Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 05:57   #211
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Wskaż, gdzie napisałam, że nie nadają się na rodziców.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że podjęli złe decyzje wychowawcze i że trzeba było pracować, pracować, pracować, byle rzucić w dzieciaka hajsem jak dorośnie.

Oboje z edanem wydajecie się bardzo skrzywdzeni. On na wakacje nie pojedzie, chociaż jego celem na tym forum jest udowadnianie ile nie zarabia, bo nadal za mało odłożył, nadal za mało zainwestował, nadal się trzęsie nad każdą złotówką. Ty zapieprzasz jak motorek na kilku etatach i jak sama pisałaś w innym wątku śpisz po 3 godziny na dobę, bo tak trzeba, bo przecież kasa, bo ciężka praca to wartość sama w sobie.

Dla mnie szkoda młodości na kitranie każdej złotówki/zarzynanie się w pracy, mieszkanie własnościowe to żaden obowiązek, a kula u nogi, nic się nie stanie jak ktoś poczeka 10 lat z kupnem, wesele tym bardziej, samochód no proszę cię. Kopnięta by sobie życzyła chociaż 20k dostać, no ciekawi mnie bardzo co by zrobiła z tą zawrotną kwotą, bo jakoś wątpię, że znacznie i na dłużej podniosła standard swojego życia. All in all to są drobne w perspektywie całego życia i nie wiem jak mają świadczyć o rodzicielstwie. O rodzicielstwie może świadczyć efekt w postaci wychowania dziecka i jego podejścia do życia, włożenia mu do rąk pewnych narzędzi i nauczenia jak się nimi obsługiwać. A nie łap 50k i nara, może sobie chociaż wesele opłacisz, lol.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 06:24   #212
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dobrze, że podjęli złe decyzje wychowawcze i że trzeba było pracować, pracować, pracować, byle rzucić w dzieciaka hajsem jak dorośnie.

Oboje z edanem wydajecie się bardzo skrzywdzeni. On na wakacje nie pojedzie, chociaż jego celem na tym forum jest udowadnianie ile nie zarabia, bo nadal za mało odłożył, nadal za mało zainwestował, nadal się trzęsie nad każdą złotówką. Ty zapieprzasz jak motorek na kilku etatach i jak sama pisałaś w innym wątku śpisz po 3 godziny na dobę, bo tak trzeba, bo przecież kasa, bo ciężka praca to wartość sama w sobie.

Dla mnie szkoda młodości na kitranie każdej złotówki/zarzynanie się w pracy, mieszkanie własnościowe to żaden obowiązek, a kula u nogi, nic się nie stanie jak ktoś poczeka 10 lat z kupnem, wesele tym bardziej, samochód no proszę cię. Kopnięta by sobie życzyła chociaż 20k dostać, no ciekawi mnie bardzo co by zrobiła z tą zawrotną kwotą, bo jakoś wątpię, że znacznie i na dłużej podniosła standard swojego życia. All in all to są drobne w perspektywie całego życia i nie wiem jak mają świadczyć o rodzicielstwie. O rodzicielstwie może świadczyć efekt w postaci wychowania dziecka i jego podejścia do życia, włożenia mu do rąk pewnych narzędzi i nauczenia jak się nimi obsługiwać. A nie łap 50k i nara, może sobie chociaż wesele opłacisz, lol.
W końcu jakaś dawka rozsądku. Dokładnie takie pieniądze to mało w skali życia i jak ktoś nie dostanie, to raz dwa sobie zarobi. Tak jak opisywałam wcześniej jest to możliwe nawet pracując w byle jakiej pracy.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 06:40   #213
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dobrze, że podjęli złe decyzje wychowawcze i że trzeba było pracować, pracować, pracować, byle rzucić w dzieciaka hajsem jak dorośnie.

