Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-13, 08:12   #3151
jarzyniuchna
Raczkowanie
 
Avatar jarzyniuchna
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 257
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
My od początku karmimy się sloiczkami. Też na początku dawałam połówkę, ale jak zobaczyłam że małemu brakuje to zaczęłam dawać całe. Aktualnie zjada jeden mały lub pół dużego. Raz spróbowałam mu dać duży, ale to dla niego za dużo. Skończył kilka dni temu 7 miesięcy
Ile gram? Ten duzy 125g a ten maly 80g?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jarzyniuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 09:14   #3152
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Masakra, współczuję Ja mam ostatnio problem z odłożeniem małej i już bywam totalnie zirytowana więc nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji. Ostatnie dwie noce śpi całe ze mną i jestem zła że się łamię ale walczyłam z nią ostatnio ponad dwie godziny i budziła się co odłożenie (wcześniej było to np maks 5 prób do godziny i spała) więc w końcu wzięłam ją do siebie bo było już po 24 i też chciałam iść spać.
Chciałam spytać dziewczyn które śpią z dziećmi- po prostu o danej porze idziecie z dziećmi do łóżka i już zostajecie? Mi się nie podoba taka opcja jak ją odłożyłam to był jedyny czas kiedy mogłam coś zrobić tak dla siebie.

Tak, zazwyczaj tak to u mnie wygląda. Idziemy do sypialni okolo 21 i już zostaję w łóżku z dzieckiem. Czasami wlaczam kamerkę i wychodze, ale to rzadko. Zwlaszcza teraz, jak mi Mlody wedruje po calym lozku nawet przez sen.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Moj jest nieodkladalny od mniej wiecej 3 miesiaca zycia. Juz sie przyzwyczailam Ale nie mam starszych dzieci, wiec tez inaczej. Moge sobie pozwolic na siedzenie/lezenie z nim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 09:31   #3153
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Mnie za to na maksa irytuje to, że nie daje się w dzień odłożyć. Mam tego dość. Jest gorąco, jesteśmy obie całe mokre po drzemce, starszaki chodzą i marudzą. Mała nawet na leżąco już nie chce jeść. Tylko ręce. A ja jestem tym już taka zmęczona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to tak też mam, w dzień mogę pomarzyć o odłożeniu naprawdę bardzo sporadycznie wczoraj jej kapało z włosów od potu i właśnie jedynym wytchnieniem było to że dała się odłożyć na noc a teraz nawet to jest już trudne 😟
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 09:31   #3154
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez jarzyniuchna Pokaż wiadomość
Ile gram? Ten duzy 125g a ten maly 80g?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, na raz 125 g lub połowę 190 g lub 220 g (ostatnio miał pierwszy taki) . W tych 80 g to były jakieś pojedyncze warzywa, teraz podaje raczej różne mieszanki.

