Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-16, 19:27   #31
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Nie ma wiekszej roznicy. Koronawirus jest bardziej smiertelny przy problemach zdrowotnych i podeszlym wieku. Mnostwo osbo przechodzi go bardzo lekko , jak przeziebienie, bardzo duzo kompletnie nie ma objawow.
Grypa atakuje po równo i jest niebezpieczna dla wszystkich.
Faktycznie 2 procent śmiertelności to jest szalona różnica.
Dalej nie wyjaśniałaś nam co wspólnego ma rząd z koronawirusem i jakie jest wg Ciebie lepsze rozwiązanie. Czekam na Twoja odpowiedź.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 19:29   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Mam JDG i generalnie zgadzam się, że w tym kraju jest wiele utrudnień dla przedsiębiorców. Obecna władza jest również totalnie w opozycji do moich poglądów politycznych i bardzo daleka jestem od sympatyzowania jej... Natomiast nie przyszło mi do głowy obwiniać rządu za epidemię. I tak idealnego wyjścia po prostu nie ma. A że zwykli ludzie są głupi i nieodpowiedzialni to nie od dzisiaj wiadomo.
Idealnie się zgadzam.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Mam kolezanke, ktora kilka lat pracowala na otworzenie gabinetu kosmetycznego. Wlozyla wszystkie oszczednosci w to i otworzyla 2 tyg temu.
Jesli jej biznes upadnie, oznacza to zapewne , ze nie ma smykalki do interesow
Serio?
I nie zastanowiło jej, że coraz więcej Europy zasyfionej wirusem i we Włoszech zaczyna się masakra?

No więc tak, otwierając biznes życia w tym momencie - nie ma smykałki do interesów.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 19:40   #33
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Nie ma wiekszej roznicy. Koronawirus jest bardziej smiertelny przy problemach zdrowotnych i podeszlym wieku. Mnostwo osbo przechodzi go bardzo lekko , jak przeziebienie, bardzo duzo kompletnie nie ma objawow.
Grypa atakuje po równo i jest niebezpieczna dla wszystkich.
Faktycznie 2 procent śmiertelności to jest szalona różnica.
Nie. Śmiertelność od covid jest większa we wszystkich grupach, a grypa nie jest tak samo niebezpieczna dla wszystkich
https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/DB6x...onal_Flu_3.png

A różnica 2% śmiertelności to przy obecnej liczbie zakażeń byłaby różnica kilku tysięcy osób. Czy to jest dla ciebie 'szalone' to już sama musisz ocenić.
Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ale o tym, że był w Chinach było głośno już co najmniej w styczniu.
(...)
Ale co z tego? Ja się odnoszę do posta autorki, która narzeka, że obecne działania prewencyjne nie były wprowadzone wcześniej. Przecież wtedy nie miało sensu np. zamykanie szkół czy wysyłanie pracowników na koronawakacje.
Do tego z jednej strony uważa, że covid się niewiele różni od grypy (więc po co się przejmować), a z drugiej narzeka, że nie zrobiono wcześniej tego co jest teraz, czyli wg niej szerzenia paniki
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 19:41   #34
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Ale nie siedzę w domu z własnej woli. Ja powinnam dysponować swoim urlopem, nie pracodawca
Ale to jest wyjątkowa sytuacja. Czasami trzeba iść na rękę pracodawcy bo może się okazać, że po epidemii nie będzie już żadnej pracy....
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 19:45   #35
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Ale o tym, że był w Chinach było głośno już co najmniej w styczniu.
Od tego czasu było pewne że w Polsce będzie też na 10000%.
Nie róbmy z siebie debili. Żyjemy w XXI wieku, gdzie miliony ludzie każdego dnia codziennie przemieszcza się na lotniskach i przemieszcza się z kraju do kraju.

A we Włoszech to panika była już w lutym.

No ale my jesteśmy tacy zaskoczeni, że to dotarło do Polski i całej Europy. No szok, jak to mogło się stać? Przecież Polacy nigdzie nie latają, nie przemieszczają się, to jakaś magia normalnie.

I w trakcie ferii Polacy wcale nie jeżdżą za granicę, np. do takich Włoch,. Francji czy Niemiec na narty. No w ogóle. Siedzą zamknięci w domu, odcięci od świata, nawet na dwór nie wychodzą.

No naprawdę, to było takie trudne do przewidzenia. Szok i niedowierzanie.

