Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-18, 10:03   #1561
1f20f4490eed8ff468648bac3d7a94c7b4b466fa_64c4487266a0a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 320
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Laparoskopia diagnostyczna potwierdziła brak endometriozy wracam do życia
1f20f4490eed8ff468648bac3d7a94c7b4b466fa_64c4487266a0a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 22:03   #1562
milkyway33
Raczkowanie
 
Avatar milkyway33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 228
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bialaRoza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

I jak Wasze zdrowie? Coś wątek umarł - a zawsze lepiej się wspierać
my od mojej operacji nadal się staramy, ale się nie udaje zapisaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, sugerują podchodzenie do in vitro... ostatnio mnie dopada coraz większa rezygnacja ehhh
__________________
Na ludzką podłość i małość, na oschły Boży chłód,
Na to, że nic się nie stało, a zdarzyć miał się cud,
Na szary mysi strach, bliźniego wrogi gest,
Ratunkiem miłość bywa,
Jeżeli miłość jest. - Jeżeli jest możliwa. (...)

milkyway33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 22:18   #1563
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milkyway33 Pokaż wiadomość
my od mojej operacji nadal się staramy, ale się nie udaje zapisaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, sugerują podchodzenie do in vitro... ostatnio mnie dopada coraz większa rezygnacja ehhh
My riwniez nadal się staramy i nic
W klinice id dawna stymulacja, zastrzyki itp.
Poki co cisza, od poronienia minelo 3 lata

Od nowego roku zapewne laparo, bo wg gina nie ma na co znowu czekac i tak stymulowac w kolko.
Dodam ze mam jeden jajowod niedrozny
A endomenda nie daję mi zyc. Czekam teraz z nadzieja ze się udalo, ale takie mam bole brzucha sppro przed terminem @ ze znowu wątpię ze nic z tego

Oprocz sugerowania podejscia do in vitro mialas robione wszystkie badania,monitoringi itp? Bo nam lekarz to dopiero od niedawna wspomina o in vitro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 22:59   #1564
milkyway33
Raczkowanie
 
Avatar milkyway33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 228
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
My riwniez nadal się staramy i nic
W klinice id dawna stymulacja, zastrzyki itp.
Poki co cisza, od poronienia minelo 3 lata

Od nowego roku zapewne laparo, bo wg gina nie ma na co znowu czekac i tak stymulowac w kolko.
Dodam ze mam jeden jajowod niedrozny
A endomenda nie daję mi zyc. Czekam teraz z nadzieja ze się udalo, ale takie mam bole brzucha sppro przed terminem @ ze znowu wątpię ze nic z tego

Oprocz sugerowania podejscia do in vitro mialas robione wszystkie badania,monitoringi itp? Bo nam lekarz to dopiero od niedawna wspomina o in vitro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie to mnie zdziwiło, że nie... lekarka powiedziała, że jak 3. stopień endo, to od razu trzeba in vitro... to Invimed w Pzn, uchodzi na dobrą klinikę, sama nie wiem czy chodzić tam dalej i robic te zlecone badania za setki złotych, czy zmienić na inną klinikę
__________________
Na ludzką podłość i małość, na oschły Boży chłód,
Na to, że nic się nie stało, a zdarzyć miał się cud,
Na szary mysi strach, bliźniego wrogi gest,
Ratunkiem miłość bywa,
Jeżeli miłość jest. - Jeżeli jest możliwa. (...)

milkyway33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-17, 06:46   #1565
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milkyway33 Pokaż wiadomość
właśnie to mnie zdziwiło, że nie... lekarka powiedziała, że jak 3. stopień endo, to od razu trzeba in vitro... to Invimed w Pzn, uchodzi na dobrą klinikę, sama nie wiem czy chodzić tam dalej i robic te zlecone badania za setki złotych, czy zmienić na inną klinikę
Ojj to kiepsko ze tak od razu skreslila 3st endo no fakt, pewnie musza od razu informowac o tym, tez dla mnie ten tekst byl dolujacy.. ale leczymy się dalej po prostu.
Jesli masz mozliwosc i tak czujesz się niepewnie to zmień klinikę,choc faktycznie opinie ma dobre.
Takczy siak badania sa potrzebne wszystkie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 21:27   #1566
milkyway33
Raczkowanie
 