Martunia rozumiem. Bardzo mi się spodobał ten Twój fotelik, liczę że będzie pasował do mojego niezbyt dużego samochodu. Co do spania z małym to u nas to wygląda tak, że po kąpieli ja go karmię i z nim leżę a później przychodzi mąż. Muszę nauczyć małego spać w łóżeczku chociaż w dzień.. Jakieś złote rady?
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 09:36   #3155
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Tak, zazwyczaj tak to u mnie wygląda. Idziemy do sypialni okolo 21 i już zostaję w łóżku z dzieckiem. Czasami wlaczam kamerkę i wychodze, ale to rzadko. Zwlaszcza teraz, jak mi Mlody wedruje po calym lozku nawet przez sen.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Moj jest nieodkladalny od mniej wiecej 3 miesiaca zycia. Juz sie przyzwyczailam Ale nie mam starszych dzieci, wiec tez inaczej. Moge sobie pozwolic na siedzenie/lezenie z nim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja przez sen nie wędruje jeszcze tylko z boku na bok ale wydaje mi się że gdybym ją nawet zostawiła to by się obudziła szybko.
Kurde ale kiedy ten brak możliwości odkładania się skończy? Przecież są coraz więksi i ja sobie powtarzałam że będzie coraz lepiej a mnie coraz bardziej przeraża powrót do pracy bo wtedy jednak będę musiała mieć wieczorem choć trochę czasu dla siebie.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 09:45   #3156
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Moja przez sen nie wędruje jeszcze tylko z boku na bok ale wydaje mi się że gdybym ją nawet zostawiła to by się obudziła szybko.
Kurde ale kiedy ten brak możliwości odkładania się skończy? Przecież są coraz więksi i ja sobie powtarzałam że będzie coraz lepiej a mnie coraz bardziej przeraża powrót do pracy bo wtedy jednak będę musiała mieć wieczorem choć trochę czasu dla siebie.
Syn miał 10 miesięcy, córka 9 jak zaczęli się dawać odłożyć. Ciekawe co będzie teraz... Miło by było gdyby zbiegło się to z powrotem rodzeństwa do przedszkola. Miałabym chwilę dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 10:06   #3157
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Syn miał 10 miesięcy, córka 9 jak zaczęli się dawać odłożyć. Ciekawe co będzie teraz... Miło by było gdyby zbiegło się to z powrotem rodzeństwa do przedszkola. Miałabym chwilę dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dajesz nadzieję!
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-13, 10:39   #3158
Maziula2020
Raczkowanie
 
Avatar Maziula2020
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Ehh u nas od kilku nocy dramat, pobudki co 5 minut ciagle przy cycu, dzień zaczynamy 5-6, nie wiem czy to górne jedynki czy co innego ale błagam niech się już to skończy bo umrę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak u Was z brzuchem? Przeszlo już wszystko?
U nas niby tak ale czasem się zastanawiam czy te kiepskie noce to czy to nie reflux ukryty że dopiero jak zaśnie glebokim snem to zaczyna się problem
Niby chce cycka ale przy ciągłym cycku to jest jeszcze gorzej, dziś przy pobudkach nie dałam mu cycka tylko wzięłam go na piłkę i nawet dosyć szybko zasnął odłożyłam i spał ok 2godz potem już bym cycek i wiercenie
U nas codziennie od dawien noce to masakra wybudza sie co chwilę, morfologie ma dobrą A żeby cały czas idą i wyjść nie mogą


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Maziula2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 11:19   #3159
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Syn miał 10 miesięcy, córka 9 jak zaczęli się dawać odłożyć. Ciekawe co będzie teraz... Miło by było gdyby zbiegło się to z powrotem rodzeństwa do przedszkola. Miałabym chwilę dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to juz blizej niz dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 14:11   #3160
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja zasypia z reguly kolo 19 wiec zostawiam ja w sypialni. Ale mamy kamerke. Moja chwila dla siebie i tak z reguly konczy sie kolo 21, bo przez wstawanie 5-6 i pobudki w nocy i tak nie mam sily na wiecej
Dalej mam problem z przesikywaniem sie w nocy. Ja nie wiem jak ona to robi. Dzis zmienilam pieluche o 1 a o 3 po karmieniu juz plecy mokre. A pieluchy wcale pelne nie sa. Uzywamy ciagle tych samych, dady 4 te w zlotym opakowaniu. I wagowo powinny jeszcze na dlugo starczyc. Byl moment ze jedna wystarczala do rana a teraz prawie kazda noc przesikana.

Moja dlugo tez byla nieodkladalna. Ale juz jakis czas w dzien bez problemu do wozka ja odkladam. Wtedy jak sie ewentualnie przebudza co to moge jeszcze pobujac i dospi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 14:27   #3161
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Moja zasypia z reguly kolo 19 wiec zostawiam ja w sypialni. Ale mamy kamerke. Moja chwila dla siebie i tak z reguly konczy sie kolo 21, bo przez wstawanie 5-6 i pobudki w nocy i tak nie mam sily na wiecej
Dalej mam problem z przesikywaniem sie w nocy. Ja nie wiem jak ona to robi. Dzis zmienilam pieluche o 1 a o 3 po karmieniu juz plecy mokre. A pieluchy wcale pelne nie sa. Uzywamy ciagle tych samych, dady 4 te w zlotym opakowaniu. I wagowo powinny jeszcze na dlugo starczyc. Byl moment ze jedna wystarczala do rana a teraz prawie kazda noc przesikana.