Oboje z edanem wydajecie się bardzo skrzywdzeni. On na wakacje nie pojedzie, chociaż jego celem na tym forum jest udowadnianie ile nie zarabia, bo nadal za mało odłożył, nadal za mało zainwestował, nadal się trzęsie nad każdą złotówką. Ty zapieprzasz jak motorek na kilku etatach i jak sama pisałaś w innym wątku śpisz po 3 godziny na dobę, bo tak trzeba, bo przecież kasa, bo ciężka praca to wartość sama w sobie.

Dla mnie szkoda młodości na kitranie każdej złotówki/zarzynanie się w pracy, mieszkanie własnościowe to żaden obowiązek, a kula u nogi, nic się nie stanie jak ktoś poczeka 10 lat z kupnem, wesele tym bardziej, samochód no proszę cię. Kopnięta by sobie życzyła chociaż 20k dostać, no ciekawi mnie bardzo co by zrobiła z tą zawrotną kwotą, bo jakoś wątpię, że znacznie i na dłużej podniosła standard swojego życia. All in all to są drobne w perspektywie całego życia i nie wiem jak mają świadczyć o rodzicielstwie. O rodzicielstwie może świadczyć efekt w postaci wychowania dziecka i jego podejścia do życia, włożenia mu do rąk pewnych narzędzi i nauczenia jak się nimi obsługiwać. A nie łap 50k i nara, może sobie chociaż wesele opłacisz, lol.
Nie wiem już w jakim języku trzeba do was napisać abyscie zrozumiały, ze odłożenie pieniędzy na dzieciaka to jeden z elementów, a nie jedyny. I nie, posiadanie hajsu nie oznacza, ze jest się krwiopijca i dusigroszem, a nie posiadanie grosza przy duszy i radosne trwonienie na wycieczki nie powoduje bycia najlepszym rodzicem ever.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 06:47   #214
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie wiem już w jakim języku trzeba do was napisać abyscie zrozumiały, ze odłożenie pieniędzy na dzieciaka to jeden z elementów, a nie jedyny. I nie, posiadanie hajsu nie oznacza, ze jest się krwiopijca i dusigroszem, a nie posiadanie grosza przy duszy i radosne trwonienie na wycieczki nie powoduje bycia najlepszym rodzicem ever.
Oczywiście, bo przecież tutaj dziewczyny postulują, że lepiej klepać biedę i żreć tynk, byle był hajs na wycieczkę rodziców na Malediwy. I Ty piszesz coś o pisaniu w innym języku, proszę Cię

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
W końcu jakaś dawka rozsądku. Dokładnie takie pieniądze to mało w skali życia i jak ktoś nie dostanie, to raz dwa sobie zarobi. Tak jak opisywałam wcześniej jest to możliwe nawet pracując w byle jakiej pracy.
Ano, to nie są pieniądze, które cokolwiek mogą zmienić w perspektywie życia, więc nie wiem jak mogą być wyznacznikiem jakości rodzicielstwa. Jak ktoś serio myśli, że jedyne co go dzieli od wygodnego życia i bezpieczeństwa finansowego to 20k to w sumie zazdroszczę.

Edytowane przez amillia
Czas edycji: 2019-09-13 o 06:49
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:17   #215
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Ale co innego, jeśli zdarzy się wypadek, jakiś pech i nagle się straci pieniądze, a co innego planować dziecko mimo słabej sytuacji materialnej.
A tu już kwestia się rozbija o to czym dla kogo jest słaba sytuacja materialna. Dla mnie sam fakt, że nie dali każdemu dziecku wkładu na działkę czy pół to za mało żeby oceniać, że jest u nich pod tym względem słabo. Wiadomo, są ludzie mający lepiej, ale żeby zaraz słabo?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:20   #216
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dobrze, że podjęli złe decyzje wychowawcze i że trzeba było pracować, pracować, pracować, byle rzucić w dzieciaka hajsem jak dorośnie.
Nie wiem, skąd te informacje bierzesz, bo nie z moich postów.

