Kiedy wysyłać zaproszenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 18:16   #1
Grzes85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9

Kiedy wysyłać zaproszenia


Mam pytanie na jaki czas przed ślubem warto zaprosić gosci (rodzinę i znajomych)?
Grzes85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 19:13   #2
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

wg mnie 3 miesiące są ok, a jam miesiąc wakacyjny, to nawet i 4

ślubuję w lipcu, zaproszenia zaczynamy rozdawać na Wielkanoc najbliższym, wysyłać po, pewnie cały kwiecień na wręczenie/wysłanie wszystkich zejdzie
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 19:25   #3
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Jeżeli wesele ma być w okresie wakacyjnym albo w miesiącach świątecznych to lepiej zawiadomić wcześniej o weselu i zapowiedzieć że mają czekać na zaproszenie.Tak było u mojej kuzynki,trzymali datę w tajemnicy i większość gości wyjechała na zaplanowane wakacje.
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 06:15   #4
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

U nas ślub we wrześniu a zaproszenia rozdajemy już tydzień po Wielkanocy. Po prostu jest ku temu okazja i nie będzie trzeba ich potem wysyłać pocztą. Pozostałe pewnie jakoś w maju/czerwcu. Głównie chodzi nam o to, żeby ktoś sobie nie zaplanował urlopu na ten czas. Poza tym listę gości znaliśmy wcześnie, zaproszenia są gotowe, większość osób jest poinformowana co, gdzie i kiedy, więc to będzie tylko formalność - nie ma na co czekać
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 07:27   #5
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

My mamy ślub na początku lipca i w Wielkanoc zaczynamy rozdawać. Najpierw dostanie dalsza rodzina, a potem najbliżsi, którzy wiedzą o ślubie i i tak wiedzą, że będą proszeni. Zaproszenia za ocean poszły już w grudniu.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 07:29   #6
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

My chyba wysyłaliśmy (część rozdawaliśmy) 3 miesiące przed ślubem. Dodatkowo na zaproszeniu daliśmy informację aby goście potwierdził tel. czy będą.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 21:58   #7
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

my zaczęliśmy rozdawaci w marcu - ślub był w czerwcu. Kilka rozdalismy w kwietniu ale akurat ci goście byli 100% pewniakami jesli chodzi o przyjście . Lepiej dać gościom czas aby zaplanowali sobie urlop itp no i oczywiście przydatne jest potwierdzenie przybycia- unika się przykrych niespodzianek.
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 06:39   #8
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

3 miesiące wcześniej, możeee cztery jest jeszcze ok. Wcześniej uważam za srogie przegięcie ., no chyba, że za granicę.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 19:47   #9
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Ja wysyłałam 7 miesięcy wcześniej,nikt się nie dziwił ani nie obraził że to za wcześnie a że wesele w lipcu to wiekszość raczej się ucieszyła bo juz wiedzą kiedy planować wakacje
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:01   #10
maly_czlowieczek
Zadomowienie
 
Avatar maly_czlowieczek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 1 130
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
Ja wysyłałam 7 miesięcy wcześniej,nikt się nie dziwił ani nie obraził że to za wcześnie a że wesele w lipcu to wiekszość raczej się ucieszyła bo juz wiedzą kiedy planować wakacje
Zdecydowanie powinno się informować gości, szczególnie tych na których obecności nam szczególnie zależy, z dużym wyprzedzeniem, u męża w pracy urlopy planuje się w listopadzie, więc gdyby nagle ktoś mi w kwietniu powiedział o dacie to mogłoby być za późno...oczywiście nie mówię o zaproszeniach ale o zwykłej informacji, czy bardziej wyszukanym "save the day". My mamy zaplanowane 3 wesela w tym roku, jednego datę znałam już przed naszym ślubem zaproszenia dalej nie dostaliśmy, ale to na sierpień. Za to na wrzesień jedno zaproszenie już mamy. W niektórych kręgach zaprasza się na kilka tygodni przed, ale nie wyobrażam sobie tego poza przypadkiem w którym data jest powszechnie znana od dawna.
__________________
maly_czlowieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 23:52   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 11:47   #12
Zaproszenia_KaDa
Przyczajenie
 
Avatar Zaproszenia_KaDa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 11
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

