Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-25, 12:14   #3061
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Doszło do mnie w końcu,że przecież chodzę do lekarza, który zajmuje się ciążami patologicznymi na co dzień w szpitalu na Karowej i przyjmuje pacjentki z całej Polski skierowane do poradni patologii ciąży na Karowej. Gdyby coś było nie tak,to z pewnością by to wychwyciła. Powiedziała mi też,że miałam ogromnego farta,że zostałam zapisana na usg prenatalne na Karową do tego lekarza, u którego byłam i jeszcze dostałam szybki termin. Ona mówi,że przyjmuje w przychodni na Karowej i dla jej pacjentek ze skierowaniem z tej poradni terminów nie ma na czas. Nie umiała wyjaśnić dlaczego mnie zapisali,że spoza przychodni skierowania nie są u nich uznawane. Co takiego zrobiłam,że było inaczej. NO i dodała,że miałam usg prenatalne w najlepszym z możliwych miejsc w Polsce,że kierują tu najcięższe przypadki z całej Polski do tegoż lekarza. A ja durna jeszcze przeżywam,że coś może być nie tak. No tak sobie właśnie uświadomiłam, że się nakręciłam bez sensu.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-25 o 12:16
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:14   #3062
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A badanie połówkowe jest refundowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam skierowanie na USG prenatalne i od razu na tej podstawie mam umówione połówkowe. Będzie też refundowane i nie muszę już mieć nowego skierowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:27   #3063
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Doszło do mnie w końcu,że przecież chodzę do lekarza, który zajmuje się ciążami patologicznymi na co dzień w szpitalu na Karowej i przyjmuje pacjentki z całej Polski skierowane do poradni patologii ciąży na Karowej. Gdyby coś było nie tak,to z pewnością by to wychwyciła. Powiedziała mi też,że miałam ogromnego farta,że zostałam zapisana na usg prenatalne na Karową do tego lekarza, u którego byłam i jeszcze dostałam szybki termin. Ona mówi,że przyjmuje w przychodni na Karowej i dla jej pacjentek ze skierowaniem z tej poradni terminów nie ma na czas. Nie umiała wyjaśnić dlaczego mnie zapisali,że spoza przychodni skierowania nie są u nich uznawane. Co takiego zrobiłam,że było inaczej. NO i dodała,że miałam usg prenatalne w najlepszym z możliwych miejsc w Polsce,że kierują tu najcięższe przypadki z całej Polski do tegoż lekarza. A ja durna jeszcze przeżywam,że coś może być nie tak. No tak sobie właśnie uświadomiłam, że się nakręciłam bez sensu.
No w końcu to do Ciebie dotarło już 1/3 ciąży za nami więc trzeba się cieszyć bo niedługo przyjdą na świat nasze maluszki i znów się będziemy martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:45   #3064
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
No w końcu to do Ciebie dotarło już 1/3 ciąży za nami więc trzeba się cieszyć bo niedługo przyjdą na świat nasze maluszki i znów się będziemy martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, przyjdą i dopiero spokój się skończy. Trzeba delektować się tym ,że są jeszcze schowane, nie płaczą i nie budzą w nocy.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 12:59   #3065
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Tak, przyjdą i dopiero spokój się skończy. Trzeba delektować się tym ,że są jeszcze schowane, nie płaczą i nie budzą w nocy.