To nie pierwszy raz kiedy nie rozumiesz, co do Ciebie piszę. Albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ja używam niezrozumiałego dla ciebie stylu i języka.

Albo doskonale wiesz, że tak nie twierdzę, ale i tak bijesz chochoła, bo tak ci łatwiej.

Kończę więc z tobą dyskusję, bo nie chce mi się kłócić z twoimi argumentami na tezy, których nie wysunęłam. Nie pierwszy raz zresztą.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:25   #217
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Słucham? A kto mówi o odmawianiu sobie?

Wtedy Cię nie stać po prostu na dzieci.

Wystarczyłoby, żeby jedna osoba odłożyła.

Przykładowo - moi rodzice dali mi na mieszkanie, samochód i na rozruch własnej firmy.

Gdybym chciała dzieci to nie muszę płacić żadnego kredytu, tylko ten 1000, który szedłby na wynajem czy na kredyt (a raczej dwa, no ale...), mogę im odkładać.

Wtedy one kupują mieszkanie za gotówkę ode mnie i odkładają swoim dzieciom.

I tak w kółko. Na jedno wychodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paradoksem jest, że jedyne osoby w tym temacie, które twierdzą, ze planujący dzieci ludzi powinni koniecznie odkładać dodatkową (większą) kasę na ich 'start' to osoby, które dzieci nie chcą mieć.

moja mama zaoszczędziła trochę pieniędzy i mi dołozyła mi jakies 5-10% do zakupu bardzo małego starego mieszkanka, ale to było takim ogromnym kosztem i jej i nas - jako dzieci, że mam mieszane odczucia, żeby to docenic. Popracowałabym te kilka miesięcy więcej i tez bym tyle zaoszczedzila. Zwłaszcza, że jej oszczędzanie zżarła w b.dużym stopniu inflacja, a te wyrzeczenia to było np. to , ze miałyśmy jedną parę spodni na sezon itp. i nie - nie miała możliwości brać pracy dodatkowej, bo wychowywala nas sama plus inne czynniki na to nie pozwalały. aaa- i planując dzieci moi rodzice byli zamożniejsi- zdolni do oszczędzania (po limonkowo/edanowemu bardziej "mogli" mieć dzieci), tylko sie mojemu tacie młodo zmarło. I na to żadne super "myślenie ekonomiczne" się by nie zdało.

Swoją droga to mam niestety przeczucie, że za kilka lat znów nas w Polsce czeka hiperinflacja historia 'zatoczy koło'. A najlepsza inwestycja w rozwój i dobrostan w przyszłości dziecka to jego wykształcenie i wyrobienie zaradności życiowej.
(Albo zakopane w ziemi dolary )
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 07:34   #218
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem, skąd te informacje bierzesz, bo nie z moich postów.

To nie pierwszy raz kiedy nie rozumiesz, co do Ciebie piszę. Albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ja używam niezrozumiałego dla ciebie stylu i języka.

Albo doskonale wiesz, że tak nie twierdzę, ale i tak bijesz chochoła, bo tak ci łatwiej.

Kończę więc z tobą dyskusję, bo nie chce mi się kłócić z twoimi argumentami na tezy, których nie wysunęłam. Nie pierwszy raz zresztą.
No ciekawe skąd to mogłam wyciągnąć...

Cytat:
(czyli nie stać ich było na tyle dzieci, a matka powinna w takim układzie zakasać rękawy do pracy
Cytat:
Matka wolała nie pracować niż chociaż pójść do pracy dorywczej i trochę dzieciom odłożyć na start.
Cytat:
zamiast się lenić w domu powinna była ruszyć choć trochę tyłek
Piszesz o matce trójki dzieci, że się leni i powinna ruszyć dupę do roboty, a potem się dziwisz skąd ludzie wyciagają Twoje obrzydliwe poglądy
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:44   #219
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87166902]paradoksem jest, że jedyne osoby w tym temacie, które twierdzą, ze planujący dzieci ludzi powinni koniecznie odkładać dodatkową (większą) kasę na ich 'start' to osoby, które dzieci nie chcą mieć.
[/QUOTE]

Tak. Bo nie nadaję się na rodzica, również z powodów finansowych.

