Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jakość! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-05, 23:23   #1
yuicia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 3

Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jakość!


Hej. Irytuje mnie niesamowicie moja tłusta cera. Samo świecenie się nie jest najgorsze. Najgorszy jest makijaż, to jak to wszystko spływa, jak się zanieczyszcza. Jak kredka do brwi się rozpływa i rozmazuje po czasie, albo jak od uśmiechania się części kosmetyków z pomalowanych oczu zostaje na policzkach co daje efekt ciemnych plam pod oczami.
Niby używam tonika, kremu, myje buzie specjalnym, żelem i używalam serum.☠ Niby słyszałam, że powinno się nie tylko używać kosmetyków wysuszających, ale i nawilżających więc te do cery tłuste używałam na dzien, a te nawilżające na noc, ale już mi się nie chce tego robic. Nie widzę efektów a strasznie mi to zjada czas. Znacie może jakieś zabiegi kosmetyczne albo naprawdę fajne sposoby pielęgnacji takiej skóry? Da się cokolwiek zrobić, żeby stała się ona na stałe normalna?
Albo jeśli się nie da to mam ważne pytanie.
Szukam kremu którym będę mogła pielęgnować buźkę. W ogóle nie interesuje mnie cena. Chodzi o to, żeby był naprawdę dobry z naprawdę dobry składem, aby ta chemia w tych tańszych kosmetykach co szkodzi buzi nie szkodziła. Chce czegoś co pozwoli mi naprawde pielęgnować i zapobiegać starzeniu.Mam 25 lat. Tłusta cerę.
Chce zniwelować efekty tłustej cery zabiegami lub pielęgnacja.
Oraz chce kupić jakiś naprawdę jakościowy krem który pozwoli mi trochę dłużej pocieszyć się młoda cera i opóźni efekty starzenia.
Pozdrawiam <3
yuicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-06, 13:18   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Cytat:
Napisane przez yuicia Pokaż wiadomość
Hej. Irytuje mnie niesamowicie moja tłusta cera. Samo świecenie się nie jest najgorsze. Najgorszy jest makijaż, to jak to wszystko spływa, jak się zanieczyszcza. Jak kredka do brwi się rozpływa i rozmazuje po czasie, albo jak od uśmiechania się części kosmetyków z pomalowanych oczu zostaje na policzkach co daje efekt ciemnych plam pod oczami.
Niby używam tonika, kremu, myje buzie specjalnym, żelem i używalam serum.☠ Niby słyszałam, że powinno się nie tylko używać kosmetyków wysuszających, ale i nawilżających więc te do cery tłuste używałam na dzien, a te nawilżające na noc, ale już mi się nie chce tego robic. Nie widzę efektów a strasznie mi to zjada czas. Znacie może jakieś zabiegi kosmetyczne albo naprawdę fajne sposoby pielęgnacji takiej skóry? Da się cokolwiek zrobić, żeby stała się ona na stałe normalna?
Albo jeśli się nie da to mam ważne pytanie.
Szukam kremu którym będę mogła pielęgnować buźkę. W ogóle nie interesuje mnie cena. Chodzi o to, żeby był naprawdę dobry z naprawdę dobry składem, aby ta chemia w tych tańszych kosmetykach co szkodzi buzi nie szkodziła. Chce czegoś co pozwoli mi naprawde pielęgnować i zapobiegać starzeniu.Mam 25 lat. Tłusta cerę.
Chce zniwelować efekty tłustej cery zabiegami lub pielęgnacja.
Oraz chce kupić jakiś naprawdę jakościowy krem który pozwoli mi trochę dłużej pocieszyć się młoda cera i opóźni efekty starzenia.
Pozdrawiam <3
Cera tłusta, jeśli nie jest tłusta z powodu złej, agresywnej pielęgnacji, nie da się zmienić kosmetykami na normalną.
Można jedynie trzymać ja w ryzach pielęgnacja, żeby nie dorobić się większych problemów typu trądzik, do których taka skóra ma skłonność. Plus odpowiednimi produktami usuwać nadprogramowe sebum i łagodnie matowić: najpierw bibułki matujace, potem puder matujacy i utrwalający makijaż, baza do tłustych powiek, osobny puder pod oczy i omiecenie nim także rzęs przed tuszowaniem - jeśli tego nie stosujesz, to nie dziwota, że Ci się wszystkie produkty nie trzymają na miejscu.

