Praca dla nieletnich / powyżej 16 r.ż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 13:43   #1
oliwia1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 61

Praca dla nieletnich / powyżej 16 r.ż


mam 17 lat i chciałabym sobie dorobić przez wakację. Macie może jakieś doświadczenia z praca wakacyjną i moglibyście mi doradzić gdzie jej szukać?
oliwia1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 17:49   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: praca dla nieletnich -wakacje 2013

Cytat:
Napisane przez oliwia1996 Pokaż wiadomość
mam 17 lat i chciałabym sobie dorobić przez wakację. Macie może jakieś doświadczenia z praca wakacyjną i moglibyście mi doradzić gdzie jej szukać?
macdonald, ulotki.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:41   #3
Nutella_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 42
Dot.: praca dla nieletnich -wakacje 2013

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;39957674]macdonald, ulotki.[/QUOTE]
Przyjmują niepełnoletnich do Maca ?

- możesz popytać znajomych - może akurat ktoś już gdzieś pracował i może Ci coś polecić
- szukaj ogłoszeń w internecie, gazetach
- w zeszłym roku pani pedagog z mojej szkoły wywieszała różne oferty pracy, kursy dla młodzieży - być może w Twojej szkole też jest coś takiego?
- masz rodzinę, znajomych mieszkających na wsi? Na pewno znają kogoś, kto przyjmuje do pracy w polu w wakacje.
- mam koleżankę, która pracuje jako hostessa w Rossmanie (tylko kilka godzin w sobotę, ale zawsze coś). Czasami w marketach potrzebują kogoś do zachwalania sera czy innych wafelków
- jeśli masz np. kurs ratownika wodnego możesz pracować na kąpielisku itp.
- jeśli nie zależy Ci na pieniądzach możesz wyjechać na obóz jako opiekunka niepełnosprawnych dzieci (organizowany np. przez PCK)
- robić własnoręcznie biżuterię, kartki
- zająć się dzieckiem sąsiadki
Jest trochę możliwości, ale trzeba mieć sporo szczęścia, żeby coś załapać na wakacje Życzę powodzenia! (również sobie )
__________________
To moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.
Nutella_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 23:07   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: praca dla nieletnich -wakacje 2013

Są Mc, gdzie przyjmują nieletnich, chociaż większość z nich z tego zrezygnowała, bo mają z tego małe profity...
Nie mogą postawić na kuchnie, nie mogą przenosić kartonów z mięsem np.. A wbrew pozorom Mc ma całkiem niezłe warunki i dużo ludzi stara się tam o pracę, więc nieletni - nawet jak w danym fast foodzie jest miejsce - jest drugi w kolejce po pełnoletnim.

edit. właśnie doczytałam co tu są za 'propozycje podjęcia pracy' i muszę zmartwić Was - nieletnich - ale nie ma opcji, żeby być opiekunek, ratownikiem, hostessą przed 18. Chyba tylko ulotki wchodzą w grę. Zresztą, prawdę mówiąc, nie znam chyba nikogo kto pracował inaczej niż na wsi przy zbiorze owoców jako nieletni. Chociaż, ja tam bym się bała, pracując u kogoś obcego, że tyram i kasy nie dostanę.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!

Edytowane przez kolorowatecza
Czas edycji: 2013-03-26 o 23:10
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:13   #5
disposable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Jestem w 1 klasie liceum i chciałabym zacząć pracować, nawet kilka godzin dziennie aby mieć jakieś dodatkowe pieniądze. Tylko po szkole czyli w godzinach po 16, mieszkam w Poznaniu od poniedziałku od piątku. Chciałabym np. pracować jako niania czy w jakiejś restauracji ale nie wiem czy w ogóle w takim wieku przyjmą kogoś do takiej pracy. Poradzicie mi coś?
disposable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:19   #6
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez disposable Pokaż wiadomość
Jestem w 1 klasie liceum i chciałabym zacząć pracować, nawet kilka godzin dziennie aby mieć jakieś dodatkowe pieniądze. Tylko po szkole czyli w godzinach po 16, mieszkam w Poznaniu od poniedziałku od piątku. Chciałabym np. pracować jako niania czy w jakiejś restauracji ale nie wiem czy w ogóle w takim wieku przyjmą kogoś do takiej pracy. Poradzicie mi coś?
Chodząc do liceum moje koleżanki pracowały albo w tygodniu w Macu albo w weekend jako kelnerki na weselach. Ale i tak większość dorabiała dając korki. Nie wiem jak to wyglądało od środka bo nigdy nie interesowałam się zarobkiem w tym wieku. Ale jak widać można.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:21   #7
forsvinn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 884
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Chodząc do liceum moje koleżanki pracowały albo w tygodniu w Macu albo w weekend jako kelnerki na weselach. Ale i tak większość dorabiała dając korki. Nie wiem jak to wyglądało od środka bo nigdy nie interesowałam się zarobkiem w tym wieku. Ale jak widać można.
Zgadzam się.
PS: w stopce powinnaś mieć TĘ jedność a nie TĄ jedność. To błąd.
forsvinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 13:21   #8
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Ja mam 21 lat i od pół roku szukam pracy więc powodzenia.
Jako niania się raczej nie załapiesz o tej porze. Normalnej pracy też nie dostaniesz bo nie masz skończone 18-lat.
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:28   #9
HellCommander
Raczkowanie
 
