Zapuszczanie włosów cz. VIII - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-29, 17:04   #841
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Myślę że nie podobno ta maska ma tak dobrany skład żeby włosy były odżywione po zmyciu szamponem.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Dzisiaj kupiłam maskę z proteinami, bo stwierdziłam, że nic takiego nie mam. Jak nie pomoże to kupię anwen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 19:07   #842
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dzięki!Ja chyba wrócę do Fitomedu.mi fajny efekt dawal fitokosmetik z glinka i awokado, sztos,szkoda tylko ze jest w takich saszetkach jak ten na porost wlosów z babuszki agafii. jak kubus w tubce ,a taka gramatura niekoniecznie mi odpowiada.


A powiedz mi Ty widzisz jakies efekty jezeli chodzi o te olejowe wcierki? Bo też rozwazam Khadi i Sattve w dalszej perspektywie, ale musze wykonczyc Orientanę. Tylko wlasnie ja jakos do tych olejowych wcierek no nie mam przekonania.

Ja Ci powiem tak:coś za coś..
Skuteczność calkiem niezła jak i po green pharmacy z papryczką,ale
z tym domywaniem to jest klopot bo jak dobrze nie zemulguje to tylko rypacz wchodzi w grę. jak wcierkuje to wlasnie tak minimum pół godziny przed myciem+ masaz skóry głowy..np medikomed moglam wcierac nawet 2 razy dziennie i jesli chodzi o przyklap to nie dawal takiego efektu ,wlosy mniej wypadały.. a wlasnie po kroplach zoladkowych mam najwiecej bejbikow po sattvie jakby szybciej rosną...do niektorych juz nie wróce a krople zoladkowe sa tanie no i w szklanej butełce..

nikisa w drogerii laboo sa fajne maski proteinowe i tanie chyba cos dyszke dalam ,perfect me , gesta wydajna i dawala fajny efekt (zawierala keratynę) sylikonow czy jakis innych cudów nie dopatrzyłam w skladzie ..chcialam w sumie kupic maskę kallos keratin ale nie było własnie z z kallosów jako tak to sa dobzre zaoparzeni ..jak i w naturze

Edytowane przez beata_wajs_migdal
Czas edycji: 2020-05-29 o 19:11
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 07:17   #843
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Ja kiedyś dobre 10 lat temu pierwszy raz usłyszałam o olejku khadi, używałam na noc, rano zawsze myłam włosy, więc mi to pasowało. Na prawdę widziałam efekty wzrostu, nawet zdjęcia robiłam.

Wczoraj akurat weszłam do kontigo i kupiłam turban z biovaxu taki frotte, anwen jest taki sam tylko inny materiał. Nałożyłam na noc na skalp olej musztardowy, a na końcówki kokosowy. Rano umyłam i wiecie, że chyba muszę jeszcze raz umyć, bo nie zmyłam go dobrze. Pierwszy raz w życiu.

Czy to by było źle jakbym umyła wieczorem włosy, nałożyła nocną maskę anwen i rano tylko spłukała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

A shaushka to firma Joanny Chyl, kiedyś sprzedawała jako kremoland, ale nigdy nie miała sklepu tak jak teraz. Wszystko wiem, bo jak chciałam kupić szampon w kostce to gdzieś znalazłam wpis o porównaniu różnych. Kremoland wtedy wygrał i tak zaczęłam śledzić ten temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o tak to ten, kojarze Asię.jak coś sie robi dobrze to warto na szerszą skalę.
a dajesz podkład pod olej i jak dużo dajesz oleju ? moze za dużo?ja daje lyzeczke(khadi lub sesa) na skórę głowy i lyzke na dlugosc ,a ze sa grube to piją
a jeśli chodzi o khadi i czy inne takie mocne oleje jak kokosowy czy maslo shea ktore nakladam na moje niskopory to jak daje na noc rano myje rypaczem,nie ma mocnych ..
Cała noc to dość długo by sobie ,,popracowało....''
np daje lniany lub z awokado,arganowy to bez problemu się emulguje
to może jak widzisz ze rano sie nie domyły umyj drugi raz wieczorem... ? na tyle by włosy zdążyly doschnąc i byś mogła ocenić stan. ja wole myć rano bo wtedy grzywkę mi latwiej ogarnąć,ale w tygodniu niestety myję na noc..rano mamy lekcje online itd , zakupy itd
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 07:57   #844
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość

nikisa w drogerii laboo sa fajne maski proteinowe i tanie chyba cos dyszke dalam ,perfect me , gesta wydajna i dawala fajny efekt (zawierala keratynę) sylikonow czy jakis innych cudów nie dopatrzyłam w skladzie ..chcialam w sumie kupic maskę kallos keratin ale nie było własnie z z kallosów jako tak to sa dobzre zaoparzeni ..jak i w naturze
Pierwszy raz słyszę o tej drogerii zobaczę czy mają online

Krople żołądkowe bez żadnego rozcieńczania dajesz? Tak jak sprzedają, tak na głowę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
o tak to ten, kojarze Asię.jak coś sie robi dobrze to warto na szerszą skalę.
a dajesz podkład pod olej i jak dużo dajesz oleju ? moze za dużo?ja daje lyzeczke(khadi lub sesa) na skórę głowy i lyzke na dlugosc ,a ze sa grube to piją
a jeśli chodzi o khadi i czy inne takie mocne oleje jak kokosowy czy maslo shea ktore nakladam na moje niskopory to jak daje na noc rano myje rypaczem,nie ma mocnych ..
Cała noc to dość długo by sobie ,,popracowało....''
np daje lniany lub z awokado,arganowy to bez problemu się emulguje
to może jak widzisz ze rano sie nie domyły umyj drugi raz wieczorem... ? na tyle by włosy zdążyly doschnąc i byś mogła ocenić stan. ja wole myć rano bo wtedy grzywkę mi latwiej ogarnąć,ale w tygodniu niestety myję na noc..rano mamy lekcje online itd , zakupy itd
Malutko dałam kokosa, bo nie roztapiałam go, tylko tak stał to pomyślałam zobaczę co będzie (pierwszy raz nakładałam kokos). Wczoraj rano zmyłam szamponem micelarnym element z bazylią, (tzn nie zmyłam właśnie), a później jeszcze raz umyłam szamponem shaushka z glinka i od razu inny włos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-30, 11:52   #845
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To sobie zostaw stówkę Ja ostatnio maski Anwen kupiłam za 30 zł, wychodziło 10 zł mniej. I ogólnie uzupełniłam zapasy to za ponad 100 zł trochę tych rzeczy wyszło. Ale brałam same pewniaki
Dostałam zniżkę 10% do sklepu Anwen więc nakupowałam tego co chciałam

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Anulka u mnie od lat najlepiej sprawdza się tangle teezer
Gdyby u mnie się sprawdzała ta szczotka to nie szukałabym innej

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
annulka21 ja daje tego serum naprawdę malutko ...
To jest akurat logiczne dla mnie

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
Jesli ktoras z Was ma problem z równowagą PEH to na you tube jest najnowszy filmik Agi (wwwlosy) z wczoraj , który tłumaczy wszystkie te elementy .czego jest za dużo a czego jest za mało ..
Świetne info, na pewno zerknę
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 07:33   #846
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Pierwszy raz słyszę o tej drogerii zobaczę czy mają online

Krople żołądkowe bez żadnego rozcieńczania dajesz? Tak jak sprzedają, tak na głowę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Malutko dałam kokosa, bo nie roztapiałam go, tylko tak stał to pomyślałam zobaczę co będzie (pierwszy raz nakładałam kokos). Wczoraj rano zmyłam szamponem micelarnym element z bazylią, (tzn nie zmyłam właśnie), a później jeszcze raz umyłam szamponem shaushka z glinka i od razu inny włos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeśli chodzi o drogerię tego nie wiem kupowalam stacjonarnie

co do wcierki z kropli żołądkowych dolewam wody 1:1 ze wzgledu na zapach i do buteleczki z atomizerem,tak dziala mi najlepiejj np po sattvie lub coś z dziubkiem..