Avatar milkyway33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 228
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny odświeżam wątek, żeby Wam dać znać, że jestem w ciąży <3 aktualnie 8 tydzień nie traćcie nadziei - skoro ja przy trzecim stopniu i tylu zmianach zaszlam, to Wam też się uda. Zoperujcie tylko dobrze to dziadostwo
__________________
Na ludzką podłość i małość, na oschły Boży chłód,
Na to, że nic się nie stało, a zdarzyć miał się cud,
Na szary mysi strach, bliźniego wrogi gest,
Ratunkiem miłość bywa,
Jeżeli miłość jest. - Jeżeli jest możliwa. (...)

milkyway33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 21:34   #1567
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez milkyway33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny odświeżam wątek, żeby Wam dać znać, że jestem w ciąży <3 aktualnie 8 tydzień nie traćcie nadziei - skoro ja przy trzecim stopniu i tylu zmianach zaszlam, to Wam też się uda. Zoperujcie tylko dobrze to dziadostwo
Powodzenia. Trzymam kciuki
Ja straciłam ostatnio w 11 tygodniu. Ale koleżanka z pracy zaraz będzie rodzić a ona jest po 3 poronieniach. Więc jest nadzieja nawet przy Endo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-01, 17:44   #1568
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Właśnie wyszłam ze szpitala po laparoskopii. Wcześniej co niektórzy lekarze mówili mi, że nie nam prawa mówić o Endo u siebie bez laparo, mimo że w usg i hsg było widać wyraźnie, że jajniki, jelita i pęcherz są przyklejone, jajowody kompletnie niedrożne, a miesiączki i owulacja to umieranie z bólu. I co? IV stopień. Dzień dobry.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 20:18   #1569
Endo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 12
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam wszystkich,
już jakiś czas nikt tu nic nie pisał, ale może znajdę tu jakieś wsparcie. Za 2 tygodnie mam laparoskopię, ponieważ lekarze zdiagnozowali u mnie endometriozę. W jednym jajniku torbiel ok. 3-4cm, natomiast w drugim torbiel znacznie większa jakieś 7-8cm. Lekarze od początku mnie uspokajali, że to nic takiego, że nic mi nie będzie, ale im więcej czytam o tej chorobie tym bardziej jestem przerażona. Jestem w szoku, że żaden lekarz kiedy pytałam o tę chorobę nie wyjaśnił mi nic szczegółowo. Jedyne co słyszałam to tylko, że mam szybko urodzić dziecko. Mam dopiero 23 lata i mam wrażenie, że moje życie się skończyło. Boję się, że czeka mnie teraz tylko sam ból i inne związane z tą chorobą dolegliwości. Jeszcze jakieś kilka miesięcy temu byłam spokojna, ale teraz...płaczę dniami i nocami. Nie wiem co mnie czeka, ani za kilka tygodni, ani za kilka lat. Jak wy kobiety chorujące na endometriozę ją przechodzicie i dajecie sobie z tym radę? Czy da się żyć z tą chorobą, z bólem? Czy ten ból da się uśmierzyć? Od kilku lat jestem w związku ze wspaniałym chłopakiem, na którego wiem, że mogę liczyć, ale mam wrażenie, że jeśli zostanie ze mną to jego życie również się skończy.

