Zaproszenie ślubne- przykrość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-25, 16:44   #1
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Unhappy

Zaproszenie ślubne- przykrość


Up

Edytowane przez misiolekk
Czas edycji: 2015-04-30 o 13:58 Powód: koniec dyskusji
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:12   #2
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

no ale w koncu jestes osoba towarzyszącą swojego chlopaka, to tylko zaproszenie nie ma o co się czepiac;-). Moj narzecozny jak juz jest z emna 4 lata to tez z bliskiej rodziny wpisywali z os. towarzyszacą, ale wiadomo że o niego chodziło. Naprawde nie ma co się tym martwic i przejmować, a PM moze glupio bylo brata pytać czy macie w planach sie rozejsc czy co. Idz na wesele i sie nie przejmuj;-).
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:20   #3
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Moje drogie...Mam nadzieje,że poznam Wasze zdanie na ten temat...
Jestem ze swoim chłopakiem rok czasu...Kilka dni temu on dostał od swojej siostry zaproszenie na ślub..z osobą towarzyszącą.. Zrobiło mi się przykro, ponieważ mam z nią dobry kontakt, chodzimy do nich, ja sobie z nią plotkuje, jestesmy w kontakcie telefonicznym,a ona zrobiła coś takiego...Co najlepsze później dowiedziałam się,że mojemu chłopakowi też było głupio jak zobaczył to zaproszenie..Wiem,że nasz związek trwa może krótko,bo nie 3 czy 7 lat,ale moim zdaniem nie powinno to mieć wpływu. Kiedy jego siostra dowiedziała sie o tym,ze jest mi przykro zaczęła się tłumaczyć,że mieli w rodzinie taką sytuacje,kiedy zaproszony został ich kuzyn z dziewczyną(kompletna idiotka),ale przed weselem się rozstali, a co najgorsze na wesele przyszli oboje i nie było za przyjemnie...Rozumiem,że mogła się tego obawiać,że chciała temu zapobiec...Ale kurcze,moim zdaniem powinna porozmawiać z A.(moim chłopakiem) na ten temat i on by powiedział,że nawet gdybyśmy się rozstali to ja bym na to wesele nie przyszła,rozumiem,że ona mogła tego nie wiedzieć,ale gdyby z nim porozmawiała to on by jej to powiedział...Dla mnie to jest kompletny idiotyzm...bo logiczne chyba jest to,że zostałabym zaproszona na to wesele tylko ze względu na to,ze jestem jego dziewczyna i gdybyśmy się rozstali nie miałabym prawa na nie iść...a idiotką nie jestem. Ja mam 3 rodzeństwa,każde z nich brało już ślub i za każdym razem każde z nich pytał się mnie co ma napisać, w końcu jestem ich siostrą,a nie jakąś daleką kuzynką...Niestety jego siostra nawet nie pofatygowała się,żeby mnie przeprosić,że wyszła taka niezręczna sytuacja,(choć A.jeszcze z nią rozmawiał i powiedział,że mogła się go zapytać) nowego zaproszenia też nie ma zamiaru nam wręczyć...Tak się cieszyłam na ten ślub,wesele,a teraz odechciało mi się na nie iść,nie czuję się zaproszona... Dziewczyny,co na ten temat myślicie ? Proszę wypowiedzcie się na ten temat ...
Sorry... Tak sie pisze na zaproszeniach, jeśli nie jesteś jego narzeczoną to jesteś osobą towarzyszącą. Nie doszukuj się w tym jakiejś uszczypliwości czy pogardy.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:20   #4
lexis1306
Raczkowanie
 
Avatar lexis1306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 367
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Spokojnie. Moje kuzynki wręczaly mi zaproszenia na wesela "z osobą towarzyszącą" kiedy już 4 lata mieszkałam ze swoim TZ. I nie, nie obraził się. Myślę po prostu, że nie wszyscy się nad tym zastanawiaja.
A poza tym, są środowiska, w których dopóki para nie jest małżeństwem pisze się " z osobą towarzyszącą".
A na weselu na pewno będziesz mile widziana
lexis1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:28   #5
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
Sorry... Tak sie pisze na zaproszeniach, jeśli nie jesteś jego narzeczoną to jesteś osobą towarzyszącą. Nie doszukuj się w tym jakiejś uszczypliwości czy pogardy.
No niestety, ale status narzeczeństwo nie równa się otrzymania imiennego zaproszenia.

