Dry January, czyli styczeń bez alkoholu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-01, 21:17   #1
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895

Dry January, czyli styczeń bez alkoholu


Zapraszam na bardzo fajną akcję - Dry January. Nie pijmy alkoholu w styczniu i zobaczmy, jak to się potoczy.

Kiedyś nie mogłam wypić przez około 6 tygodni ze względu na problemy żołądkowe i leki. Było to bardzo interesujące doświadczenie:

- alkohol piję od czasu do czasu odkąd jestem nastolatką
- niektórzy ludzie kwestionowali moją abstynencję, choć większość z nich nie wnikała
- kilka osób założyło, że muszę być w ciąży, bo przecież nie może być innego powodu
- można nieźle oszczędzić kasę
- zdajesz sobie sprawę, że bez alkoholu z niektórymi nie da się rozmawiać... hmmmm. daje do myślenia

Oficjalna strona akcji: http://www.dryjanuary.org.uk/

Miłe i pożyteczne, bo wiele osób zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydaje na akcje charytatywne
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)

Edytowane przez nimrodel
Czas edycji: 2016-01-01 o 22:05
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:41   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Zapraszam na wyzwanie z serii "nie wiem, jak to się skończy" bardzo fajna akcja - Dry January. Spróbujmy nie pić alkoholu w styczniu i zobaczmy, jak to się potoczy.

Kiedyś nie mogłam pić przez około 6 tygodni ze względu na problemy żołądkowe i leki. Było to bardzo interesujące doświadczenie:

- zdałam sobie sprawę, że alkohol piję regularnie odkąd jestem nastolatką (teraz mam lat 30) i jeszcze NIGDY w międzyczasie nie miałam miesięcznej przerwy
- niektórzy ludzie krytykowali moją abstynencję; "nie wypijesz?"
- wiele osób założyło, że muszę być w ciąży, bo przecież NIE może być INNEGO powodu

- fajnie jest nie doświadczać kaca (po Sylwestrze chyba jesteście w stanie odtworzyć to uczucie )
- można nieźle oszczędzić kasę
- zdajesz sobie sprawę, że bez alkoholu z niektórymi nie da się rozmawiać... hmmmm. daje do myślenia

Oficjalna strona akcji: http://www.dryjanuary.org.uk/

Miłe i pożyteczne, bo wiele osób zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydaje na akcje charytatywne


Jeśli nie na miesiąc, to może chcociaż na tydzień? Chcę dodać, że nie jestem jakąś zagorzałą przeciwniczką alkoholu. Wszystko dla ludzi
O, matko, wobec czegoś takiego powiem jedno: może warto zmienić towarzystwo, bo to jest dopiero dziwne podejście.

Cytat:
- zdajesz sobie sprawę, że bez alkoholu z niektórymi nie da się rozmawiać... hmmmm. daje do myślenia
- a nie lepiej i zdrowiej jest olać taką osobą niż wlewać w siebie %, by dało się rozmawiać?
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:47   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Spróbujmy nie pić alkoholu w styczniu i zobaczmy, jak to się potoczy.
To zdanie brzmi jak poważny problem.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:53   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

O, myślałam, że tylko ja tutaj widzę wielki sygnał alarmowy...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:55   #5
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

A jak ma się potoczyć? Normalnie, noga ci nie odpadnie.
W tym miesiącu piłam kilkukrotnie wino do kolacji, ale zanim nadszedł grudzień miałam jakieś 8 miesięcy bez alkoholu.
Naprawdę nic to nie zmieniło
No i nie mam dzisiaj kaca, bo wczoraj nie piłam. Po prostu.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.