Avatar HellCommander
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Congleton, UK.
Wiadomości: 281
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Akurat pracy w restauracji nie polecam NIKOMU. Spróbuj, a bedziesz zalowac, najgorsza robota jaka tylko moze byc...
__________________
Tutaj spiewam- wchodzisz/sluchasz na wlasna odpowiedzialnosc!!!
https://www.youtube.com/watch?v=JRRbz9R7hhA


Journey through the ice and snow
To heed the hunter's call,
To slay my enemies as the runes foretold.
HellCommander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:29   #10
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez forsvinn Pokaż wiadomość
Zgadzam się.
PS: w stopce powinnaś mieć TĘ jedność a nie TĄ jedność. To błąd.
Pisałam to z oryginalnego tekstu piosenki Hey. Wokalistka tak właśnie śpiewa.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕

Edytowane przez paulaa6
Czas edycji: 2014-01-11 o 13:30
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:29   #11
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Od 16 roku życia można legalnie pracowac. Fakt dużo osób nie zatrudnia tak młodych osób, ale rozdawanie/roznoszenie ulotek, kelnerowanie, McDonalds i inne fastfoody są otwartą opcją. Korepetycje też [najłątwiej chyba z nauką dzieci,powiedzmy do 11 roku życia, angielskiego]. W okresie letnim dojdzie zbieranie owoców, ogórków etc. Nie wiem, czy sklepy Cię zatrudnią, ale spróbuj w sieciówkach dla młodzieży.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 13:32   #12
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Najłatwiej chyba będzie z ulotkami.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:35   #13
plague
Raczkowanie
 
Avatar plague
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

ja dawałam korki (II liceum) i pisałam prace na zamówienie (to już jako maturzystka)
moja przyjaciółka roznosiła ulotki. miałam też koleżanki, które próbowały sił w call center (jednak szybko rezygnowały z powodu warunków).
ja obecnie dorabiam sobie na back office w call center właśnie (fajna praca, spokojna- to nie słuchawka, nic nie sprzedaję ) jeśli mieszkasz w większym mieście, to rozejrzyj się, może macie tego typu firmy?
w wakacje możesz sobie dorobić sprzedając owoce sezonowe.
nie jestem pewna, czy przyjęliby 16-latkę do pracy w Macu albo w jakiejs knajpie? (nawet jeśli, to musiałabyś sobie wyrobić książeczkę sanepidu).
w sieciówkach też raczej pracują pełnoletnie osoby.

tak czy inaczej, fajnie że w dość młodym wieku myślisz o czymś takim, że chcesz się choć trochę usamodzielnić
plague jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:46   #14
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez HellCommander Pokaż wiadomość
Akurat pracy w restauracji nie polecam NIKOMU. Spróbuj, a bedziesz zalowac, najgorsza robota jaka tylko moze byc...
Bardzo fajna praca. Sama pracowałam od 16 roku życia co wakacje, najpierw jako barmanka w ogródku letnim, później kelnerka w dwóch restauracjach. Zarobki jako kelnerka miałam rewelacyjne- 6 zł na godzinę, ale ok 100 zł napiwku po całym dniu Pracę sobie chwaliłam, pracowałam 3-4 dni w tygodniu, fakt, że od 11 rano do 24 w nocy (doliczam sprzątanie i zamykanie restauracji), ale warto. Ekipę w pracy miałam zawsze fajną, kelnerki to raczej młode dziewczyny i da się dogadać Warto szukać, ja sama składałam CV do ok. 15 restauracji, z tego może w 3 był odzew, ale zawsze chodziłam osobiście i za każdym razem, w lokalu, w którym ostatecznie pracowałam trafiłam po prostu na managera przynosząc CV i na następny dzień miałam dzień próbny
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:46   #15
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Dziewczyny wspominały o sieciówkach- nie jestem przekonana, czy do sieciówek przyjmują osoby niepełnoletnie.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:52   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Dziewczyny wspominały o sieciówkach- nie jestem przekonana, czy do sieciówek przyjmują osoby niepełnoletnie.
chyba jakieś niepoważne firmy.