Jestem pełna podziwu dla wszystkich Was kobiety!
Endo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 15:19   #1570
Eveendo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Czesc. Czytając twoja wiadomość mam wrażenie jakbym czytała o sobie .. Obawa o to co będzie za rok ,dwa itp... z jakim bólem będę trzeba się mierzyć .. chodź dopiero 23 lata na karku a Endo wszędzie i oczekiwania na 2 operacje bo trzeba zrobić porządek po 1 bo najlepiej wyciąć tylko co było widoczne tylko na usg .. i jak po operacji ? Coś pomogło ?pozdrawiam cieplutko
Eveendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 16:52   #1571
Endo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 12
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Hej, okazało się, że miałam już 4 stadium endometriozy, czyli to najwyższe. Lekarze znaleźli dużo guzów. Po operacji czuję się dobrze, ale niedługo znów muszę iść do lekarza, bo trzeba monitorować sytuację, czy nie pojawiają się nowe zmiany. Na razie jest w porządku, ale co będzie w przyszłości, tej bliższej i dalszej, nie wiadomo. To strasznie dobijające ;/ Lekarka zaproponowała mi wizytę u dietetyka i wypróbowanie leczenia dietą, trzeba o tym pomyśleć, choć wątpię, żeby to coś dało. Również pozdrawiam
Endo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-04, 14:09   #1572
Eveendo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Przerabialam i diete.. w niewielkim stopniu pomoglo. Nie odczuwałam tak nasilonych boli po prostu mogłam funkcjonować chodzić "normalnie" w ciągu dnia. I to były 2 miesiące i w tym czasie znalazłam normalnego lekarza który ukrócił moje mekki i przepisał visanne. Operowali Cię na NFZ , czy prywatnie ? Ja niedługo mam operacje , ale prywatną bo każdy lekarz mnie zbywał że jest ok, i tak tulalam się 4 lata. A w prawdzie żaden nie chciał się podjąć bo jest to za duzo roboty u mnie . Bardzo jestem przerazona że nic mi nie zostanie i o dzieciach biologicznych będę mogła tylko pomarzyc...
Eveendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-10, 20:46   #1573
Endo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 12
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Hej, ja miałam operację wykonaną na NFZ. Aż jestem w szoku, że lekarze odmawiali Ci wykonania operacji. Mi każdy ginekolog, u którego byłam, mówił o tym, że jeżeli zależy mi na dzieciach to powinnam je mieć teraz, bo później może być za późno. Ale dla mnie to nie jest tak wielkie poświęcenie, ponieważ nie wiem czy w ogóle chciałabym mieć dzieci. Zawsze pozostaje nadzieja na adopcję. Aczkolwiek lekarze mówili również, że znają przypadki gdzie endometrioza faktycznie uniemożliwiła zajście w ciążę, ale równie dobrze są przypadki, w których kobiety i tak rodziły dzieci bez problemów. Także zawsze jest szansa. Oby operacja pomogła i wszystko się unormowało. Mam nadzieję, że nie będzie potrzebna druga operacja ;(
Endo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 17:33   #1574
Kiniaa92a
Zakorzenienie
 
Avatar Kiniaa92a
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 853
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny! Czy któraś z Was zaszła w ciążę naturalnie z torbielami na obu jajnikach? Jest szansa? Czy lapariskopia konieczna?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiniaa92a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 17:46   #1575
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Miałam torbiel na lewym jajniku miałam też laparoskopie, zaszłam naturalne ponad rok po zabiegu. Aktualnie jestem w drugiej ciazy.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 18:01   #1576
Kiniaa92a
Zakorzenienie
 
Avatar Kiniaa92a
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 853
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
Miałam torbiel na lewym jajniku miałam też laparoskopie, zaszłam naturalne ponad rok po zabiegu. Aktualnie jestem w drugiej ciazy.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Mam torbiele na obu jajnikach, nie wiem czy jest sens próbować czy id razu starać się o lapariskopię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiniaa92a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 18:03   #1577
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kiniaa92a Pokaż wiadomość
Mam torbiele na obu jajnikach, nie wiem czy jest sens próbować czy id razu starać się o lapariskopię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co lekarz radzi?

Mój już po zabiegu mówił ze proponuje się starać od razu bo różnie bywa czasem torbiele wracają...


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 19:15   #1578
nianaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
A co lekarz radzi?

Mój już po zabiegu mówił ze proponuje się starać od razu bo różnie bywa czasem torbiele wracają...


