Czy któraś z Was brała Castagnus ?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-20, 10:26   #31
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

czy jest możliwość, że castagnus wpłynął na obfitość okresu? mam wrazenie ze sie ze mnie leje jak nigdy jestem po 1 opakowaniu, dziś zaczełam drugie. jestem wdzieczna tabletkom bo zaczelo sie prawie bezbolesnie, wytrzymalam nawet bez nospy a zazwyczaj na ketonalu forte jechalam pierwsze dni ale jesli okres ma byc taki obfity to chyba wole zrezygnować
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 11:39   #32
mikusia_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witam mam 20 lat miesiączkuje od 13 roku zycia od zawsze miałam nieregularne miesiączki i nic z tym nie robilam ok 17 roku zycia poszłam do ginekologa nic konkretnie nie powiedziała. w krwi wyszło ze testosteron jest powyżej normy ginekolog dała mi anty i ze mam brać, brałam ok 9 mieś, nic po tym nie było, a babka o nic nie pytała tylko dajej zeby brać więc dałam sobie spokój. dodam ze pojawiło się u mnie owłośienie na twarzy i ogolnie typu męskiego i glupi się domyśli ze to hirsutyzm jednak ona nic na to. teraz nic nie biore cykle dotąd byly ok 40-46 dni i okres byl a teraz nie mam okresu od 27 grudnia wspólżyłam bez zabezpieczenia/ stosunek przerwany.2 testy ciązowe wynik negatywny ale nadal jestem w strachu dodam że nie mam objawów ciązy nie mdli mnie nic sie nie dzieje. teraz to już zaczynam się naprawde denerwować. dziś kupiłam CASTAGNUS mam nadzieje że pomoże. wizyte u gineksa mam w czwartek zobaczymy co powie ,pewnie na krew skieruje. pozdrawiam co o tym myślicie??
mikusia_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 16:46   #33
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Pewnie cie skieruje na badania hormonalne i powinien zrobic usg... to co napisalas brzmi dosyc znajomo ale nic nie chce wyrokowac dopoki lekarz nie zrobi badan... Ja pol roku nie mialam okresu i nie bylam w ciazy, zaczelam brac Cast. i po 2 tyg dostalam okres Jesli pojdziesz na wizyte powiedz lekarzowi, ze chcesz brac Cast. - nie wiem czy to nie bedzie miec wplywu na badania-jesli zleci- wiec zapytaj lub sama wydus skierowania na badania LH, FSH, prolaktyna,testosteron, TSH, progesteron i estriadol... oj duzo tego jest... tak czy inaczej zapytaj go o badania hormonow i usg... ps. jsli zleci bad na hormony pamietaj, ze je sie robi w rozne dni cyklu!!! powodzenia
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 18:11   #34
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Kupiłam sobie Castangus za zbicie prolaktyny - nie jest co prawda mega wysoka ale lekko ponad norme (31,17).Jeszcze nie zaczęłam brać, wole skonsultować sie z ginekologiem, gdy już będę miała reszte badań hormonalnych.Mnie zależy jednak na zajściu w ciążę, wierzę, że pomoże
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 23:24   #35
mikusia_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Pewnie cie skieruje na badania hormonalne i powinien zrobic usg... to co napisalas brzmi dosyc znajomo ale nic nie chce wyrokowac dopoki lekarz nie zrobi badan...
blagam prosze powiedź co o tym sądzisz ja nie myślę teraz racjonalnie i boje się strasznie że to ciąża proszę o odpowiedź i zniecierpliwością czekam na okres...
mikusia_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 08:57   #36
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez mikusia_20 Pokaż wiadomość
blagam prosze powiedź co o tym sądzisz ja nie myślę teraz racjonalnie i boje się strasznie że to ciąża proszę o odpowiedź i zniecierpliwością czekam na okres...
Bede szczera i powiem, ze w ogole nie mialam na mysli ciazy. Twoje obiawy sa PODOBNE do syndromu PCO, ale zeby go stwierdzic sa potrzebne badania, tak jaj wyzej napisalam. Tylko nie wpadaj w paranoje i sobie teraz nie wkrecaj, ze to napewno masz!! Najpierw badania glowa do gory to tylko groznie brzmi...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 16:15   #37
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Witam,
mam 17 lat i nie pojawiła się jeszcze u mnie pierwsza miesiączka! W związku z tym udałam się do ginekologa, (oczywiście z wynikami badań hormonalnych) który po USG stwierdził u mnie PCO, (miałam też badanie ginekologiczne). Pani ginekolog przepisała mi Duphaston mam go brać do 10 kwietnia (3x1), jeżeli pojawi się miesiączka to mam dalej kontynuować ten lek tylko że w mniejszych dawkach (2x1). A jeżeli nie pojawi się miesiączka to mówiła że będę brać Castagnus (1x1 rano przez 3 miesiące). A jeżeli nawet po Castagnusie nie będzie nic to powiedziała, żeby poczekać do wakacji bo dziewczyny przeważnie dostają miesiączkę o określonych porach roku tj. zima lub lato.
No więc zobaczymy jak to będzie po tym Duphastonie...