Sesa też jest prawie tak gęsta z natury i bez roztapiania czy tez podtapiania nie nakładałam..,ale to daje tylko na długość bałabym się trochę dawać tak bogatą mieszankę olejów na skalp ..

Co robicie przy niedzieli dla włosów?
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 08:08   #847
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o drogerię tego nie wiem kupowalam stacjonarnie

co do wcierki z kropli żołądkowych dolewam wody 1:1 ze wzgledu na zapach i do buteleczki z atomizerem,tak dziala mi najlepiejj np po sattvie lub coś z dziubkiem..

Sesa też jest prawie tak gęsta z natury i bez roztapiania czy tez podtapiania nie nakładałam..,ale to daje tylko na długość bałabym się trochę dawać tak bogatą mieszankę olejów na skalp ..

Co robicie przy niedzieli dla włosów?
Musztarda wjedzie, ale to później

Wczoraj dostałam szampon i odżywkę od czterech szpaków, więc będą testy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 08:15   #848
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Ja dzisiaj będę farbować żeby wyrównać i ochłodzić kolor po rozjaśnianiu

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 12:54   #849
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Ja kiedyś dobre 10 lat temu pierwszy raz usłyszałam o olejku khadi, używałam na noc, rano zawsze myłam włosy, więc mi to pasowało. Na prawdę widziałam efekty wzrostu, nawet zdjęcia robiłam.

Wczoraj akurat weszłam do kontigo i kupiłam turban z biovaxu taki frotte, anwen jest taki sam tylko inny materiał. Nałożyłam na noc na skalp olej musztardowy, a na końcówki kokosowy. Rano umyłam i wiecie, że chyba muszę jeszcze raz umyć, bo nie zmyłam go dobrze. Pierwszy raz w życiu.

Czy to by było źle jakbym umyła wieczorem włosy, nałożyła nocną maskę anwen i rano tylko spłukała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

A shaushka to firma Joanny Chyl, kiedyś sprzedawała jako kremoland, ale nigdy nie miała sklepu tak jak teraz. Wszystko wiem, bo jak chciałam kupić szampon w kostce to gdzieś znalazłam wpis o porównaniu różnych. Kremoland wtedy wygrał i tak zaczęłam śledzić ten temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A ktory szampon polecasz od Pani Joanny? Ja mam z Miodowej i tak średnio. Chyba za dużo humektantów tam jest jednak.



Powiem Ci szczerze, że ja nigdy nie rozumiałam olejowania czy tam czego aż na całą noc. Uważam, że włosy w przeciągu kilku godzin są w stanie z danych składników wziąć to co potrzebują, nie muszą mieć do tego całej nocy. Oczywiście jak komuś to pasuje to spoko, ale i tak tego nie rozumiem



Ja ostatnio położyłam na skalp na całą noc olejek Orientany, bo już na noc nie chciało mi się myć włosów i już dzisiaj mam przetłuszczony i przyklepany skalp, mimo że dobrze domyłam wszystko. Jak nakładałam na dwie godziny to włosy były i odbite od nasady i się tak nie przetłuszczały, miałam dłużej świeży skalp. Więc może u Ciebie też jest ten sam efekt.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Nikisa nocną maskę Anwen powinno się stosować na suche włosy. Poza tym nie powinno się trzymać zbyt długo mokrych włosów w turbanie ponieważ źle to działa na cebulki oraz przyczynia się do rozwoju różnych bakterii, co również mogło by się skończyć nieciekawie dla skalpu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

No i przetrzymywanie odżywek/masek , olejowania pod podkład więcej niż 30-40 minut powoduje rozpulchnienie włosa i w efekcie włosy robią się wydelikacone, fruwające , spuszone.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 13:19   #850
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez beata_wajs_migdal Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o drogerię tego nie wiem kupowalam stacjonarnie

co do wcierki z kropli żołądkowych dolewam wody 1:1 ze wzgledu na zapach i do buteleczki z atomizerem,tak dziala mi najlepiejj np po sattvie lub coś z dziubkiem..

Sesa też jest prawie tak gęsta z natury i bez roztapiania czy tez podtapiania nie nakładałam..,ale to daje tylko na długość bałabym się trochę dawać tak bogatą mieszankę olejów na skalp ..