Obecnie, o ile nic nie przegapiłam, to jedynym miejscem formalnie przylegającym do Europy, gdzie wirusa jeszcze nie ma jest Svalbard. Co w sumie też dziwi, bo tam też turyści docierają i jeżdżą tam zorganizowane wycieczki. Ale w zimie może faktycznie rzadziej, wiec jakoś im się udało. Nawet na Grenlandii jest już jeden przypadek.
Trochę dziwne, że tak późno zamkneliamy granice i ze nie przygotowaliśmy się pod wzgledem sprzętu :/ Nawet Owsiak mówił, że rząd miał dość czasu by się przygotować, a jednak teraz zgłaszali się do niego czy mają maseczki itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Ale to jest wyjątkowa sytuacja. Czasami trzeba iść na rękę pracodawcy bo może się okazać, że po epidemii nie będzie już żadnej pracy....
:yes:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 21:09   #36
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tu, jak sprawę przymusowego wolnego rozwiązali wasi pracodawcy? Mi zabierają zeszłoroczny urlop, ale ten szybko się skończy, a z aktualnego urlopu nie chce brać. I co dalej? Nie siedzę w domu na własne życzenie..
Na zaległy urlop może cię wysłać, ale jak masz umowę o pracę to należy ci się postojowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 21:15   #37
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Autorko, radzę się douczyć, czym się różni grypa od koronawirusa. Taka ignorancja jest bardzo przykra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-16, 21:41   #38
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Na zaległy urlop może cię wysłać, ale jak masz umowę o pracę to należy ci się postojowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie w pracy poinformowano że postojowe nalezy się tylko wtedy gdy jest o nim wzmianka w treści umowy o prace, a nie tylko w kodeksie pracy. Jak jest faktycznie to nie wiem :/
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 22:19   #39
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Nie ma wiekszej roznicy. Koronawirus jest bardziej smiertelny przy problemach zdrowotnych i podeszlym wieku. Mnostwo osbo przechodzi go bardzo lekko , jak przeziebienie, bardzo duzo kompletnie nie ma objawow.
Grypa atakuje po równo i jest niebezpieczna dla wszystkich.
Faktycznie 2 procent śmiertelności to jest szalona różnica.

A zgłaszasz się na ochotnika aby być w tych 2%? Albo kogoś z Twoich bliskich? Bagatelizujesz, a nawet lekarze twierdzą, że za mało wiadomo o tym wirusie, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne na przyszłość, już po "wyzdrowieniu". Też uważam, że zamknięte powinno być wszystko dużo wcześniej, ale wtedy też byłyby utyskiwania, że po co, przecież u nas się nic nie dzieje, a tu piniądze.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-16, 23:15   #40
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Przykra informacja jest taka, że wszyscy kiedyś umrzemy.

Ale nie wszyscy mają ochotę żyć w nędzy.

Ten kraj to ma dramatycznie przekichichane. Jak nie rozbiory, to wojna, jak nie wojna to komuna, a jak wszystko zaczęło iść dobrze, to pandemia.

Przykro mi, ale ja widziałam inne statystyki. I teraz możemy się spierać jak wielka jest to różnica. Sprawdź sobie statystyki odry może w takim razie.

Wcale nie tak wytepionej, jak można sobie wyobrażać.

A co do wdrażania działań prewencyjnych to sobie sprawdź słowo prewencyjne w słowniku. Główny nacisk powinien pójść właśnie na odizolowaniem osób starszych. Nie jest to ogromny problem, bo 30 procent z nich żyje w jednoosobowych gospodarstwach domowych.

We Włoszech poszło tak straszliwie między innymi dlatego, że oni mieszkają stadami. Czteropokoleniowa rodzina w jednym miejscu.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 05:24   #41
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Mam kolezanke, ktora kilka lat pracowala na otworzenie gabinetu kosmetycznego. Wlozyla wszystkie oszczednosci w to i otworzyla 2 tyg temu.
Jesli jej biznes upadnie, oznacza to zapewne , ze nie ma smykalki do interesow