Polecam tanią aptekę internetową www.☠☠☠☠☠☠☠
Castagnus 11,36 zł http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2376-Casta...i_45_mg_30_szt

Edytowane przez Diana_93
Czas edycji: 2010-03-18 o 16:16 Powód: lll
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 16:24   #38
gosiata1
Raczkowanie
 
Avatar gosiata1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Ja brałam Castagnus,ale tylko dlatego,że nie mogłam zajść w ciążę.

A jesli chodzi o bolesne miesiączki,moja córka ma 13 ,at i co miesiąc ma ostre bóle ,dość obfite krwawienia i wymioty.Lekarz ginekolog po badaniu zapisała jej Efferalgan Codeine do picia .Pije się 2-3 dni przed okresem i leki przeciwwymiotne.
gosiata1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:03   #39
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Krótko.Jestem pewna w 99% że castangus pomógł mi zajśc w ciążę. Brałam od dnia owulacji i okresu już się na szczęście nie doczekałam.dodan że miałam za wysoką prolaktynę.
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 09:59   #40
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez Diana_93 Pokaż wiadomość
Witam,
mam 17 lat i nie pojawiła się jeszcze u mnie pierwsza miesiączka! W związku z tym udałam się do ginekologa, (oczywiście z wynikami badań hormonalnych) który po USG stwierdził u mnie PCO, (miałam też badanie ginekologiczne). Pani ginekolog przepisała mi Duphaston mam go brać do 10 kwietnia (3x1), jeżeli pojawi się miesiączka to mam dalej kontynuować ten lek tylko że w mniejszych dawkach (2x1). A jeżeli nie pojawi się miesiączka to mówiła że będę brać Castagnus (1x1 rano przez 3 miesiące). A jeżeli nawet po Castagnusie nie będzie nic to powiedziała, żeby poczekać do wakacji bo dziewczyny przeważnie dostają miesiączkę o określonych porach roku tj. zima lub lato.
No więc zobaczymy jak to będzie po tym Duphastonie...

Polecam tanią aptekę internetową www.☠☠☠☠☠☠☠
Castagnus 11,36 zł http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2376-Casta...i_45_mg_30_szt

zapraszam na watek pco https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99222&page=119
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 10:14   #41
NiUnIa140588
Raczkowanie
 
Avatar NiUnIa140588
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 101
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Nie słyszałam o tym, żeby castagnus zwiększał możliwość zajścia w ciąże
Castagnus zmniejsza poziom prolaktyny, a tym samym pozwala na zajście w ciąże kobietom, które właśnie z powodu wysokiego poziomu prolaktyny nie mogą doczekać się dzidziusia.
__________________
"Sometimes it's hard to be a woman,giving all your love to just one man"


ślub cywilny 30.07.2009

14.08.2010


...Jestem mamusią ...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c15nm8gg8hs93.png
NiUnIa140588 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 22:25   #42
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

UP!