Chce podróżować, przewalać wypłatę na figurki z gier i książki, chce grać, żyć beztrosko.

I w związku z tym nie chcę dzieci.

Ale niektórzy to by chcieli wszystko, a tak się nie da. Jak się ma ograniczony budżet, to z pewnych rzeczy się rezygnuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:00   #220
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dobrze, że podjęli złe decyzje wychowawcze i że trzeba było pracować, pracować, pracować, byle rzucić w dzieciaka hajsem jak dorośnie.

Oboje z edanem wydajecie się bardzo skrzywdzeni. On na wakacje nie pojedzie, chociaż jego celem na tym forum jest udowadnianie ile nie zarabia, bo nadal za mało odłożył, nadal za mało zainwestował, nadal się trzęsie nad każdą złotówką. Ty zapieprzasz jak motorek na kilku etatach i jak sama pisałaś w innym wątku śpisz po 3 godziny na dobę, bo tak trzeba, bo przecież kasa, bo ciężka praca to wartość sama w sobie.

Dla mnie szkoda młodości na kitranie każdej złotówki/zarzynanie się w pracy, mieszkanie własnościowe to żaden obowiązek, a kula u nogi, nic się nie stanie jak ktoś poczeka 10 lat z kupnem, wesele tym bardziej, samochód no proszę cię. Kopnięta by sobie życzyła chociaż 20k dostać, no ciekawi mnie bardzo co by zrobiła z tą zawrotną kwotą, bo jakoś wątpię, że znacznie i na dłużej podniosła standard swojego życia. All in all to są drobne w perspektywie całego życia i nie wiem jak mają świadczyć o rodzicielstwie. O rodzicielstwie może świadczyć efekt w postaci wychowania dziecka i jego podejścia do życia, włożenia mu do rąk pewnych narzędzi i nauczenia jak się nimi obsługiwać. A nie łap 50k i nara, może sobie chociaż wesele opłacisz, lol.

ten post wiele wyjaśnia...
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:01   #221
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jak się ma ograniczony budżet, to z pewnych rzeczy się rezygnuje.
No. Tylko tu też się rodzi pytanie czy rodzic inwestując w wycieczki z dzieckiem robi mu krzywdę, bo powinien był ową kasę odłożyć na przyszłą działkę dla potomka.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 08:08   #222
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No. Tylko tu też się rodzi pytanie czy rodzic inwestując w wycieczki z dzieckiem robi mu krzywdę, bo powinien był ową kasę odłożyć na przyszłą działkę dla potomka.
Jeśli inwestuje wszystko - to tak. I to nie tylko na mieszkanie, ale tak ogólnie oszczędności trzeba mieć.

Jeśli stać go i na to i na to - proszę bardzo.

Nie musi to być na mieszkanie. Moja koleżanka na przykład dostała od dziadków na studia. Dzięki temu mogła studiować i mieć oszczędności, a nie oglądać każdą złotówkę dwa, trzy razy czy dorabiać po nocach. Nie wydała wszystkiego. Ale świadomość, że może nie pójść do pracy, bo ma egzamin i nie przejmować się, że ją zwolnią była dla niej bardzo wygodna (co jest zrozumiałe).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:11   #223
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A gdzie ja napisałam, że rodzice mają obowiązek odkładać na mieszkanie/ferrari/działkę? Napisałam "na start". Dziś, w dobie 500 + odlozenie 100 zł miesięcznie to taki straszny problem? To jest 7 paczek papierosów.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
moja mama tak odkładała kiedyś na tzw. książeczkę mieszkaniową- dłuuuugie lata - po czym jak wybrała te oszczędności mogła za nie kupić 2 pary spodni i 2 bluzy.
Takie "normalne" długoterminowe oszczędzanie pieniędzy to serio za te kilkanaście lat może się okazać psu na budę.
Naprawdę przydałoby się do programów szkołach wprowadzić historię gospodarczą...
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:11   #224
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiem, skąd te informacje bierzesz, bo nie z moich postów.

