfortem dla pacjenta, może on także seplenić.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 17:39   #4624
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Usłyszałam, że najpierw założona zostanie połowa jednego łuku. Po 4-6 miesiącach pozostała połowa tego łuku. Potem znowu połowa drugiego łuku i po około 6 miesiącach ostatnia połowa. Nie wiem jak to ma wyglądać, jutro pewnie się okaże 😂 podobno chodzi o to, że jak by mi założyła na wszystkie zęby na raz to w moim przypadku nic to nie da. I że muszą się stopniowo przesuwać.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 17:55   #4625
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Jak wybierzesz zwykły kryształowy i białe łuki to nikt nawet nie zauważy, że masz aparat. Po co sobie utrudniać życie aparatem lingwalnym (który musi być super nieprzyjemny, bo obciera cały język, przynajmniej na początku), skoro są aparaty kosmetyczne? A już w ogóle samoligatorujący kosmetyczny jest zupełnie niewidoczny.
Oczywiście że jest widoczny. Nie tak jak metalowe z ligaturami ale nie przesadzajmy w drugą stronę
Nie rzuca się w oczy ale jak się z kimś rozmawia to od razu widać.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 18:06   #4626
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez evamarczyk291 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy spotkałyście się kiedyś z aparatami lingwalnymi? Duchowo się przymierzam do założenia sobie aparatu, ale jakoś widoczne zamki na zębach mnie przerażają Mam wrażenie, że wyglądałabym wtedy jak pięć nieszczęść, nie mówiąc już o tym, że bałabym się odezwać. A moja praca niestety polega na kontakcie z ludźmi... Umówiłam się na wizytę za miesiąc do http://www.orto.info.pl/, ale wcześniej chciałabym mieć jakieś pojęcie co lepiej wybrać, jaki aparat. Czy ten lingwalny rzeczywiście jest nie widoczny?
Nie warte swojej ceny. Koleżanka miała wydała 7 000 za jeden łuk. Przez miesiąc seplenila bardzo mocno, do tego mówi, że ciągle ma język pokaleczony. Teraz żałuję, że nie wzięła kosmetycznego. Teraz aparat to nic dziwnego, więc raczej nie będzie nikomu przeszkadzać, że masz aparat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 18:42   #4627
ania2517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 82
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Nie warte swojej ceny. Koleżanka miała wydała 7 000 za jeden łuk. Przez miesiąc seplenila bardzo mocno, do tego mówi, że ciągle ma język pokaleczony. Teraz żałuję, że nie wzięła kosmetycznego. Teraz aparat to nic dziwnego, więc raczej nie będzie nikomu przeszkadzać, że masz aparat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślę, to już lepsze i bardziej komfortowe jest noszenie Invisalign. Rozumiem obawy o wygląd, bo sama takie miałam (a noszę okulary, więc mogłabym grać Brzydulę bez charakteryzacji ), ale po pierwsze wiele osób zwyczajnie nie zauważa u drugiej osoby aparatu, a dla zdecydowanej większości jest to zupełnie normalna rzecz, a nieraz słyszałam określenie, że taka nietypowa biżuteria. A po drugie - porównując poziom wstydu, to był on o wiele wyższy przed założeniem aparatu niż teraz, kiedy ktoś może zauważyć kawałek metalu
PS. Dziękuję wszystkim za rady i krzepiące historie w sprawie ósemek . Macie rację, że lepiej się ich pozbyć
ania2517 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-10, 19:34   #4628
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Też tak myślę, to już lepsze i bardziej komfortowe jest noszenie Invisalign. Rozumiem obawy o wygląd, bo sama takie miałam (a noszę okulary, więc mogłabym grać Brzydulę bez charakteryzacji ), ale po pierwsze wiele osób zwyczajnie nie zauważa u drugiej osoby aparatu, a dla zdecydowanej większości jest to zupełnie normalna rzecz, a nieraz słyszałam określenie, że taka nietypowa biżuteria. A po drugie - porównując poziom wstydu, to był on o wiele wyższy przed założeniem aparatu niż teraz, kiedy ktoś może zauważyć kawałek metalu
