Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-10, 22:45   #1921
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Od przeszło pięciu miesięcy nie mam okresu ( od roku był nieregularny ). Jakie badania hormonalne powinnam wykonać ?
( Ginekolog mnie zbywa i każe kłaść się do szpitala a ja nie mam na to ani czasu ani ochoty ).
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 11:50   #1922
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Deszcz Pokaż wiadomość
Od przeszło pięciu miesięcy nie mam okresu ( od roku był nieregularny ). Jakie badania hormonalne powinnam wykonać ?
( Ginekolog mnie zbywa i każe kłaść się do szpitala a ja nie mam na to ani czasu ani ochoty ).
Nie zbywa Cię skoro proponuję Ci kilkudniowy pobyt w szpitalu. Według mnie powinnaś tak zrobic. Zbadaja Cię tam dokładnie i kompleksowo i ktoś doświadczony spojrzy na Twoje wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 15:27   #1923
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Pobyt w szpitalu jest wykluczony. Wiem. że dużo badań można zrobić ambulatoryjnie i wcale nie trzeba kłaść się w tym celu do szpitala. Jakie to byłyby badania ? Wiem, że niektóre trzeba robić w odpowiednim dniu cyklu, dlatego pytam jakie robić gdy tego cyklu nie ma. Dodam, że z innych badań to miałam robione usg transwaginalne które nic nie wykazało.
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 21:37   #1924
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Nie miałam nigdy potrzeby robienia badań w szpitalu, ale od koleżanek które miały takie badania robione wiem że wielu z nich nie da się zrobić ambulatoryjnie.
Jak cyklu nie ma, to badania robi się w dowolnym dniu. Zrobisz jak chcesz, ale naprawdę te dwa czy trzy dni w szpitalu są jak najbardziej uzasadnione jeśli masz całkowity zanik cyklu. Może się okazać że będziesz wymagać nie tylko badań krwi, ale też rezonansu głowy jeśli wyniki np. prolaktyny będą kosmicznie wysokie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 07:47   #1925
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Lightangel, dziękuje Ci za odpowiedz. Jakie hormony być przebadała w moim przypadku ? Lekarz ginekolog z łaski swojej zlecił mi tylko badanie progesteronu, nie widział nawet potrzeby badania prolaktyny, ale do szpitala to chętnie by wysłał...(Tyle, że progesteron miałam już robiony rok temu) Wiesz może jaka ogólnopolska sieć laboratoriów ma najniższe ceny badań hormonów ?

Edytowane przez Deszcz
Czas edycji: 2019-07-12 o 08:36
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 15:38   #1926
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Deszcz Pokaż wiadomość
Lightangel, dziękuje Ci za odpowiedz. Jakie hormony być przebadała w moim przypadku ? Lekarz ginekolog z łaski swojej zlecił mi tylko badanie progesteronu, nie widział nawet potrzeby badania prolaktyny, ale do szpitala to chętnie by wysłał...(Tyle, że progesteron miałam już robiony rok temu) Wiesz może jaka ogólnopolska sieć laboratoriów ma najniższe ceny badań hormonów ?
O co Ci chodzi z tym szpitalem? Dlaczego nie możesz tam iść?

Zrozum, że jak ktoś ma nieregularne cykle, a potem w ogóle okres zanika na długie miesiące, to nie jest to etap robienia badań hormonalnych po taniości na chybił trafił, tylko czas kiedy trzeba położyć się do szpitala na (uwaga!) DWA dni i dać się przebadać kompleksowo i ZA DARMO. Jeśli nie jest Ci obojętne własne zdrowie, to tak powinnaś zrobić.

Wiele kobiet dałoby się pokroić za możliwość takich badań w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 20:18   #1927
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
O co Ci chodzi z tym szpitalem? Dlaczego nie możesz tam iść?

Zrozum, że jak ktoś ma nieregularne cykle, a potem w ogóle okres zanika na długie miesiące, to nie jest to etap robienia badań hormonalnych po taniości na chybił trafił, tylko czas kiedy trzeba położyć się do szpitala na (uwaga!) DWA dni i dać się przebadać kompleksowo i ZA DARMO. Jeśli nie jest Ci obojętne własne zdrowie, to tak powinnaś zrobić.