Dziewczyny ja biorę Castagnus i biorę go wieczorem. Czy to ma jakiś ogromne znaczenie? W końcu to lek ziołowy, a nie antybiotyk
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 22:35   #43
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Chyba nie choć ja brałam go rano. I niestety po zakończeniu 3miesięcznej kuracji(wg ulotki) stwierdzam ze jakotakie działanie te tabletki mialy w czasie brania a po skonczeniu było tylko gorzej. Dodam,iż nie bralam go z powodu prób zajścia w ciążę.
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 21:59   #44
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Brałam Castangus na zbicie prolaktyny, jednak nie działał na mnie, dostawałam plamień w drugiej części cyklu miesiączkowego i musiałam przejść na Bromergon. Lekarz powiedział mi, że nie ma znaczenia o której godzinie bierze się Castangus. Skutkiem ubocznym u mnie było swędzenie skóry i drobna wysypka, jak by pokrzywka...co było bardzo uciążliwe, szczególnie na twarzy...
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 11:17   #45
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Kilka dni temu, po 3miesięcznej kuracji na uregulowanie cyklu, odstawiłam Castagnus.
Dzisiejszej nocy zaś miałam takie bóle brzucha, że dopiero zastrzyk przeciwbólowy pomógł zminimalizować te skurcze.
Podejrzewam właśnie, że to w wyniku odstawienia leków organizm tak zareagował. Mogłybyście jeszcze zaproponować inne powody?
__________________





Lewy pas, gaz i płynę..
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 09:42   #46
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez kr0pka Pokaż wiadomość
Kilka dni temu, po 3miesięcznej kuracji na uregulowanie cyklu, odstawiłam Castagnus.
Dzisiejszej nocy zaś miałam takie bóle brzucha, że dopiero zastrzyk przeciwbólowy pomógł zminimalizować te skurcze.
Podejrzewam właśnie, że to w wyniku odstawienia leków organizm tak zareagował. Mogłybyście jeszcze zaproponować inne powody?
Hmmm nie sadze by przyczyna bolu brzucha byly te tabletki tymbardziej ze nie wiesz dokladnie czego byl ten bol (zaladka? jelit? jajniki? pecherz? itd)
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 17:47   #47
kr0pka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 447
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

To były mocne skurcze gdzieś w okolicach jajników.
Od tamtego czasu to się nie powtórzyło. Myślałam później, że to przed okresem, ale niestety nie ma go.
__________________





Lewy pas, gaz i płynę..
kr0pka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:48   #48
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Biorę Castagnus od 3 dni i godzinę-dwie po zażyciu tabletki mam okropne zawroty głowy. Czuję się, jakbym miała zaraz zemdleć, jestem senna, rozdrażniona. Dzwoniłam do ginekologa, ale kazała mi je brać na noc, a nie na dzień. Nie wiem, czy jest sens ich odstawienia?
Hormony miałam badane po porodzie (mam rocznego synka) i wg ginki były ok i nie zalecała nowych.
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:06   #49
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez inencja Pokaż wiadomość
Biorę Castagnus od 3 dni i godzinę-dwie po zażyciu tabletki mam okropne zawroty głowy. Czuję się, jakbym miała zaraz zemdleć, jestem senna, rozdrażniona. Dzwoniłam do ginekologa, ale kazała mi je brać na noc, a nie na dzień. Nie wiem, czy jest sens ich odstawienia?
Hormony miałam badane po porodzie (mam rocznego synka) i wg ginki były ok i nie zalecała nowych.
A z jakich powodód bierzesz Castangus? Bolesne miesiączki? Czy chcesz znowu zajsc w ciążę? Chyba nie ma sensu odstawiać, bierz je na noc, i może zobaczysz efekty bez złego samopoczucia