PS. Dziękuję wszystkim za rady i krzepiące historie w sprawie ósemek . Macie rację, że lepiej się ich pozbyć
To co się dowiedziałam od mojego lekarza, to to że zawsze/przeważnie usuwa 8 pod aparat. No chyba że ktoś ma braki w uzębieniu np nie ma 7, to stara się tak zrobic aby na miejscu tej 7 wprowadzić 8. Kolejna sprawa osoby, które mają dosyć wąską szczękę (górę), natomiast mają jeszcze trochę miejsca w łuku (w miejscach ósemek) stara się poszerzyć łuk i uzyskać efekt ładnego, pełnego tzw hollywoodzkiego uśmiechu. A żeby taki uzyskać niestety trzeba się pozbyć 8. Jak nie wiesz o co chodzi to zerknij sobie ma grafikę google ja właśnie o takim marzę więc musiałam się pozbyć 8 górnych

Dużo pacjentów do nas przychodzi ze skierowaniami od innych ortodontów z prośbą o pozbycie się 8 pod aparat, ale przychodzą też tacy którzy mają aparat na zębach a i tak muszą je usunąć. Mam też kilku znajomych którzy aparat nosili kilka lat temu, mają na prawdę ładne, proste zęby, ale mimo tego muszą się pozbyć zębów mądrości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-11, 18:05   #4629
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Oczywiście że jest widoczny. Nie tak jak metalowe z ligaturami ale nie przesadzajmy w drugą stronę
Nie rzuca się w oczy ale jak się z kimś rozmawia to od razu widać.
Niekoniecznie U mnie niektóre osoby zauważają aparat dopiero po paru godzinach rozmowy (a mam kryształowy z metalowymi łukami).
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-11, 20:29   #4630
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Niekoniecznie U mnie niektóre osoby zauważają aparat dopiero po paru godzinach rozmowy (a mam kryształowy z metalowymi łukami).
Wiesz, u mnie niektóre osoby zauważyły po kilku dniach, moja mama zauważyła bodajże po 3 dniach a mam metalowy z ligaturami - też mam napisać, że metalowy jest zupełnie niewidoczny?

Nieprawdą jest, że samoligaturujący kosmetyczny jest "zupełnie niewidoczny". Ktoś może posłuchać, wydać ful kasy i będzie w szoku bo nie takie miał oczekiwania.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-14, 21:57   #4631
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Widoczność aparatu zależy od układu ust i miejsca umiejscowienia zamków, więc to bardzo indywidualna sprawa Mam kolegę, który ma zwykły metalowy aparat i w normalnej rozmowie nic a nic nie było widać, a np. ja ledwo uchyliłam usta i już się prezentował w całej okazałości. Inna koleżanka nosi estetyczny i faktycznie, mniej się rzuca w oczy, ale i tak od razu widać, że coś tam jest...
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-15, 17:31   #4632
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mam pytanie do dziewczyn ,które noszą szyny retencyjne.
Używacie jakiś specjalistycznych środków do ich mycia?
Planuje kupić takie specjalne tabletki bo mam wrażenie,że bardzo odkłada mi się osad na tych szynach,nie wiem czy to kwestia twardej wody czy co,póki co szoruje je w paście do zębów i mocze w płynie do płukania jamy ustnej.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 17:37   #4633
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn ,które noszą szyny retencyjne.
Używacie jakiś specjalistycznych środków do ich mycia?
Planuje kupić takie specjalne tabletki bo mam wrażenie,że bardzo odkłada mi się osad na tych szynach,nie wiem czy to kwestia twardej wody czy co,póki co szoruje je w paście do zębów i mocze w płynie do płukania jamy ustnej.
Nie powinno sie czyscic pasta do zebow, to ona zostawia osad. Nie dostalas instrukcji?