Że nie budzą to bym się zastanowiła bo ja co godzinę w nocy siku muszę Ale niedługo skończy się ta laba i nicnierobienie przez cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:26   #3066
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Że nie budzą to bym się zastanowiła bo ja co godzinę w nocy siku muszę Ale niedługo skończy się ta laba i nicnierobienie przez cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też wstaje w nocy co dwie godziny. To chyba taka gra wstępna i przygotowanie dla mamy,żeby szoku nie doznała po porodzie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 13:58   #3067
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez curly_g Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nawet o tym nie myślałam. Jedno jest pewne, musi dobrze zabrzmieć z przedrostkiem "prezes" albo "profesor"


Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam karmiacych. Czy wam też nerwy puszczają przy karmieniu? Bo u mnie ostatnio hormony szaleją i nie mogę znieść tego ciągłego drapania, szczypania, smyrania po całym ciele a nie da jej się wytłumaczyć lub przytrzymać rąk bo się wyrywa
Też mi puszczały nerwy i bez ciąży

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, ludzik od pupy do głowy ma już 9 cm i rusza się jak szalony
Aa i dalej coś między nogami odstaje, także chłopczyk się szykuje.
Gratulacje!!

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Co 2 tyg. ostatnie robiłam ostatnie 3 razy na pewno. Teraz jestem umówiona na połówkowe na 9 grudnia. Wizytę mam u lekarza swojego 19 listopada i chyba usg nie zrobię już. Odczekam do połówkowego.
Strasznie często! Ja mam pomiędzy wizytami 5 tygodni...

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
No ja też wstaje w nocy co dwie godziny. To chyba taka gra wstępna i przygotowanie dla mamy,żeby szoku nie doznała po porodzie .
W poprzedniej ciąży nie wstawałam w ogóle na siku w nocy, a później taki hardcore był z pobudkami Nie wiem jak lepiej - czy być przygotowanym czy nie

Myślałam, że rzyganie minęło. Nie minęło
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 14:59   #3068
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja w ogóle wstałam chociaż raz do wc ale w ciąży to już kosmos
Ale faktycznie może to jest przygotowanie dobre do późniejszego etapu
Mnie od kilku dni tak brzuch swedzi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 15:06   #3069
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

A mnie dzis złapał taki rwący ból w lewej nodze.. I kuje z lewej strony podbrzusze, masakra już by mogło przejść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 15:18   #3070
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle wstałam chociaż raz do wc ale w ciąży to już kosmos
Ale faktycznie może to jest przygotowanie dobre do późniejszego etapu
Mnie od kilku dni tak brzuch swedzi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To smaruj i nawilża. Niektórzy mówią, że to przedznak rozstępów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 15:38   #3071
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Widzę, że dzisiaj mamy dzień marudzenia ja dodam od siebie kłujący ból pod lewym żebrem, stawiam na nerwobóle, no ale jest to uciążliwe jestem u rodziców, fajnie porozmawiać z mamą o swoich stresach, rozumie mnie jak nikt innych. Rozumie mój strach, ją po urodzeniu brata ogarną taki strach, że już więcej dzieci nie chciała mieć (czego trochę żałuje), a o moją ciążę boi się bardziej niż o swoje. Była mniej świadoma i bardziej spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 17:59   #3072
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle wstałam chociaż raz do wc ale w ciąży to już kosmos
Ale faktycznie może to jest przygotowanie dobre do późniejszego etapu
Mnie od kilku dni tak brzuch swedzi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To znak że się skóra rozciąga. Smaruj czymś
Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
No ja też wstaje w nocy co dwie godziny. To chyba taka gra wstępna i przygotowanie dla mamy,żeby szoku nie doznała po porodzie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może i tak... Potrafię o 3 rano bawić się telefonem bo nie mogę usnąć. Czy wy też tak macie że śpicie i coś wam się śni i we śnie się tak jakby wybudzacie że kontaktujecie że śpicie i zaczynacie nad czymś myśleć i w końcu to wam się nudzi i stwierdzacie że lepiej się już obudzić. Co noc mam takie dziwne fazy, jakbym była w takim śnie na jawie.
Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Widzę, że dzisiaj mamy dzień marudzenia ja dodam od siebie kłujący ból pod lewym żebrem, stawiam na nerwobóle, no ale jest to uciążliwe jestem u rodziców, fajnie porozmawiać z mamą o swoich stresach, rozumie mnie jak nikt innych. Rozumie mój strach, ją po urodzeniu brata ogarną taki strach, że już więcej dzieci nie chciała mieć (czego trochę żałuje), a o moją ciążę boi się bardziej niż o swoje. Była mniej świadoma i bardziej spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasami dobrze jest sobie trochę pomarudzić bo potem się humor poprawia.