Co robicie przy niedzieli dla włosów?

Sesa składowo jest zblizona do olejku z Orientany i masakry nie robi jeżeli chodzi o sklap, jedynie tak jak pisałam wcześniej lepiej nie przetrzymywać i nie kłaść na całą noc, bo wtedy szybciej sklap się przetłuszcza.



No ja właśnie mam zamiar zrobić włosing i się zastanawiam :czy naolejować czy dać sobie spokój i nałożyć treściwszą maskę. Ostatnio miałam udane testy i jednak w przypadku moich włosów im mniej tym lepiej, im krócej tym lepiej. Nie mogę nakładać oleju i maski za jednym myciem. Nie mogę też przetrzymywać.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 13:26   #851
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ktory szampon polecasz od Pani Joanny? Ja mam z Miodowej i tak średnio. Chyba za dużo humektantów tam jest jednak.



Powiem Ci szczerze, że ja nigdy nie rozumiałam olejowania czy tam czego aż na całą noc. Uważam, że włosy w przeciągu kilku godzin są w stanie z danych składników wziąć to co potrzebują, nie muszą mieć do tego całej nocy. Oczywiście jak komuś to pasuje to spoko, ale i tak tego nie rozumiem



Ja ostatnio położyłam na skalp na całą noc olejek Orientany, bo już na noc nie chciało mi się myć włosów i już dzisiaj mam przetłuszczony i przyklepany skalp, mimo że dobrze domyłam wszystko. Jak nakładałam na dwie godziny to włosy były i odbite od nasady i się tak nie przetłuszczały, miałam dłużej świeży skalp. Więc może u Ciebie też jest ten sam efekt.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------




No i przetrzymywanie odżywek/masek , olejowania pod podkład więcej niż 30-40 minut powoduje rozpulchnienie włosa i w efekcie włosy robią się wydelikacone, fruwające , spuszone.
Mam dwa yoga i z glinką rhassoul, niestety nie umiem powiedzieć, który lepszy, ale fajnie odbijają włosy u nasady, całkiem nieźle wyglądają też na drugi dzień. I są to kule po 80 g, także nie martwię się o wydajność.

Olejowanie na noc wzięło mi się stąd, że zawsze rano myję włosy. Nie wyobrażam sobie umyć wieczorem, bo rano już nie byłyby tak świeże. Mam cienkie włosy, więc niestety widać na nich wszystkie niedostatki.

Jeżeli chodzi o maski to pewnie macie rację, nie można za długo trzymać. Wczoraj umyłam włosy, nałożyłam maskę z proteinami nova kosmetyki, zawinęłam w turban i tak sobie trzymałam chyba z dobre 3 h. Później jak zmyłam to niestety nie wyszło to dobrze. Spuszone, od spodu z tyłu głowy jakby tłustawe? Chociaż to była sama maska, żadnego oleju już nie dawałam, chociaż w składzie jest jakiś olej, ale nie spodziewałam się aż takich skutków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 18:55   #852
Miroku
Rozeznanie
 
Avatar Miroku
 
Zarejestrowany: 2020-05
Lokalizacja: Twilight Bay City
Wiadomości: 585
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Dzisiaj chwalę się swoimi-szalejącymi bejbikami przy czole oraz niedbałym warkoczem


W tygodniu będę dzwonić do swojej fryzjerki na podcięcie końcówek, chcę je wyrównać i wtedy będę bardzo zadowolona ze swoich włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200531_092820.jpg (177,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200531_145511.jpg (153,1 KB, 28 załadowań)
__________________
But what's the point of achieving perfection?
There is none. Nothing.
Miroku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 19:34   #853
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Miroku całkiem sporo tych bejbików

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 19:52   #854
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Mam dwa yoga i z glinką rhassoul, niestety nie umiem powiedzieć, który lepszy, ale fajnie odbijają włosy u nasady, całkiem nieźle wyglądają też na drugi dzień. I są to kule po 80 g, także nie martwię się o wydajność.

