Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy cz.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-27, 06:39   #61
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez AgaLk Pokaż wiadomość
Hej,

Czy któraś z Was wie czy stosowanie leków przeciwlękowych Serotax wpływa jakoś na tableteki antykonpcyjne Vibin??
Nie, nie wpływa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 20:26   #62
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Od kilku dni piję szałwię. Biorę Bonadee. Czy to ma jakiś wpływ Na antykoncepcję
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:04   #63
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Mam problem. P.Doktor przepisała mi Zinnat, sprawdzałam na liście leków z pierwszego postu i w necie jest napisane, ze nie wpływa na antykoncepcje.
A na ulotce, ze "moze zmniejszac skutecznosc doustnych srodkow anty" i zeby stosowac prezerwatywy. Co o tym myslec?
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:19   #64
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez slaaave13 Pokaż wiadomość
Mam problem. P.Doktor przepisała mi Zinnat, sprawdzałam na liście leków z pierwszego postu i w necie jest napisane, ze nie wpływa na antykoncepcje.
A na ulotce, ze "moze zmniejszac skutecznosc doustnych srodkow anty" i zeby stosowac prezerwatywy. Co o tym myslec?
W ulotce jest napisane wyraznie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:40   #65
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
W ulotce jest napisane wyraznie.
To dobrze ze przeczytalam, widocznie nie mozna wierzyc w te internetowe listy.
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:42   #66
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez slaaave13 Pokaż wiadomość
To dobrze ze przeczytalam, widocznie nie mozna wierzyc w te internetowe listy.
Zawsze ulotka.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 07:59   #67
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

A czy Ascalcin na przeziębienie wpływa na tabletki? Na ulotce jest tylko wzmianka o wkładce domacicznej.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 16:08   #68
anonimowa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Lekarz przepisał mi lek Roserwa. Biorę od kilku lat tabletki anty. Naraya. Na ulotce Roserwy jest napisane ze to anty mogą wpływac na Roserwę. Sprawdziłam na tej stronie z interakcją wyszła mało istotna. Co z tym fantem zrobić? Gumki czy nie ma się czym przejmować?
anonimowa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 20:23   #69
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez anonimowa23 Pokaż wiadomość
Lekarz przepisał mi lek Roserwa. Biorę od kilku lat tabletki anty. Naraya. Na ulotce Roserwy jest napisane ze to anty mogą wpływac na Roserwę. Sprawdziłam na tej stronie z interakcją wyszła mało istotna. Co z tym fantem zrobić? Gumki czy nie ma się czym przejmować?
Chyba chodzi o Roswerę?

Roswera zwiększa stężenie EE we krwi. Mogą nasilić się więc skutki uboczne tabletek. Sama antykoncepcja jest zachowana.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 23:37   #70
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Czy proszek zasadowy wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Pytam, ponieważ tabletki przyjmuję około 23:30-24, a proszek zasadowy powinno się pić również wieczorem, przed snem.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 18:35   #71
monika_2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Question Antykoncepcja a lek Clindamycin

Witam,
przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini (dziś wzięłam pierwsza tabletkę z nowego blistra). Jednocześnie stomatolog przepisał mi po usunięciu zeba antybiotyk Clindamycin - również dzisiaj wzięłam pierwsza tabletkę. Czy stosowanie antybiotyku może wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? Stomatolog zapewnił mnie, że nie, jednak ulotka mówi co innego. Czy gdybym zdecydowała nie przyjmować dalej antybiotyku, to czy ta jedna wzięta dziś tabletka może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
monika_2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-04, 18:52   #72
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Antykoncepcja a lek Clindamycin

Klindamycyna wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Jeśli zdecydowałabyś się odstawić antybiotyk to powinnaś potraktować dzisiejszy dzień tak jakbyś nie wzięła tabletki.
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 18:56   #73
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Antykoncepcja a lek Clindamycin

Ja bym była przezorna i używała dodatkowego zabezpieczenia.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 21:15   #74
monika_2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Antykoncepcja a lek Clindamycin

