Makijaż, a stan cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-21, 09:16   #1
byokya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 2
Lightbulb

Makijaż, a stan cery


Macie takie doświadczenia, że odstawienie makijażu polepsza stan cery (problematycznej, ale i też bezproblemowej)?

Planuję zrobić sobie "wakacje" od makijażu, aby zatroszczyć się o cerę. Mam koleżanki zakochane w najnowszych trendach makijażowych oraz nie malujące się wcale, które wierzą, że makijaż to samo zło. Za 15 lat to zło wyjdzie na twarzy w postaci zniszczonej, szarej cery i zmarszczek jak u babci, a dziś w postaci pryszczy i innych okropieństw, gdyż ta cała chemia nie pozostaje obojętna dla cery. A może to mit, że makijaż szkodzi skórze?
byokya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 11:50   #2
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Makijaż, a stan cery

Z tego co się orientuję najbardziej skórze szkodzi brak pielęgnacji. Codzienne dwuetapowe oczyszczanie, wysoki filtr przeciwsłoneczny i nawilżanie to według mnie klucz do pięknej skóry. Według niektórych brak makijażu również pomaga, nie widziałam na ten temat żadnych badań, więc nie wiem na ile to prawda.

Osobiście nie zauważam żadnych specjalnych szkód podczas noszenia makijażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 12:54   #3
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Makijaż, a stan cery

Cytat:
Napisane przez Krzywobuta Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję najbardziej skórze szkodzi brak pielęgnacji. Codzienne dwuetapowe oczyszczanie, wysoki filtr przeciwsłoneczny i nawilżanie to według mnie klucz do pięknej skóry. Według niektórych brak makijażu również pomaga, nie widziałam na ten temat żadnych badań, więc nie wiem na ile to prawda.

Osobiście nie zauważam żadnych specjalnych szkód podczas noszenia makijażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
podpisuję się pod tym - mam takie same zdanie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 21:51   #4
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Makijaż, a stan cery

Cytat:
Napisane przez byokya Pokaż wiadomość
Macie takie doświadczenia, że odstawienie makijażu polepsza stan cery (problematycznej, ale i też bezproblemowej)?

Planuję zrobić sobie "wakacje" od makijażu, aby zatroszczyć się o cerę. Mam koleżanki zakochane w najnowszych trendach makijażowych oraz nie malujące się wcale, które wierzą, że makijaż to samo zło. Za 15 lat to zło wyjdzie na twarzy w postaci zniszczonej, szarej cery i zmarszczek jak u babci, a dziś w postaci pryszczy i innych okropieństw, gdyż ta cała chemia nie pozostaje obojętna dla cery. A może to mit, że makijaż szkodzi skórze?
Szkodzą to tylko źle dobrane kosmetyki tak do makijażu jak i pielęgnacji, choć prędzej to drugie.
Albo zaniedbanie właśnie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 15:18   #5
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Makijaż, a stan cery

Dzisiejszy makijaż to już nie to samo, co 15 lat temu Ale ja uważam, że kilka dni bez makijażu na pewno skórze nie zaszkodzi
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 16:20   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Makijaż, a stan cery

Cytat:
Napisane przez byokya Pokaż wiadomość
Macie takie doświadczenia, że odstawienie makijażu polepsza stan cery (problematycznej, ale i też bezproblemowej)?

Planuję zrobić sobie "wakacje" od makijażu, aby zatroszczyć się o cerę. Mam koleżanki zakochane w najnowszych trendach makijażowych oraz nie malujące się wcale, które wierzą, że makijaż to samo zło. Za 15 lat to zło wyjdzie na twarzy w postaci zniszczonej, szarej cery i zmarszczek jak u babci, a dziś w postaci pryszczy i innych okropieństw, gdyż ta cała chemia nie pozostaje obojętna dla cery. A może to mit, że makijaż szkodzi skórze?
Nie, to tak nie działa.

Makijaż sam w sobie nie niszczy tak jak opalanie się na słońcu czy brak należytej pielęgnacji i zdrowego odżywiania.
Trzeba go oczywiście jednak odpowiednio dobrać, bo dla cery trądzikowej są trochę inne kosmetyki niż do suchej ( bardziej nawilżający podkład, a nie matujący czy kryjący ).
Należy obserwować skórę , bo pryszcze mogą się brać np. z alergii na pewne składniki kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 17:03   #7
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 327
Dot.: Makijaż, a stan cery

Cytat:
Napisane przez byokya Pokaż wiadomość
Macie takie doświadczenia, że odstawienie makijażu polepsza stan cery (problematycznej, ale i też bezproblemowej)?

Planuję zrobić sobie "wakacje" od makijażu, aby zatroszczyć się o cerę. Mam koleżanki zakochane w najnowszych trendach makijażowych oraz nie malujące się wcale, które wierzą, że makijaż to samo zło. Za 15 lat to zło wyjdzie na twarzy w postaci zniszczonej, szarej cery i zmarszczek jak u babci, a dziś w postaci pryszczy i innych okropieństw, gdyż ta cała chemia nie pozostaje obojętna dla cery. A może to mit, że makijaż szkodzi skórze?

Moim zdaniem wszystko zależy od cery, ale tez i od pielegnacji. Z tego co widze po sobiecera problematyczna, tlusta, mieszana, lojotokowa z tendencja do zapychania ma wieksza tendencje do pogarszania swojego stanu niż np. normalna, bezproblemowa.


Ja mam cere mieszana z tendencja do zapychania. Na codzien stosuje makijaż mineralny i on super mi się sprawdza, nie doświadczam zadnycch szkod z tego tytułu, wiec pewnie to jest kwestia tego po co siegamy. No i tez zwracam uwagę na swiadoma pielegnacje. ALE! Czasami mam ochote na jakiś podkład plynny typowo drogeryjny, nieco bardziej kryjacy i niestety widze, ze pogarsza to stan mojej cery już nawet rzy jednym uzyciu - zaskórniki sa bardziej zapchane, zaraz mi cos wyskakuje, cera jest jakas "nie taka". Musze wtedy siegac po kwasy, żeby oczyszyscic cere i przywrocic ja do stanu pierwotnego.


Znowu mam kumpele, która nawet bez makijażu ma mega gladka , normalna cere, ale lubi się malować dość mocno i u niej może raz na jakiś czas cos wyskoczy, nie widać, żeby z ta cera cos zlego się dzialo.


Wiec jauwazam, ze takim mniejszym zlem i alternatywa jest wlasnie makijaż mineralny.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-01 18:03:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.