Moja dlugo tez byla nieodkladalna. Ale juz jakis czas w dzien bez problemu do wozka ja odkladam. Wtedy jak sie ewentualnie przebudza co to moge jeszcze pobujac i dospi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też miałam problem z przesikiwaniem dady. I o ile w ciagu dnia stosujemy dady/pampers tak na noc zakładam tylko pampers activ baby i problemy z przesikiwaniem sie skonczyly. I po rozmowie z kilkoma kolezankami moge smialo stwierdzic ze to powszechy problem Dady na noc. Wszystkie ktore korzystaly z tych pieluch mialy z tym problem. Sprobuj moze na noc zakladac jakies inne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-13, 14:47   #3162
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Skarpeciara12 Pokaż wiadomość
Też miałam problem z przesikiwaniem dady. I o ile w ciagu dnia stosujemy dady/pampers tak na noc zakładam tylko pampers activ baby i problemy z przesikiwaniem sie skonczyly. I po rozmowie z kilkoma kolezankami moge smialo stwierdzic ze to powszechy problem Dady na noc. Wszystkie ktore korzystaly z tych pieluch mialy z tym problem. Sprobuj moze na noc zakladac jakies inne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak chyba zrobie. Chociaz jej to chyba nie przeszkadza bo ostatnio jak ja przebieram to nawet sie nie obudzila

Drugi raz robilam dzis takie kulki z kaszy dla malej i nie polecam. Kasza jest wszedzie tylko nie w buzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 14:49   #3163
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja też czasem przesikuje złote dady i to w dzień, pampers prawie pusty a plecy całe mokre. W tych zielonych nigdy się nie zdarzyło.
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 14:53   #3164
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez MagJa123 Pokaż wiadomość
Moja też czasem przesikuje złote dady i to w dzień, pampers prawie pusty a plecy całe mokre. W tych zielonych nigdy się nie zdarzyło.
A u nas wlasnie w dzien sie nigdy nie zdarzylo. A przeciez ciagle jest w ruchu wiec w sumie wieksze prawdopodobienstwo ze jakos sie przekreci ta pielucha, odwinie czy cos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 18:12   #3165
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
A u nas wlasnie w dzien sie nigdy nie zdarzylo. A przeciez ciagle jest w ruchu wiec w sumie wieksze prawdopodobienstwo ze jakos sie przekreci ta pielucha, odwinie czy cos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie jak teraz o tym myślę to u nas to zawsze było po drzemce. Budziła się, chwilę jeszcze lezalysmy, bawiła się np stopami, podnosiłam ja i już mokre plecy. Dziwiłam sie, bo zwykle cała drzemka była na boku, ew bok - plecy. Napisałam, że w dzień, bo na noc nigdy ich nie zakładałam, ale rzeczywiście to też było przy okazji snu 🤷
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 19:01   #3166
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas był problem po przejściu na rozmiar 4, przez jakiś czas korzystaliśmy z lupilu, a później chciałam wykorzystać te dady które zostały, a że mały przytył to problem się już nie pojawił i korzystamy nadal.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 19:50   #3167
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Masakra, współczuję Ja mam ostatnio problem z odłożeniem małej i już bywam totalnie zirytowana więc nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji. Ostatnie dwie noce śpi całe ze mną i jestem zła że się łamię ale walczyłam z nią ostatnio ponad dwie godziny i budziła się co odłożenie (wcześniej było to np maks 5 prób do godziny i spała) więc w końcu wzięłam ją do siebie bo było już po 24 i też chciałam iść spać.