Ja rozumiem autorkę, też byłoby mi przykro gdyby nazwano mnie osobą towarzyszącą, zwłaszcza, jeśli to zaproszenie od siostry Twojego chłopaka.
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:34   #6
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

No co Wy, kobitki, ona napewno nie chciała być złośliwa. Mnie często tak nazywano w zaproszeniu ślubnym, ja sama też tak w swoich określałam "partnerke/ra" danej osoby ...I nikt nigdy nie czuł sie urażony
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:36   #7
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

O kurde, ludzie to maja problemy
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 17:37   #8
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
No niestety, ale status narzeczeństwo nie równa się otrzymania imiennego zaproszenia.

Ja rozumiem autorkę, też byłoby mi przykro gdyby nazwano mnie osobą towarzyszącą, zwłaszcza, jeśli to zaproszenie od siostry Twojego chłopaka.
Właśnie...To jest jego siostra...bardzo bliska osoba,jak i nie najbliższa...jak nie wiedziała co zrobić,jak sie zachować,a wiem,że się zastanawiała nad tym powinna porozmawiać z osobą bezpośrednią z tym związaną tzn z moim chłopakiem...żeby uniknąć takiej sytuacji jak wyszła.
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:38   #9
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
No co Wy, kobitki, ona napewno nie chciała być złośliwa. Mnie często tak nazywano w zaproszeniu ślubnym, ja sama też tak w swoich określałam "partnerke/ra" danej osoby ...I nikt nigdy nie czuł sie urażony

Owszem...zgadzam się. Ale nie tak bliskiej osoby... z którą ma sie kontakt codziennie,z bratem...
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:39   #10
panipuchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar panipuchatkowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9 076
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Mnie rok temu koleżanka zaprosiła na wesele z os. towarzyszącą, byliśmy z moim tż już zaręczeni. A teraz my rozdając swoje, po części piszemy imiennie jeśli wiemy na sto procent że para przyjdzie razem. Więc to chyba zależy od podejścia, jestem pewna że PM nie chciała CI zrobić przykrości.
__________________
Najszczęśliwsza Żona na świecie! 20.06.2015!

Najszczęśliwsza Mama na świecie! 22.01.2019!

Czekamy na drugi Skarb!
panipuchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:40   #11
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Nie bralabym sobie tego do serca, tymbardziej, ze siostra chlopaka wyjasnila sprawe. Nie chciala zrobic Ci przykrosci. Nie przejmuj sie
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 17:43   #12
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez panipuchatkowa Pokaż wiadomość
Mnie rok temu koleżanka zaprosiła na wesele z os. towarzyszącą, byliśmy z moim tż już zaręczeni. A teraz my rozdając swoje, po części piszemy imiennie jeśli wiemy na sto procent że para przyjdzie razem. Więc to chyba zależy od podejścia, jestem pewna że PM nie chciała CI zrobić przykrości.
Tak,tak...ale jak dowiedziała się o tym,że jest mi przykro i nie tylko mi bo mojemu chłopakowi też to nawet nie przeprosiła za zaistniałą sytuacje...ani nie zaproponowala nowego zaproszenia. A kiedy mój A. poszedł do niej w odwiedziny i zaczął ten temat i powiedział jej,że mu też było głupio to jeszcze się wzburzyła..
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:45   #13
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Ja rozumiem autorkę, też byłoby mi przykro gdyby nazwano mnie osobą towarzyszącą, zwłaszcza, jeśli to zaproszenie od siostry Twojego chłopaka.
No ale jakby nie patrzeć, gdyby nie chłopak, to autorka by się na tym weselu nie pojawiła. Więc jest niejako towarzysząca.
Ja bym się o coś takiego nie czepiała. Dla mnie to szukanie dziury w całym.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:46   #14
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ja rozumiem,że gdyby to było zaproszenie od jakiegoś kuzyna, czy kogoś kto mnie nie zna,nie ma ze mną kontaktu...ale jak sobie pomyśle,że mam iśc na wesele i na wizytowce obok mojego A.będzie ''osoba towarzyszaca X..'' to to zepsuje mi cala zabawe...Dodam,jeszcze,że oni mają jeszcze jednego brata.. on ze swoją dziewczyna sa razem 3 lata , i dostali normalne zaproszenia z imienia i nazwiska...
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:10   #15
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
No ale jakby nie patrzeć, gdyby nie chłopak, to autorka by się na tym weselu nie pojawiła. Więc jest niejako towarzysząca.
Ja bym się o coś takiego nie czepiała. Dla mnie to szukanie dziury w całym.
No ja to rozumiem, ale to nie zmienia faktu, ze siostra moglaby napisac zaproszenie imienne. Przeciez doskonale zna te osobe towarzyszaca swojego brata. Zreszta co ma "szukanie dziury w calym" do tego, ze byloby mi zwyczajnie przykro w takiej sytuacji? Nie robilabym przeciez z tego powodu awantury ani nie kazala wyjasniac tego z siostra. Bylam w takiej sytuacji i do siebie na slub bede zapraszac z imienia i nazwiska, zeby nikt nie poczul sie urazony.
__________________