Ja praktycznie na każdy weekend jeżdżę do rodziców bo u siebie siedzę całe dnie sama albo z mężem jak wróci z pracy. Nie mam tu żadnych znajomych wiec przynajmniej z braćmi sobie pożartuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 18:02   #3073
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Tak wogóle to byłam w pepco i przy okazji weszłam na dział z ubrankami żeby zobaczyć czy jest tam coś ciekawego. Znalazłam śliczne półśpiochy były tak milusie kocykowe że musiałam je wziąć. Dopiero jak zrobiłam im zdjęcie to zauważyłam że wyglądają trochę strasznie. Screenshot_20191025_184615.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 18:59   #3074
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Tak wogóle to byłam w pepco i przy okazji weszłam na dział z ubrankami żeby zobaczyć czy jest tam coś ciekawego. Znalazłam śliczne półśpiochy były tak milusie kocykowe że musiałam je wziąć. Dopiero jak zrobiłam im zdjęcie to zauważyłam że wyglądają trochę strasznie. Załącznik 7695875

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam po Zosi takie różowe gdzieś w szafie, super są. Na zakupach tego samego dnia wcześniej kupiłam w smyku i te z pepco lepiej wyglądają pepcowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 20:08   #3075
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Postanowiłam sobie, że nie będę marudzić, szczególnie nowym osobom ale nie potrafię siedziec w milczeniu. A Ci co mnie znają to to już chyba dość maja i recepte jedna widzą. Powinnam się rozwiesc. Ale nie mam odwagi nie będę wchodzić w szczegóły bo forum publiczne. Nie wiem czy donosze ta ciąże, mam takie emocje w sobie, a to wszystko wpływa na dziecko... Mam kontakt do prawników, muszę się umówić i rozeznać w temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 20:41   #3076
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Tak wogóle to byłam w pepco i przy okazji weszłam na dział z ubrankami żeby zobaczyć czy jest tam coś ciekawego. Znalazłam śliczne półśpiochy były tak milusie kocykowe że musiałam je wziąć. Dopiero jak zrobiłam im zdjęcie to zauważyłam że wyglądają trochę strasznie. Załącznik 7695875

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie straszne bardzo ładne myślę że w kwietniu się przydadzą
Ja wczoraj też zaszlam do pepco i kupiłam oto takie cudo dziś miałam szlaban na wejścia do sklepów z odzieżą dziecięca bo wariuje musz omijać szerokim łukiem takie sklepy :/
Ogólnie to mój mąż po zapytaniu go czy ładne odpowiedział że nie :/ i wiecie co nie mogę na niego patrzeć od wczoraj jestem jakoś anty nastawiona do niego :/ jest mi bardzo przykro że nie chce się cieszyć razem ze mną. _20191025_213904.JPG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 20:41   #3077
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Benetta nie wiem co napisać. Na pewno jeśli masz potrzebę to możesz się tu wygadac- forum publiczne ale ogólnie można pisać, nikt się nie zna... Na pewno jesteś teraz w bardzo trudnej sytuacji. Ważne żebyś zrobiła to co czujesz że powinnaś. Cokolwiek to będzie. Ważne też żeby się zastanowić czy to co czujesz to wpływ emocji trochę związanych z ciąża? Czy już wcześniej było nie tak. Ja w każdej ciąży mam dość mojego TŻ . Na prawdę. Tak mi działa na nerwy. Poza ciąża jest ok pamiętam jak moja nauczycielka biologii mówiła o teorii że w ciąży się czuje "pociąg" do osobników podobnych do nas- chcemy się otaczać rodzina bo jest to bezpieczne. Natomjast osobniki odmienne genetycznie instynktownie odrzucamy. Poza ciąża jest odwrotnie. Czujemy pociąg do tych jak najbardziej odmiennych- bo to daje większe szanse na dobre zdrowe potomstwo. Więc często kobiety w ciąży maja nerwa na swojego partnera wg tej teorii, która też zakłada że podczas brania antykoncepcji hormonalnej jesteśmy trochę dla organizmu "tak jakby w ciąży" ( bo nie jesteśmy wtedy płodne) to wybieramy "złego" partnera bo ciągnie nas instynktownie właśnie do tych osobników podobnych genetycznie. Po odstawieniu antykoncepcji się okazuje że to zły wybór