Pytanie ode mnie: jak długo można przyjmować Castagnus? Ja przyjmuje po 2 tabletki dziennie od prawie 4 miesiący (z powodu nieregularnych cykli i okrutnego PMS). Po tych prawie 90 dniach wreszcie wyregulował mi się cykl,dziś dostałam okres znowu po 27 dniach.Obawiam się ze jak go odstawię to znowu cykl bedzie nieregularny,a przede mną sesja,egzaminy dużo stresów. Nie konsultowałam tego z moją ginekolog, czy może któras z Was wie czy moge je dalej przyjmowac i jak długo?
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 17:15   #50
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez monnnni Pokaż wiadomość
Pytanie ode mnie: jak długo można przyjmować Castagnus? Ja przyjmuje po 2 tabletki dziennie od prawie 4 miesiący (z powodu nieregularnych cykli i okrutnego PMS). Po tych prawie 90 dniach wreszcie wyregulował mi się cykl,dziś dostałam okres znowu po 27 dniach.Obawiam się ze jak go odstawię to znowu cykl bedzie nieregularny,a przede mną sesja,egzaminy dużo stresów. Nie konsultowałam tego z moją ginekolog, czy może któras z Was wie czy moge je dalej przyjmowac i jak długo?
Wg ulotki - do 3 m-cy ale czasem lekarz każe brać dłużej, zależy od powodu.
Tak jak i u Ciebie - wiele zależy co jest przyczyną braku regularności (i co rozumiesz poprzez ten brak? różnica do 10-14 dni to regularność i tego nie trzeba "naprawiać").
Robiłaś profil hormonalny? Jak wyniki?
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 23:07   #51
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Tak,robiłam. Jednakże miałam wtedy cykl 54dniowy, a badania zrobiłam w jakoś 35 dniu cyklu,więc wyniki nie są jednoznaczne... W kazdym razie udało sie mniej wiecej po poziomie hormonów i moich obserwacjach ustalic z pania doktor jaka ta była faza i progesteron wyszedł za niski. Robiłam nawet badania cytohormonalne-jednak one wiele nie pomogly, bo cykl znów był długi.Poczatkowo przyjmowałam luteine dopochwowo,by dostac okres ale nic mi sie pomogło to(przepisał mi ją dziwny lekarz, w ogóle zapisał mi pregnyl,gdyz stwierdzil ze mi jajeczko nie dojrzewa, nie wiem na jakiej podstawie:/ale jednak go nie brałam, i zmieniłam lekarza, uwazam ze to była dobra decyzja). Nowa pani doktor powiedziała ze nie widzi u mnie nic strasznego, żadnych powodów do zmartwień, bo poprzedni lekarz nieźle mnie wystraszył. Także jak widzisz, cykl naprawdę bywał u mnie długi, zawsze był ponad 30 dni, przez kilka miesięcy około 50 dni, do tego od około 15 dc zatrzymywała mi sie woda, duzo jadłam, byłam rozdrazniona, a teraz te objawy praktycznie znikneły, wiec nie wiem czy odstawic castagnus czy jeszcze troche go przyjmować.
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 23:14   #52
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

W takiej syt. tak czy siak zadzwoniłabym chociaż do lekarza spytać co sądzi o Twoim pomyśle
Ja bez konsultacji bym nie przedłużała na własną rękę. Zawsze możesz do niego wrócić.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 22:45   #53
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Wybiorę do końca opakowanie (zostało mi na 3 dni) i zobaczymy co będzie dalej, odezwę się za miesiąc jak się mają sprawy bez Castagnusa
Dziękuję za odp
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:49   #54
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Monnnni brałam, bo mam 50 dniowe cykle (widzę, że i Ty takie masz). Wzięłam na noc i efekt? Cały następny dzień wybuchałam złością na wszystkich i czułam się okropnie nie mogłam ich dłużej brać...nerwy by mi wysiadły do końca.
Zajść w ciążę nie mam zamiaru, ale czytałam wątek od początku i niektóre babki pisały, że te tabletki pomogły im zajść w ciążę? dziwne...przestraszyłam się nawet, bo ja zaszłam w ciążę, pomimo brania tabletek anty. Może naprawdę coś nie tak z moimi hormonami...ale wyniki nie kłamią, a są idealne. Więc nie wiem, gdzie pies zagrzebany. Wg ginki mam coś z ciałkiem żółtym, a ciałko żółte produkuje hormony przecież...
Zobaczę, jak z okresem - powinnam dostać w sobotę.
__________________
Dla świata to tylko dziecko...
...A dla mnie to dziecko jest całym Światem
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 22:27   #55
monnnni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

