Sesja noworodkowa - wasze zdanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-24, 14:43   #1
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747

Sesja noworodkowa - wasze zdanie.


Ostatnio staje się coraz bardziej popularna - sesja noworodkowa.
Co o niej sądzicie? Czy sesja dla kilkudniowego dziecka jest waszym zdaniem przegięciem, czy może posiadanie pamiątki w formie aranżowanych zdjęć jest czymś wartościowym i potrzebnym?
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 15:47   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

A jakie to ma znaczenie, co MY sądzimy?
Ktoś chce - robi i na pewno nie zainteresuje nikogo moje zdanie Nie robiłam, nie czułam takiej potrzeby i tyle. Wielu robi, widocznie chcą.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 21:06   #3
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;82432961]
nie robiłam, nie czułam takiej potrzeby i tyle.[/quote]
jw.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 21:11   #4
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Mam zdjęcia które robił pasjonat fotografii - mój mąż, innych sesji nie mieliśmy
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 21:14   #5
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Mam zdjęcia które robił pasjonat fotografii - mój mąż, innych sesji nie mieliśmy
My tak samo Niektóre są naprawdę urocze.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 00:18   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ostatnio staje się coraz bardziej popularna - sesja noworodkowa.
Co o niej sądzicie? Czy sesja dla kilkudniowego dziecka jest waszym zdaniem przegięciem, czy może posiadanie pamiątki w formie aranżowanych zdjęć jest czymś wartościowym i potrzebnym?
A czym taka sesja zdjęciowa różni się od zdjęć wykonywanych w studiu po chrzcie
Tu też dzieciątko jest malutkie.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 08:10   #7
fanka_piekna
Przyczajenie
 
Avatar fanka_piekna
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Ja nie robiłam ani noworodkowej, ani po chrzcie. Trochę załuję, ale planuję kiedyś zrobić taką rodzinno-dzieciecą
fanka_piekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 09:59   #8
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A czym taka sesja zdjęciowa różni się od zdjęć wykonywanych w studiu po chrzcie
Tu też dzieciątko jest malutkie.
Z założenia (widziałam ogłoszenia na fejsie) takie sesje wykonuje się do ukończenia przez dziecko miesiąca. Większość dzieci jest chyba później chrzczona.

Mnie się te sesje nie podobają, dzieci są zawinięte w jakieś kokony, co sprawia, że mają ogromne głowy i malutkie ciałka. Są też często dziwnie upozowane. Wg. mnie lepiej zrobić zdjęcia w domu, no ale co kto lubi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sesja-noworodkowa-gdansk-2.jpg (98,3 KB, 217 załadowań)
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 11:07   #9
ladyinred85
Rozeznanie
 
Avatar ladyinred85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 811
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Mam takie samo zdanie jak nebraska, te Dzieciaczki są dla mnie tak nienaturalnie pościskane, no nie mogę się przekonać do tego. Bardziej widziałbym taka naturalna sesje z rodzicami i żałuję że czegoś takiego nie mamy. Ale kompletnie nie miałam wtedy do tego głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyinred85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 18:03   #10
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

To nie lalka
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 20:30   #11
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Nie podobają mi się te sesje, dzieci wyglądają na nich bardzo nienaturalnie, czasem nawet lekko przerażająco - jakby były nieżywe.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 21:00   #12
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Nie podobają mi się te sesje, dzieci wyglądają na nich bardzo nienaturalnie, czasem nawet lekko przerażająco - jakby były nieżywe.
Trafna uwaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 21:49   #13
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

też nie jestem fanką właśnie z uwagi na te dziwaczne pozy - a do tego najczęściej te dzieci śpią w trakcie tych zdjęć więc mi niestety również się to nie kojarzy z żywym dzieckiem
ale z drugiej strony nie widzę powodów dla których ktoś kto chce miałby takich zdjęć nie zrobić
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 20:22   #14
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

te w dziwnych pozach, pościskane, poukładane w różnych dziwnych miejscach mi osobiście jakoś nie wpadają w oko, ale jak ktoś chce to niech robi, przecież każdemu podoba sie co innego.
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 09:28   #15
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
też nie jestem fanką właśnie z uwagi na te dziwaczne pozy - a do tego najczęściej te dzieci śpią w trakcie tych zdjęć więc mi niestety również się to nie kojarzy z żywym dzieckiem
ale z drugiej strony nie widzę powodów dla których ktoś kto chce miałby takich zdjęć nie zrobić
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
te w dziwnych pozach, pościskane, poukładane w różnych dziwnych miejscach mi osobiście jakoś nie wpadają w oko, ale jak ktoś chce to niech robi, przecież każdemu podoba sie co innego.