Mnie się wydaje, że ulotki albo mcdonald. Przynajmniej u mnie nie chcą kelnerek w restauracjach, które nie są pełnoletnie.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:01   #17
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez disposable Pokaż wiadomość
Jestem w 1 klasie liceum i chciałabym zacząć pracować, nawet kilka godzin dziennie aby mieć jakieś dodatkowe pieniądze. Tylko po szkole czyli w godzinach po 16, mieszkam w Poznaniu od poniedziałku od piątku. Chciałabym np. pracować jako niania czy w jakiejś restauracji ale nie wiem czy w ogóle w takim wieku przyjmą kogoś do takiej pracy. Poradzicie mi coś?
MC donald
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 15:59   #18
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Dziewczyny wspominały o sieciówkach- nie jestem przekonana, czy do sieciówek przyjmują osoby niepełnoletnie.
w praktyce to jest praktycznie niemożliwe, z tego co wiem.

jak na moje jedyna możliwość to ulotki, ewentualnie macdonalds (chociaż też raczej biorą ludzi po maturze) ewentualnie jakieś zbiory owoców w wakacje (nie polecam) czy inne typowo "fizyczne" prace (jeśli mieszkasz w okolicach jakiejś wsi to możesz załapać się np, do pielenia, ale to jest masakra ostra) czy bycie kelnerką (ale żeby sie załapac też raczej trzeba mieć sporo szczęscia)
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:23   #19
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez HellCommander Pokaż wiadomość
Akurat pracy w restauracji nie polecam NIKOMU. Spróbuj, a bedziesz zalowac, najgorsza robota jaka tylko moze byc...
jest ciezka ale zwykle sporo sie wyciaga na napiwkach - moja kumpela pracuej jako kelnerka i zarabia prawie tyle co ja w korpo.

Ale wydaje mi sie,ze najlepsza opcja sa korepetycje-z dzieciakami z podstawowki sobie bez problemu poradzisz autorko a przynajmniej stawka godzinowa sie oplaca-bo jakies ulotki itp to 5/h a korki 20-30
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 09:56   #20
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Ja pracowałam jako hostessa. Głównie w weekendy. A w tygodniu wykładałam towar w supermarketach. Spróbuj tego, zawsze jakiś grosz wpadnie
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 13:53   #21
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cytat:
Napisane przez Lady Audrey Pokaż wiadomość
Ja mam 21 lat i od pół roku szukam pracy więc powodzenia.
Jako niania się raczej nie załapiesz o tej porze. Normalnej pracy też nie dostaniesz bo nie masz skończone 18-lat.
Cóż Cię tak bawi? Dziewczyna chce zacząć w młodym wieku więc w wieku 21 będzie mieć już przynajmniej coś w cv...


Autorko może idź pogadać do OHP? Lub jako statystka okazjonalnie - w serialach potrzebują też młodych Bo rozumiem, że rodzice Ci zgodę podpiszą?
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 23:34   #22
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

promocje w marketach
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:24   #23
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Niania jak najbardziej tak - sama zatrudniam 17-to latkę (sąsiadkę, ma do mnie ok.10metrów). Potrzebuję niani dorywczo aby pójść na zebranie do szkoły/przedszkola, wyjść wieczorem z mężem. Dla niej to super układ, bo chodzi do normalnego liceum, a dorabia sobie kilka stówkę miesięcznie.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:21   #24
Gabi0o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 1
Dot.: praca dla nieletnich -wakacje 2013

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Są Mc, gdzie przyjmują nieletnich, chociaż większość z nich z tego zrezygnowała, bo mają z tego małe profity...
Nie mogą postawić na kuchnie, nie mogą przenosić kartonów z mięsem np.. A wbrew pozorom Mc ma całkiem niezłe warunki i dużo ludzi stara się tam o pracę, więc nieletni - nawet jak w danym fast foodzie jest miejsce - jest drugi w kolejce po pełnoletnim.

edit. właśnie doczytałam co tu są za 'propozycje podjęcia pracy' i muszę zmartwić Was - nieletnich - ale nie ma opcji, żeby być opiekunek, ratownikiem, hostessą przed 18. Chyba tylko ulotki wchodzą w grę. Zresztą, prawdę mówiąc, nie znam chyba nikogo kto pracował inaczej niż na wsi przy zbiorze owoców jako nieletni. Chociaż, ja tam bym się bała, pracując u kogoś obcego, że tyram i kasy nie dostanę.
Moje 3 koleżanki w wieku 16-17 lat pracują jako hostessy.
Gabi0o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 20:50   #25
Paulla765432345678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Hej,
Mam 16 lat i mam pytanie gdzie mogę pracować. (we wakacje 2017)
Bo praca przy ulotkach i hotessy nie pasuje.
Proszę o szybką odpowiedz.