To nie pierwszy raz kiedy nie rozumiesz, co do Ciebie piszę. Albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo ja używam niezrozumiałego dla ciebie stylu i języka.

Albo doskonale wiesz, że tak nie twierdzę, ale i tak bijesz chochoła, bo tak ci łatwiej.

Kończę więc z tobą dyskusję, bo nie chce mi się kłócić z twoimi argumentami na tezy, których nie wysunęłam. Nie pierwszy raz zresztą.
Nie pisałaś przed chwilą, że normą w twojej rodzinie jest, że wszyscy zasuwają na dwa etaty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:12   #225
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie musi to być na mieszkanie.
No nie, pisałaś aż za wyraźnie o dachu nad głową. Co prawda nie wiem co ma wspólnego pół działki z dachem nad głową, ale ok.

O tym jak wyglądała sytuacja autorki jak studiowała nie mamy pojęcia, a oceniłaś, że rodzice są do chrzanu po tym, że nie mają luźnej gotówki na pół działki.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:19   #226
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No tak. Zrobię sobie dzieciaka, a potem wydam kasę na konsumpcję. Po co odkładać? Po co inwestować? Po co być zabezpieczonym, skoro można wyjść na ulicę i krzyczeć: Dajta mi podwyżkę!
ej no, ale podróże kształcą przecież
to nie konsumpcja, tylko edukacja
a jak się przy okazji podróży zawiąże jakies ciekawe znajomości, przyjaźnie to i inwestycja w jakimś sensie. np. w przypadku wojny czy innego kryzysu jest do kogo uciec. ja tam zamierzam z dzieckiem podróżować - niech nawiązuje kontakty i się uczy

a bez kryzysu przyjaźnie w innych krajach, miejscach tez mogą być "opłacalne finansowo" i przyczyniac sie do oszczedności - bo można sobie pojechać w odwiedziny do przyjaciół w miare tanio- za koszty przejazdu i wyżywienia jedynie.

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2019-09-13 o 08:30
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:19   #227
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87166902]paradoksem jest, że jedyne osoby w tym temacie, które twierdzą, ze planujący dzieci ludzi powinni koniecznie odkładać dodatkową (większą) kasę na ich 'start' to osoby, które dzieci nie chcą mieć.

moja mama zaoszczędziła trochę pieniędzy i mi dołozyła mi jakies 5-10% do zakupu bardzo małego starego mieszkanka, ale to było takim ogromnym kosztem i jej i nas - jako dzieci, że mam mieszane odczucia, żeby to docenic. Popracowałabym te kilka miesięcy więcej i tez bym tyle zaoszczedzila. Zwłaszcza, że jej oszczędzanie zżarła w b.dużym stopniu inflacja, a te wyrzeczenia to było np. to , ze miałyśmy jedną parę spodni na sezon itp. i nie - nie miała możliwości brać pracy dodatkowej, bo wychowywala nas sama plus inne czynniki na to nie pozwalały. [/QUOTE]
Czyli nie, nie stać Twojej mamy było na dzieci skoro ojciec nie był ubezpieczony odpowiednio na wypadek śmierci i skoro jego☠śmierć spowodowały tak dramatyczny spadek jakości życia.

A to nie wolno się wypowiadać osobom nie posiadającym dzieci lub ich nie planującym?