Co do pielęgnacji, to najpierw napisz czego używasz, marki i nazwy konkretnych produktów. Używałaś kwasów?
Ale możesz się z góry nastawić, że nie istnieje krem, który zrobi z cery tłustej normalną. Owszem, istnieją kremy, które mogą przez pewien czas matowić na dłużej, ale kosztem wysuszenia, co potem z reguły kończy się jeszcze większym przetluszczaniem. Tylko znalezienie właściwej pielęgnacji i wypracowanie sobie pewnych nawyków (usuwanie nadmiaru sebum bibułką, puder, baza jako niezbędne elementy makijażu) pozwoli w miarę bezstresowo żyć z taka cerą. Nie żaden cudowny krem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-07, 15:49   #3
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Cera tłusta, jeśli nie jest tłusta z powodu złej, agresywnej pielęgnacji, nie da się zmienić kosmetykami na normalną.
Można jedynie trzymać ja w ryzach pielęgnacja, żeby nie dorobić się większych problemów typu trądzik, do których taka skóra ma skłonność. Plus odpowiednimi produktami usuwać nadprogramowe sebum i łagodnie matowić: najpierw bibułki matujace, potem puder matujacy i utrwalający makijaż, baza do tłustych powiek, osobny puder pod oczy i omiecenie nim także rzęs przed tuszowaniem - jeśli tego nie stosujesz, to nie dziwota, że Ci się wszystkie produkty nie trzymają na miejscu.

Co do pielęgnacji, to najpierw napisz czego używasz, marki i nazwy konkretnych produktów. Używałaś kwasów?
Ale możesz się z góry nastawić, że nie istnieje krem, który zrobi z cery tłustej normalną. Owszem, istnieją kremy, które mogą przez pewien czas matowić na dłużej, ale kosztem wysuszenia, co potem z reguły kończy się jeszcze większym przetluszczaniem. Tylko znalezienie właściwej pielęgnacji i wypracowanie sobie pewnych nawyków (usuwanie nadmiaru sebum bibułką, puder, baza jako niezbędne elementy makijażu) pozwoli w miarę bezstresowo żyć z taka cerą. Nie żaden cudowny krem.
Potwierdzam. Na tłustą skórę pielęgnacja nie pomoże (choć źle dobrana może zaszkodzić) i jedyne co ci pomoże to puder matujący i bibułki - i w miarę potrzeby w ciągu dnia poprawiać.
bccdcf434faad1be96eaee75ec00689e31b1d0e0_5f10dbf29baff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 13:15   #4
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Poziom wydzielanego sebum mozna regulowac odpowiednimi kremami nawilżającymi i odzywiajacymi skore, ale jak juz napisano - nie odmienia ci one magicznie typu cery.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-09, 15:33   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Poziom wydzielanego sebum mozna regulowac odpowiednimi kremami nawilżającymi i odzywiajacymi skore, ale jak juz napisano - nie odmienia ci one magicznie typu cery.
U mnie to nawet taka regulacja nie jest możliwa, bo poziom przetluszczanie zależy w moim przypadku przede wszystkim od fazy cyklu- im bliżej okresu, tym częściej muszę bibułkować twarz. Żadne kwasy, retinoidy, substancje pochodzenia roślinnego, cynki, niacyniamidy, nawilżacze, zmiany formuł kosmetycznych, zmiany pudrow mających czy baz, zmiany sposobu oczyszczania, zmiany diety nie wpływają na poziom sebum.
Nawet antykoncepcja hormonalna nic w tej kwestii nie zmieniała. Jedynie doustne sterydy robiły cuda i rzeczywiście zrobiły z mojej tłustej cery normalną, której nie był potrzebny w ogóle żaden puder. Ale sterydy to za ciężki kaliber na takie problemy, no i nie do stosowania w dłuższej perspektywie, a po odstawieniu problem oczywiście wrócił.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-01-09 o 15:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 21:04   #6
dorotita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 120
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Hej,
ja kiedyś miałam niesamowicie tłustą skórę. Nic mi nie pomagało. Teraz mam 38 lat i już problem ten z racji pewnie wieku nie jest taki duży. Co mogę polecić:
Krem matujący Murad Oil Control Mattifier SPF 15 - mój numer 1, jedyny krem, który mnie matowił na cały dzień. Ale spiesz się, bo wprowadzili zamiennik z SPF 30 i podobno nie jest już taki dobry jak ten z SPF 15.
Puder matujący MAC bloating powder - nie ma lepszego na rynku
Myj twarz delikatnym żelem, ja polecam Khiels ultra facial cleanser.
Dobry jest tonik Clinique ale max nr 2. Nr 3 cię wysuszy i skóra zwariuje.
Nie używaj żadnych kosmetyków które mogą cię podrażnić, żadnych wysuszających żeli, kremów, masek. twoja skóra bedzie jeszcze bardziej tłusta.
Nie wiem w jakim jestes wieku ale ja bardzo lubię krem Sesdermy Reti Age - nie zapycha, nie wzmaga przetłuszczania.
Make-upu jeszcze nie znalazłam odpowiedniego do cery tłustej.
Aha i unikaj alkoholu i niezdrowego jedzenia, to ma znaczenie !
Powodzenia
dorotita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-02, 10:22   #7
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

