Ślub cywilny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-12, 06:13   #1
Ona25btm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2

Ślub cywilny.


Czesc dziewczyny jestem tu nowa i z takim zapytamiem. Pod koniec czerwca bierzemy slub cywilny będzie około 11 osob. Zależy nam na tym aby było naprawdę skromno bez hucznych imprez itp. Jak to zorganizować aby było dobrze ? Sam obiad kawa ciasto czy jednak z kolacja ? Dziekuje wszystkim za pomoc 😀
Ona25btm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-12, 09:34   #2
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Slub cywilny

Wszystko tak naprawdę zależy od Was.
Ja bym zaprosiła gości na obiad/kolację, do tego tort, ciasta, jakieś przekąski, przystawki. Zależy tak naprawdę czy chcecie zrobić dłuższą imprezę, czy jednak zaprosić gości na te 2-3 godzinki.

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-01-12 o 09:35
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 20:49   #3
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Slub cywilny

Ja miałam taki ślub w ubiegłym roku. Tez było dokładnie 11 osob . Braliśmy ślub cywilny, a potem był obiad w dobrej restauracji (goście zamawiali z karty według uznania, nie narzucalismy nic), potem były tez desery. I tyle .
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 20:01   #4
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Slub cywilny

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ja miałam taki ślub w ubiegłym roku. Tez było dokładnie 11 osob . Braliśmy ślub cywilny, a potem był obiad w dobrej restauracji (goście zamawiali z karty według uznania, nie narzucalismy nic), potem były tez desery. I tyle .
Podoba mi się taka wizja
A powiedz, ile trwało całe przyjęcie?
I czy przy rezerwacji w restauracji zaznaczaliście, że to przyjęcie ślubne? Bo odnośnie tego czytam różne opinie..
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 09:14   #5
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Ślub cywilny.

Byliśmy tam około dwóch godzin. Mieliśmy taka odrębna, niewielka sale, co myśle ze nadało trochę bardziej uroczysty klimat, nie taki zwykły wypad do restauracji. Z tego co pamietam przy rezerwacji wspominaliśmy, ze to będzie obiad poślubny. Nie rozumiem dlaczego byśmy mieli to ukrywać? Aha i dodam, ze na takie okazje restauracja miała menu bez podanych cen, co wyglada lepiej i nie powoduje niezręczności.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 11:21   #6
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Ślub cywilny.

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Byliśmy tam około dwóch godzin. Mieliśmy taka odrębna, niewielka sale, co myśle ze nadało trochę bardziej uroczysty klimat, nie taki zwykły wypad do restauracji. Z tego co pamietam przy rezerwacji wspominaliśmy, ze to będzie obiad poślubny. Nie rozumiem dlaczego byśmy mieli to ukrywać? Aha i dodam, ze na takie okazje restauracja miała menu bez podanych cen, co wyglada lepiej i nie powoduje niezręczności.
Pytam, ponieważ na innym forum czytałam, że czasami kiedy pojawia się magiczne słówko "ślubny" nagle okazuje się, że jest specjalne menu na takie okazje, gdzie ceny są dużo wyższe.
Tak samo podobno jest różnica między "makijażem" a "makijażem ślubnym" (mimo, że mogą się one niczym nie różnić) czy też "bukietem" a "bukietem ślubnym", itp. No ale mniejsza..

Dobry pomysł z tym brakiem cen w menu
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:23   #7
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Ślub cywilny.

Ceny były takie same na szczęście (restauracja w Warszawie, jeśli ktoś byłby zainteresowany, mogę wysłać priv ).
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-18, 08:32   #8
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Ślub cywilny.

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Ceny były takie same na szczęście (restauracja w Warszawie, jeśli ktoś byłby zainteresowany, mogę wysłać priv ).
A korzystaliście z usług fotografa na ślubie?
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 21:58   #9
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Ślub cywilny.

Tak, mieliśmy sesje. I w urzędzie, trochę zdjęć w restauracji i plenerowych. Akurat mój przyjaciel jest fotografem, wiec był gościem/ fotografem na tej imprezie 😉. Ale jeśli nie miałabym akurat takiej osoby to sadze, ze i tak bym kogoś wziela. Dla mnie mimo, ze ślub był skromny i bez wesela do 5 rano na sto osob, to stanowił ważne wydarzenie i chciałam mieć z niego pamiątkę 🙂.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 06:37   #10
Ona25btm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub cywilny.

Powiedzcie mi jeszcze jak z alkoholem? My chcielibyśmy bez ale czu to pasuje na slub ?
Ona25btm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 07:02   #11
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Ślub cywilny.

Myślę, że wszystko zależy od pary młodej i gości. W moim przypadku brak alkoholu by się nie sprawdził. Zależy jaką kto ma sytuację. Nie widzę nic złego w postawieniu kilku butelek wina i wódki na stole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 08:15   #12
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Ślub cywilny.

Ja szczerze mówiąc chciałabym bez alkoholu te 2, 3 godzinki spędzić. Ewentualnie jakieś wino do obiadu

U tż w rodzinie brat jest alkoholikiem, ale takim, że nie wytrzymał nawet na komunii u dziecka na trzeźwo mimo że nikt inny nie pił. Więc też problem w sumie - bo postawię wódkę na stole i będę patrzeć jak chleje (bo inaczej nie można tego nazwać) i się słania na nogach, nie postawię wódki - to i tak pewnie po pół godz zwieje na miasto gdzie indziej się napoić, a reszta rodziny będzie go szukać bo nie wrócą do domu bez niego
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 15:26   #13
magdawioslo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub cywilny.

Dokładnie tak, nie zawsze te nasze tradycje odnośnie spożywania alkoholu na imprezach się sprawdzają. Teraz co raz częściej ludzie piją drinki
magdawioslo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 20:59   #14
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Ślub cywilny.

U nas był szampan na toast z okazji tej uroczystości, potem każdy jak uważał zamawiał. Nie patrzyłam dokładnie co brali, ale nikt z tym nie szalał, bo u nas były same osoby, które niewiele piją lub wcale, bo są zmotoryzowane/ nie mogą ze względów zdrowotnych pic zbyt wiele. Ale raczej nie wyobrażam sobie, ze skoro daliśmy dowolność w menu nagle ogłaszamy: bierzcie co chcecie, tylko proszę bez alko 😉.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 08:18   #15
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Ślub cywilny.

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
U nas był szampan na toast z okazji tej uroczystości, potem każdy jak uważał zamawiał. Nie patrzyłam dokładnie co brali, ale nikt z tym nie szalał, bo u nas były same osoby, które niewiele piją lub wcale, bo są zmotoryzowane/ nie mogą ze względów zdrowotnych pic zbyt wiele. Ale raczej nie wyobrażam sobie, ze skoro daliśmy dowolność w menu nagle ogłaszamy: bierzcie co chcecie, tylko proszę bez alko 😉.
Noo, wtedy trochę głupio.
Ja, w moim przypadku, pomyślałam o knajpce, gdzie czystej wódki czy piwa nie posiadają, jedynie różne rodzaje wina i jakieś kolorowe drinki
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-15, 22:37   #16
jbystrzonowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub cywilny.

To popularna forma ostatnimi czasy. Mały ślub i uroczysty obiad bez hucznych zabaw, takie wesela często są bardzo na luzie bez obciążonego 'atrakcjami' planu dnia. Trzymam kciuki
jbystrzonowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-15 23:37:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.