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Mi się udało zajść w 3 normalnym cyklu po zabiegu usunięcia torbieli, bez leczenia farmakologicznego. Dodam, że w związku z wielkością torbieli lekarze straszyli mnie in vitro. Zmobilizowana chorobą zmieniłam dietę, do tego zioła i witaminy oraz przede wszystkim usuniecie torbieli i synek ma obecnie 6 tygodni
Przed operacją staraliśmy się o dzidziusia, ale nic z tego nie wyszło. Podczas operacji sprawdzono mi również drożność jajowodów.
nianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 19:20   #1579
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nianaa Pokaż wiadomość
Mi się udało zajść w 3 normalnym cyklu po zabiegu usunięcia torbieli, bez leczenia farmakologicznego. Dodam, że w związku z wielkością torbieli lekarze straszyli mnie in vitro. Zmobilizowana chorobą zmieniłam dietę, do tego zioła i witaminy oraz przede wszystkim usuniecie torbieli i synek ma obecnie 6 tygodni
Przed operacją staraliśmy się o dzidziusia, ale nic z tego nie wyszło. Podczas operacji sprawdzono mi również drożność jajowodów.
Oo i to są najpiękniejsze wiadomości !

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-15, 19:56   #1580
Kiniaa92a
Zakorzenienie
 
Avatar Kiniaa92a
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 853
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
A co lekarz radzi?

Mój już po zabiegu mówił ze proponuje się starać od razu bo różnie bywa czasem torbiele wracają...


Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Lekarz radzi jeszcze się wstrzymać przed laparoskopią. Spróbować jeszcze przez kolejne dwa miesiące, później ewentualne badania nasienia, monitoring cyklu. W sumie dopiero zaczynamy... A torbiele mają 3 i 4 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiniaa92a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:13   #1581
nianaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kiniaa92a Pokaż wiadomość
Lekarz radzi jeszcze się wstrzymać przed laparoskopią. Spróbować jeszcze przez kolejne dwa miesiące, później ewentualne badania nasienia, monitoring cyklu. W sumie dopiero zaczynamy... A torbiele mają 3 i 4 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też jak już rozpoznali, że to torbiel endometrialna kazali się wstrzymać. Wcześniej torbiel diagnozowali jako czynnościową, która miała zniknąć, potem że to potworniak, aż w końcu któryś z lekarzy stwierdził endometrialną. Tak czy inaczej w ciążę nie zachodziłam.

Apropo badania nasienia to mężowi robiliśmy i wyniki wyszły fatalne... Co ciekawe badanie było robione w tym cyklu w którym się udało - na szczęście wyniki pojechaliśmy odebrać jak już wiedzieliśmy o ciąży - w przeciwnym razie chyba bym się załamała...

Polecam też wspomagająco kalendarzyk - ładnie można stwierdzić kiedy jest owu, dni płodne itd.

U nas gdyby w 3 cyklach po laparo się nie udało miało być leczenie Vissane

Edytowane przez nianaa
Czas edycji: 2019-11-15 o 20:29
nianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:21   #1582
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kiniaa92a Pokaż wiadomość
Lekarz radzi jeszcze się wstrzymać przed laparoskopią. Spróbować jeszcze przez kolejne dwa miesiące, później ewentualne badania nasienia, monitoring cyklu. W sumie dopiero zaczynamy... A torbiele mają 3 i 4 cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa rozumiem

Ja visanne też brałam ale no nie pamiętam jak długo.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 20:57   #1583
Kiniaa92a
Zakorzenienie
 