Szare mydło, ewentualnie jakis płyn do naczyń który jest malo.perfumowany i specjalne srodki do czyszczenia protez.
Ja myje szarym mydłem i osobna szczoteczka do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 18:00   #4634
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Nie powinno sie czyscic pasta do zebow, to ona zostawia osad. Nie dostalas instrukcji?

Szare mydło, ewentualnie jakis płyn do naczyń który jest malo.perfumowany i specjalne srodki do czyszczenia protez.
Ja myje szarym mydłem i osobna szczoteczka do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie,jedyne co orto powiedziała to żeby nie myć w gorącej wodzie bo się odkształci.
Dzięki bardzo za podpowiedź z tym szarym mydłem,umyje dziś tak i może ten osad zniknie
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 18:03   #4635
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
No właśnie nie,jedyne co orto powiedziała to żeby nie myć w gorącej wodzie bo się odkształci.
Dzięki bardzo za podpowiedź z tym szarym mydłem,umyje dziś tak i może ten osad zniknie
Jak nie zejdzie to sprobuj w wodzie troche mydlin rozpuscic i w tym zamoczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-15, 22:58   #4636
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Jak nie zejdzie to sprobuj w wodzie troche mydlin rozpuscic i w tym zamoczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ok,dzięki
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-16, 19:54   #4637
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mi polecono, żebym wymoczyła szyny w płynie (chyba w formie rozpuszczalnych tabletek? nie pamiętam) do protez lub kwasku cytrynowym z wodą - ale na krótko, żeby nie zniszczyć - jeśli będzie mi się zbierał osad. Czyszczę na codzień oddzielną szczoteczką i delikatnym mydłem.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-17, 00:55   #4638
asullka00
Zakorzenienie
 
Avatar asullka00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 673
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Jak dla mnie nie ma sie czego wstydzic... miliony ludzi nosi aparat wiec czy to jest az tami wstyd ? Nie przesadzajmy, na poczatku jest dziwne wrazenie ale po kilku miesiacach nawet nie zwraca sie uwagi ze sie go nosi. Jesli ktos bez problemu moze wydac full kasy na taki aparat to ok ale zrobić to tylko dlategi zeby bylo mniej widac to dla mnie dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asullka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-17, 12:56   #4639
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asullka00 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie nie ma sie czego wstydzic... miliony ludzi nosi aparat wiec czy to jest az tami wstyd ? Nie przesadzajmy, na poczatku jest dziwne wrazenie ale po kilku miesiacach nawet nie zwraca sie uwagi ze sie go nosi. Jesli ktos bez problemu moze wydac full kasy na taki aparat to ok ale zrobić to tylko dlategi zeby bylo mniej widac to dla mnie dziwne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też uważam, że nie ma potrzeby wstydu przed aparatem.
Dużo bardziej powinniśmy się wstydzić próchnicy, bo przecież to jest autentycznie coś odrażającego
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-18, 19:25   #4640
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mam pytanie do dziewczyn, które korygują zgryz głęboki. Czy miałyście intruzję (wbijanie w dziąsła) siekaczy? Jeśli tak to górnych czy dolnych i czy to się robi zwykłym aparatem czy miałyście jakieś specjalne dodatkowe elementy?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-20, 22:04   #4641
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziś oglądałam Sekrety Lekarzy 12 odcinek i była tam Pani Gadżet. Zakładała aparat, ale ten nakładowy. W ogóle go nie widać, więc to moze też jakas opcja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-21, 21:47   #4642
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny czy któraś z Was dobudowala zeba ? Miałam dwójkę jak kiel i zrobiłam wypełnienie kompozytem i efekt ładny,ale wydaje się nietrwaly. Jutro jadę złożyć łuk, bo ściągalam, żeby to zrobić i martwię się czy wytrzyma ten ząb pod oporem aparatu. Polecacie coś innego ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-22, 14:08   #4643
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jestem dzisiaj po wyrwaniu drugiej ósemki i chirurg nie zszył zębodołu. Przy pierwszej miałam szycie, ale robił to inny chirurg. Co o tym myślicie? Nie przejmować się?
