brak higieny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-14, 21:59   #1
HappyBunny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 14

brak higieny


Niestety na obozie jakoś nie dbałam o higienę jamy ustnej przez 14 dni dw arazy myłam zęby czy to bęzie miało wpływ na przyszłośc?Zęby mnie nie bolą ale czy ryzyko próchnicy jest większe niż normalnie?
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś!
HappyBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 12:33   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: brak higieny

Zaniedbania w higienizacji jamy ustnej czyli systematycznego 2 razy dziennie mycia zębów, które trwają dłużej niż dwa, trzy dni zawsze stwarzają ryzyko rozwinięcia się próchnicy, a także zapalenia dziąseł, a w dalszej konsekwencji zapalenia przyzębia.
Proponuję zatem od zaraz podjąć zabiegi systematycznego mycia zębów 2 razy dziennie z użyciem pasty z zawartośćią 1450 ppm fluoru. Najlepiej wybrać pastę, która daje kompletne zabezpieczenie dla odbudowy i ochrony szkliwa. Ponadto proponuję stosować codziennie płukankę o działaniu bakteriobójczym oraz działającą ochronnie przeciw zapaleniu dziąseł. Może nią być np. płukanka firmy Oral-B, która zawiera chlorek cetylopirydyny. Płukankę taką można stosować 1 lub 2 razy dziennie, ale nie zaraz po myciu zębów pastą z fluorem.

Proponowałabym również wizytę u lekarza dentysty, który po profesjonalnym oczyszczeniu zębów zaaplikuje lakier fluorowy, który stanowi dodatkową i bardzo dobrą ochronę powierzchni zębów przed próchnicą. Lakier taki profilaktycznie można stosować 2 razy do roku.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 18:40   #3
Gwiazdaa
Rozeznanie
 
Avatar Gwiazdaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród.
Wiadomości: 782
Dot.: brak higieny

Lakier stosowałam - popieram , warto stosować
__________________
Kupię sobie misia. Nazwę go "miłość" i codziennie będę kopać w du.pę.
Gwiazdaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 21:55   #4
mohikana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: brak higieny

To ja się podłącze pod watek bo o ten sam problem chodzi, ale juz gorsze skutki...
Witam Panią. Mam problem z systematycznym dbaniem o zeby i czesto bola mnie one cale razem z dziasłami i czuje nawet ból czasem gdzies tam głęboko...potem jest jakis czas przerwa a potem znowu ciagle bolą mnie zeby albo bardzo często.Nie mocno (tylko tak troche i czasem mocniej) ale czuje ze coś sie z nimi dzieje niedobrego, a na dodatek zauwazyłam białe plamki na szkliwie i co najgorsze jestem osoba bardzo zapracowaną( niestety! :/ ) i nie mam kiedy wybrac się do dentysty. Wiem to straszne i napewno sie zmieni ! Od jutra zapisuje się do dentysty chodźby miało się palić, a tym czasem może mi pani powiedzić jaka pasta mam myć zeby zeby tak ciagle nie bolały i co to za tajemnicze plamki?
mohikana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 22:52   #5
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: brak higieny

Najważniejsze w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł jest systematyczne szczotkowanie 2 razy dziennie pastą z zawartością 1450 ppm fluoru. Używanie nitki dentystycznej do oczyszczania przestrzeni między zębowych- przed myciem zębów, a także mycie języka, zwłaszcza jego tylnej grzbietowej części za pomocą odpowiedniej skrobaczki lub bardzo miękkiej szczoteczki.

Proponuję, aby zaczęła Pani stosować pastę do zębów, która daje właściwą ochronę dla szkliwa np. firmy Blend-a-med Expert - Ochrona szkliwa oraz zachęcam do stosowania płukanki Oral-B z zawartością chlorku cetylopirydyny, która działa przeciwko zapaleniu dziąseł. Płukankę proszę stosować w ciągu dnia, ale nie bezpośrednio po myciu zębów.

Lekarz dentysta dokładnie zdiagnozuje "plamki" na powierzchni Pani zębów, być może są to pierwsze objawy odwapnienia czyli próchnicy początkowej. Dzięki systematycznemu stosowaniu pasty do zębów z fluorem, ten proces jest odwracalny.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.