Edytowane przez olenkasz
Czas edycji: 2016-01-01 o 21:56
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:56   #6
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
O, myślałam, że tylko ja tutaj widzę wielki sygnał alarmowy...
Dlatego raczej zasugerowałam zmianę towarzystwo, nie chciałam od razu wyskoczyć z problemem, ale aż takie życie wokół picia jst dziwne. I jest problemem.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 21:57   #7
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Nie wiem, skąd taka negatywna reakcja

Co do propozycji zmiany towarzystwa i reakcji znajomych na to, że nie piję tego danego dnia - nikt nigdy mnie nie krytykował i wszyscy szanowali to, że nie piję. Czasem byli zdziwieni, że np w urodziny nie wypiję itd.

"zobaczymy, jak się potoczy" - faktycznie, źle to napisałam. Ale i tak muszę przyznać, że dla niektorych takie wyzwanie jest trudne. Dla mnie osobiście oczywiście nie.

Po prostu zapraszam do akcji i cieszę się, że mogę ją trochę nagłośnić.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 22:07   #8
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Nie wiem, skąd taka negatywna reakcja
nie negatywna reakcja, a raczej wielkie zdziwienie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 22:10   #9
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Miesiac bez alkoholu powiadasz. To chyba akcja dla alkoholikow.
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 22:14   #10
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Zastanowiłam się nad tym i muszę przyznać Wam rację Sama się dziwię, że tak to opisałam, kurczę. Dało mi to do myślenia.

Jestem trochę zszokowana, bo uważam np. moich znajomych za normalnych, no i też normalnie pijących ludzi, czyli od czasu do czasu. "Problem" zaczyna się, jak ci ludzie wychodzą na szeroko pojęte "miasto" i mam na myśli wieczorem. A w Berlinie wychodzimy bardzo często, bo to rozrywkowe miasto.

Siłą rzeczy, człowiek ze znajomymi spotyka się najczęściej w barze i wtedy faktycznie znajomi wolą wziąć np piwo. Sama zauważyłam, że jak nie piję, to np. wkurzam się, że w barach nie ma czasem herbaty. Woda i soft drinks oczywiście są.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 22:18   #11
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
czyli od czasu do czasu
Co znaczy dla Ciebie picie "od czasu do czasu"- co jest tym czasem?
Bo jak dla mnie opisałaś towarzystwo, gdzie % są podstawą kontaktów, że bez tego "nie da się", dlatego kilka osób się zdziwiło - a nie że to "negatywna reakcja"- zdziwienie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 23:13   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

też mi to zabrzmiało jak wyzwanie dla grupy AA
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 08:35   #13
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Kiedyś nie mogłam wypić przez około 6 tygodni ze względu na problemy żołądkowe i leki. Było to bardzo interesujące doświadczenie:
Nie będę oryginalna, ale dla mnie również brzmi to jak wyznanie i wyzwanie alkoholika. 6 tygodni bez alko to dla mnie.. codzienność. Więc niestety nie dołączę.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 09:32   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

To charakterystyczne dla alkoholików, robić sobie takie postanowienia i "wyzwania", że przez ileś czasu nie wypiją Przykro mi autorko, ale ja też się zdziwiłam widząc ten wątek.
Napisałaś tak, jakby miesiąc bez alkoholu to było coś niezwykłego i trudnego, tymczasem dla masy ludzi znacznie więcej czasu bez alkoholu to coś normalnego... pewnie dlatego ten wątek budzi zdumienie.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 10:27   #15
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
[B]


- zdajesz sobie sprawę, że bez alkoholu z niektórymi nie da się rozmawiać... hmmmm. daje do myślenia


Ja bym sie w takim przypadku zastanowila po co utrzymuje kontakt z ludźmi, z którymi poza alkoholem nie mam nic wspólnego
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:12   #16
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
Zastanowiłam się nad tym i muszę przyznać Wam rację Sama się dziwię, że tak to opisałam, kurczę. Dało mi to do myślenia.

Jestem trochę zszokowana, bo uważam np. moich znajomych za normalnych, no i też normalnie pijących ludzi, czyli od czasu do czasu. "Problem" zaczyna się, jak ci ludzie wychodzą na szeroko pojęte "miasto" i mam na myśli wieczorem. A w Berlinie wychodzimy bardzo często, bo to rozrywkowe miasto.

