zepsute zęby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-24, 18:45   #1
Hanan28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3

zepsute zęby


miałam 6 dziur w zębach, przy czym dwie już wyleczyłam. moje pytanie jest takie: czy może to być przyczyną mojego nieświeżego oddechu? z 3 lata borykam się z tym problemem i dodam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o zepsutych zębach. myję zęby 2x dziennie, żuję miętowe gumy, nitkuję i nic nie pomaga chcę wyleczyć wszystkie zębiska i mam nadzieję, że nieświeży oddech zniknie wraz z dziurami. czy to oby możliwe???
a żreć tyle gum i tic taców jest okropne
Hanan28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 11:15   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: zepsute zęby

Halitoza, czyli nbrzydi zapach z ust, może mieć wiele przyczyn, najczęściej odpowiadają za nią bakterie, rozwijające się na tylnej grzbietowej powierzchni języka. Proszę uzbroić się w skrobaczkę do języka i regularnie jej stosować podczas higieny jamy ustnej. W aptece można kupić specjalne płukanki bakteriobójcze, które zmniejszają florę bakteryjną. Jeśli problem nie minie, trzeba będzie szukać dalej. Przypadłość ta raczej nie ma związku z próchnicą, może być skutkiem chorób przyzębia, ale także nasilonego refluksu lub przepukliny żołądka. Warto skonsultować się wtedy z laryngologiem, który oceni stan krtani i zdiagnozuje także Pani migdały. Także migdały, zwłaszcza jeśli często chorowała Pani na anginy, moga być siedliskiem bakterii, które rozwijają się w czopach ropnych w kryptach, czyli bliznach pochorobowych. One także dają efekt brzydkiego zapachu z ust.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.