Avatar Kiniaa92a
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 853
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Zastanawiam się czy w ogóle jest szansa zajść w ciążę z torbielami na obu jajnikach. Czy i tak skończy się to laparoskopią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiniaa92a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 16:10   #1584
nianaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 7
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kiniaa92a Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy w ogóle jest szansa zajść w ciążę z torbielami na obu jajnikach. Czy i tak skończy się to laparoskopią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zależy od "szczęścia"
Ja miałam torbiel 4,5 cm i przed laparo się nie udawało, więc zabieg sobie chwalę.
Być może ktoś miał torbiele i się udało
nianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-04, 12:11   #1585
EmilkaBo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Hej mam pytanie - 6 lutego miałam okres - mam nieregularne miesiączki, a od zeszłego tygodnia tj. Od piątku 28.02 mam dziwne upławy- brazowe skrzepy, niekiedy z domieszką krwi, w sobotę trochę bolał mnie brzuch okresowo i zastanawiam się co to jest - wcześniej miałam dużo śluzu więc to może objaw poowulacyjny ? Poczytałam jednak trochę o endometriozie i już sama nie wiem czy to nie jest to. W listopadzie byłam u ginekologa bo miałam właśnie wtedy taki plamienie między miesiaczkowe ale było bardziej czerwone, lejące ginekolog stwierdziła, że tak może być bo pecherzyk graffa nie może się przebić- widziała na usg pecherzyk, tak jej się przynajmniej wydawało, bo przez chwilę się zawachała i powiedziała że jest mała torbiel po czym sprostowała ze to raczej pęcherzyk? Moje miesiaczki są bolesne, nieregularne, ale co trafię do lekarza to proponuje mi tabletki anty. Dodam że ginekolog miała małe problemy ze zrobieniem usg bo jestem jeszcze dziewicą ale jej się udało. Czy to możliwe że czegoś nie dopatrzyła, przetoczyła? Dodam że sama z ciekawości zrobiłam sobie Ca125 i wyszło niskie, czy sam marker może wykluczyć endometrioze ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
EmilkaBo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 12:39   #1586
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, jestem nowa w tym wątku.
Wczoraj lekarz przedstawił mi druzgocącą diagnozę: endometrioza.
Mam 6 cm torbiel endometrialną na jajniku, drugi póki co "czysty".
Lekarz każe się starać o dziecko przez pół roku, jeżeli nic z tego nie będzie - laparoskopia. Póki co jeszcze się nie staraliśmy o dziecko. Mam 31 lat.

Czy jest ktokolwiek komu udało się naturalnie zajść w ciążę z endometriozą?
Czytam od wczoraj, oglądam filmiki na yt i jestem tym wszystkim załamana.
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-08, 09:49   #1587
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, ja też mam pytanie. Rok temu miałam torbiel 7cm, najpierw dwukomorowa, później jedna komora najprawdopodobniej pękła i torbiel była jednokomorowa prosta, która następnie przekształciła się w endometrialną i pękła. Na moje szczęście objawiło się to tylko lekkim krwawieniem i lekkim bólem brzucha. Później zrobiło się z tego zapalenie ale antybiotykiem udało się to wyleczyć. Lekarz mówił, że kolejnym krokiem byłaby laparoskopia ale że na codzień nie mam objawów i nie planuję na razie ciąży to się nie zdecydowałam. Zauważyłam jednak że czasami boli mnie ten jajnik przy oddawaniu moczu. Miała któraś z Was takie objawy? W usg obecnie wszystko jest ok.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 11:32   #1588
Allienne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 96
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Takie objawy są jak najbardziej mozliwe. Nie wiem jednak czemu zignorowałaś zalecenie lekarza oraz nie wybrałaś sie na wspomnianą laparoskopie. Wiem, ze badanie nie jest przyjemne oraz pewnie masz obawy, ale moim zdaniem dobrze jest się lekarza posłuchać.

Teraz możesz nie planować ciąży, ale skąd wiesz czy w przyszłości nie będziesz planowała? Obserwowana oraz leczona endometrioza w wielu przypadkach nie jest przeszkodą dla ciąży oraz wiele kobiet w wymarzoną ciążę zachodzi.

Jednak jeśli nie będziesz się leczyła i nie będziesz tego kontrolowała, mozesz mieć potem spore problemy. Takie moje zdanie.

Edytowane przez Allienne
Czas edycji: 2020-10-01 o 07:01
Allienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 09:56   #1589
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy któraś z Was miała operowaną endometriozę w Salve w Łodzi?