To pewnie kazdego sprawa indywidualna jak reaguje...I dostalaś okres tak jak powinnas?
A ja odstawilam castagnus prawie 2 tyg temu i dzis jestem tydzien przed okresem - strasznie opuchnieta i bola mnie piersi. Zobaczymy czy dostane okres tak jak powinnam,czyli za tydzien....aj chciałabym zeby bylo dobrze.
monnnni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:20   #56
monisiapo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Cytat:
Napisane przez gemmini Pokaż wiadomość
Właśnie mam zamiar rozpocząć kurację ale mam problem, w ulotce piszą, że należy brać rano, w sieci wyczytałam, że od pierwszego dnia cyklu. Właśnie - a co jeśli okres dostanę popołudniu lub wieczorem?? Czy pierwszą tabletkę mam wziąść na następny dzień rano?! Zgłupiałam
ja biorę castegnus wieczorem dwie tabletki
monisiapo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:54   #57
inencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 128
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Brałam 3 dni i przestałam...nie dostałam okresu, poszłam do ginekologa. Zapisała mi Luteinę i kazała brać przez 5 dni 2 razy dziennie po tabletce. Okres dostałam expresowo po 2 dniach od odstawienia. Okres trwał 4 dni (szok! zazwyczaj trwał 7!) I w 21 dniu cyklu znów luteina (ale tym razem tylko 1 tabletka dziennie przez 5 dni) i tak w kółko przez pół roku...jednego jestem pewna - okres będę miała przez najbliższe pół roku ;-)
__________________
Dla świata to tylko dziecko...
...A dla mnie to dziecko jest całym Światem
inencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 17:57   #58
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Hej mam pytanko czy ten lek może powiększyć trądzik??? lekarz mi go zapisał i boje się go zacząć brać gdyż mam problemy z trądzikiem
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 05:26   #59
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

U mnie te tabletki spowodowaly tradzik i to w nietypowych miejscach(za uszami,na plecach).Takze odstawilam.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 14:18   #60
san be
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy któraś z Was brała Castagnus ??

Hej; CASTAGNUS CZYNI CUDA!!! jestem doskonałym przykładem. Zaczęłam brać na własną rękę po tym jak moja faza lutealna trwała zaledwie 7 dni z czego 4 ostatnie dni to plamienia. Dodam, że tabletek anty nie biorę od 6 miesięcy i jak tylko przestałam je brać moja faza lutealna się skracała - z 10 dni aż do 7. No i te uciążliwe plamienia. Poczytałam trochę na różnych forach i domyśliłam się że mam pewnie za duży poziom prolaktyny; a nie chciałam iść do lekarza, bo pewnie przepisałby jakieś hormony, z którymi nie chcę mieć nic do czynienia po tym jak wyskoczyły mi plamy na twarzy po 3 latach brania tabletek anty. Blada dziewczyna jestem z natury a takie osoby są najbardziej podatne na plamy po hormonach.
Castagnus zażywam już 2 opakowanie i moja faza lutealna trwa 12 dni To niesamowite!! obyło się bez hormonów i wiem, że będę mogła normalnie zajść w ciążę. Jeszcze nie chce, ale np za rok

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Dodam jeszcze, że razem z Castagnusem biorę Magnez, witaminę B6 i kwas foliowy. Ta cudowna kombinacja pięknie reguluje cykl. Od pół roku prowadzę obserwację, mierzę temperaturę i to co widzę na wykresach po 2 miesiącach brania Castagnusa robi wrażenie. Znam już funkcjonowanie swojego ciała, dzięki czemu stosuję naturalną antykoncepcję. Dziewczyny, nie stosujcie hormonów jeśli nie musicie!!! chyba że nie stosujecie ich długo albo co pół roku robicie badania, np na wątrobę, która nie boli a strasznie się niszczy przy braniu hormonów. Skutki zniszczonej wątroby zobaczycie jak pojawią się wam plamy na ciele. Po co się truć jeśli można żyć naturalnie
san be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 23:06:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.