A co sądzicie o tym, że te dzieci są zabierane na taką sesję dosłownie w pierwszych dniach życia? Nie powinny leżeć sobie w spokoju, przyzwyczajać się do nowego świata?
Przeglądałam na FB kilka firm robiących właśnie takie zdjęcia noworodków. Zauważyłam że im mniej dni miało dziecko które brało udział w sesji tym większa radość fotografki (bo najczęściej są to jednak kobiety).
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 22:03   #16
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym, że te dzieci są zabierane na taką sesję dosłownie w pierwszych dniach życia? Nie powinny leżeć sobie w spokoju, przyzwyczajać się do nowego świata?
Przeglądałam na FB kilka firm robiących właśnie takie zdjęcia noworodków. Zauważyłam że im mniej dni miało dziecko które brało udział w sesji tym większa radość fotografki (bo najczęściej są to jednak kobiety).
w sensie że leżec w domu?
akurat ja wychodzę z założenia że nei ma sie co kisić w domu, dwójka moich dzieci od pierwszych dni była w trasie (urodzone wrzesien, październik) byc moze jakby było -15 to bym jakoś namiętnie nie wychodziła
Na sesje tez bym nie pojechała (mnie po prostu nie kręcą ), ale na spacer itd- jak najbardziej tak.
Poza tym, wiem że wiele fotografów robi te fotki tez w domowym otoczeniu, wiec nie koniecznie trzeba jechać do studio.
A co do zasady, że im młodsze tym lepiej, to chyba chodzi o to ze takie dziecko długo i mocno spi (choc nie każde ), no i "pamieta" jeszcze pozycje z życia płodowego, dlatego można go "układać" (oczywiście bez wykręcania nóżek i rączek :P )

Edytowane przez aa2
Czas edycji: 2018-04-09 o 22:06
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 17:40   #17
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym, że te dzieci są zabierane na taką sesję dosłownie w pierwszych dniach życia? Nie powinny leżeć sobie w spokoju, przyzwyczajać się do nowego świata?
Przeglądałam na FB kilka firm robiących właśnie takie zdjęcia noworodków. Zauważyłam że im mniej dni miało dziecko które brało udział w sesji tym większa radość fotografki (bo najczęściej są to jednak kobiety).