Olejowanie na noc wzięło mi się stąd, że zawsze rano myję włosy. Nie wyobrażam sobie umyć wieczorem, bo rano już nie byłyby tak świeże. Mam cienkie włosy, więc niestety widać na nich wszystkie niedostatki.

Jeżeli chodzi o maski to pewnie macie rację, nie można za długo trzymać. Wczoraj umyłam włosy, nałożyłam maskę z proteinami nova kosmetyki, zawinęłam w turban i tak sobie trzymałam chyba z dobre 3 h. Później jak zmyłam to niestety nie wyszło to dobrze. Spuszone, od spodu z tyłu głowy jakby tłustawe? Chociaż to była sama maska, żadnego oleju już nie dawałam, chociaż w składzie jest jakiś olej, ale nie spodziewałam się aż takich skutków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A używasz też te szampony na długość? Nie wysuszają? A jak działają na skórę głowy? Zaraz troszkę poczytam na ich temat Ja miałam wcześniej szampon glinkowy z Loreala, bardzo go lubiłam, bo nadawał włosom niesamowitą objętość, ale masakrował mi skórę głowy i szukam alternatywy.



Ja też mam cienkie włosy i moim zdaniem na takich włosach (szzególnie) nie powinno się przetrzymywać niczego, bo takie włosy będą dodatkowo obciążone. Agnieszka Niedziałek twierdzi, że maski należy trzymać do 30 minut, olej na podkładach odzywkach do 40 minut. Mi się to wszystko sprawdziło. Jak miałam zrujnowane włosy to prowadziłam dzienniczek pielęgnacji z recepturami, co mi się sprawdziło na włosach. Jeszcze wtedy nie wiedziałam o tym żeby nie przetrzymywać masek, byłam przekonana, że im dłużej potrzymam tym lepszy efekt uzyskam , ale niestety im dłużej trzymałam tym włosy były bardziej spuszone i wydelikacone i pozniej jak czytalam te wszystkie informacje to wszystko mi się zgadzało



Moje włosy lubią umiar - olejowanie na sucho do 50 minut, odzywka do 15 minut, maska 30 minut raz w tygodniu i jak olejuje to nie nakładam masek. Włosy dużo lepiej się zachowują są gęste, mięsiste, nie strączkują się.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 21:14   #855
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Ja od dzisiaj wcieram Banfi ma dziwny zapach ale fajnie uniosła mi włosy u nasady Poza tym u mnie codzienna włosowa monotonia czyli skrzyp, pokrzywa, suple i olej
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 04:01   #856
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A używasz też te szampony na długość? Nie wysuszają? A jak działają na skórę głowy? Zaraz troszkę poczytam na ich temat Ja miałam wcześniej szampon glinkowy z Loreala, bardzo go lubiłam, bo nadawał włosom niesamowitą objętość, ale masakrował mi skórę głowy i szukam alternatywy.



Ja też mam cienkie włosy i moim zdaniem na takich włosach (szzególnie) nie powinno się przetrzymywać niczego, bo takie włosy będą dodatkowo obciążone. Agnieszka Niedziałek twierdzi, że maski należy trzymać do 30 minut, olej na podkładach odzywkach do 40 minut. Mi się to wszystko sprawdziło. Jak miałam zrujnowane włosy to prowadziłam dzienniczek pielęgnacji z recepturami, co mi się sprawdziło na włosach. Jeszcze wtedy nie wiedziałam o tym żeby nie przetrzymywać masek, byłam przekonana, że im dłużej potrzymam tym lepszy efekt uzyskam , ale niestety im dłużej trzymałam tym włosy były bardziej spuszone i wydelikacone i pozniej jak czytalam te wszystkie informacje to wszystko mi się zgadzało



Moje włosy lubią umiar - olejowanie na sucho do 50 minut, odzywka do 15 minut, maska 30 minut raz w tygodniu i jak olejuje to nie nakładam masek. Włosy dużo lepiej się zachowują są gęste, mięsiste, nie strączkują się.
Mam cienkie, ale skóra głowy nie jest wrażliwa na alkohole np, wytrzymala moim skromnym zdaniem.