[1=bccdcf434faad1be96eaee7 5ec00689e31b1d0e0_5f10dbf 29baff;87481622]Potwierdzam. Na tłustą skórę pielęgnacja nie pomoże (choć źle dobrana może zaszkodzić) i jedyne co ci pomoże to puder matujący i bibułki - i w miarę potrzeby w ciągu dnia poprawiać.[/QUOTE]
Zależy od osoby. Mnie pomogło - ale na przestrzeni wielu miesięcy a nie paru dni-tygodni.
Cytat:
Napisane przez yuicia Pokaż wiadomość
Chodzi o to, żeby był naprawdę dobry z naprawdę dobry składem, aby ta chemia w tych tańszych kosmetykach co szkodzi buzi nie szkodziła.
No to nie bardzo tak wygląda, że do tanich kosmetyków pakuje się "chemię", a się dopłaca za brak "chemii"
Cytat:
Napisane przez yuicia Pokaż wiadomość
Chce czegoś co pozwoli mi naprawde pielęgnować i zapobiegać starzeniu.Mam 25 lat. Tłusta cerę.
Zapobiegać starzeniu -> filtry przeciwsłoneczne z wysoką ochroną przed UVA, antyoksydanty. Przy tłustej skórze może się sprawdzić filtr Eucerin Oil Control. Ale ze względu na skrobię trzeba delikatnie z makijażem, żeby nie ściągnąć tego filtru albo nie zbrylić.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-02, 20:39   #8
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Jak już jesteśmy przy cerze tłustej to od razu zapytam (może "lulecznica" mi podpowie? wczesniej dobrze mi już doradziła) o krem z filtrem pod makijaż - cera tłusta ewentualnie mieszana, jeszcze do tego mogłby być przeciwzmarszczkowy
zaczynam kurację tretinoiną więc zapewne ma być to krem z wyższym filtrem, ale nie jestem pewna?
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-03, 10:58   #9
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Trochę ciężko polecić jeden filtr, z którego wszyscy będą zadowoleni

Ale zwróciłabym uwagę na wysokość ochrony przed UVA jeśli chodzi o zapobieganie fotostarzeniu czy podrażnieniom słonecznym przy mocniejszych substancjach aktywnych jak tretinoina.
Fakt, przy niższych SPF ta ochrona przed UVA nie będzie wysoka, więc raczej trzeba się rozglądać wśród filtrów z SPF 50, SPF 50+. Ale dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, żeby było oznaczenie PA++++, UVA w kółeczku lub wprost podana liczbowa wysokość ochrony przed UVA. Jak producent nie stosuje żadnych oznaczeń ani nie podaje wysokości ochrony, to nie ma co ufać że ta ochrona jest wysoka.