Wiele kobiet dałoby się pokroić za możliwość takich badań w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, zgadzam się w 100%.
Pójdź do lekarza i zgódź się na wizytę w szpitalu - chyba że problemem jest brak ubezpieczenia i dlatego musisz zrobić badania prywatnie.
Tu masz artykuł z wyszczególnionymi badaniami: https://www.mjakmama24.pl/mama/zdrow...mZNF-1d7t.html
Jest ich co najmniej kilkanaście, jak musisz lub koniecznie chcesz to rób je prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-13, 11:22   #1928
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Na szczęście na innych forach to lekarz dostał z☠☠☠kę a nie ja. Dostałam też dokładne wytyczne odnośnie hormonów które mam zbadać -zamiast jakiś artykulików w internecie- dlatego też nie jestem skazana na wasze uszczypliwości.
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 15:17   #1929
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

W artykule masz podane wszystkie hormony które powinnaś zbadać. Miałam Ci wypisać wszystkie, żebyś nie musiała poświęcać aż dwóch minut na przeczytanie całego tekstu? A jak uprzejme napisanie że najlepiej jest zrobić te badania w szpitalu jest dla Ciebie uszczypliwością to może rzeczywiście powinnaś szukać pomocy gdzie indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 16:21   #1930
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Mogłaś się bardziej postarać niż wrzucać mi pierwszy artykuł który wyświetla się w Google. Połowa tego artykułu jest nie na temat. Zwłaszcza akapity o ciąży i pcos ( miałam usg transwaginalne które nic nie wykazało ). W dalszej części są wymieszane informacje o badaniach które można zrobić samemu i tych które robi się w szpitalu.
Z tą uszczypliwością to chodziło mi o moderatorkę, wtrąciła się w naszą wymianę zdań jakby ktoś się jej pytał o zdanie. Ja wiem, że to forum ale mogłaby dać sobie na wstrzymanie. Zresztą Ty jej ochoczo przyklasnęłaś więc w sumie obie macie gadane.

Odpowiadając Adriannie_8:
Nie wiem na co teraz jest czas a na co nie. Kiedy miałam nieregularne cykle też chodziłam do ginekologa i też miałam nadzieje na badania hormonalne, a ginekolog wysłał mnie tylko na progesteron. Nie chce robić badań po taniości i na chybił trafił, chce zrobić kompleksowe badania ale wyliczyłam że to mnie będzie kosztować niemal 300 zł. Dlatego próbuje się dowiedzieć się o tanie laboratoria.
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-13, 18:56   #1931
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej
Na początku tego roku miałam wysoka prolaktynę. Przyjmowałam bromergon kilka miesiące po czym wynik się unormował. Niedawno miał robione badanie hsg przy okazji którego zbadano mi hormony. Okazało się że moja prolaktyna z 24 skoczyła na 150. Nie mam objawów podwyższonej prolaktyny poza problem zajściem w ciążę.
Czy możliwe , że ten hormon tak podskoczył ?.czy na wynik badania mógł mieć wpływ stres jaki przeżyłam zarówno w szpitalu jak i podczas badania hsg?
Co wy o tym myślicie ?

Planuje zbadać prolaktynę jeszcze raz przy okazji zbliżającej się @. Wtedy z wynikami lecę najpierw do mojego ginekologa.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-14, 08:00   #1932
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Deszcz Pokaż wiadomość
Mogłaś się bardziej postarać niż wrzucać mi pierwszy artykuł który wyświetla się w Google. Połowa tego artykułu jest nie na temat. Zwłaszcza akapity o ciąży i pcos ( miałam usg transwaginalne które nic nie wykazało ). W dalszej części są wymieszane informacje o badaniach które można zrobić samemu i tych które robi się w szpitalu.
Z tą uszczypliwością to chodziło mi o moderatorkę, wtrąciła się w naszą wymianę zdań jakby ktoś się jej pytał o zdanie. Ja wiem, że to forum ale mogłaby dać sobie na wstrzymanie. Zresztą Ty jej ochoczo przyklasnęłaś więc w sumie obie macie gadane.