Jeżeli chodzi o szampony to dwa ruchy po głowie i powstaje gęsta piana, normalnie jakbym ubiła ją w mikserze i tą pianą myje całe włosy. Z kolei cztery szpaki mają ją zdecydowanie rzadszą, trudno to nazwać wadą, ale rzuciło mi się to w oczy

Kiedyś Aga pokazywała szampon loreala 3w1 (później doczytałam, że była to współpraca) i kupiłam sobie low shampoo krem myjący, na początku jeszcze było ok, a później tylko gorzej. Ale np wcierka jantar z alko dawała bardzo fajne efekty.
Teraz można powiedzieć, że robię powrót do tego wszystkiego, bo był czas, że nie robiłam kompletnie nic, miałam też dużo krótsze włosy.

Polecacie jakąś mgiełkę żeby chronić przed ciepłym powietrzem suszarki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data


Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2020-06-01 o 04:36
nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 06:03   #857
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

pseudofeministka to u mnie maski poza cassia max 30min , olej tez 30min przed myciem a na noc olej idzie tylko jak nikomu nie chce sie rozpalic w piecu na wodę.. u mnie maski calonocne takie typu anwen wogole nie wchodzą w grę

nikisa rozejrze sie za tymi szamponami i zobacze co kto ma fajnego do zaoferowania
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 11:02   #858
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cześć

Próbował ktoś może czegoś z Diethyllutidinate, np. wcierka Garnier Fructis, Vichy Dercos Densi Solutions, lub czegoś z Aminexilem jak ampułki Vichy, serum Long 4 Lashes, nawet Biotebal Men rozważam (ciekawe czy śmierdzi )... Mam ochotę popróbować jakichś ciekawych wcierek i coś z tego pewnie kupię, może na początek Aminexil co by włosów wypadało mniej Ale jakby ktoś polecał bardziej jedno niż drugie to chętnie posłucham opinii
Miałam kiedyś wynalazki typu wcierka Banfi, Seboradin, ale to zupełnie nie dla mnie. Męczyłam się okrutnie przez smrodek a efektów zero. Zwątpiłam przez to w zielarstwo i teraz wolałabym wypróbować na sobie konkretne składniki a nie ekstrakty roślinne, może znajdę w koncu coś skutecznego dla siebie.

U mnie nie jest to jakieś skrajne wypadanie/łysienie, plus robiłam pakiet badań na tarczycę w tym roku, gadałam ze swoją dermatolog. Not great, not terrible
Ale zawsze mogłoby wypadać mniej

Od paru lat też oddaję co jakiś czas włosy na Rak'n'Rolla i tak jakoś za każdym razem przechodzi mi przez głowę myśl, że fajnie by było, jakby te oddawane warkocze były grubsze - więcej włosa zawsze by się im przydało.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-06-01 o 11:03
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 22:00   #859
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Ja wiem, że wątek może nie ten, ale skoro tu o włosach to zapytam. Zepsuła mi się suszarka, używałam od wielkiego dzwonu, ale jednak. Możecie coś polecić, ale nie za miliony monet. Najlepiej z jonizacja i nie za ciężką bo mam trochę włosów do suszenia.
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 04:55   #860
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że wątek może nie ten, ale skoro tu o włosach to zapytam. Zepsuła mi się suszarka, używałam od wielkiego dzwonu, ale jednak. Możecie coś polecić, ale nie za miliony monet. Najlepiej z jonizacja i nie za ciężką bo mam trochę włosów do suszenia.
Ja polecam remingtona mam 1,5 roku już i dla mnie jest super, wtedy kosztował koło stówki z tego co kojarzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 06:33   #861
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Ja mam suszarkę babyliss już ponad 5 lat i dalej działa bez zarzutu polecam

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 07:09   #862
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Był Remington w rosku jeszcze z kilka tyg przeceniony, chodziłam obok niego, ale myślę sobie na co mi suszarka jak mam sprawna no i się zepsuła po tygodniu może.

Któreś konkretne modele polecacie? Bo jest tego trochę
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 08:39   #863
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Był Remington w rosku jeszcze z kilka tyg przeceniony, chodziłam obok niego, ale myślę sobie na co mi suszarka jak mam sprawna no i się zepsuła po tygodniu może.