To fakt lepiej wcześniej niż później.
Znam przypadek kiedy pewna Pani zamówiła zaproszenia miesiąc przed ślubem w ilość 75 sztuk. Zaproszenia były gotowe w 2 dni, ale nie chciałabym widzieć min gości którzy je otrzymywali.
Może często jest tak że wielu gości wie o ślubie gdzie i kiedy. A wręczenie zaproszeń to tylko formalność. Ale żeby uniknąć niepotrzebnego stresu lepiej załatwić to wcześniej.
Są oczywiście pojedyncze przypadki, że dużo gości odmówiło i zaprasza się w ostatnich tygodniach kogoś znajomego.
Zaproszenia_KaDa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 09:19   #13
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Ja pamiętam jak jedna z kuzynek wychodząc za mąż , jeździła zapraszać pół roku wcześniej. Wiele osób z rodziny się zdziwiło i lekko podśmiewało , że tak wcześnie prosi , tym bardziej , że wesele było małe i wszyscy o nim wiedzieli juz rok wcześniej i nikt nie był z daleka a np. inna kuzynka z kolei zapraszała miesiąc przed weselem to dla mnie jeszcze gorsze przegięcie niż poprzednia kuzynka , tym bardziej , że mój tato to jej chrzestny ojciec.Ja mam ślub 31 sierpnia i na chwile obecna mamy z narzeczonym wysłane zaproszenia za granice (wysłaliśmy w święta wielkanocne) a w ten weekend zaplanowaliśmy pojeździć i pozapraszać resztę , o ile damy radę w ciągu dwóch dni
Uważam że tak samo za wcześnie jak i za późno rozdane zaproszenia są nietaktowne.3-4 miesiące to tak chyba idealnie
__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
[A. De Saint – Exupery]
23.12.2012r - zaręczyny
31.08.2013r - ślub
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 12:58   #14
alloffkowa
Zakorzenienie
 
Avatar alloffkowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niebooo:)
Wiadomości: 11 102
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

ja chciałabym zapytać, ponieważ mamy z TŻ wspólnego znajomego, który mieszka w USA, już wie że nie wyobrażamy sobie ślubu bez niego, powiedzieliśmy żeby czuł się zaproszony, ostatni raz przed ślubem bedziemy go widzieć w listpadzie 2013 ( ślub we wrześniu 2014) więc zaproszenie wysłać lepiej pocztą zapewne??
I kiedy??
__________________
zawsze twoja...
zawsze mój...
zawsze my...
Oliwka 21.07.2016
alloffkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:49   #15
lolca
Raczkowanie
 
Avatar lolca
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 38
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Myśle, że w przypadkach gdy nasi goście mieszkają za granicą warto wysłać trochę wcześniej np 2 tygodnie przed krajowymi, dodatkowo jeżeli nie mamy zaufania do usług pocztowych w danym kraju można przeż zadzwonić i uprzedzić o nadchodzącej korespondecji i jej zawartości.
Ja mam ślub w drugiej połowie maja. Duża część rodziny jest uprzedzona o tych planach, jednak zaproszenia zamierzam wysłać już w listopadzie. Wiem, że to dość wcześnie, ale w wielu firmach jest to czas w którym zaczyna się planowanie urlopów na przyszły rok. Informując wszystkich gości w tym terminie liczę na wysoką frekwencję w maju.
lolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 16:08   #16
andromacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Jak tylko ustaliliśmy termin, to przy różnych okazjach informowaliśmy osoby, które chcieliśmy zaprosić o tym, czyli ok. 8-10 mies. przed ślubem, a oficjalne zaproszenia wręczyliśmy 3-4 miesiące przed ślubem, aby formalności stało się zadość. Przyszli wszyscy.
andromacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 16:44   #17
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Jak się zaręczyliśmy to w rozmowach wspominaliśmy o terminie. Same zaproszenia zaczęliśmy rozdawać 6 miesięcy przed ślubem - z tego względu, że oprócz 3 osób wszyscy goście mieszkali 350-400 km od nas, a chcieliśmy wręczyć osobiście a nie wysyłać pocztą.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:50   #18
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Moje wesele bedzie za rok,date juz mamy ustalona.W luznych rozmowach poinformowalismy rodzine i znajomych o naszych planach i niech oczekuja zaproszenia.W rodzinie mojego Tz czesto jezdza na wczasy w pazdzierniku,lepiej niech wiedza wczesniej i zaplanuja wypad na wesele.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 11:44   #19
lulek_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 18
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

My wstępnie poinformowaliśmy gości o terminie i od razu zebraliśmy info o ewentualnych brakach co do ilości gości. Same zaproszenia mamy zamiar wysłać ok 3-4 miesiące wcześniej.
lulek_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 20:02   #20
magda23m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

my bierzemy slub w sierpniu i zapraszamy juz w grudniu osobiscie, z tego wzgledu ze mieszkamy za granica i raczej nie przyjedziemy juz w miedzyczasie do polski..
magda23m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 19:52   #21
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Ja słyszałam, że daje się przynajmniej 6 miesięcy wcześniej i ja z moim TŻtem też tak wręczymy
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 14:59   #22
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Kiedy wysyłać zaproszenia

Ja ostatnio dostałam zaproszenie na ślub i wesele z zaledwie miesięcznym wyprzedzeniem, więc chyba nie ma na to reguły....
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-23 15:59:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.