Odpowiadając Adriannie_8:
Nie wiem na co teraz jest czas a na co nie. Kiedy miałam nieregularne cykle też chodziłam do ginekologa i też miałam nadzieje na badania hormonalne, a ginekolog wysłał mnie tylko na progesteron. Nie chce robić badań po taniości i na chybił trafił, chce zrobić kompleksowe badania ale wyliczyłam że to mnie będzie kosztować niemal 300 zł. Dlatego próbuje się dowiedzieć się o tanie laboratoria.
To mi przykro skoro nie zdajesz sobie sprawy z powagi sytuacji, kiedy od prawie pół roku nie masz miesiączki. Ale to Twoja sprawa i Twoje zdrowie. Poza tym tak jak pisała inna użytkowniczka badania hormonów to nie wszystko. Wiesz ile kosztuje prywatnie tomograf albo rezonans?
Tajemnicą nie jest, że prywatna opieka medyczna kosztuje, a mogę Ci zdradzić, że większość laboratoriów ma jednak podobne stawki i nawet jak badanie A jest 20zl tańsze w jednym laboratorium, to zaraz się okaże, że badanie B jest droższe o 40zl i cała kwota się wyrównuje. Wiem, bo sama porównywałam.
I nie rozumiem skąd stwierdzenie, że się wepchałam w konwersacje. I niestety nie jest tak, że każdy będzie przyklaskiwał Twojemu braku odpowiedzialności. Lekarza ginekologa dawno mogłaś już zmienić, skoro uważałaś, że źle Cię prowadzi. Co Cię jeszcze u niego trzyma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Hej
Na początku tego roku miałam wysoka prolaktynę. Przyjmowałam bromergon kilka miesiące po czym wynik się unormował. Niedawno miał robione badanie hsg przy okazji którego zbadano mi hormony. Okazało się że moja prolaktyna z 24 skoczyła na 150. Nie mam objawów podwyższonej prolaktyny poza problem zajściem w ciążę.
Czy możliwe , że ten hormon tak podskoczył ?.czy na wynik badania mógł mieć wpływ stres jaki przeżyłam zarówno w szpitalu jak i podczas badania hsg?
Co wy o tym myślicie ?

Planuje zbadać prolaktynę jeszcze raz przy okazji zbliżającej się @. Wtedy z wynikami lecę najpierw do mojego ginekologa.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Hej,

Wątpię, że stres aż tak wywindował poziom hormonu. Zbadaj go jeszcze raz i idź do ginekologa.
Miałaś robiony rezonans? Lekarz powinien wdrożyć odpowiednie leczenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 08:50   #1933
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Hej
Na początku tego roku miałam wysoka prolaktynę. Przyjmowałam bromergon kilka miesiące po czym wynik się unormował. Niedawno miał robione badanie hsg przy okazji którego zbadano mi hormony. Okazało się że moja prolaktyna z 24 skoczyła na 150. Nie mam objawów podwyższonej prolaktyny poza problem zajściem w ciążę.
Czy możliwe , że ten hormon tak podskoczył ?.czy na wynik badania mógł mieć wpływ stres jaki przeżyłam zarówno w szpitalu jak i podczas badania hsg?
Co wy o tym myślicie ?

Planuje zbadać prolaktynę jeszcze raz przy okazji zbliżającej się @. Wtedy z wynikami lecę najpierw do mojego ginekologa.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Prolaktyna to hormon który trudno się bada, bo na przestrzeni dwóch czy trzech godzin wyniki mogą drastycznie się od siebie różnić.
Według endokrynolog mojego TŻ poziom powyżej 100 wskazuje na to, że przyczyna nie leży w stresie i trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Zapisz się do dobrego ginekologa-endokrynologa bo zwykli ginekolodzy najczęściej nie mają pojęcia o leczeniu i tylko podają bromergon w kilkumiesięcznych cyklach które nie mają żadnego sensu bo tylko maskują problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 08:52   #1934
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Hej,