Któreś konkretne modele polecacie? Bo jest tego trochę
Ja polecam Remingtona D 5210, kupiła ją moja mama jakieś 2 lata temu i używam w domu rodzinnym. Ma jonizację. Czy ciężka? Trudno stwierdzić, mam swoją z Remingtona też, inny model (troszkę jednak gorsza moim zdaniem, głośniejsza) i jest cięższa no więc
Ma chłodny nawiew, kilka opcji regulacji temp. i intensywności nawiewu, no ale to już raczej standard w suszarkach. Teraz kosztuje koło 100, nawet mniej z tego co widzę.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 09:08   #864
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Ja polecam Remingtona D 5210, kupiła ją moja mama jakieś 2 lata temu i używam w domu rodzinnym. Ma jonizację. Czy ciężka? Trudno stwierdzić, mam swoją z Remingtona też, inny model (troszkę jednak gorsza moim zdaniem, głośniejsza) i jest cięższa no więc
Ma chłodny nawiew, kilka opcji regulacji temp. i intensywności nawiewu, no ale to już raczej standard w suszarkach. Teraz kosztuje koło 100, nawet mniej z tego co widzę.
Jak tak patrzę to też mi się wydaje, że mam D5210, wygląd się zgadza, pudełko, mi co prawda te końcówki niby do większej objętości niepotrzebne, ale ogólnie jestem zadowolona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-02, 17:27   #865
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Dzięki kupiłam właśnie ta będę dziś testowac
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 16:18   #866
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez ewel86 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że wątek może nie ten, ale skoro tu o włosach to zapytam. Zepsuła mi się suszarka, używałam od wielkiego dzwonu, ale jednak. Możecie coś polecić, ale nie za miliony monet. Najlepiej z jonizacja i nie za ciężką bo mam trochę włosów do suszenia.
Doczytałam, że już kupiłaś ale po czasie od siebie również polecam Remingtona
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-04, 23:10   #867
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Mam cienkie, ale skóra głowy nie jest wrażliwa na alkohole np, wytrzymala moim skromnym zdaniem.

Jeżeli chodzi o szampony to dwa ruchy po głowie i powstaje gęsta piana, normalnie jakbym ubiła ją w mikserze i tą pianą myje całe włosy. Z kolei cztery szpaki mają ją zdecydowanie rzadszą, trudno to nazwać wadą, ale rzuciło mi się to w oczy

Kiedyś Aga pokazywała szampon loreala 3w1 (później doczytałam, że była to współpraca) i kupiłam sobie low shampoo krem myjący, na początku jeszcze było ok, a później tylko gorzej. Ale np wcierka jantar z alko dawała bardzo fajne efekty.
Teraz można powiedzieć, że robię powrót do tego wszystkiego, bo był czas, że nie robiłam kompletnie nic, miałam też dużo krótsze włosy.

Polecacie jakąś mgiełkę żeby chronić przed ciepłym powietrzem suszarki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A te szampony z glinką nie wysuszają Ci włosów na długości? Bo dla mnie to kluczowe. Napisalam do nich maila, ale zero odzewu, a przez facebooka niestety nie da rady sie z nimi porozumiec.



Uważasz, ż Aga celowo dobrze oceniała ten szampon ze względu na współpracę?Wiesz Aga ma takie wlosy, ze czego by nie uzyla to i tak beda dobrze wygladaly, wiec tez nie ma co sie tak sugerowac tym co ona reklamuje, bo ona ma wlosy w super kondycji.



Natomiast nie podoba mi sie troche to, ze na grupie Wlosing, mozna reklamować tylko sklep Agi, tylko wskazane strony, blogi, nie mozna przytaczac innych stron. Nie przypominam sobie zeby np. Anwen czy inne wlosomaniaczki wprowadzaly takie zakazy. Troche smierdzi mi tutaj checia trzepania kasy, a to tak juz srednio odbieram. Zreszta nie da sie ukryc, ze wlosing czerpie z wiedzy innych wlosomaniaczek i gdzies to wlosomaniactwo musialo miec ujscie, skoro blogerki, ktore wczesniej sie tym zajmowaly troche zeszly z tematu. Ale ja osobiscie nie lubie czegos takiego.