Edytowane przez wildDaisy
Czas edycji: 2015-04-25 o 18:13
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:13   #16
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Tak,tak...ale jak dowiedziała się o tym,że jest mi przykro i nie tylko mi bo mojemu chłopakowi też to nawet nie przeprosiła za zaistniałą sytuacje...ani nie zaproponowala nowego zaproszenia. A kiedy mój A. poszedł do niej w odwiedziny i zaczął ten temat i powiedział jej,że mu też było głupio to jeszcze się wzburzyła..
O cholera, dziewczyno czy ty masz 5 lat ze zachowujesz sie jak wielka pani urazona i oczekujesz jeszcze nowego zaproszenia ? Masakra, wez sie obudz. Podejrzewam ze ona nawet nie pomyslala i wpisala osoba towarzyszava. A co do Twojego nastepnego postu: na wizytowce juz na weselu nie bedzie napisane "osoba towarzyszaca" tylko twoje imie i nazwisko o ile bedziesz tak laskawa i wczesniej poinformujesz panne mloda ze bedziesz na weselu. Ja tez jak moj tz dostal zaproszenie i bylo tam " osoba towarzyszaca" to tylko powiedzial mlodym ze bedzie z taka osoba i wizytowka byla normalna, takze powaaznir przestan dramatyzowac i brac tak wszystko do siebie.
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:22   #17
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
O cholera, dziewczyno czy ty masz 5 lat ze zachowujesz sie jak wielka pani urazona i oczekujesz jeszcze nowego zaproszenia ? Masakra, wez sie obudz. Podejrzewam ze ona nawet nie pomyslala i wpisala osoba towarzyszava. A co do Twojego nastepnego postu: na wizytowce juz na weselu nie bedzie napisane "osoba towarzyszaca" tylko twoje imie i nazwisko o ile bedziesz tak laskawa i wczesniej poinformujesz panne mloda ze bedziesz na weselu. Ja tez jak moj tz dostal zaproszenie i bylo tam " osoba towarzyszaca" to tylko powiedzial mlodym ze bedzie z taka osoba i wizytowka byla normalna, takze powaaznir przestan dramatyzowac i brac tak wszystko do siebie.
Abosolutnie się tak nie zachowuję! Po prostu gdybym miała się postawić w jej miejscu,na pewno bym to zrobiła, dała nowe zaproszenie. Bo to jej gafa,że nie porozmawiała z bratem i nie dowiedziała się. Gdyby to zrobila teraz byloby zupelnie co innego. Bo gdyby nie jej tok myślenia i to,że podjęła tę decyzję tylko dlatego,żeby unikac takiej sytuacji jaka byla z jej kuzynem nie omawiając tego z A. nie byłoby żadnych przykrości i niedomówień.
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:42   #18
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

misiolek, ja bylam w podobnej sytuacji, ale zrozumialabym o co pm chodzilo. Zreszta ja tez tak robię, ze osoby ktore nie są dlugo w zwiazkach dostaja z os. tow. a potem mi powiedzą z kim przychodza, ja drukuje winietki z imionami i tyle. Poza tym uwierz PMka pewnie sie wzburzyla bo dla niej to peirdoła, a ma wiele innych problemow slubnych na glowie. Naprawde nie przejmuj sie tym, moglabys sie poczuc urazona gdybyscie byli szmat czasu lub powoli bys wkraczala w rodzinę jako narzeczona. Moj Tz tez dostal zapro (ja juz jako narzeczona bylam, 4 lata razem) z os. towarzyszaca, ale mi to jedno bylo, bo wiem ze nie wszyscy mlodzi na to uwage zwracaja. a powinnam byc oburzona, bo znam sie z nia 4 lata, jest siostra mojego Tżta.. nie ma sie co przejmowac naprawde;-)
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:47   #19
palinnka0
Paulina z w-wskiej Pragi
 
Avatar palinnka0
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 889
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Autorko postu, nie ma co marudzic przeciez to zadna ujma... Na kazdym zaproszeniu z jakim sie spotkalam nie bylo imiennie wypisanego mojego TZ tylko pisalo osoba towarzyszaca. Dla mnie to jak najbardziej rzecz normalna...
__________________
Age: 22
Wierna fanka - Legia Warszawa.
Studia - w toku.
forever alone, it is time for having fun.