Wątpię, że stres aż tak wywindował poziom hormonu. Zbadaj go jeszcze raz i idź do ginekologa.
Miałaś robiony rezonans? Lekarz powinien wdrożyć odpowiednie leczenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prolaktynę miałam badaną w maju 24ng/ml a teraz 150 ...w dwa miesiące taki skok
nie miałam jeszcze rezonansu bo wyniki dostałam kilka dni temu ( a wiesz , że u nas z dnia na dzień takie badanie jest niemożliwe...nie wspominając , że nie dostslam się jeszcze do mojego lekarza ).

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Prolaktyna to hormon który trudno się bada, bo na przestrzeni dwóch czy trzech godzin wyniki mogą drastycznie się od siebie różnić.
Według endokrynolog mojego TŻ poziom powyżej 100 wskazuje na to, że przyczyna nie leży w stresie i trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Zapisz się do dobrego ginekologa-endokrynologa bo zwykli ginekolodzy najczęściej nie mają pojęcia o leczeniu i tylko podają bromergon w kilkumiesięcznych cyklach które nie mają żadnego sensu bo tylko maskują problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w mieście nawet nie ma takiego specjalisty. Zaczynam szukać po innych miastach.


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 12:45   #1935
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Prolaktynę miałam badaną w maju 24ng/ml a teraz 150 ...w dwa miesiące taki skok
nie miałam jeszcze rezonansu bo wyniki dostałam kilka dni temu ( a wiesz , że u nas z dnia na dzień takie badanie jest niemożliwe...nie wspominając , że nie dostslam się jeszcze do mojego lekarza ).

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:52 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

U mnie w mieście nawet nie ma takiego specjalisty. Zaczynam szukać po innych miastach.


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Rezonans tak naprawdę nie jest koniecznością, bo wszystkiego możesz się dowiedzieć z badania prolaktyny w obciążeniu. To właśnie to badanie pokazuje czy powodem wysokiej prolaktyny jest guz przysadki, a jeśli jest to pokazuje jak duży. Wiele guzów to mikrogruczolaki które w rezonansie są zwyczajnie niewidoczne bo są za małe.
Tylko koniecznie pamiętaj że badanie prolaktyny w obciążeniu trzeba zrobić zanim znów zaczniesz brać leki, bo inaczej nie będzie miarodajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 13:46   #1936
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Rezonans tak naprawdę nie jest koniecznością, bo wszystkiego możesz się dowiedzieć z badania prolaktyny w obciążeniu. To właśnie to badanie pokazuje czy powodem wysokiej prolaktyny jest guz przysadki, a jeśli jest to pokazuje jak duży. Wiele guzów to mikrogruczolaki które w rezonansie są zwyczajnie niewidoczne bo są za małe.
Tylko koniecznie pamiętaj że badanie prolaktyny w obciążeniu trzeba zrobić zanim znów zaczniesz brać leki, bo inaczej nie będzie miarodajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn teraz jak pójdę robic prolaktynę to od razu w obciążeniu ? Czy musze mieć najpierw samą prolaktynę zbadaną.
Jakoś nie wierzę w ten wynik 150ng/ml

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 15:37   #1937
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Najlepiej będzie jak najpierw zrobisz po prostu prolaktynę. Tylko poczytaj jak trzeba się przygotować do tego badania, tak żeby wyszło jak najbardziej miarodajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 16:48   #1938
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Tak właśnie zrobię. Czekam tylko na @. ten miesiąc zaczęłam w nerwach ( przez te okropne badanie ) , owulacja była wcześniej ok 5 dni. Mam nadzieję , że @ przyjdzie o czasie.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 16:44   #1939
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Dziewczyny, wiecie może jak wyliczyć poziom wolnego testosteronu na podstawie wyników test całkowitego i SHBG (podobno się tak da)?
Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale to ten wolny testosteron to ten który odpowiada za trądzik, nadmierne owłosienie itp, znaczy to jest ten aktywny? Jeśli źle myślę to poprawcie mnie proszę
feronik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 13:59   #1940
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Jestem po odebraniu wyników prolaktyny. Przygotowywałam się do tego badania skrupulatne. Mój mąż prawie wnosił mnie na rękach do gabinetu i wyobraźcie sobie . Miałam 150ng/ml ...a teraz ! 26 ( przy górnej granicy 25)ręce opadają co ta moja prolaktyna wyprawia