Ale o co ty masz żal? Takie jest życie, nie da się wszystkiego przewidzieć. Gdyby nagle zachorowała na cokolwiek i też nie mogłaby świadczyć usług to też miałabyś pretensje do innych? Mentalność zupełnie jak frankowiczów... Ktoś coś im zrobił.
Widzisz, moja rodzina straciła niemal wszystkie dochody w ciągu 2 miesięcy - 2 pracujących żywicieli rodziny zachorowała na choroby śmiertelne. Owszem, na początku było 80% wynagrodzenia, ale mama została później zwolniona ze względu na umowę, którą miała. Przy czym wydatki nam wzrosły kilkukrotnie. Też chyba powinnam wtedy narzekać na rząd, pracodawców, innych, choć przypadek losowy. Wstydziłam się wtedy iść do liceum po zasiłek losowy, wiem, że jest coś takiego. Wiem, że totalnie głupie, ale po prostu się wstydziłam. Gdyby nie oszczędności i to, że od razu poszliśmy do pracy to nie wiem, jak byśmy przeżyli. I miało to miejsce w małym miasteczku zdecydowanie przed erą super-zatrudnienia na umowę zlecenie w galeriach czy innych mcdonalds młodych osób. Polecam branie odpowiedzialności za siebie.



Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Nie pisalam ze MAM.
Ale na sto procent bede miec.
Juz w tej chwili nie mam pracy do maja.
Mam bardzo duze oszczednosci jak na polskie warunki.
Tyle ze sa to oszczednosci na inwestycje w postaci mieszkania.
Jesli wezmiemy pod uwage scenariusz grypy hiszpanki z 1918 roku (jeden rzut choroby pozna zima, drugi wczesna jesien), a swiat nie byl wtedy az tak mocno powiazany gospodarczo , to z tego wynika ze 2020 moge juz skreslic , a dwa kolejne lata spedze odrabiajac to co przejjem i to czego nie zarobie.

To może zmienisz pracę, skoro świadczenie twoich usług jest zagrożone? Czy będziesz siedzieć i narzekać?


Ja zarabiam przede wszystkim na UoP (mam aktualnie pracę zdalną), ale drugie źródło dochodu działa nieźle. Przyjęłam nawet zlecenie teraz. Spodziewam się opóźnienia w niektórych płatnościach i przesunięcia terminów, ale max o kilka tygodni.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-17, 07:11   #42
madame Emi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Rozbawił mnie ten wątek. Wygląda na to, że nasz rząd jest straszliwie perfidny i jednocześnie niebywale skuteczny - tak zaplanować światową pandemię, no no.
madame Emi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 09:37   #43
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie wolne u mojej psiapsi która jest stewardessa. ...[COLOR="Silver"]
Brzmisz jakbyś miała 10 lat.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 09:52   #44
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Mnie w pracy poinformowano że postojowe nalezy się tylko wtedy gdy jest o nim wzmianka w treści umowy o prace, a nie tylko w kodeksie pracy. Jak jest faktycznie to nie wiem :/
No nie, to tak nie działa. w ten sposób można pominąć wiele niewygodnych rzeczy z kodeksu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 09:58   #45
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Przykra informacja jest taka, że wszyscy kiedyś umrzemy.

Ale nie wszyscy mają ochotę żyć w nędzy.

Ten kraj to ma dramatycznie przekichichane. Jak nie rozbiory, to wojna, jak nie wojna to komuna, a jak wszystko zaczęło iść dobrze, to pandemia.

Przykro mi, ale ja widziałam inne statystyki. I teraz możemy się spierać jak wielka jest to różnica. Sprawdź sobie statystyki odry może w takim razie.

Wcale nie tak wytepionej, jak można sobie wyobrażać.

A co do wdrażania działań prewencyjnych to sobie sprawdź słowo prewencyjne w słowniku. Główny nacisk powinien pójść właśnie na odizolowaniem osób starszych. Nie jest to ogromny problem, bo 30 procent z nich żyje w jednoosobowych gospodarstwach domowych.

We Włoszech poszło tak straszliwie między innymi dlatego, że oni mieszkają stadami. Czteropokoleniowa rodzina w jednym miejscu.
No ale dalej mi nie napisałaś, co wspólnego ma z tym rząd i dlaczego to rząd obwiniasz o koronowirusa i upadek swojej firmy Nie rozumiem Twojego wątku i Twojego bólu tyłka, bo chyba nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, a przynajmniej nie potrafisz tego nam wytłumaczyć. Jesteś taka mądra, więc powiedz nam tu wszystkim jak inaczej można było zaradzić wirusowi
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 10:09   #46
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No ale dalej mi nie napisałaś, co wspólnego ma z tym rząd i dlaczego to rząd obwiniasz o koronowirusa i upadek swojej firmy Nie rozumiem Twojego wątku i Twojego bólu tyłka, bo chyba nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, a przynajmniej nie potrafisz tego nam wytłumaczyć. Jesteś taka mądra, więc powiedz nam tu wszystkim jak inaczej można było zaradzić wirusowi



haha, hihi, jakie smieszne, ze człowiek któremu wali się firma ulewa swoją frustrację.
No zabawne. Wszyscy by umieli lepiej.