Zbieram się do opisania tutaj mojej historii, ale potrzebuję jeszcze chwili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-15, 18:44   #1590
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ok, przyszedł chyba czas na mnie, jako, że jestem już po laparoskopii

Mam 27 lat. Mniej więcej od 17. roku życia cierpię na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu pokarmowego - ciągłe mdłości, biegunki na przemian z zaparciami, bóle brzucha. Mniej więcej wtedy zaczęłam też brać Microgynon 21 przepisany przez ginekologa. Obfite miesiączki mialam zawsze, ale do pewnego momentu towarzyszył im tylko ból brzucha, nic ponad to.

Wracając do dolegliwości żołądkowo-jelitowych - przez ostatnie 10 lat byłam na milionie badań - gastroskopiach, kolonoskopiach, USG. Zawsze wychodziło tylko zapalenie błony śluzowej żołądka, wjeżdżał Controloc i to tyle. Jeden raz wyszedł mi Helicobacter, ok. 2 lata temu. Generalnie byłam odsyłana od lekarza do lekarza - nikt nie umiał stwierdzić, co mi jest. Może zespół jelita drażliwego, ale w sumie nie wiadomo, można coś na to przepisać, bo czemu nie. Może taka Pani uroda. Najczęściej jednak słyszałam, że to na pewno kwestia mojej głowy, że się nakręcam, że skoro na badaniach nie wychodzi nic ponad zapalenie żołądka/dwunastnicy, to na pewno stres, nerwy, antycypacja. Słyszałam to tyle razy jako bardzo młoda dziewczyna, że w pewnym momencie głowa naprawdę mi siadła. W kółko bałam się kiedy nadejdzie złe samopoczucie, czy może akurat będę w kinie, może u znajomych. Nabawiłam się zaburzeń lękowych i trafiłam pod opiekę psychiatry i psychoterapeuty - nadal się leczę. Równolegle oczywiście żołądek i jelita.

Kilka lat temu zaczęłam mieć też okropne dolegliwości nasilające się w okolicach okresu - ok. tydzień przed byłam już nie do życia. Okropne bóle brzucha, nudności, biegunki, do tego doszły migrenowe bóle głowy. Generalnie ustawiłam sobie branie tabletek tak, żeby okres wypadał mi na weekend (1. dzień w sobotę), ale z biegiem czasu stało się tak, że niewiele to dawało, bo jak wyżej - już od poniedziałku potrafiłam czuć się jakby przejechał mnie walec i ledwo byłam w stanie wysiedzieć w pracy.
Chyba nie zliczę, u ilu ginekologów byłam w ciągu tych lat. Brałam 5 albo 6 rodzajów tabsów anty, bo bylo podejrzenie że może źle reaguję na Microgynon - ale na wszystkich czułam się jeszcze gorzej. Na moje opowieści o rewelacjach okołookresowych słyszałam zawsze to samo - widocznie tak już Pani ma, TAKA PANI URODA, może jak urodzi Pani dziecko, to coś się poprawi.

I wiecie co? Dwa miesiące temu natknęłam się na artykuł o endometriozie i popłakałam się, bo wszystkie objawy pasowały 1:1 do moich. Od żadnego lekarza przez 10 lat nie usłyszałam nawet wzmianki na ten temat, że może warto sie zbadać w tym kierunku, że to może to. Sama się zdiagnozowałam w internecie. Poszłam do lekarza, którego wygooglałam, że specjalizuje sie w endo, od razu skierował mnie na zabieg - miałam go wczoraj. Endometrioza II stopnia. Póki co udało się usunąć ogniska, czeka mnie teraz sztuczna menopauza wywołana zastrzykami z Zoladexu.

Teraz dochodzę powoli do siebie, ale szczerze - jest mi cieżko się pozbierać psychicznie. Mam wrażenie, że zmarnowałam 10 lat życia. Prawdopdoobnie 10 najlepszych lat mojej młodości, kiedy mogłam robić wszystko, a z większości planów rezygnowałam ze względu na ból i lęk. Z chorobą jakoś sobie poradzę, wiem że jest wyjątkowo paskudna i przebiegła, ale wiem z czym walczę, w końcu, po tylu latach. Sam fakt choroby jakoś nie dobija mnie tak bardzo, jak uczucie, że straciłam tyle czasu
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.