Tak trochę nie na temat ale mi się przypomina zawsze jak jestem w ciąży i mam nerwy na TŻ i wkurza mnie nawet jak oddycha przez sen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 20:45   #3078
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Postanowiłam sobie, że nie będę marudzić, szczególnie nowym osobom ale nie potrafię siedziec w milczeniu. A Ci co mnie znają to to już chyba dość maja i recepte jedna widzą. Powinnam się rozwiesc. Ale nie mam odwagi nie będę wchodzić w szczegóły bo forum publiczne. Nie wiem czy donosze ta ciąże, mam takie emocje w sobie, a to wszystko wpływa na dziecko... Mam kontakt do prawników, muszę się umówić i rozeznać w temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marudz nam ile chcesz, musimy gdzieś znaleźć ujście tych złych emocji. Nie wszyscy mają cudownych mężów :/ ja też myślałam że mój mąż będzie inaczej do tego wszystkiego podchodził :/ a tak naprawdę w tym wszystkim nie ma dnia żebym nie była zawiedziona nim i jego podejściem. Ale cieszę się sama ta ciąża bo tak naprawdę go mogę stracić a dziecko zostanie że mną na zawsze i będzie najważniejsze. Dlatego zaplanuj nad emocjami i myśl często o dzidziolu ono będzie dawało Ci mnóstwo sil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 20:53   #3079
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Benetta przecież oda tego jesteśmy tutaj żeby się wspierać, wysłuchiwać, narzekać
Mnie mój dzisiaj tak wkur*** ze aż mi brak słów... tez się poryczalam ze dwa razy, a ze szybko przeszło mi to oczywiście chciałam się przytulić a on obrażony... to w nosie mam, niech się obraza...
Kasia, czuje bardzo podobnie jak Ty...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-25, 21:21   #3080
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Benetta, pisz ile chcesz. Nikt Cię tu i tak nie zna. A co do facetów i ciąży,to mnie też mój mąż wkurza razy 100 bardziej niż zwykle. Nie śpimy nawet razem,bo mi wszystko przeszkadzało. A to chrapał,a to mnie przygniatał itd. Także od dwóch m-cu śpi na kanapie w dużym pokoju ,a ja w sypialni sama. To prawda,że w ciazy kobieta jest bardziej drażliwa i nerwowa ,ale to chyba normalne,bo ma przeróżne niedogodności i facet powinien to rozumieć,a nie zawsze tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 21:26   #3081
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Marudz nam ile chcesz, musimy gdzieś znaleźć ujście tych złych emocji. Nie wszyscy mają cudownych mężów :/ ja też myślałam że mój mąż będzie inaczej do tego wszystkiego podchodził :/ a tak naprawdę w tym wszystkim nie ma dnia żebym nie była zawiedziona nim i jego podejściem. Ale cieszę się sama ta ciąża bo tak naprawdę go mogę stracić a dziecko zostanie że mną na zawsze i będzie najważniejsze. Dlatego zaplanuj nad emocjami i myśl często o dzidziolu ono będzie dawało Ci mnóstwo sil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jakiego podejścia oczekujesz? My akurat jesteśmy jeszcze zdystansowani, od stycznia zaczynamy przygotowania - malujemy mieszkanie, kupujemy większe rzeczy. Chodzimy razem do lekarza (mąż uwielbia patrzeć na USG), cieszymy się ciążą, gadamy o imionach, ale nadal mało kto wie o ciąży
Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Postanowiłam sobie, że nie będę marudzić, szczególnie nowym osobom ale nie potrafię siedziec w milczeniu. A Ci co mnie znają to to już chyba dość maja i recepte jedna widzą. Powinnam się rozwiesc. Ale nie mam odwagi nie będę wchodzić w szczegóły bo forum publiczne. Nie wiem czy donosze ta ciąże, mam takie emocje w sobie, a to wszystko wpływa na dziecko... Mam kontakt do prawników, muszę się umówić i rozeznać w temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu o tyle jest dobrze, że jesteśmy dość anonimowe współczuję sytuacji, to najgorszy czas na nie dogadywanie. Ale z drugiej strony szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko, a jeżeli są między wami zgrzyty to dziecko to odczuje. Może osobno będzie wam razem lepiej niż razem? Ciężko ocenić sytuację. Teraz najważniejsze jest dziecko, życzę wam więcej spokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 21:28   #3082
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Benetta, pisz ile chcesz. Nikt Cię tu i tak nie zna. A co do facetów i ciąży,to mnie też mój mąż wkurza razy 100 bardziej niż zwykle. Nie śpimy nawet razem,bo mi wszystko przeszkadzało. A to chrapał,a to mnie przygniatał itd. Także od dwóch m-cu śpi na kanapie w dużym pokoju ,a ja w sypialni sama. To prawda,że w ciazy kobieta jest bardziej drażliwa i nerwowa ,ale to chyba normalne,bo ma przeróżne niedogodności i facet powinien to rozumieć,a nie zawsze tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też wygoniłam TŻ na kanapę normalnie chrapie i mnie to wkurza ale jakoś to znosze- budzę co chwilę, kopnę , upomne i jakoś śpimy. Teraz tak jak pisałam przeszkadza mi nawet to jak oddycha najgorsze jest to że wiem, że będzie jeszcze gorzej. Końcówka ciąży to dopiero będzie jazda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 22:34   #3083
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Ale jakiego podejścia oczekujesz? My akurat jesteśmy jeszcze zdystansowani, od stycznia zaczynamy przygotowania - malujemy mieszkanie, kupujemy większe rzeczy. Chodzimy razem do lekarza (mąż uwielbia patrzeć na USG), cieszymy się ciążą, gadamy o imionach, ale nadal mało kto wie o ciąży Tu o tyle jest dobrze, że jesteśmy dość anonimowe współczuję sytuacji, to najgorszy czas na nie dogadywanie. Ale z drugiej strony szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko, a jeżeli są między wami zgrzyty to dziecko to odczuje. Może osobno będzie wam razem lepiej niż razem? Ciężko ocenić sytuację. Teraz najważniejsze jest dziecko, życzę wam więcej spokoju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Loooola właśnie oczekuje tego żeby pojechał że mną do lekarza, zobaczył usg, wysłuchał co lekarz ma do powiedzenia,a nie tego że on ze mną jechał i czekał na mnie w samochodzie - potem od niechcenia rzucał tekst "co powiedział lekarz?". Jak mówię ze trzeba coś zrobić to żeby nie uważał że wymyślam że akurat trochę kiepsko się czuje. Żeby był przytulił, powiedział coś miłego a nie ja czuję się coraz grubsza, brzydsza i do niczego.
I żeby była jasność mowie mu otwarcie czego oczekuje, ale odbija się jak od ściany. Więc po prostu z niektórymi osobnikami nie da się dogadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 23:00   #3084
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Loooola właśnie oczekuje tego żeby pojechał że mną do lekarza, zobaczył usg, wysłuchał co lekarz ma do powiedzenia,a nie tego że on ze mną jechał i czekał na mnie w samochodzie - potem od niechcenia rzucał tekst "co powiedział lekarz?". Jak mówię ze trzeba coś zrobić to żeby nie uważał że wymyślam że akurat trochę kiepsko się czuje. Żeby był przytulił, powiedział coś miłego a nie ja czuję się coraz grubsza, brzydsza i do niczego.