Siłą rzeczy, człowiek ze znajomymi spotyka się najczęściej w barze i wtedy faktycznie znajomi wolą wziąć np piwo. Sama zauważyłam, że jak nie piję, to np. wkurzam się, że w barach nie ma czasem herbaty. Woda i soft drinks oczywiście są.
Mam bardzo różnych znajomych i wierz mi, że na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, którzy w ostatnim miesiącu (nawet z pominięciem sylwestra) nie pili alkoholu. Życzę powodzenia wszystkim, którzy uważają, że wychodzenie ze znajomymi na piwo 1-2 x w tygodniu to alkoholizm Inna sprawa, że znajomości, które ograniczają się do "dobrze się z nim pije, ale na trzeźwo jest nie do zniesienia" to strata czasu.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:20   #17
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Mam bardzo różnych znajomych i wierz mi, że na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, którzy w ostatnim miesiącu (nawet z pominięciem sylwestra) nie pili alkoholu. Życzę powodzenia wszystkim, którzy uważają, że wychodzenie ze znajomymi na piwo 1-2 x w tygodniu to alkoholizm Inna sprawa, że znajomości, które ograniczają się do "dobrze się z nim pije, ale na trzeźwo jest nie do zniesienia" to strata czasu.
Na wizazu jak zwykle wszyscy przesadzaja.

Tak to wyglada, ze mlodzi ludzi zazwyczaj umawiaja sie do pubu, bo najwygodniej, najblizej, nie trzeba planowac. Nie znosze z wieksza iloscia ludzi i na dluzej niz godzine isc do kawiarni, bo szybko wypije herbate, zjem ciasto i co potem? MAm co chwile nowa herbate za 10 zl zamawiac? O suchym pysku nie wypada siedziec.
A tak to wezme piwo, potem drugie i czas leci, caly czas mam cos do picia, piwa sie nie pije w 10 min.

Nie wiem czy mialam ostatnio miesiac ze chociaz jednego piwa nie wypilam, pewnie nie. Ale nie widze sensu brac udzial w akcji, bo nie rozkminiam na temat alko. Mam ochote to pije, nie to nie.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:22   #18
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Mam bardzo różnych znajomych i wierz mi, że na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, którzy w ostatnim miesiącu (nawet z pominięciem sylwestra) nie pili alkoholu. Życzę powodzenia wszystkim, którzy uważają, że wychodzenie ze znajomymi na piwo 1-2 x w tygodniu to alkoholizm Inna sprawa, że znajomości, które ograniczają się do "dobrze się z nim pije, ale na trzeźwo jest nie do zniesienia" to strata czasu.


Dla mnie akcja nie jest skierowana do ludzi pijących okazyjnie ze znajomymi. nie chce mi się wierzyć, ze u osoby ktora pije od czasu do czasu, bez większego upijania sie a raczej dla towarzystwa ten miesiąc bez alkoholu spowoduje nagle utratę wagi, poprawę cery czy lepszy sen