I przetestowałabym przed zaczęciem w tretinoinę - żeby sprawdzić, czy codzienne stosowanie takiego filtru nie podrażnia, nie wpływa na trwałość makijażu, etc. Swoją drogą jakby wystąpiło łuszczenie, to dobrze by było wtedy dołożyć filtr i nie wiem jak to się łączy z makijażem... Może doklepywanie gąbeczką filtru, ale nie ręczę, że to się estetycznie połączy...

Alkoholowe formuły pozwalają na wyższe koncentracje filtrów (i na nietłuste wykończenie przy okazji), wiele filtrów z wyższą ochroną przed UVA ma właśnie alkoholowe bazy, jednak mogą mieć drażniący potencjał. Ja stosuję parę takich filtrów przy tretinoinie i sobie chwalę, ale na początek (u niektórych osób w ogóle) mogą nie być najlepszym wyborem.
Jeśli i tak masz zamiar łączyć filtr z makijażem albo przynajmniej przypudrować, to filtry azjatyckie mogą być dobre na początek. Ze względu na łatwą dostępność przerobiłam parę opakowań Skin79 Waterproof Sun Gel i Holika Holika Aloe Soothing Essence (akurat te są praktycznie takie same, moim zdaniem tylko zapachem się różnią ). Pod makijażem dobrze się zachowują, stosowane w przepisowej ilości bez makijażu się błyszczą, ale to jest do ogarnięcia pudrem.
Dużo osób ostatnio chwali Purito Cantella Green Level, mają wersję Unscented - brak dodanego zapachu to plus przy skłonnej do podrażnień skórze. Osobiście nie miałam. Też wygląda na lekki, wiele azjatyckich jest lekka, ale jest mniej silikonowy i ma krzemionkę w składzie - nie wiem czy ta krzemionka nie powodowałaby rolowania się pod makijażem.

Europejskie filtry już często nie mają silikonowych baz - nie demonizuję, obecnie sama korzystam głównie z samych europejskich , ale przez to trochę ciężej uzyskać coś pomiędzy tłustą a alkoholową formułą.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-04, 19:12   #10
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

dziękuję Lulecznica
widzę ze tego Holika to nigdzie nie ma - może został wycofany?? Tylko na eBay dostępny - ale przesyłka aż z Korei!!!
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-05, 13:16   #11
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Może jest mniejszy wybór, bo akurat nie "sezon"...
Trochę to straszne, a trochę prawdziwe że o ochronę przeciwsłoneczną dba się przeważnie latem...

Tej Holiki rzeczywiście nigdzie nie widzę. Skin79 był na pewno w Hebe, ale sądząc po sklepie internetowym nie mają tego podczas zimy...
Ten ze skin79 znalazłam w Pigmencie i w oficjalnym sklepie skin79.

Tak na szybko szukałam czegoś z PA++++ i bez alkoholu i pustki widzę... Głównie same filtry mineralne (ale to nie każdy polubi, są specyficzne, przy tłustych cerach wiele formuł może być za ciężkich), Canmake Mermaid (taki mieszany, mineralno-chemiczny, ale w sumie sporo osób z tłustą cerą sobie go chwali), Purito Centella ale niestety tylko ten z zapachem. Jeszcze jak na zapach można przymknąć oko, to olejki eteryczne przy podrażnieniach mogą być nawet gorsze niż alkoholowa formuła...