Chciałam spytać dziewczyn które śpią z dziećmi- po prostu o danej porze idziecie z dziećmi do łóżka i już zostajecie? Mi się nie podoba taka opcja jak ją odłożyłam to był jedyny czas kiedy mogłam coś zrobić tak dla siebie.

U nas z odkładaniem w dzień jest problem od urodzenia, na palcach u jedenej ręki jestem w stanie policzyć ile razy się udało to zrobić z powodzeniem...
W nocy do do tej pory nie było problemu a teraz zaczęły się kłopoty ona chyba po prostu chce spać z nami w łóżku...
Dla mnie wieczorem tez to jedyny czas kiedy mogłam zrobić coś dla siebie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 19:53   #3168
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja już od dłuższego czasu lecę na pantsach. Jak syna bez problemu przewijałam na brzuchu, to z malutką sobie nie radzę. Więc poszłam na łatwiznę bo to w każdych warunkach założę.

Tak marudziłam, że mała taki leń. A teraz z oczu nie można spuścić. Wczoraj uznała, że będzie przedpokój zwiedzać, więc całą czwórką pół dnia w korytarzu siedzieliśmy 🤣 Dzisiaj na topie była kuchnia. A w połowie dnia włączyła się maruda i nie schodziła mi z rąk. Nawet zabawki nie chciała. Tylko ręce, ręce, ręce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 19:54   #3169
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Maziula2020 Pokaż wiadomość
A jak u Was z brzuchem? Przeszlo już wszystko?
U nas niby tak ale czasem się zastanawiam czy te kiepskie noce to czy to nie reflux ukryty że dopiero jak zaśnie glebokim snem to zaczyna się problem
Niby chce cycka ale przy ciągłym cycku to jest jeszcze gorzej, dziś przy pobudkach nie dałam mu cycka tylko wzięłam go na piłkę i nawet dosyć szybko zasnął odłożyłam i spał ok 2godz potem już bym cycek i wiercenie
U nas codziennie od dawien noce to masakra wybudza sie co chwilę, morfologie ma dobrą A żeby cały czas idą i wyjść nie mogą


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Z brzuchem odpukać dobrze ale ciagle nie jem bmk ani bj... raz zjadłam jagodziankę gdzie było dodane jedno jajko do kilkunastu sztuk i od razu była krew w kupie... boje sie, ze zostanie jej alergia na te produkty

U nas w zeszłym tygodniu wyszła górna jedynka wiec mamy już 3 żeby, myśle, ze teraz idzie druga górna jedynka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-15, 06:33   #3170
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moje dziecko zasnelo wczoraj o 19. O 22 pobudka ktora trwala do 1 🤦☠♀️🤦☠♀️ swietny humor, nogi w buzi obroty plucie itd. Zero checi do spania. Ledwo zyje. Pobudka rano oczywiscie 5 40.

I niestety pampers active baby tez przelany. Zmienilam jej kolo polnocy skoro i tak nie spala a o 4 juz ja musialam cala przebierac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 06:51   #3171
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Moje dziecko zasnelo wczoraj o 19. O 22 pobudka ktora trwala do 1 🤦☠♀️🤦☠♀️ swietny humor, nogi w buzi obroty plucie itd. Zero checi do spania. Ledwo zyje. Pobudka rano oczywiscie 5 40.