rzad PiSu od lat, doi i grabi nzwłaszcza małych i średniich przedsiębiorców wszelkimi sposobami, dowala sztucznym śrubownaiem kosztów pracy, wysokości pensji, wysokości zusu i opodatkownaia pracy, utrzymania stawki VATu, dołozenia dodatkowego zusu, + okradania w świetle prawa za pomoca kontroli USu które w 80% mają sie kończyć poztywnie z zasady (!!!pozytywnie czyli nałozeniem kary) , mnożenia dni wolnych od pracy, w ten sposób finansujac te wszytkie socjale i głosy wyborcze na siebie.


To ze firmy nie mają zapasu na ciężki czas jaki teraz nastał, jest wynikiem drenowania ich bez opamiętania przez kilka ostatnich lat.
Wiec tak, to jest wina rządu i jego polityki rozdawnictwa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-03-17 o 10:11
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 10:44   #47
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 261
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Grypa sezonowa ma dużo niższą śmiertleność, - w całym sezonie grypowym w PL (10.2019-03.2020) zachorowało około 3 milionów osób, zmarło 43 osoby.

Koronawirus na świecie - zachorowało 185 tys, zmarło 7200 prawie 4% śmiertelności

Moja branża raczej nie ucierpi na koronie, a nawet jeśli to nie mam na to wpływu, bieżąca sytuacja jest sytuacją wyjątkową i niestety po prostu musimy się do niej podporządkować.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 11:59   #48
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
haha, hihi, jakie smieszne, ze człowiek któremu wali się firma ulewa swoją frustrację.
No zabawne. Wszyscy by umieli lepiej.



rzad PiSu od lat, doi i grabi nzwłaszcza małych i średniich przedsiębiorców wszelkimi sposobami, dowala sztucznym śrubownaiem kosztów pracy, wysokości pensji, wysokości zusu i opodatkownaia pracy, utrzymania stawki VATu, dołozenia dodatkowego zusu, + okradania w świetle prawa za pomoca kontroli USu które w 80% mają sie kończyć poztywnie z zasady (!!!pozytywnie czyli nałozeniem kary) , mnożenia dni wolnych od pracy, w ten sposób finansujac te wszytkie socjale i głosy wyborcze na siebie.


To ze firmy nie mają zapasu na ciężki czas jaki teraz nastał, jest wynikiem drenowania ich bez opamiętania przez kilka ostatnich lat.
Wiec tak, to jest wina rządu i jego polityki rozdawnictwa.
Naucz się może czytać ze zrozumieniem co? Ja nie twierdzę, że to jest śmiesznie ani się z tego nie śmieję. Bardzo współczuję przedsiębiorcą, bo będą mieli teraz bardzo ciężki czas. Ale Autorka postu tak zatytułowała wątek jakby winą rządu był wirus i do nich ma pretensje, że zniszczyli jej biznes, więc pytam jakie ma alternatywne pomysły.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 13:57   #49
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No ale dalej mi nie napisałaś, co wspólnego ma z tym rząd i dlaczego to rząd obwiniasz o koronowirusa i upadek swojej firmy Nie rozumiem Twojego wątku i Twojego bólu tyłka, bo chyba nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, a przynajmniej nie potrafisz tego nam wytłumaczyć. Jesteś taka mądra, więc powiedz nam tu wszystkim jak inaczej można było zaradzić wirusowi
Jak zaradzić wirusom:
a) szczepienie - NIE MA
b) przechodząc chorobę i nabierając odporności

Kurtyna
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-17, 14:13   #50
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jak zaradzić wirusom:
a) szczepienie - NIE MA
b) przechodząc chorobę i nabierając odporności