Edytowane przez Paulla765432345678
Czas edycji: 2017-03-07 o 20:51
Paulla765432345678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 20:54   #26
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 19:33   #27
martynamatylda18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Gdzie znaleźć pracę mając 16-17 lat?

Cześć! Ja od początku studiów dorabiałam sobie na umowę zlecenie w marketach- wykładałam produkty na półki. Firma która mnie zatrudniała to agencja pośrednictwa pracy Jobman. Rekrutują właśnie uczniów, studentów. Ja musiałam mieć książeczkę do celów sanitarno- epidemiolog (tzw. książeczka zdrowia), wyrabia się ją w ciągu paru tygodni w stacji sanitarno-epidemiolog. Dostawałam 5 zł do ręki/h, ale było to parę lat temu. Agencja uczciwa. Jeszcze, ale to później pracowałam przez agencję Randstadt jako konsultantka w Plusie.
Również mogę polecić agencję. Raczej polecam, żeby iść na miejsce do takiej agencji, dostaniesz umowę- zlecenie na papierze i jasne reguły, żeby potem nie było że czekasz pare miesięcy za wypłatą...
Sporo studentów dorabia sobie np. w pizzeriach czy sieciówkach kosmetycznych, ubraniowych w centrach handlowych. Polecam jednak również znane miejsca typu Pizza Hut, Mcdonalds, które wiadomo że nie zwiną interesu i nie uciekną nie wypłacając Ci za przepracowane godziny. Nie wiem jak gdzie będę podchodzić do Twojego wieku, ale nie szkodzi zapytać. Jak idziesz szukać, zrób od razu CV i zostawiaj na miejscu albo wysyłaj przez internet. W lokalach gastronomicznych raczej praca będzie do późnych godzin wieczornych. Jest to praca z klientem, trzeba być uprzejmym, obrotnym, mieć dobrą kondycję, żeby ogarnąć salę..., jeśli szukasz czegoś spokojniejszego polecam pracę merchandisera (zatowarowywanie). Można tez roznosić ulotki, gazety- ale to mniej płatne raczej...Z kolei w restauracjach można liczyć na dodatkowe napiwki. Ponadto w miejscach typu Mcdonald można awansować. Są jeszcze prace sezonowe- jeśli lubisz pracę w polu, wśród przyrody, ale trzeba się narobić, żeby zarobić- co prawda nigdy nie próbowałam, ale wydaje się to oczywiste, ze wzgl. chociażby na ciężkie warunki atmosferyczne. A...jeszcze jedna opcja- można udzielać korepetycji poprawkowiczom. Można ładnie zarobić, ale nie liczyłabym na duży popyt. Pozdrawiam.
Pamiętaj, że zmieniły się warunki finansowe minimalnego wynagrodzenia od tego roku!- na korzyść pracującego.
martynamatylda18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 19:18   #28
Morefame
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Praca dla 17-latki.

Cześć dziewczyny. Otóż mam 17 lat i chciałabym już podjąć jakąś pracę. Oczywiście mówię tu o pracy weekendowej, bądź zwykłej pracy w jakiejś sieciówce np.: na kasie, bądź jako pomoc na sklepie. Problem polega na tym, że jestem w rodzinie zastępczej i nie wiem czy jako osoba podlegającą bezpośrednio pod sąd mogę się podjąć takiej pracy przed ukończeniem 18 roku życia. Czy któraś z Was może mi pomóc?
Morefame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 08:00   #29
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Praca dla 17-latki.

Cytat:
Napisane przez Morefame Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Otóż mam 17 lat i chciałabym już podjąć jakąś pracę. Oczywiście mówię tu o pracy weekendowej, bądź zwykłej pracy w jakiejś sieciówce np.: na kasie, bądź jako pomoc na sklepie. Problem polega na tym, że jestem w rodzinie zastępczej i nie wiem czy jako osoba podlegającą bezpośrednio pod sąd mogę się podjąć takiej pracy przed ukończeniem 18 roku życia. Czy któraś z Was może mi pomóc?
Ja niestety nie wiem, ale możesz skontaktować się z Insekcją pracy, która udziela porad prawnych. Ewentualnie możesz próbować u Rzecznika Praw Dziecka albo szukać bezpłatnej lokalnej porady prawnej.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 03:26   #30
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Praca dla 17-latki.