Nie posiadam i w najbliższej przyszłości nie planuję, bo jestem odpowiedzialnym człowiekiem. Bo nie chcę produkować dzieci, bo tak, bo mam takie widzimisię. Bo JAKOŚ TO BĘDZIE.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:24   #228
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

A cóż to za wylęgarnia bananowych mądrości
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:29   #229
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Czyli nie, nie stać Twojej mamy było na dzieci skoro ojciec nie był ubezpieczony odpowiednio na wypadek śmierci i skoro jego☠śmierć spowodowały tak dramatyczny spadek jakości życia.

A to nie wolno się wypowiadać osobom nie posiadającym dzieci lub ich nie planującym?

Nie posiadam i w najbliższej przyszłości nie planuję, bo jestem odpowiedzialnym człowiekiem. Bo nie chcę produkować dzieci, bo tak, bo mam takie widzimisię. Bo JAKOŚ TO BĘDZIE.
Czyli co? Miała oddać dzieci do domu dziecka tylko dlatego, że luksus się skończył i nie miała z czego odłożyć 500zł na mieszkanie dla kazdego dziecka...



Ten wątek to jakaś szopka

Na wakacje nie trzeba jechac byle 500zł co miesiac dziecku odkladać na jego domek lub mieszkanko



Tak sobie mysle, że moze dobrze iż nie planujecie dzieci. Mniej bedzie osob z taki bananowym podejściem do zycia.
Edan to juz dopiero niech nie robi
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 08:32   #230
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87167067]Czyli co? Miała oddać dzieci do domu dziecka tylko dlatego, że luksus się skończył i nie miała z czego odłożyć 500zł na mieszkanie dla kazdego dziecka...



Ten wątek to jakaś szopka
[/QUOTE]

W jednym zdaniu bijesz chochoła, a w drugim się dziwisz, że szopka.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:32   #231
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87167067]Czyli co? Miała oddać dzieci do domu dziecka tylko dlatego, że luksus się skończył i nie miała z czego odłożyć 500zł na mieszkanie dla kazdego dziecka...
[/QUOTE]
Kiedyś już na wizażu było grane, że rodzice się powinni rozwieść byleby każde dziecko miało swój pokój, więc mnie tam już w tej kwestii nic nie zdziwi.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:32   #232
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ale wciaz jesli dziecko jest pozbawione zaradnosci, zdolnosci zarabiania pieniedzy, to fakt ze dostanie 50 czy 100 tys niewiele w jego zyciu zmieni. Bo kredytu i tak nie dostanie zarabiajac najnizsza krajowa a obecnie 100 tys to chyba tylko w najmniejszych miesteczkach czy wsiach jest kwota ktora pozwala na kupienie jakiejs kawalerki nieremontowanej od 45 lat. W duzym miesiecie 100 tys na mieszkanie to tak jak 2zl na kolacje w drogiej restauracji. A gdzie wykonczenie tego?
popieram! Pięknie napisane
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:33   #233
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87167074]Kiedyś już na wizażu było grane, że rodzice się powinni rozwieść byleby każde dziecko miało swój pokój, więc mnie tam już w tej kwestii nic nie zdziwi.[/QUOTE]To byłam ja.

I widać albo nie zrozumiałaś dyskusji wtedy albo teraz zmyślasz, żeby było śmieszniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:34   #234
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To byłam ja.