Nawet jeżeli przyjęłam tylko jedną tabletkę antybiotyku? Jak długo może on pozostać w organiźmie? Czy po upływie 48 godz osłabiające działanie antybiotyku wciąż będzie się utrzymywać?
monika_2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 17:19   #75
monika_2601
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 5
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Może komuś się przyda... Dzwoniłam do swojej ginekolog i powiedziała, że po 24h działanie osłabiające mija i nie ma przeciwwskazań do współżycia.
monika_2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 11:08   #76
nagrananadzwiekach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 48
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Witam, chciałabym zapytać czy może któraś z Pań wie czy tabletki Nasen obniżają skuteczność antykoncepcji? Wzięłam jednorazowo jedną tabletkę czwartego dnia przerwy. W skład leku wchodzi zolpidem winianu. Niestety w ulotce leku Microgynon, który przyjmuję od miesiąca nie ma informacji o tabletkach nasennych i ich wpływie na antykoncepcje. Wcześniej przyjmowałam Novynette i tam była informacja, że niektóre leki nasenne mogą obniżać skuteczność antykoncepcji. Dodam, że nie przyjmuję tych tabletek nasennych regularnie. Zdarzy mi się wziąć jedną tabletkę w miesiącu a nawet rzadziej kiedy mam problemy ze snem. Bardzo proszę o jakąś informację.
nagrananadzwiekach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 15:54   #77
feelthevibe000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej mam pytanie dotyczące wpływu witaminy C na wchłanianie się tabletek antykoncepcyjnych a konkretnie atywii. Nie przyjmuję witaminy C jako takiej np w tabletkach ale muszę się przyznać, że jestem strasznym łasuchem jeśli chodzi o cukierki Nimm2, a podobno one są właśnie bogate w witaminę C. Czy orientujecie się może jaka dawka tej witaminy osłabia działanie tabletek?
feelthevibe000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 02:43   #78
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez feelthevibe000 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie dotyczące wpływu witaminy C na wchłanianie się tabletek antykoncepcyjnych a konkretnie atywii. Nie przyjmuję witaminy C jako takiej np w tabletkach ale muszę się przyznać, że jestem strasznym łasuchem jeśli chodzi o cukierki Nimm2, a podobno one są właśnie bogate w witaminę C. Czy orientujecie się może jaka dawka tej witaminy osłabia działanie tabletek?
Bez przesady nie przekraczasz wielekrotnie maksymalnej dziennej dawki. Nie ma badań wskazujących, że dana dawka osłabia anty, jak ze wszystkim trzeba w granicach rozsądku.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 10:02   #79
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej hej. Diclofenac wchodzi w interakcję z tabletkami?
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 13:20   #80
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Hej hej. Diclofenac wchodzi w interakcję z tabletkami?
Jeśli chodzi o antykoncepcję to nie obniża ochrony Przy Yazie i pochodnych nie można łączyć przez długi czas bo, może skoczyć w górę potas, ale to trzeba łykać całymi tygodniami.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 12:05   #81
rozalia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Tabletki antykoncepcyjne, antybiotyk a skuteczność.

Witajcie,
Pisałam juz w tej sprawie na forum ginekologicznym, ale nie znalazlam odpowiedzi na dręczący mnie problem i nadal poszukuję odpowiedzi. Biorę tabletki od 3 lat, od dwóch lat nieprzerwanie Lesine. W trakcie brania ostatniego opakowania przez 10 dni brałam antybiotyk Doksycyklinę, który skończyłam w czwartek rano (28 stycznia), tabletki biorę o godz. 18, opakowanie kończyłam po 5 dniach od skończenia antybiotyku, w poniedziałek ( 1 lutego). Przez 7 dni powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Uważałam przez cały okres brania antybiotyku, ale tydzień po skończeniu antybiotyku, a dodatkowo w trakcie przerwy w kolejny czwartek (4 lutego) doszło do stosunku, który no właśnie - mógł być niezabezpieczony?
Wszystkie tabletki biorę regularnie, w tym okresie byłam nadzwyczaj uważna, ale ten jeden raz w trakcie przerwy mógł być niezabezpieczony? Czy antybiotyk mógł aż tak osłabić działanie tabletek przy ich regularnym braniu? Dodam, że w piątek (5 lutego), dzień po, dostałam planowe krwawienie z odstawienia. Dzisiaj jest wtorek, dzisiaj zaczynam nowe opakowanie tabletek, a teraz męczą mnie zawroty głowy, ale jestem na bardzo restrykcyjnej diecie oczyszczającej, więc może to od tego... Już sama nie wiem.
Biorę tabletki od wielu lat, ale jednak cały czas schizuję ciągle, chociaż i tak wszystko zawsze dobrze się kończy. Może i tym razem tak będzie... Nie szukam pocieszenia tylko zdania od kobiet stosujących antykoncepcję, schizujących jak ja - może miałyście podobną sytuację?
Bardzo proszę o odpowiedź.
rozalia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 22:13   #82
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, antybiotyk a skuteczność.