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-22, 14:10   #4644
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Jestem dzisiaj po wyrwaniu drugiej ósemki i chirurg nie zszył zębodołu. Przy pierwszej miałam szycie, ale robił to inny chirurg. Co o tym myślicie? Nie przejmować się?
Nie tylko nie odsysaj tej krwi, która się zbiera w dziurze. Zeby Ci się nie zrobił suchy zębodół. Bo wtedy to by dopiero bolało. Unikaj jedzenia i picia w miarę możliwości tą stroną. Za jakieś 2-3 dni powinno być już tam sucho.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-22, 14:36   #4645
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Jestem dzisiaj po wyrwaniu drugiej ósemki i chirurg nie zszył zębodołu. Przy pierwszej miałam szycie, ale robił to inny chirurg. Co o tym myślicie? Nie przejmować się?
Hmm, przy dużej ekstrakcji powinno się zszyć ranę. Ale to już zależy od oceny chirurga, najlepiej jedz zimne/chłodne oczywiście płynne rzeczy, nie pij ze słomki, dbaj o higienę.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 01:44   #4646
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mi dzisiaj minął miesiąc od operacji na dystraktor. Polecam z całego serca Patrząc na zdjęcia jak bardzo mialam wąska szczękę, a jaka jest teraz pomimo tej szpary pomiędzy 1, która oczywiście sie zejdzie jest jedno wielkie wow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 17:48   #4647
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Jestem dzisiaj po wyrwaniu drugiej ósemki i chirurg nie zszył zębodołu. Przy pierwszej miałam szycie, ale robił to inny chirurg. Co o tym myślicie? Nie przejmować się?
Nie przejmowałabym się, jedynie bardziej uważała na to miejsce Trzy ósemki wyrwałam bez szycia i zagoiły mi się o wiele lepiej niż jedna z szyciem.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-23, 21:37   #4648
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziś byłam na wizycie kontrolnej i prawdopodobnie mam zdejmowany aparat pod koniec lipca.. Ale nie jestem do końca przekonana. Górna jedynka jest lekko wysunięta przed drugą i dolna dwojka również do końca nie jest prosta. Wątpię, że mi się to wyprostuje do lipca, bo obserwowałam i te dwa zęby stoją w tym samym miejscu od dawna:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pelargonie
Czas edycji: 2018-05-28 o 20:13
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-28, 11:47   #4649
umbrellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Jak wybierzesz zwykły kryształowy i białe łuki to nikt nawet nie zauważy, że masz aparat. Po co sobie utrudniać życie aparatem lingwalnym (który musi być super nieprzyjemny, bo obciera cały język, przynajmniej na początku), skoro są aparaty kosmetyczne? A już w ogóle samoligatorujący kosmetyczny jest zupełnie niewidoczny.
Ja nosze wlasnie ten kryształowy i tez uważam, ze nie widać. Jasne ze jak komus powiem to zauważy ale tak w normalnej rozmowie to nie. Na pewno dentysta ci doradzi najlepsze rozwiązanie, podobno wszytsko zależy od ulozenia zebow, sposobu mowienia i innych, ja robiłam w Scandinavian Clinic w Krakowie, w tym centrum kolo placu Szczepańskiego, nie jestem z samego Krk, ale dobre opinie o nich slyszalam i faktycznie bardzo zadowolona jestem, lekarz mi wszystko dokładnie wyjasnil, powiedział co by się najlepiej u mnie sprawdzilo i musze powiedzieć ze super to wyszlo
umbrellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-28, 18:37   #4650
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W poniedziałek wyrywam dolną ósemkę, a w czwartek górną. Czy to nie jest za krótka przerwa? Po dolnej ból utrzymywał się 5 dni, a samo rwanie koszmar, po górnej nic nie bolało. Może zamienić kolejność wyrywania zębów?
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.