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2016-01-02 o 11:25
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:25   #19
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Mam bardzo różnych znajomych i wierz mi, że na palcach jednej ręki mogę policzyć tych, którzy w ostatnim miesiącu (nawet z pominięciem sylwestra) nie pili alkoholu. Życzę powodzenia wszystkim, którzy uważają, że wychodzenie ze znajomymi na piwo 1-2 x w tygodniu to alkoholizm Inna sprawa, że znajomości, które ograniczają się do "dobrze się z nim pije, ale na trzeźwo jest nie do zniesienia" to strata czasu.
Aha. I niepicie alkoholu traktują jak wyzwanie. I interesujące doświadczenie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 11:37   #20
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Dla mnie akcja nie jest skierowana do ludzi pijących okazyjnie ze znajomymi. nie chce mi się wierzyć, ze u osoby ktora pije od czasu do czasu, bez większego upijania sie a raczej dla towarzystwa ten miesiąc bez alkoholu spowoduje nagle utratę wagi, poprawę cery czy lepszy sen
W założeniu autorów akcji pewnie nie (albo mają inne spojrzenie na "okazyjne picie"), ale nie przesadzajmy - nawet wyjście raz w tygodniu na dwa piwa to w Krakowie jakieś 80 zł miesięcznie licząc tylko sam alkohol, co już jest jakąś kaską do wpłacenia na cele charytatywne albo wydanie na coś miłego. Poza tym taka akcja może skłonić do tego, żeby zaproponować znajomym jakąś inną aktywność, wyjście poza schemat...
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:41   #21
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
W założeniu autorów akcji pewnie nie (albo mają inne spojrzenie na "okazyjne picie"), ale nie przesadzajmy - nawet wyjście raz w tygodniu na dwa piwa to w Krakowie jakieś 80 zł miesięcznie licząc tylko sam alkohol, co już jest jakąś kaską do wpłacenia na cele charytatywne albo wydanie na coś miłego. Poza tym taka akcja może skłonić do tego, żeby zaproponować znajomym jakąś inną aktywność, wyjście poza schemat...
Dla mnie wyjście raz w tygodniu to właśnie jest coś miłego xd
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:43   #22
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53973783]Aha. I niepicie alkoholu traktują jak wyzwanie. I interesujące doświadczenie.[/QUOTE]

Pytanie, czy potraktujemy to jako samo niepicie alkoholu, w sensie wybór herbaty zamiast drina, czy spojrzymy na to szerzej i zastąpimy spotkania ze znajomymi w barze organizowaniem innych aktywności. Dla mnie to już by było wyzwanie. Jutro spotykam się z jakąś siódemką znajomych i oczywiście idziemy do baru, bo jest najwygodniej, stosunkowo niskokosztowo i możemy się nagadać. Co zaproponować w zamian? Miałabym chyba problem.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Dla mnie wyjście raz w tygodniu to właśnie jest coś miłego xd
Toteż ja do akcji nie dołączę
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:49   #23
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
W założeniu autorów akcji pewnie nie (albo mają inne spojrzenie na "okazyjne picie"), ale nie przesadzajmy - nawet wyjście raz w tygodniu na dwa piwa to w Krakowie jakieś 80 zł miesięcznie licząc tylko sam alkohol, co już jest jakąś kaską do wpłacenia na cele charytatywne albo wydanie na coś miłego. Poza tym taka akcja może skłonić do tego, żeby zaproponować znajomym jakąś inną aktywność, wyjście poza schemat...


Moze i tak, niemniej mam diametralnie różne podejscie do tematu niz autorka tematu, bo dla mnie niepicie nie jest "interesującym doświadczeniem" czy jakimkolwiek wyzwaniem (nie chce - nie pije, moim znajomym nawet by nie przyszlo do głowy podejrzewać ze jestem w ciąży, bo nie może być innego powodu czy powątpiewać w abstynencje, ale może to kwestia towarzystwa jest).

Do wychodzenia poza schemat spotkań tez nie potrzebuje jakichś naciąganych akcji.



Nie mowie, ze piwo raz w tygodniu to alkoholizm, żeby nie bylo. Po prostu sama akcja jest dla mnie idiotyczna. AL biorę pod uwagę, ze to brytyjska akcja, może w tym leży podstawa tego zw nie czaje xd

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Pytanie, czy potraktujemy to jako samo niepicie alkoholu, w sensie wybór herbaty zamiast drina, czy spojrzymy na to szerzej i zastąpimy spotkania ze znajomymi w barze organizowaniem innych aktywności. Dla mnie to już by było wyzwanie. Jutro spotykam się z jakąś siódemką znajomych i oczywiście idziemy do baru, bo jest najwygodniej, stosunkowo niskokosztowo i możemy się nagadać. Co zaproponować w zamian? Miałabym chyba problem.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------