_________________________ ______
seriale! Przyjaciele, GoT, PrettyLittleLiars.
books! King
palinnka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 20:38   #20
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

No, dla mnie takie wpisywanie dziewczyny jednego brata jako osoby towarzyszącej a drugiego z imienia jest troszkę nie w porządku, bo co to za wyróżnianie?
Przed swoim ślubem dowiadywałam się, jakie mają towarzyszący nazwiska, by ich wpisać. Nie był to wielki ból.

Btw, już to gdzieś na forum pisałam - tydzień przed naszym ślubem, mąż dostał zaproszenie od kuzynki. Oczywiście "XX z osobą towarzyszącą", gdzie, jak później się dowiedziałam, część pozostałych towarzyszących była wpisana z imienia.
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 21:05   #21
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

dziewczyny po prostu niektorzy nie mysla tak jak 'my', ze mozna sie poczuc urazonym, w roznych rejonach rodzinach jest inaczje, niektorzy zamawiaja tylko z os. tow., niektorzy juz imiennie.

Misiolek, dodatkowe zaproszenie moze byc klopotliwe jesli zamawiala uzgodniona ilosc. Niektorzy po prostu nie mysla i nie odczuja tego tak jak ty czy inny gosc. Ale ja na twoim miejscu bym sie cieszyla ze idziesz z tztem i juz, bedziecie sie super bawic, ja tam uwielbiam wesela, nawet jako os. towarzysząca. ;-) nie trzeba wszystkiego brac tak do siebie i tworzyc niepotrzebne problemy, naprawde nie ma takiej potrzeby, nie psuj sobie humoru przez taka peirdołe;-)
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 21:21   #22
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Dziękuję Wam kobietki Teraz już tak w większej mierze to ze mnie zeszło
Choć i tak uważam,że zachowała się nietaktowanie i powinna przeprosić,jeśli nie chce mnie to swojego brata, chociażby dlatego,że wyszła taka głupia sytuacja tylko przez to,że nie pomyślała mądrze ;P
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 22:08   #23
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Abosolutnie się tak nie zachowuję! Po prostu gdybym miała się postawić w jej miejscu,na pewno bym to zrobiła, dała nowe zaproszenie. Bo to jej gafa
Ujmę to tak:
Ty też na pewno w życiu jeszcze wiele "gaf" popełnisz, z których nie będziesz nawet zdawać sobie sprawy, bo będzie to dla Ciebie bez znaczenia.
Dlatego wyluzuj.
Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie będzie pasować, dlatego nie dziwię się PM, że się nie przejęła Twoimi zarzutami.

Jak przeczytałam tytuł wątku to od razu sobie pomyślałam,że pewnie autorki w ogóle nie zaproszono za wesele, ale w takim przypadku jak opisujesz to naprawdę nic się nie stało.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 22:35   #24
misiolekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 11
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ale ja jej nic prosto z mostu nie zarzuciłam,nie wzburzyłam się,nie wygarnęłam jej czy nie wiadomo co jeszcze, ona przypadkowo dowiedziała się,ze jest mi przykro.
misiolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 23:01   #25
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Szczerze to chyba nigdy nie zrozumiem tego żalu o bycie wymienionym jako "osoba towarzysząca" na zaproszeniu. Rok to tak naprawdę bardzo krótko, ja ze swoim facetem jestem już 6 lat i nie obraziłabym się za "OT" na zaproszeniu - wszak nie jestem jeszcze jego żoną, związek nie jest sformalizowany, w czym problem? Gorzej by było, gdyby w ogóle Cię nie zaprosili wiedząc o Twoim istnieniu

Poza tym, często zdarza się tak, że jedna strona nie chce iść na wesele - nie lubi ludzi, muzyki, nie ma ochoty lub po prostu będzie wtedy na długo planowanym, ważnym szkoleniu. Wiele osób w takiej sytuacji prosi kogoś innego, koleżankę, kolegę, brata czy kogokolwiek, zatem zaproszenie "osoby towarzyszącej" jest w takim przypadku bardzo taktownym posunięciem.

Nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 01:22   #26
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez misiolekk Pokaż wiadomość
Ja rozumiem,że gdyby to było zaproszenie od jakiegoś kuzyna, czy kogoś kto mnie nie zna,nie ma ze mną kontaktu...ale jak sobie pomyśle,że mam iśc na wesele i na wizytowce obok mojego A.będzie ''osoba towarzyszaca X..'' to to zepsuje mi cala zabawe...Dodam,jeszcze,że oni mają jeszcze jednego brata.. on ze swoją dziewczyna sa razem 3 lata , i dostali normalne zaproszenia z imienia i nazwiska...
O matko, ale robisz z siebie księżniczkę Sorry, ale jeśli nie jesteś jeszcze żoną, czy chociaż narzeczoną, to jak najbardziej pisze się na zaproszeniu: osoba towarzysząca. I nie ma co się obrażać, bo to normalne... Tak się po prostu pisze, bo zaprasza brata, członka rodziny i on zapraszą osobę towarzyszacą, Ty nie jesteś członkinią rodziny. Aż tak wielki lament musisz zrobić? Serio będziesz się źle bawić, bo nie zobaczysz swojego nazwiska na winietce? Zachowujesz się jak dziecko. A z tym wymaganiem przeprosin i drugiego zaproszenia specjalnie dla Ciebie z Twoim nazwiskiem to już w ogóle kosmos, dziewczyno chyba nie znasz zasad dobrego wychowania... Panna młoda nie zrobiła żadnej gafy, nie ma absolutnie za co przepraszać. Poza tym jesteście razem dopiero rok... To, że czasem gadasz z nią przez telefon nie oznacza że musi Cię wypisywać z nazwiska na zaproszeniu, zaproszenie jest dla jej brata, Ty jesteś osobą towarzysząca a nie członkiem rodziny z osobnym zaproszeniem !
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 07:23   #27
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ja po części rozumiem ten nietakt i fakt, że autorce wątku zrobiło się przykro. Ale uważam też, że z drugiej strony osoba taktowna nie powinna robić z tego sprawy. Wiadomo, że w trakcie tych przygotowań weselnych jest masa rzeczy do załatwiania, to jest w końcu ich wesele i to oni są najważniejsi, i na pewno nie psułabym atmosfery z powodu takiej błahostki. Trudno, stało się, ale na pewno nie wspominałabym TŻ, że jest mi bardzo przykro czy coś, i nie sugerowałabym, żeby otrzymać nowe zaproszenie, może delikatnie bym zaznaczyła, że szkoda, że nie wpisała imiennie, ale nie przesadzajmy, to jest tylko zaproszenie. Ja wiem jak to jest, na wszelki wypadek zamówiliśmy 10 dodatkowych zaproszeń pustych, bo niestety, ale zdarzają się pomyłki, wczoraj okazało się podczas rozwożenia zaproszeń, że nie wpisaliśmy jednej pary z rodziny, z którymi się regularnie widzimy, że mają syna i był lekki stres. Wierz mi, że na pewno nikt celowo nie chciał Ci zrobić przykrości, czy jakoś urazić. Moim zdaniem powinnaś to odpuścić.

Edytowane przez bestka
Czas edycji: 2015-04-26 o 07:26
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 07:35   #28
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

jako już narzeczona byłam wpisana jako OT na zaproszeniu i potem na winietce. ślub dobrych znajomych więc się zdziwiłam, bo przecież się znamy i wiedzą że ja to ja. ale do głowy mi nie przyszło żeby mi to miało jakoś zepsuć wesele

autorko, dorośnij, bo nie jesteś pępkiem świata, a twoje nastawienie i oczekiwanie przeprosin/nowego zaproszenia/whatever jest mało poważne.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 07:51   #29
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Wg mnie takie coś jest dużym nietaktem w sytuacji, gdy zaproszenia dostaje się od bliskich osób, które znają partnera/partnerkę zapraszanej osoby i wiedzą, że ta para jest razem x czasu. W zeszłym roku byłam na czterech weselach i o ile to, że moja kuzynka, która nie zna mojego TŻta, wpisała na zaproszeniu "visionAM wraz z os. towarzyszącą", nie ruszyło mnie zbytnio, to zaproszenie od naszego wspólnego kolegi, który wpisał "TŻ z os. towarzyszącą" nieco mnie wkurzyło
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 08:46   #30
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Troche nieladnie,tez by mi sie przykro zrobilo.Bo w koncu to jestescie prawie rodzina.Olej to i tyle,idz na wesele i baw sie dobrze.
Wiesz,nie wiadomo o co sie czlowiek obrazi,a z drugiej strony to i lepiej bo nie musisz dokladac sie do prezentu.
Ja tez mialam zagwozdke z jedna para jak powinnam dac im zaproszenie.Moja kuzynka i przyjaciel mojego Tezeta sa razem od wielu lat,zareczeni a slub planuja w 2017.Po dlugich depatach wypisalismy im jedno zaproszenie i wymienilismy z nazwiska kazde z nich.Oni jednak oczekiwali ze kazde z nich dostanie osobne zaproszenie,na drukowanie nowych zaproszen jest juz za pozno,wiec zostalo jak jest.Do tego ten przyjaciel bedzie swiadkiem mojego Tezeta.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 18:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.