Kurtyna
Żartujesz prawda? Serio uważasz, że to wina naszego rządu, że nie ma szczepień? Bo jak tak uważasz to może Cię zaskoczę, ale na tego wirusa nie ma ich jeszcze na całym świecie No jak można przechodzić chorobę i nabierać odporności to pokazali nam Włosi, a za chwilę pokażą w UK Nie dziwie się, że biznes Ci się sypie jak Ty nie ogarniasz takich rzeczy.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 14:45   #51
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Żartujesz prawda? Serio uważasz, że to wina naszego rządu, że nie ma szczepień? Bo jak tak uważasz to może Cię zaskoczę, ale na tego wirusa nie ma ich jeszcze na całym świecie No jak można przechodzić chorobę i nabierać odporności to pokazali nam Włosi, a za chwilę pokażą w UK Nie dziwie się, że biznes Ci się sypie jak Ty nie ogarniasz takich rzeczy.
Ja mowie jedynie, ze ta kwarantanna w niczym nie pomoze.
I tak 80 do 90 procent z nas zachoruje.

Zreszta, ludzie tak sie rzucili do sklepow w piatek, ze kto sie mial zarazic to sie zarazil (a w weekend do marketow budowlanych).

Jak na razie analizujac chociazby swoj twitter , stwierdzam ze moje przewidywania sprawdzaja sie w stu procentach.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:05   #52
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Jak zaradzić wirusom:
a) szczepienie - NIE MA
b) przechodząc chorobę i nabierając odporności

Kurtyna

No. Rozumiem, że przeszłaś już swoją profilaktyczną Ebolę?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:15   #53
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

https://polskatimes.pl/dr-pawel-grze...r/c15-14853523
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:17   #54
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No. Rozumiem, że przeszłaś już swoją profilaktyczną Ebolę?




Takie problemy, dajmy na to, zdrowotne, które wpływają na zatrzymanie (?) gospodarki są wirusem dla przedsiębiorstw - taka selekcja naturalna dla firm. I mamy dwa wyjścia:
a) przetrwasz ze wsparciem rządu bądź bez,
b) updaniesz.
Kurtyna
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:27   #55
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Te które dziś się mądrzą, za miesiąc odczują to na własnej skórze i będą mieć kurtynę. Do łask wrócą zawody które coś wytwarzają a nie piczki urzędniczki i korpo szczurki.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:33   #56
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Te które dziś się mądrzą, za miesiąc odczują to na własnej skórze i będą mieć kurtynę. Do łask wrócą zawody które coś wytwarzają a nie piczki urzędniczki i korpo szczurki.

To jeśli nie jesteś piczką urzędniczką czy korposzczurkiem i Twój zawód "coś wytwarza", to w takim razie nie powinnaś mieć za miesiąc problemu ze swoją firmą/przedsiębiorstwem - więc może ten miesiąc jakoś przetrwasz?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:37   #57
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Talking Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
To jeśli nie jesteś piczką urzędniczką czy korposzczurkiem i Twój zawód "coś wytwarza", to w takim razie nie powinnaś mieć za miesiąc problemu ze swoją firmą/przedsiębiorstwem - więc może ten miesiąc jakoś przetrwasz?
Jaki miesiac XD
ja juz nic nie bede pisac, za miesiac to otworze ten watek ... (o ile internet bedzie jeszcze dzialal )
Zasadniczo urzednikow to widze w miejscu o ktorym nie bede tu pisac bo dostane bana
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2020-10-30 o 01:46
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:38   #58
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-03-17 o 15:40
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:41   #59
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Te które dziś się mądrzą, za miesiąc odczują to na własnej skórze i będą mieć kurtynę. Do łask wrócą zawody które coś wytwarzają a nie piczki urzędniczki i korpo szczurki.
Akurat urzędniczki mają pracę 'czy się stoi czy się leży to wypłata się należy'. Więc one najmniej odczują skutki kwarantanny i załamania gospodarczego. Zresztą cała budżetówka ma chyba immunitet na zwolnienia.
Po dupie dostaną pracownicy z sektora prywatnego.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:42   #60
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Pochwalcie się dziewczyny jaki dobrze działający biznes zniszczył Wam rząd.

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Akurat urzędniczki mają pracę 'czy się stoi czy się leży to wypłata się należy'. Więc one najmniej odczują skutki kwarantanny i załamania gospodarczego. Zresztą cała budżetówka ma chyba immunitet na zwolnienia.
Po dupie dostaną pracownicy z sektora prywatnego.
A skad panstwo ma pieniazki na wyplate dla urzedniczek ?
Z kosmosu?
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-01 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.