I niestety pampers active baby tez przelany. Zmienilam jej kolo polnocy skoro i tak nie spala a o 4 juz ja musialam cala przebierac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ostatnio się poddaję i coraz więcej śpię z małą w łóżku wkurzona jestem bo tyle miesięcy się tego trzymałam 😕 Plus jest taki że wtedy przeważnie śpi bardzo długo bez pobudki aż mi się nieraz mleko poleje a już długo się nie zdarzało 😄
Słuchaj może to jednak coś z rozmiarem nie tak? Ja cały czas używam Pampersa i zmieniam rozmiar dużo wcześniej niż ich widełki wagowe czyli np mam teraz 3 które są od 6 do 10 kg gdzie mała jeszcze nie waży 6 a używam ich już chyba ponad miesiąc. W mniejszym rozmiarze wiecznie wszystko miałam w kupie choć wizualnie mogłoby się wydawać że rozmiar pasuje, teraz ma większy kuper 😄 ale też tak płynnie się zakłada wszystko jest równo nie wiem o co chodzi z tymi rozmiarami ale kuzynka moja też zmienia dużo wcześniej niż piszą m
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 07:07   #3172
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio się poddaję i coraz więcej śpię z małą w łóżku wkurzona jestem bo tyle miesięcy się tego trzymałam Plus jest taki że wtedy przeważnie śpi bardzo długo bez pobudki aż mi się nieraz mleko poleje a już długo się nie zdarzało
Słuchaj może to jednak coś z rozmiarem nie tak? Ja cały czas używam Pampersa i zmieniam rozmiar dużo wcześniej niż ich widełki wagowe czyli np mam teraz 3 które są od 6 do 10 kg gdzie mała jeszcze nie waży 6 a używam ich już chyba ponad miesiąc. W mniejszym rozmiarze wiecznie wszystko miałam w kupie choć wizualnie mogłoby się wydawać że rozmiar pasuje, teraz ma większy kuper ale też tak płynnie się zakłada wszystko jest równo nie wiem o co chodzi z tymi rozmiarami ale kuzynka moja też zmienia dużo wcześniej niż piszą m
No ona wazy ponad 11 kg a kupilam 4+ i one sa 10-15 kg, wiec raczej powinny byc dobre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 07:32   #3173
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Może jest szczuplej budowy i musisz celować w mniejsze? A jak nie zadziala to może kup pantsy? Może z dady? Nie wiem, ale u nas chociaż mały miał wagę musiał nabrać ciała do dady 4
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 07:48   #3174
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez verna_ Pokaż wiadomość
Może jest szczuplej budowy i musisz celować w mniejsze? A jak nie zadziala to może kup pantsy? Może z dady? Nie wiem, ale u nas chociaż mały miał wagę musiał nabrać ciała do dady 4
Szczupla to ona na pewno nie jest
Najdziwniejsze jest to ze my tych 4 dady juz dlugo uzywamy i nie bylo takich problemow. A z reguly pielucha rano jest o wiele bardziej pelna i nie jest przesikana, niz w nocy kiedy przesikuje.
No nic bede jeszcze cos myslec bo denerwuje mnie to przebieranie w nocy i ciagle sprawdzanie czy plecy sa suche.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 08:43   #3175
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

No to może chodzić o wiercenie się.. Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. U nas mały bardzo mało sika w nocy. Zakładam mu pampersa ok 21 i jest w nim do momentu az wstaje czyli ok 9, a pampers jest tylko trochę posikany.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 09:12   #3176
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Moje dziecko zasnelo wczoraj o 19. O 22 pobudka ktora trwala do 1 🤦♀️🤦♀️ swietny humor, nogi w buzi obroty plucie itd. Zero checi do spania. Ledwo zyje. Pobudka rano oczywiscie 5 40.

I niestety pampers active baby tez przelany. Zmienilam jej kolo polnocy skoro i tak nie spala a o 4 juz ja musialam cala przebierac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Łącze się w bólu, zasnela nam o 21, pobudki co pół godziny, później wstała o 1 i do 3 cyrk, Wstała 5:40 nie w humorze i z krzykiem, bo nie wyspana....
Dodatkowo wczoraj nauczyła się siadać i stawać przy łóżeczku/meblach....