Cytat:
Napisane przez rozalia1 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Pisałam juz w tej sprawie na forum ginekologicznym, ale nie znalazlam odpowiedzi na dręczący mnie problem i nadal poszukuję odpowiedzi. Biorę tabletki od 3 lat, od dwóch lat nieprzerwanie Lesine. W trakcie brania ostatniego opakowania przez 10 dni brałam antybiotyk Doksycyklinę, który skończyłam w czwartek rano (28 stycznia), tabletki biorę o godz. 18, opakowanie kończyłam po 5 dniach od skończenia antybiotyku, w poniedziałek ( 1 lutego). Przez 7 dni powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Uważałam przez cały okres brania antybiotyku, ale tydzień po skończeniu antybiotyku, a dodatkowo w trakcie przerwy w kolejny czwartek (4 lutego) doszło do stosunku, który no właśnie - mógł być niezabezpieczony?
Wszystkie tabletki biorę regularnie, w tym okresie byłam nadzwyczaj uważna, ale ten jeden raz w trakcie przerwy mógł być niezabezpieczony? Czy antybiotyk mógł aż tak osłabić działanie tabletek przy ich regularnym braniu? Dodam, że w piątek (5 lutego), dzień po, dostałam planowe krwawienie z odstawienia. Dzisiaj jest wtorek, dzisiaj zaczynam nowe opakowanie tabletek, a teraz męczą mnie zawroty głowy, ale jestem na bardzo restrykcyjnej diecie oczyszczającej, więc może to od tego... Już sama nie wiem.
Biorę tabletki od wielu lat, ale jednak cały czas schizuję ciągle, chociaż i tak wszystko zawsze dobrze się kończy. Może i tym razem tak będzie... Nie szukam pocieszenia tylko zdania od kobiet stosujących antykoncepcję, schizujących jak ja - może miałyście podobną sytuację?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Według mnie nie masz się czym przejmować To raczej kwestia diety.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 07:11   #83
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

A orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z ostropestem? Piję z niego olej, w internecie nie ma zbyt dużo informacji na ten temat,a były różne
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 13:15   #84
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
A orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z ostropestem? Piję z niego olej, w internecie nie ma zbyt dużo informacji na ten temat,a były różne
Nie ma info bo nie wpływa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 13:38   #85
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nie ma info bo nie wpływa
Tzn właśnie jest info,ale mało i jedne były,że tak, a jedne,że nie A, że to niezbyt wiarygodne źródło... to wolałam spytać osób, które tabsy również stosują Dziękuję
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 15:32   #86
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to po prostu nie stosuj ostropestu i tabletek jednocześnie, albo pod rząd Tylko np. jedno rano, a drugie wieczorem/lub chociaż po kilku godzinach.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:20   #87
rozalia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, antybiotyk a skuteczność.

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Według mnie nie masz się czym przejmować To raczej kwestia diety.


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Trochę się uspokoiłam
rozalia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 08:18   #88
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to po prostu nie stosuj ostropestu i tabletek jednocześnie, albo pod rząd Tylko np. jedno rano, a drugie wieczorem/lub chociaż po kilku godzinach.
Żadnych tabletek nie stosuję równo z anty,zawsze jakiś tam godzinowy czy dwu odstęp mam A od tego oleju właśnie większy, bo tabletki rano a olej po południu i wieczorem
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 12:09   #89
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

No to w porządku, nie przejmuj się
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 13:25   #90
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy c

Hej, ostatnio złapało mnie przeziębienie i brałam następujące leki:
- pierwsze 2 dni: 1x dziennie saszetka Theraflu
- kolejne dni: 2 x dziennie aspiryna
- tabletki na gardło Orofar

Czy skuteczność anty została zachowana?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-30 11:23:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.