I żeby była jasność mowie mu otwarcie czego oczekuje, ale odbija się jak od ściany. Więc po prostu z niektórymi osobnikami nie da się dogadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, też byłoby mi przykro. Przytulam a może to taki typ człowieka?

Czytam was i jestem z lekka przerażona. Ja na męża nie mogę narzekać, nie jest idealny (zamontowania listy przypodłogowej to chyba w życiu się nie doczekam), ale akurat w kwestiach ciążowych nie mogę narzekać. Szczerze podziwiam jego cierpliwość kiedy wpadam w histerię, a sama sobie zazdroszczę męża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-25, 23:48   #3085
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Że nie budzą to bym się zastanowiła bo ja co godzinę w nocy siku muszę Ale niedługo skończy się ta laba i nicnierobienie przez cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę tej laby i nic nie robienia. Też tak miałam w pierwszej ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 06:30   #3086
country1112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dla maluszka tak, ale dla mnie nie. Po każdym usg coś sobie wkręcam. A to tętno za niskie, a to się za mało rusza..Postanowiłam,że teraz zajrzę do niego 9 grudnia dopiero i wezmę córkę na to badanie,żeby zobaczyła jak wygląda dzidziuś w brzuszku . Ciekawe tylko czy lekarz pozwoli na taka widownię mąż+córka.
A co lekarz ma miec do tego? To twoja sprawa czy chcesz miec widownie a na wizyte masz prawo zabrac kogos zwlaszcza jak to jest usg.
Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Marudz nam ile chcesz, musimy gdzieś znaleźć ujście tych złych emocji. Nie wszyscy mają cudownych mężów :/ ja też myślałam że mój mąż będzie inaczej do tego wszystkiego podchodził :/ a tak naprawdę w tym wszystkim nie ma dnia żebym nie była zawiedziona nim i jego podejściem. Ale cieszę się sama ta ciąża bo tak naprawdę go mogę stracić a dziecko zostanie że mną na zawsze i będzie najważniejsze. Dlatego zaplanuj nad emocjami i myśl często o dzidziolu ono będzie dawało Ci mnóstwo sil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj tez raczej nie jest z tych co będą sie zachwycac ciuszkami i gadac do brzucha. Jak dla mnie ten typ tak ma ale nie boi sie porodowki i to jest dla mnie najwazniejsze.
Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Loooola właśnie oczekuje tego żeby pojechał że mną do lekarza, zobaczył usg, wysłuchał co lekarz ma do powiedzenia,a nie tego że on ze mną jechał i czekał na mnie w samochodzie - potem od niechcenia rzucał tekst "co powiedział lekarz?". Jak mówię ze trzeba coś zrobić to żeby nie uważał że wymyślam że akurat trochę kiepsko się czuje. Żeby był przytulił, powiedział coś miłego a nie ja czuję się coraz grubsza, brzydsza i do niczego.
I żeby była jasność mowie mu otwarcie czego oczekuje, ale odbija się jak od ściany. Więc po prostu z niektórymi osobnikami nie da się dogadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj w pierwszej ciazy byl ze mna tylko raz na usg. Skoro wolal poczekac na gotowe to nie zmuszalam. Po porodzie za to przez 2tyg ogarnial wszystko chate gotowanie kapiel. Ja tylko lezalam i karmilam mala.