Ubawiłaś mnie Takie sesje robi się najczęściej między 7-12 dniem życia, ale nie dla "fanu fotografa (tak panowie też robią)". Dzieci w tym wieku sporo śpią, są plastyczne, itd itp. po prostu ich fizjologia pozwala na zrobienie takich fotek.
W studio w trakcie takiej sesji poza rodzicami i fotografem zwykle nie ma nikogo więcej. Nie wiem co takiego strasznego jest w ogrzanym, spokojnym studio.
Jak dla mnie te argumenty są totalnie nie trafione.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 23:26   #18
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym, że te dzieci są zabierane na taką sesję dosłownie w pierwszych dniach życia? Nie powinny leżeć sobie w spokoju, przyzwyczajać się do nowego świata?
Przeglądałam na FB kilka firm robiących właśnie takie zdjęcia noworodków. Zauważyłam że im mniej dni miało dziecko które brało udział w sesji tym większa radość fotografki (bo najczęściej są to jednak kobiety).
te sesje bardzo często odbywają się w domach a po drugie - im mniejsze dziecko tym łatwiej o taką pozę (im starsze tym bardziej mobilne a taki noworodek to w zasadzie nic nie robi no i też starszemu jeszcze długo się nie powie żeby ładnie pozowało bo tego nie zrozumie) i łatwiej o to, że mama da dziecku pierś a potem pięknie zaśnie i w zasadzie nawet się nie zorientuje, że ktoś jakieś fotki robi, ot cała tajemnica
inna sprawa jest taka, że ja nie widzę nic złego w opuszczaniu domu ze zdrowym dzieckiem
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 09:53   #19
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
w sensie że leżec w domu?
akurat ja wychodzę z założenia że nei ma sie co kisić w domu, dwójka moich dzieci od pierwszych dni była w trasie (urodzone wrzesien, październik) byc moze jakby było -15 to bym jakoś namiętnie nie wychodziła
Na sesje tez bym nie pojechała (mnie po prostu nie kręcą ), ale na spacer itd- jak najbardziej tak.
Poza tym, wiem że wiele fotografów robi te fotki tez w domowym otoczeniu, wiec nie koniecznie trzeba jechać do studio.
A co do zasady, że im młodsze tym lepiej, to chyba chodzi o to ze takie dziecko długo i mocno spi (choc nie każde ), no i "pamieta" jeszcze pozycje z życia płodowego, dlatego można go "układać" (oczywiście bez wykręcania nóżek i rączek )
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
te sesje bardzo często odbywają się w domach a po drugie - im mniejsze dziecko tym łatwiej o taką pozę (im starsze tym bardziej mobilne a taki noworodek to w zasadzie nic nie robi no i też starszemu jeszcze długo się nie powie żeby ładnie pozowało bo tego nie zrozumie) i łatwiej o to, że mama da dziecku pierś a potem pięknie zaśnie i w zasadzie nawet się nie zorientuje, że ktoś jakieś fotki robi, ot cała tajemnica
inna sprawa jest taka, że ja nie widzę nic złego w opuszczaniu domu ze zdrowym dzieckiem
Nie chodziło mi o opuszczanie domu. Tylko chodzenie z dzieckiem po fotografach i różnych studiach, przebieranie w sztuczne ubranka i wkładanie do różnych przedmiotów np takich przypominających kołyskę.
Jestem zwolenniczką zdjęć naturalnych nie układanych i niestety sesję pomimo pięknej aranżacji chyba nie przemawiaja do mnie. Pisze chyba - bo dopiero wyrabiam opinie. Dlatego bardzo chciałabym znać opinie ludzi którzy są pozytywnie nastawieni do tego rodzaju fotografii i dowiedzieć się jakie aspekty przemawiają u nich za tym ze jednak podejmują decyzje o takiej sesji. Co nimi kieruje. I dlaczego warto?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-13, 09:57   #20
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Podoba im się to i już. Przecież nikt Ci nie napisze, że to dla zdrowia czy coś w ten deseń. Tak jak jeden lubi kawę a inny mocną herbatę, po co jeden ma drugiego przekonywać i wymyślać argumenty o wyższości kawy nad herbatą.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 00:48   #21
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Podoba im się to i już. Przecież nikt Ci nie napisze, że to dla zdrowia czy coś w ten deseń. Tak jak jeden lubi kawę a inny mocną herbatę, po co jeden ma drugiego przekonywać i wymyślać argumenty o wyższości kawy nad herbatą.
dokładnie, nie wiem jakie większej filozofii można się w tym doszukiwać, niektórym się to podoba i chcą taką a nie inną pamiątek i tyle, drugiego dna w tym nie ma

swoją drogą to i tak lepsze niż fotki sprzed 30 lat gdzie motywem przewodnim było gołe dziecko z koniecznie pokazanymi strefami intymnymi co by wątpliwości w sprawie płci nie było
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 12:36   #22
Seawitch
Raczkowanie
 
Avatar Seawitch
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 80
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Jak już urodzę to nie ma nawet takiej opcji by taka sesja była ;-)
Seawitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 10:57   #23
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Mi się też takie sesje nie podobają. Sa kompletnie nienaturalne, dzieciaki w tych dziwnych owijkach i wśród różnych gadżetów wyglądają conajmniej śmiesznie i nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Ale to też moja opinia, są różne gusta
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 21:49   #24
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ostatnio staje się coraz bardziej popularna - sesja noworodkowa.
Co o niej sądzicie? Czy sesja dla kilkudniowego dziecka jest waszym zdaniem przegięciem, czy może posiadanie pamiątki w formie aranżowanych zdjęć jest czymś wartościowym i potrzebnym?

Niektore mi sie podobaja, niektore to przeginka ale co kto lubi.
Sama takiej sesji nie planowalam a ja mam :P - robili w szpitalu zdjecia, wiec mam na pamiatke niunie w 2 dobie zycia .



W sumie nie zaluje,choc maz mowi,ze zdjecia brzydkie - jest to o tyle zabawne,ze myslalam jak sie urodzila,ze naprawde jest wyjatkowo ladnym noworodkiem a teraz jak patrze na te zdjecia to jednak nie :P. Opuchnieta i paczusiowa jak cala reszta. Sesja trwala 10 minut i nie zawierala jakis szalonych poz wiec nie widzialam problemu (pozy wybrane odgornie i akie same dl awszytskich).
Sama nie mialabym do tego glowy i nie zaluje.




Moja siostra za to robila sesje jak dziewczynka jej miala chyba ok 8 mies - inne realia wg mnie wsumie fajniejsza a i dziecko ladniejsze.