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 19:13   #1941
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

miałam ostatnio badaną prolaktynę na zlecenie ginekolożki ze względu na zgłaszane przeze mnie objawy (takie jak występują przy hiperprolaktynemii) - wynik 26,8 przy normach 4,79-23,3. Dostałam skierowanie do poradni endokrynologicznej. Pójdę prywatnie, bo terminy do poradni na NFZ są tragiczne. Czy warto byłoby zrobić jakieś badania hormonów przed tą wizytą, żeby nieco przyspieszyć diagnostykę?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 18:53   #1942
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hmm z mojego doświadczenia nie. Ja przy niemal identycznym wyniku dostałam Bromergon na obniżenie prolaktyny ale bardzo szybko go odstawiłam ze względu na skutki uboczne. Inna endokrynolog powiedziała mi że mam się tym nie przejmować bo odchylenie jest niewielkie i mogło być spowodowane wysiłkiem (szłam do laboratorium pieszo około 30 min), aktywnością fizyczną dzień wcześniej, stresem, czymkolwiek. I faktycznie jak ustabilizowałam swoje życie to objawy hiperprolaktynemi zniknęły
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 18:57   #1943
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Hmm z mojego doświadczenia nie. Ja przy niemal identycznym wyniku dostałam Bromergon na obniżenie prolaktyny ale bardzo szybko go odstawiłam ze względu na skutki uboczne. Inna endokrynolog powiedziała mi że mam się tym nie przejmować bo odchylenie jest niewielkie i mogło być spowodowane wysiłkiem (szłam do laboratorium pieszo około 30 min), aktywnością fizyczną dzień wcześniej, stresem, czymkolwiek. I faktycznie jak ustabilizowałam swoje życie to objawy hiperprolaktynemi zniknęły
a miałaś typowe objawy hiperprolaktynemii? jakie miałaś skutki uboczne tego bromergonu?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 20:38   #1944
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Wydzielina z piersi + nieregularne cykle, ale na cykle też mi wpływają inne zaburzone hormony.

Po bromergonie miałam głównie zawroty głowy, zazwyczaj rano. Wstanie z łóżka zajmowało mi kilkanaście minut. Wstawałam, siedziałam, musiałam się na chwilę znów położyć, wstałam, poszłam do toalety, znów musiałam usiąść. Zupełnie jakbym była bardzo bardzo osłabiona.
Skutki uboczne Brobergonu dla mnie były zdecydowanie gorsze niż skutki uboczne hiperprolaktynemii.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:12   #1945
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Wydzielina z piersi + nieregularne cykle, ale na cykle też mi wpływają inne zaburzone hormony.

Po bromergonie miałam głównie zawroty głowy, zazwyczaj rano. Wstanie z łóżka zajmowało mi kilkanaście minut. Wstawałam, siedziałam, musiałam się na chwilę znów położyć, wstałam, poszłam do toalety, znów musiałam usiąść. Zupełnie jakbym była bardzo bardzo osłabiona.
Skutki uboczne Brobergonu dla mnie były zdecydowanie gorsze niż skutki uboczne hiperprolaktynemii.
dlatego chciałabym wiedzieć jakie hormony zbadać, bo to objawy które ja też mam, i czy nie są związane z innymi hormonami. A nie zawsze człowiek ma szczęście trafić na odpowiednią osobę .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:26   #1946
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88647733]dlatego chciałabym wiedzieć jakie hormony zbadać, bo to objawy które ja też mam, i czy nie są związane z innymi hormonami. A nie zawsze człowiek ma szczęście trafić na odpowiednią osobę .[/QUOTE]