Z takich formuł silikonowych bez alkoholu kojarzę jeszcze hiszpańskie filtry Isdin, np. to:
https://www.apo-discounter.pl/fotopr...l-pzn-11130438

I już chyba nie bardzo kojarzę inne lekkie formuły bez alkoholu.
Jak się nie wyklucza alkoholu to jest sporo większy wybór i wśród azjatyckich marek, i dochodzą dermomarki typu La Roche Posay, Eucerin (one też oferują znacznie wyższą ochronę przed UVA niż większość filtrów azjatyckich).
Ale to albo trzeba znać dobrze takie produkty, albo mieć w zapasie jakąś opcję bez alkoholu jakby się okazało, że taki filtr na alkoholowej bazie podrażnia (może podrażniać na przykład tylko stałe używanie kilka dni pod rząd a nie od razu) albo skóra jest mocno podrażniona i aż strach nakładać cokolwiek... Oczywiście lepiej unikać podrażnień
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-06, 10:42   #12
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Zaczekam do lata na Holikę a teraz kupiłam Skin79 i od razu też tam zamówiłam Esencję ze "slimakiem" - nie wiem czy się bedzie sprawdzała w roli kojącej przy tretinoinie?
Zamowie też Purito Centella
Lulecznica - bardzo Ci dziękuję - od razu widać, że wiesz co mówisz (a własciwie piszesz ) Zamówiłam tego "ślimaka", i już kiedy zapłaciłam to dopiero pomyslałam, żeby Ciebie zapytać: co byłoby dobrego kojącego skórę i zarazem odpowiedniego do wieku (po 40-stce) na noc w te dni kiedy nie bedę stosować tretinoiny lub może byc być też na dzień pod makijaż (oprócz filtrów).
Aplikując tretinoinę na suchą skórę (20 min po umyciu) to już nic innego nie mogę jednoczesnie na noc nałożyć?
Jestem dobrej mysli jesli chodzi o stosowanie tretinoiny i od razu zapytam - czy tylko na noc, czy również na dzień można?
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-06, 11:17   #13
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Niacynamid, ceramidy, kwasy PHA mogłyby pomóc od strony kojenia i regeneracji. Przy większym uwrażliwieniu wręcz takie bardzo minimalistyczne produkty, tylko to co niezbędne w składzie, mało składników, może nawet bez konserwantów. Mnie pomagała czysta lanolina jak popełniłam jakieś błędy - teraz wolałabym takich błędów uniknąć i być bardziej ostrożna.

Ale muszę przyznać, że początki na tretinoinie to wyjątkowo pechowy okres na testowanie czegokolwiek nowego. Dobrze jest znać swoje produkty. Co prawda pewne produkty bez tak mocnych kuracji na ogół nie są potrzebne i dopiero skóra z potrzebą ukojenia, regeneracji będzie widziała ich prawdziwe benefity - przy zdrowej, szczęśliwej skórze te same produkty mogą po prostu nic nie robić lub wydawać się zupełnie zwykłe bo i takiej skórze nic nie potrzeba, nie ma jak zobaczyć korzyści.

A że tretinoina tylko na noc to chyba nawet już odpowiadałam
I przede wszystkim nie za często, nie przyspieszać na siłę. Niektórzy wręcz próbują wywołać łuszczenie, bo utożsamiają je z działaniem - to jest jedynie działanie uboczne, taka pułapka umysłu...