Pare dni mnie nie bylo bo skoczylismy sobie do Wloch. Troche udalo sie pozwiedzać chociaz dluzsze chodzenie nie dla mnie w tym stanie. Wczoraj jeszcze trafilismy na strajk obslugi lotniska i balam sie ze nie wrocimy bo kilka lotow odwolali. Na szczescie z lekkim opoznieniem dotarlismy i pierwszy raz tak sie ciesze ze wrocilam do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
country1112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 06:55   #3087
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Rozumiem, też byłoby mi przykro. Przytulam a może to taki typ człowieka?

Czytam was i jestem z lekka przerażona. Ja na męża nie mogę narzekać, nie jest idealny (zamontowania listy przypodłogowej to chyba w życiu się nie doczekam), ale akurat w kwestiach ciążowych nie mogę narzekać. Szczerze podziwiam jego cierpliwość kiedy wpadam w histerię, a sama sobie zazdroszczę męża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tą listwą to wiesz... jak gacet coś ma zrobić to zrobi! Nie ma sensu przypominać mu co pół roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez madziarek1
Czas edycji: 2019-10-26 o 06:57
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 07:15   #3088
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja mam znowu odwrotnie, spisałam udany cykl na straty (no bo jak to za pierwszym przy moich problemach?!), generalnie miałam już całkowicie darować sobie starania póki sytuacja z mężem się nie wyklaruje a mega się nie dogadywaliśmy. A tu udało się, ciąża leżąca, chłop musi wszystko robić i nagle dostał olśnienia. Pomaga, wręcz robi wszystko, zaczął się rozwijać, pozapisywał na kursy żeby zdobyć lepszą pracę, nie narzeka, do gabinetu to pierwszy, zainteresowany. Codziennie pyta, dzwoni itp, zaskoczenie mam konkret. Czasem mu coś odbije jak ostatnio gdy skakał przez płot i utyka teraz ale to można wybaczyć. Oby mu tak zostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 07:22   #3089
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ja chyba jestem jakaś dziwna, mało sentymentalna itp. jakoś zupełnie nie oczekuje że TŻ będzie ze mną na USG jeździć. Tak było w pierwszej i każdej kolejnej ciąży. Jakoś dobrze mi samej u lekarza. Będzie (chyba) tylko na połówkowych tak jak z synkiem. Ja wiem że im jest dużo trudniej "przeżywać" ta ciążę niż nam. Czasem nam się wydaje ona nierealna dopóki nie widać brzucha czy nawet nie czuć kopniec to co dopiero im. Mi zupełnie wystarczy że TŻ się pyta jak się czuję, coś tam zagada o małym ( bo przecież wg niego będzie SYN to jest oczywiste!), Powie że mam poleżeć, odpocząć itd. Ciuszki, mebelki, wózki to już zupełnie nie jego bajka. Nie dziwi mnie to. On woli myśleć jakie zabawki kupić synkowi wiecie, zdalnie sterowane śmigłowce, LEGO, wiertarka itd chciał mieć drugie dziecko. Chce go. Ale nie przeżywa ciąży tak jak ja. Zupełnie mi to nie przeszkadza. Ja nawet nie wiem czy widział jakieś zdjęcia z USG ba, tydzień po tym jak mu pokazałam test i beta była pozytywna więc ciąża prawie pewna, kupił mi butelkę moje ulubionego likieru bo akurat był w sklepie. Mówię mu że niech nie kupuje przecież nie wypije. A on i tak kupił. Mówię w drodze do domu że przecież nie mogę wypić po co to kupił. A on "aaaa ZAPOMNIALEM " pewnie powinnam się wkurzyć a mnie to bardziej rozbawiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-26, 07:29   #3090
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
Z tą listwą to wiesz... jak gacet coś ma zrobić to zrobi! Nie ma sensu przypominać mu co pół roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta listwa już prawie dwa lata udaje, że jest przykręcona 🤨 raz tak się przyssała do ściany, że byłam przekonana, że w końcu to zrobił. Wycałowałam go, nazwałam bohaterem w domu, a ten patrzył na mnie jak na debila ale mamy teraz umowę, że do końca października ma to zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.