Toteż ja do akcji nie dołączę


Ze strony akcji wynika ze chodzi właśnie o niepicie samo w sobie

Serio nie wiem czemu niepicie samo w sobie przez 30 dni miałoby być takim problemem ze aż wyzwaniem xd

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2016-01-02 o 11:47
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:49   #24
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Pytanie, czy potraktujemy to jako samo niepicie alkoholu, w sensie wybór herbaty zamiast drina, czy spojrzymy na to szerzej i zastąpimy spotkania ze znajomymi w barze organizowaniem innych aktywności. Dla mnie to już by było wyzwanie. Jutro spotykam się z jakąś siódemką znajomych i oczywiście idziemy do baru, bo jest najwygodniej, stosunkowo niskokosztowo i możemy się nagadać. Co zaproponować w zamian? Miałabym chyba problem.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------



Toteż ja do akcji nie dołączę
A w barze można pić tylko alkohol?
Prawdę mówiąc ja wolę lokale z szerszym wyborem.
A jak wychodziłam ze znajomymi do typowej piwiarni, a z jakiegoś powodu nie mogłam lub nie chciałam pić, to zamawiałam colę lub sok.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 11:55   #25
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;53974113]A w barze można pić tylko alkohol?
Prawdę mówiąc ja wolę lokale z szerszym wyborem.
A jak wychodziłam ze znajomymi do typowej piwiarni, a z jakiegoś powodu nie mogłam lub nie chciałam pić, to zamawiałam colę lub sok.[/QUOTE]

No pewnie, że nie tylko - ale jak już idę do baru, to zazwyczaj zamawiam piwo, skoro je lubię i nie mam powodu, by tego nie robić.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 12:12   #26
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Też mi się wydaje, że to jakaś akcja skierowana do alkoholików.

Na pewno nie dla mnie, bo nie mam problemu z tym, żeby nie pić np. przez pół roku, to bardziej norma niż eksperyment. Z drugiej strony nie wiem co miałoby to dawać osobom, które raz w tygodniu wyskoczą sobie do pubu na piwo. Przecież to ani jakieś szczególne pijaństwo, ani jakaś wyraźna oszczędność w razie rezygnacji.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 12:22   #27
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Uwielbiam piwo i masę innych alkoholi, ale ta akcja mnie przeraziła. Mimo tego, że lubię smak alkoholi i nie unikam spotkań ze znajomymi na mieście, przypuszczam, że w minionym roku miałam więcej niż 1-2 miesiące "abstynenckie", a tym bardziej takie, gdzie pojawiło się np. 1 piwo, albo wino.
Serio niektórzy mają problem z znalezieniem innej opcji wyjścia na miasto niż wspólne piwo? O ile w małych miejscowościach to zrozumiem, bo w mojej rodzinnej też byłoby to wyzwaniem (i tak skończylibyśmy w czyimś domu, bo siedzenie w takiej knajpie to żadna przyjemność), o tyle w dużych miastach przecież wybór jest bardzo szeroki.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 12:29   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Przeczytalam dry janusz i myslalam ze to jakis drink
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 12:31   #29
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Serio niektórzy mają problem z znalezieniem innej opcji wyjścia na miasto niż wspólne piwo? O ile w małych miejscowościach to zrozumiem, bo w mojej rodzinnej też byłoby to wyzwaniem (i tak skończylibyśmy w czyimś domu, bo siedzenie w takiej knajpie to żadna przyjemność), o tyle w dużych miastach przecież wybór jest bardzo szeroki.
Jeśli celem ma być głównie nagadanie się, bo część towarzystwa zamiejscowa i rzadko się widujemy, a za oknem -10 stopni i śnieg, to proszę, wskaż lepszą opcję niż bar
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 13:01   #30
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Dry January, czyli styczeń bez alkoholu

Też to mi się skojarzyło z osobami mającymi problem z alkoholem. Zdecydowanie.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-07 15:20:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.