Warto poprosić o wskazówki dermatologa albo osoby mające od dłuższego czasu doświadczenie z tretinoiną. Tyle że taka osoba zna tylko swoją skórę (i to nie tak technicznie jak dermatolog...), nie wszystko da się wtedy przewidzieć - każda skóra jest inna, nie każdy zna wszystkie możliwe reakcje i skutki uboczne zwłaszcza jak nie miał z nimi osobiście do czynienia... Pod tym względem dermatolodzy mają szerszą wiedzę.
Jednak z takich osób po prostu z pewnym doświadczeniem to warto poczytać polecenia kosmetyków inti skin z instagrama
I minimalizm nie jest głupi. W razie czego nie męczyć skóry różnymi tonikami, serami, etc., więcej wcale nie znaczy lepiej. Widziałam osoby, które od 20-30 lat prowadzą tretinoinę i używają tylko filtrów UV i kremów nawilżających.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 15:20   #14
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Dziekuję
A specyfiki z witaminą C mogę stosować?
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 15:55   #15
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Ale jakieś nowe czy stosujesz od dawna i znasz? Ogólnie nie włączałabym przez dobry czas nic nowego. W wielu przypadkach nawet kosmetyki, które teraz Ci się sprawdzają, mogą zacząć podrażniać, skóra będzie bardziej uwrażliwiona i wyczulona na podrażniacze niż obecnie.
Ja bym była ostrożna z wszelkimi kwasami, w tym askorbinowym.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 08:40   #16
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Zawsze stosowałam w okresie letnim, żeby wzmocnić sam filtr (krem nawilżający z filtrem). I własnie kolejne pytanie i prośba do Ciebie o poradę...
Zawsze miałam krem nawilżający z filtrem, ale z dosć małym i słabym filtrem (i wstyd się przyznać, ale tylko na lato!). Teraz bedę używać tego Skin 79 lub Holika i tu pytanie o kolejnosć nakładania...
Mam do nałożenia: niacynamid The Ordinary (zawsze stosuję go jako pierwszy na dzień - zmniejsza pory i niesamowicie wygładza), potem nakładam krem (teraz Avene), następnie podkład. Czy Skin 79 potraktować jako ten krem nawilżający i nie stosować już innego kremu? czy jednak przydałoby się jakies dodatkowe nawilżenie?
W którym momencie Skin79 nałożyć? Sama spotkałam się z tym, że jeden dermatolog twierdził: - jako pierwszy filtr, drugi zas był zdania że na końcu, przed podkładem...
Jeśli chodzi niacynamid to nie wiem czy przy tretinoinie sie sprawdzi? Ma cynk w składzie... nie wiem czy cynk bedzie przeszkadzał, ale tak go lubię.
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 10:19   #17
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Jak ci służy ten niacynamid z TO to nie ma potrzeby odstawiania. A jak konsystencja? Nie roluje się? To ponoć częsty problem przy tym serum. Jeśli zbryla się czy roluje, to trzeba ostrożnie nakładać filtr (aby był równomiernie rozprowadzony, żeby gdzieś tam nie ściągnął się razem z rolującym się serum).

Z filtrem trzeba uważać, żeby nie zniszczyć tej warstewki ochronnej, ona powinna być równomiernie rozprowadzona wszędzie. To trochę jak z podkładem - raczej mało kto zdecydowałby się na rozsmarowywanie kremu nawilżającego po podkładzie, bo to by spowodowało rozwarstwienie podkładu, starcie, smugi, nie byłby już tak równomiernie rozprowadzony. Podkłady pod pewnymi względami wykorzystują te same rozwiązania co filtry zresztą - kopolimery, krospolimery. Sporo podobieństwa (poza działaniem i kolorem ), nie ma co się spodziewać że filtry przeciwsłoneczne są nie do zdarcia. Tak samo niezniszczalne jak i podkłady... Tylko że podkłady mają kolor to bardziej to widać gołym okiem.
Dlatego najłatwiej filtry przeciwsłoneczne rozprowadzić na końcu pielęgnacji, żeby nie narażać tego filmu na twarzy na uszkodzenie. To też ma więcej sensu, żeby składniki pielęgnacyjne były bliżej skóry niż dalej
I przed ewentualnym makijażem. Sam makijaż też ostrożnie, lepiej nie smarować palcami po twarzy czy jakoś agresywnie pędzlem, tylko delikatnie przyklepywać. Chyba najłatwiej to osiągnąć gąbeczką, lekkie ruchy, bez rozcierania. I odczekać z 10 minut przed nakładaniem makijażu, żeby ta warstewka się zdążyła ustabilizować, nie była tak mokra i podatna na uszkodzenie.

No i z pielęgnacją, która może się rolować, jak to serum z The Ordinary - można próbować nakładać filtr podobnie do podkładu, delikatnie przyklepując go palcami, bez rozcierania. Trochę pracochłonna opcja, ale lepiej działa w takich przypadkach.