Szczerze mówiąc szukałabym na Twoim miejscu ginekologa-endokrynologa. Jeśli masz możliwość to takiego który pracuje w szpitalu i potencjalnie dałby skierowanie na oddział w celu diagnostyki. Idzie się wtedy na zazwyczaj 3 dni i robią komplet badań. Ja właśnie tak byłam diagnozowana. Na nieregularne cykle mogą wpływać też androgeny. U mnie zdiagnozowana była właśnie hiperprolaktynemia i PCOS.
Mogłabym wypisać badania jakie miałam robione ale to dwie strony A4, więc nie pomoże Ci to za bardzo (i wydasz fortunę )
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:50   #1947
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc szukałabym na Twoim miejscu ginekologa-endokrynologa. Jeśli masz możliwość to takiego który pracuje w szpitalu i potencjalnie dałby skierowanie na oddział w celu diagnostyki. Idzie się wtedy na zazwyczaj 3 dni i robią komplet badań. Ja właśnie tak byłam diagnozowana. Na nieregularne cykle mogą wpływać też androgeny. U mnie zdiagnozowana była właśnie hiperprolaktynemia i PCOS.
Mogłabym wypisać badania jakie miałam robione ale to dwie strony A4, więc nie pomoże Ci to za bardzo (i wydasz fortunę )
Teraz to na pewno do szpitala iśc nie zamierzam, wszelkie hospitalizacje dopiero az sie covid ogarnie. Wlasnie chcialabym znalezc gin-endo ze szpitala mimo to nawet w celach informacyjnych moglabys mi podac te badania? Moze byc ma priv
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 22:18   #1948
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Morfologia, ALT, AST, Bilirubina, Cholinesteraza, Fosfataza alkaliczna, GGTP, Potas, Sód, Ca 125, DHEA-S, Estradiol, FSH, LH, TSH, Kortyzol, Prolaktyna, Prolaktyna po obciążeniu MTC, ATG, Testosteron, FT3, FT4, Wit D, APTT, Czas protrombinowy, cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy, CRP, SHBG, ATPO, krzywa cukrowa i insulinowa, 17OHP.

Wyszła nie zbyt dużo tutaj, ale jak mam to na wynikach to dwie strony A4
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 12:59   #1949
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Morfologia, ALT, AST, Bilirubina, Cholinesteraza, Fosfataza alkaliczna, GGTP, Potas, Sód, Ca 125, DHEA-S, Estradiol, FSH, LH, TSH, Kortyzol, Prolaktyna, Prolaktyna po obciążeniu MTC, ATG, Testosteron, FT3, FT4, Wit D, APTT, Czas protrombinowy, cholesterol, HDL, LDL, trójglicerydy, CRP, SHBG, ATPO, krzywa cukrowa i insulinowa, 17OHP.

Wyszła nie zbyt dużo tutaj, ale jak mam to na wynikach to dwie strony A4
dzięki wiadomo gdy dojdą normy, daty pobrania, daty analizy, to się objętość danych zwiększy I u ciebie jak zakończyła się ta sprawa z hormonami? Udalo ci się wyleczyć, zminimalizować niedogodności?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 13:48   #1950
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88648620]dzięki wiadomo gdy dojdą normy, daty pobrania, daty analizy, to się objętość danych zwiększy I u ciebie jak zakończyła się ta sprawa z hormonami? Udalo ci się wyleczyć, zminimalizować niedogodności?[/QUOTE]

Nie zakończyła, PCOS jest nieuleczalne. Cykle udaje mi się wyregulować luteiną. Miałam 3 podejścia do antykoncepcji hormonalnej ale za każdym razem było tylko gorzej. Biorę też leki obniżające androgeny żeby minimalizować te wizualne efekty nadwyżki i jest ok. Nie mam insulinooporności ani cukrzycy a tego się najbardziej obawiałam. Zwracam większą uwagę na to co jem bo moje krzywa cukrowa i insulinowa nie są idealne więc staram się uważać. Sporo osób z PCOS ma problemy z wagą, ja natomiast jestem na granicy niedowagi i wagi normalnej ale to dlatego że jestem aktywna fizycznie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.