W temacie wcierkowania to wrocilam do Orientany , bo jako jedyna nie masakruje mi skory glowy i czasami dorzucam Cpaitavit, ale do momentu az nie odczuwam podrazenienia i powiem Wam ze widze przyrost, wiec chyba te wcierki olejowe takze dzialaja
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2020-06-04 o 23:18
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 05:02   #868
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A te szampony z glinką nie wysuszają Ci włosów na długości? Bo dla mnie to kluczowe. Napisalam do nich maila, ale zero odzewu, a przez facebooka niestety nie da rady sie z nimi porozumiec.



Uważasz, ż Aga celowo dobrze oceniała ten szampon ze względu na współpracę?Wiesz Aga ma takie wlosy, ze czego by nie uzyla to i tak beda dobrze wygladaly, wiec tez nie ma co sie tak sugerowac tym co ona reklamuje, bo ona ma wlosy w super kondycji.



Natomiast nie podoba mi sie troche to, ze na grupie Wlosing, mozna reklamować tylko sklep Agi, tylko wskazane strony, blogi, nie mozna przytaczac innych stron. Nie przypominam sobie zeby np. Anwen czy inne wlosomaniaczki wprowadzaly takie zakazy. Troche smierdzi mi tutaj checia trzepania kasy, a to tak juz srednio odbieram. Zreszta nie da sie ukryc, ze wlosing czerpie z wiedzy innych wlosomaniaczek i gdzies to wlosomaniactwo musialo miec ujscie, skoro blogerki, ktore wczesniej sie tym zajmowaly troche zeszly z tematu. Ale ja osobiscie nie lubie czegos takiego.




W temacie wcierkowania to wrocilam do Orientany , bo jako jedyna nie masakruje mi skory glowy i czasami dorzucam Cpaitavit, ale do momentu az nie odczuwam podrazenienia i powiem Wam ze widze przyrost, wiec chyba te wcierki olejowe takze dzialaja
Do shaushki napisałabym na FB właśnie, tak pisałam jak nie wiedziałam, który wziąć. Wydaje mi się, że nie przesuszy, ale poczekaj na odpowiedź od nich

Co do loreala, może to moja wina, bo uznałam, że go kupię, 3w1, więc nic nie muszę robić i będzie ok. To jednak powinien być szampon na jakieś wyjazdy, kiedy nikt nie chce brać masek, odżywek itd.

Wczoraj umyłam włosy, pierwszy raz wczesałam maskę tą z proteinami, wiem to nie jest odkrywcze, ale nigdy tak nie robiłam. Dzięki temu miałam już rozczesane włosy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 08:38   #869
beata_wajs_migdal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 330
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

pseudofeministka tak szampon z glinka i awokado to jest to ,szkoda ze go tak mało..
nikisa tak wczesywnaie maski lub odzywki ma wiele zalet, tez ostatnio częsciej to robię.zuzywam jej mniej ale i tak jest skuteczna ..
wczoraj wczesałam odżywkę nawilżający bez i jest swietnie mam juz wszystko w zakresie peh ,+ 2-3 szampony ale 1 juz totalnie na wykonczeniu


za to już chyba nie wroce do wcierki medokomed.zbyt mocno podraznil mi skalp

co do loreala unikam szerokim lukiem po 1 szybko robil mi sie przyklap po 2 mialam bardzo podrazniona skore gowy ,wrecz niebezpiecznie ..bo mialam strup na strupie i ogromny świad ..dlatego raz na zawsze je porzucilam , choć odżywki sa spoko ,ale jakos na dobre sie z nimi pozegnalam i z glis kurem też

ide do dentysty, trzymajcie kciuki

Edytowane przez beata_wajs_migdal
Czas edycji: 2020-06-05 o 08:40
beata_wajs_migdal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 13:46   #870
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Hej

Po 14 latach nadszedł ten dzień! Jutro idę do fryzjera
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 21:54:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.