Co do dodatkowego kremu nawilżającego - zależy od potrzeb. Dobrze sprawdzić i tak, i tak. Ale też warto chwilkę poczekać po kremie aż się wchłonie zanim zacznie się nakładać filtr UV. Po prostu żeby nie robić mieszanki dwóch różnych kremów, bo to może wpływać na trwałość takiej mieszanki. Tak jak niektórzy na przykład robią mieszankę dwóch różnych podkładów i się dziwią, że mieszanka się szybko warzy. Różne typy emulsji nie muszą się dobrze ze sobą łączyć.

Moim zdaniem niacynamid to jedna z lepszych rzeczy przy tretinoinie

Edytowane przez de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Czas edycji: 2020-02-10 o 10:29
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 10:47   #18
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Super, dziekuję że szybko odpowiedziałaś
Niacynamid, rzeczywiscie roluje się, ale jesli jest sam i na nim od razu podkład. Ja stosuję na niego, kiedy już dobrze wyschnie -krem - i jest wszystko dobrze, ale jesli gdzieś na obrzeżach twarzy pominę jakieś miejsce i nie jest pokryte kremem to tak - zauważyłam wtedy rolowanie.
Do tej pory wszystkie Twoje rady mi mega odpowiadają! A coś z ceramidami i kwasami PHA może polecić mi moja Pani Kosmetolożka Lulecznica ?

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Super, dziekuję że szybko odpowiedziałaś
Niacynamid, rzeczywiscie roluje się, ale jesli jest sam i na nim od razu podkład. Ja stosuję na niego, kiedy już dobrze wyschnie -krem - i jest wszystko dobrze, ale jesli gdzieś na obrzeżach twarzy pominę jakieś miejsce i nie jest pokryte kremem to tak - zauważyłam wtedy rolowanie.
Do tej pory wszystkie Twoje rady mi mega odpowiadają! A coś z ceramidami i kwasami PHA może polecić mi moja Pani Kosmetolożka Lulecznica ?
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:25   #19
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Nigdzie nie mówiłam, że jestem kosmetologiem - bo nie jestem, nie mam wykształcenia w kierunku

Po prostu lubię czytać + jakieś tam własne doświadczenie.

Wiesz, ten sam produkt u dwóch różnych osób z cerą powiedzmy mieszaną może zupełnie inaczej się spisywać, jednej podpasować, drugiej nie. Dochodzi kwestia (nad-)wrażliwości, jakichś wymagań estetycznych, dodatkowych potrzeb skóry, odniesienia do innych kosmetyków, które może bardziej się sprawdzały, różne priorytety mają ludzie

I też nie trzeba wszystkiego włączać na raz. Przy retinoidach to wręcz ostrożnie z nowościami i z nadmiarem. One same robią dużo "roboty", tak że nawet minimalizm może dać naprawdę super efekty, tylko trzeba dać im czas na to. Bo one działają na przestrzeni miesięcy a nie pojedyncznych dni.

Świat się nie zawali jak nie będziesz miała czegoś z ceramidami czy z glukonolaktonem. Inna sprawa, że mogą się dobrze sprawdzać , ale naprawdę to jest coś czego mnie tretinoina nauczyła - żeby być bardziej ostrożnym niż kiedykolwiek wcześniej z nowościami, dać sobie czas na poczytanie, przemyślenie.

I też nie wiem w jaki budżet uderzasz, bo są różne półki cenowe

Edytowane przez de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Czas edycji: 2020-02-10 o 15:15
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 15:05   #20
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 16
Dot.: Cera tłusta, bez oszczędzania! Potrzebuję niezawodnego kremu bo stawiam na jako

Moja cera nie należy nadwrażliwych i alergicznych, przynajmniej do tej chwili taka nie była. Przyjmuje wszystko co jej aplikuję i się nie sprzeciwia...
Hmm, jaki budżet? Jeśli byłby w granicach ok 100pln byłoby dobrze Jesli tańszy i też dobry byłoby jeszcze lepiej...
c8659ca9ffaeb32a021e367f644d0892ea943d6b_5ed04273275b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-10 16:05:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.