Cytat:
Napisane przez Morefame Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Otóż mam 17 lat i chciałabym już podjąć jakąś pracę. Oczywiście mówię tu o pracy weekendowej, bądź zwykłej pracy w jakiejś sieciówce np.: na kasie, bądź jako pomoc na sklepie. Problem polega na tym, że jestem w rodzinie zastępczej i nie wiem czy jako osoba podlegającą bezpośrednio pod sąd mogę się podjąć takiej pracy przed ukończeniem 18 roku życia. Czy któraś z Was może mi pomóc?
Hej, oczywiście , że możesz podjąć pracę, prawo tego nie zabrania, natomiast musi to być praca, która ma charakter przygotowania zawodowego lub charakter prac lekkich.
Młodociany nieposiadający kwalifikacji zawodowych może być zatrudniony tylko w celu przygotowania zawodowego.Praca taka powinna uwzględniać czas przebywania na zajęciach lekcyjnych i te godziny zaliczane są także do czasu pracy.
Na podstawie kodeksu pracy : Czas pracy młodocianego w wieku powyżej 15 lat nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a do czasu pracy młodocianego wlicza się czas nauki w wymiarze wynikającym z obowiązkowego programu zajęć szkolnych, bez względu na to, czy odbywa się ona w godzinach pracy, młodocianego nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej ( czyli między godzinami 22:00 - 6:00 ) .

Praca lekka to taka, która nie powoduje zagrożeń psychofizycznych dla zdrowia czy życia osoby młodocianej i nie utrudnia uczestnictwa w zajęciach.
Wykaz prac lekkich ustala pracodawca na podstawie odpowiednich przepisów po uzgodnieniu z lekarzami oraz właściwymi inspektorami pracy.
Są to między innymi : roznoszenie ulotek, proste prace biurowe, czynności pomocnicze w biurach, odbiór korespondencji elektronicznej w jakimś biurze, może to też być praca na kasie ( tak myślę, że nie byłoby problemu), jakieś wykładanie towarów lekkich, obsługa/ promocja stoiska w sklepie jako hostessa.

Tygodniowy wymiar czasu pracy młodocianego w okresie odbywania zajęć szkolnych nie może przekraczać 12 godzin.
W dniu uczestniczenia w zajęciach szkolnych wymiar czasu pracy młodocianego nie może przekraczać 2 godzin.

Czyli w dni kiedy masz zajęcia w szkole to możesz pracować dodatkowo tylko 2 h w te dni i nie dłużej niż 12 h w ciągu tygodnia.

Młodocianemu przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 48 godzin nieprzerwanego odpoczynku, który powinien obejmować niedzielę.

Czyli nie do końca jestem pewna, czy jak masz np. szkołę w tygodniu to czy możesz pracować w weekend, no bo 48 to są 2 dni (sobota i niedziela), a czas twojej szkoły jest zaliczany także jako twoja praca.

Ubiegając się o taką pracę powinnaś mieć wniosek od lekarza o braku przeciwwskazań do danej pracy oraz ukończone gimnazjum/ szkołę podstawową ( 8 letnią) .


Nie potrzebujesz żadnej zgody (nawet rodziców) jeżeli chcesz podjąć taka pracę. ( lekką lub w celu przygotowania zawodowego - tylko).

To co napisałam dotyczy umowy o pracę, natomiast sprawa wygląda inaczej w przypadku zatrudnienia na podstawie zlecenia, w której już wymagana jest raczej zgoda opiekuna.

Umowę zlecenie reguluje odmienny kodeks niż umowę o pracę czyli Kodeks Cywilny, natomiast umowa o prace regulowana jest przez Kodeks Pracy, są to odmienne regulacje prawne.

Opiekun powinien być wskazany przez sąd. Nie jestem pewna Twojej sytuacji, ale wydaje mi się, że w takim przypadku, Twoimi opiekunami są rodzice zastępczy jeżeli to oni sprawują nad tobą opiekę.

Nie jestem jakąś super prawniczką, ale jako, że uczę się prawa i wydaje mi się, że nieco się w tym orientuję, to przeszukałam kodeksy i poszperałam trochę w internecie, mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniłam Twoje wątpliwości w tej sprawie

Edytowane przez blackcherryx94
Czas edycji: 2018-09-29 o 03:36
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 10:54:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.