Kochana co do pampersow ja testowałam różne i u nas nie przesikuje tylko Pampers Premium Care, na dzień zakładam Lipilu a na noc tylko te o których napisałam wcześniej. Co do rozmiaru moja córka wazy 10,5 kg a już od dobrych 2/3 tygodni nosi rozmiar 5.... 🤪


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio się poddaję i coraz więcej śpię z małą w łóżku wkurzona jestem bo tyle miesięcy się tego trzymałam Plus jest taki że wtedy przeważnie śpi bardzo długo bez pobudki aż mi się nieraz mleko poleje a już długo się nie zdarzało

Słuchaj może to jednak coś z rozmiarem nie tak? Ja cały czas używam Pampersa i zmieniam rozmiar dużo wcześniej niż ich widełki wagowe czyli np mam teraz 3 które są od 6 do 10 kg gdzie mała jeszcze nie waży 6 a używam ich już chyba ponad miesiąc. W mniejszym rozmiarze wiecznie wszystko miałam w kupie choć wizualnie mogłoby się wydawać że rozmiar pasuje, teraz ma większy kuper ale też tak płynnie się zakłada wszystko jest równo nie wiem o co chodzi z tymi rozmiarami ale kuzynka moja też zmienia dużo wcześniej niż piszą m

Próbowałam spać z nią ale to nic nie zmienia w naszych pobudkach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 10:40   #3177
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Łącze się w bólu, zasnela nam o 21, pobudki co pół godziny, później wstała o 1 i do 3 cyrk, Wstała 5:40 nie w humorze i z krzykiem, bo nie wyspana....
Dodatkowo wczoraj nauczyła się siadać i stawać przy łóżeczku/meblach....

Kochana co do pampersow ja testowałam różne i u nas nie przesikuje tylko Pampers Premium Care, na dzień zakładam Lipilu a na noc tylko te o których napisałam wcześniej. Co do rozmiaru moja córka wazy 10,5 kg a już od dobrych 2/3 tygodni nosi rozmiar 5.... 🤪


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------




Próbowałam spać z nią ale to nic nie zmienia w naszych pobudkach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow zazdroszcze tego siadania i wstawania
Kurcze myslalam zeby sprawdzic 5 ale jakos pomyslalam ze za duze beda.
Te 4 wcale nie sa na nia male ani na styk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 12:58   #3178
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Wow zazdroszcze tego siadania i wstawania
Kurcze myslalam zeby sprawdzic 5 ale jakos pomyslalam ze za duze beda.
Te 4 wcale nie sa na nia male ani na styk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie wiem czy jest czego zazdrościć, bo teraz ciagle chce wstawać/ stać przy czymś, dziś od razu jak jej się uda przy czymś stanąć to od razu usmiech na twarzy puszcza się rączkami, bo myśli, ze będzie taka sama stała, muszę ja łapać i jest płacz...

U nas 4 tez były w sumie ok, ale 5 są dłuższe z tylu na plecach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 13:34   #3179
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest czego zazdrościć, bo teraz ciagle chce wstawać/ stać przy czymś, dziś od razu jak jej się uda przy czymś stanąć to od razu usmiech na twarzy puszcza się rączkami, bo myśli, ze będzie taka sama stała, muszę ja łapać i jest płacz...

U nas 4 tez były w sumie ok, ale 5 są dłuższe z tylu na plecach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ma etap pelzania po calym mieszkaniu.
Wiec ciagle ja musze odciagac albo od zaluzji zeby nie urwala, albo od stolu zeby nie lizala , albo jeszcze umyslala sobie gryzienie mebli

Macie patent na plamy z marchewki? Mydelko dr.beckers i vanish nie daja rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 14:49   #3180
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja staram się wszystko namaczać od razu po jedzeniu, jak ciężej schodzi to ręcznie zapieram tym mydelkiem i bardzo gorąca woda, czasem kilka razy. Jak do tej pory wszystko ladnie się odpiera - burak, marchewka, awokado... Podobno tez odplamiacz z loveli daje radę.

Edytowane przez MagJa123
Czas edycji: 2020-08-15 o 15:08
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.