Cytat:
Napisane przez ladyinred85 Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie jak nebraska, te Dzieciaczki są dla mnie tak nienaturalnie pościskane, no nie mogę się przekonać do tego. Bardziej widziałbym taka naturalna sesje z rodzicami i żałuję że czegoś takiego nie mamy. Ale kompletnie nie miałam wtedy do tego głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My mamy ze szpitala wlasnie 4 fotki malej z nami . Zdjecia stopeczki itp tez ale doceniam wlasnie te z nami.
Z 'dziwnych' pozycji jest tylko jedna ale w sumie to nie jest 'dziwna ' pozycja-kiedys tak myslalam,ale male dzieci naprawde same sie czasem tak dziwnie ukladaja..
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 22:37   #25
e2865d676c04798452feeae73a751c94548fc3c2_5ef3db167a4ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 3 737
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Mnie też takie sesje się nie podobają, dzieci wyglądają najczęściej jakoś tak...po prostu sztucznie, czasem to aż upiorne Ale co kto lubi oczywiście - jeżeli dla kogoś jest to swego rodzaju ładna pamiątka, to niech robi
e2865d676c04798452feeae73a751c94548fc3c2_5ef3db167a4ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 11:22   #26
Mamamama85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 53
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Hej ja starszemu synkowi nie robiłam , młodszemu zrobiliśmy jak miał 10

Dni ale 1- pani przyjechała do nas do domu ,

2- młody i tak ja przespał

3- była to sesja naturalna nie taka właśnie w kokonach , sesja rodzinna



Teraz zawsze robimy chłopaka wspólna na Boże narodzenie zwykle robią 6 zdjęć w studio i w lecie robimy w plenerze rodzinna sesje

Myśle ze to jest fajna pamiątka a sesja taka plenerowa ujęcia nad jeziorkiem na plazy na placu zabaw , są na luzie
Mamamama85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 13:06   #27
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 22:33   #28
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Z założenia (widziałam ogłoszenia na fejsie) takie sesje wykonuje się do ukończenia przez dziecko miesiąca. Większość dzieci jest chyba później chrzczona.

Mnie się te sesje nie podobają, dzieci są zawinięte w jakieś kokony, co sprawia, że mają ogromne głowy i malutkie ciałka. Są też często dziwnie upozowane. Wg. mnie lepiej zrobić zdjęcia w domu, no ale co kto lubi.
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
też nie jestem fanką właśnie z uwagi na te dziwaczne pozy - a do tego najczęściej te dzieci śpią w trakcie tych zdjęć więc mi niestety również się to nie kojarzy z żywym dzieckiem
ale z drugiej strony nie widzę powodów dla których ktoś kto chce miałby takich zdjęć nie zrobić
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
te w dziwnych pozach, pościskane, poukładane w różnych dziwnych miejscach mi osobiście jakoś nie wpadają w oko, ale jak ktoś chce to niech robi, przecież każdemu podoba sie co innego.
Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Mi się też takie sesje nie podobają. Sa kompletnie nienaturalne, dzieciaki w tych dziwnych owijkach i wśród różnych gadżetów wyglądają conajmniej śmiesznie i nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Ale to też moja opinia, są różne gusta
Sesje noworodkowe to nie tylko dzieci w kokonach, w studio, z gadżetami. Coraz popularniejsze są naturalne sesje, w domu, z rodzicami. Plusem jest to, że nie trzeba dziecka zabierać do nowego miejsca. I takie zdjęcia są wg. mnie ponadczasowe. Uważam, że to piękna pamiątka, noworodki szybko stają się niemowlętami i już nigdy potem nie wyglądają tak samo. Fajnie jest pamiętać te pierwsze chwile.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 09:18   #29
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Mój kot ma jedno zdjęcie jako noworodek i wygląda jak robaczek.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 11:27   #30
Tosia_S
Przyczajenie
 
Avatar Tosia_S
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Dot.: Sesja noworodkowa - wasze zdanie.

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Sesje noworodkowe to nie tylko dzieci w kokonach, w studio, z gadżetami. Coraz popularniejsze są naturalne sesje, w domu, z rodzicami. Plusem jest to, że nie trzeba dziecka zabierać do nowego miejsca. I takie zdjęcia są wg. mnie ponadczasowe. Uważam, że to piękna pamiątka, noworodki szybko stają się niemowlętami i już nigdy potem nie wyglądają tak samo. Fajnie jest pamiętać te pierwsze chwile.



Moim zdaniem to jest wyjątkowo pamiatka. Ale mozna szukac też innch rozwiązań, np. Zdjęcie co roku w tym samym miejscu, np. 1 września, albo urodziny i zdjęcie rodzinne może mniej stylizowane, ale za to wartościowa rodzinna pamiatka.
Tosia_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 08:52:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.