I widać albo nie zrozumiałaś dyskusji wtedy albo teraz zmyślasz, żeby było śmieszniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ile pamiętam, to tak dokładnie napisałaś, że wolałabyś, żeby się rodzice rozwiedli, ale żebyś miała swój pokój. Więc nie wiem, gdzie zmyślam lub nie rozumiem.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:36   #235
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87167007]moja mama tak odkładała kiedyś na tzw. książeczkę mieszkaniową- dłuuuugie lata - po czym jak wybrała te oszczędności mogła za nie kupić 2 pary spodni i 2 bluzy. [/QUOTE]
Przecież było wiadomo, że fundusze na tych książeczkach nie są waloryzowane.
[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87167007]Takie "normalne" długoterminowe oszczędzanie pieniędzy to serio za te kilkanaście lat może się okazać psu na budę.[/QUOTE]
Jak ktoś lubi głupio oszczędzać, to tak oszczędza.
I nie, ufanie państwu, że dobrze zainwestuje pieniądze, że chętnie się nimi zaopiekuje, to bardzo głupi pomysł. Tak jak ufanie bankowi innemu niż szwajcarski.
Najpewniejsza inwestycja na świecie to nadal złoto. Ale i tak tylko określone, jak np. złote monety. Żadne papiery.
[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87167007]Naprawdę przydałoby się do programów szkołach wprowadzić historię gospodarczą...[/QUOTE]
Jak widzę, nie tylko do szkół, a przynajmniej nie tylko dla uczniów.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:41   #236
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87167074]Kiedyś już na wizażu było grane, że rodzice się powinni rozwieść byleby każde dziecko miało swój pokój, więc mnie tam już w tej kwestii nic nie zdziwi.[/QUOTE][1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87167085]O ile pamiętam, to tak dokładnie napisałaś, że wolałabyś, żeby się rodzice rozwiedli, ale żebyś miała swój pokój. Więc nie wiem, gdzie zmyślam lub nie rozumiem.[/QUOTE]Czyli mniej więcej pamiętasz, a zmyślasz.

Bo te zdania nie są w ogóle tożsame.

Moje zdanie było takie - jeśli dwoje ludzi nie ma warunków mieszkaniowych, a decyduje się na więcej dzieci niż mają wolnych pokoi, to powinni zapewnić każdemu dziecku osobny pokój nawet kosztem swojej sypialni. Jeśli to doprowadzi do rozpadu małżeństwa - dorośli ludzie biorą na klatę swoje wybory. Przynajmniej powinni.

I tak, gdybym miała z dwojga złego wybierać, to wolę rozwiedzionych rodziców niż współdzielić pokój.

Pisałam też, że nie dotyczy to nagłych nieprzewidzianych pogorszeń warunków życia, bo posypały się komentarze (jak tutaj zresztą), że "huehuehue, jak stracę pracę, to oddam dziecko do adopcji, huehuehue".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:42   #237
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87167085]O ile pamiętam, to tak dokładnie napisałaś, że wolałabyś, żeby się rodzice rozwiedli, ale żebyś miała swój pokój. Więc nie wiem, gdzie zmyślam lub nie rozumiem.[/QUOTE]

f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:46   #238
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

o wow.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:48   #239
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Czyli mniej więcej pamiętasz, a zmyślasz.

Bo te zdania nie są w ogóle tożsame.

Moje zdanie było takie - jeśli dwoje ludzi nie ma warunków mieszkaniowych, a decyduje się na więcej dzieci niż mają wolnych pokoi, to powinni zapewnić każdemu dziecku osobny pokój nawet kosztem swojej sypialni. Jeśli to doprowadzi do rozpadu małżeństwa - dorośli ludzie biorą na klatę swoje wybory. Przynajmniej powinni.

I tak, gdybym miała z dwojga złego wybierać, to wolę rozwiedzionych rodziców niż współdzielić pokój.

Pisałam też, że nie dotyczy to nagłych nieprzewidzianych pogorszeń warunków życia, bo posypały się komentarze (jak tutaj zresztą), że "huehuehue, jak stracę pracę, to oddam dziecko do adopcji, huehuehue".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żądasz od ludzi, aby zrozumieli, że dobro dziecka jest ważniejsze niż januszowy wypad z biurem podróży do Hurghady. Myślę, że wymagasz za dużo.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:50   #240
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Żądasz od ludzi, aby zrozumieli, że dobro dziecka jest ważniejsze niż januszowy wypad z biurem podróży do Hurghady. Myślę, że wymagasz za dużo.
Rozwód rodziców to takie dobro dziecka
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-16 09:33:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.