espumisan easy na wzdęcia. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 15:51   #61
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Jeśli chodzi o easy to ma 125mg symetykonu. Pozdrawienia z pociągu, wypiłam kawę i oczywiście znowu mnie wzdyma ;/ na szczęście mam w portfelu 1 saszetkę, oby zadziałała jak nie zadziała to następnym razem będę brała maxa ze sobą :P
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 21:14   #62
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Ja jako małe dziecko miałam strasznie często kolki, tylko wtedy nie było takich wyrobów jak espumisan. Z tego co wiem to moja mama zapisała się na kurs masażu, żeby mi pomóc. Teraz jest zupełnie inaczej, łatwiej.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 13:02   #63
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Przede wszystkim mamy powinny uważać i weryfikować swoją dietę. najczęstszą przyczyną kolek u dzieciaczków są produkty, które przenikają do mleka matki.


Pozwolę sobie zacytować jeden tekst nt. diety mamy karmiącej:
"Pojawienie się niemowlęcia potrafi wywrócić do góry nogami codzienny rytm życia domowników. Wyznaczają go pory karmienia i drzemek malucha. Dlatego też każdy, najmniejszy nawet kłopot zdrowotny małego człowieka odbija się zarazem na funkcjonowaniu całego domu.

Kolka niemowlęca pojawia się bardzo często w nocy. Maluszek budzi się wtedy z płaczem, a zmęczeni rodzice próbują na różne sposoby zaradzić bolącemu brzuszkowi. Ten „koszmar 100 dni”, jak go nazywają mamy z racji czasu, przez jaki może trwać, spowodowany jest wieloma czynnikami. Rozwijające się układy pokarmowy i nerwowy dziecka dopiero uczą się smaków, dźwięków, emocji, uczucia bólu i reakcji na niego. Dużo też zależy od pokarmu, jaki niemowlę regularnie spożywa. Matki bardzo często nie wiedzą lub zapominają, że zjedzenie pewnych produktów, może okazać się dość bolesną przygodą dla karmionego przez nie małego człowieka.

Wszystko, co je mama, przenika szybko do jej pokarmu. Mały organizm jest bardzo delikatny, więc na kłopotliwe potrawy reaguje znacznie silniej niż dorosła osoba.

Dlatego też na czas karmienia warto zawiesić spożywanie wszelkich sprzyjających wzdęciom pokarmów, takich jak:

zawierające dużo błonnika i skrobi: brokuły, kalafior, fasola, kapusta i brukselki, obfitujące w błonnik zboża zawierające otręby,

wytwarzane na bazie mąki pszenicznej chleb i ciasta (szczególnie w przypadku osób mające kłopot z trawieniem pokarmów zawierających gluten),

zawierające sorbitol, naturalnie występujący cukier, owoce jak jabłka, śliwki i gruszki,

zawierające dwutlenek węgla formujący gazy w żołądku rozmaite gazowane napoje.

Szczególnie ważne jest także rozpoznanie objawów ewentualnej alergii. Jeżeli w najbliższej rodzinie niemowlęcia znajdują się alergicy, jest duże ryzyko, że maluch również nim jest. Najczęściej widzimy to w postaci nietolerancji na białko mleka krowiego lub laktozę. Odstawić należy również ostre przyprawy oraz rozmaite używki, jak alkohol, herbata czy kawa. Również papierosy są niewskazane. Szacuje się, że dzieci, których mamy regularnie palą, dwukrotnie częściej borykają się z problemami bolesnych kłuć w swoich brzuszkach.


Jak wytropić, co jest przyczyną kolki niemowlęcej?

Dobrym sposobem na to jest tak zwana dieta eliminacyjna. Polega ona na wycofaniu na 2-3 tygodnie ze swojego codziennego menu produktu, który podejrzewamy o sprzyjanie kolce malucha. Poprawa powinna być szybko zauważalna. Gdy jednak nie nastąpi, próbujemy konsekwentnie z innymi potrawami i produktami żywnościowymi. Warto skonsultować się przy tej okazji z lekarzem.

Trzeba pamiętać, że niekiedy przyczyną kolki u malucha mogą być również… same błędy w technice karmienia. Małe niemowlę dopiero uczy się jeść. Robi to często łapczywie i przy okazji łyka nadmiar powietrza. By tego uniknąć, trzeba zwrócić uwagę na pozycję, jaką matka przyjmuje podczas karmienia. Warto usiąść lub położyć się tak, by mleko płynęło „pod górkę”, co powoduje wolniejsze wypływanie mleka z piesi i spokojniejsze przełykanie przez dziecko pokarmu.

Po skończonym posiłku dobrze jest wziąć niemowlę na ramię. Wystarczy poklepać wtedy delikatnie jego plecy. Dzięki temu łatwiej mu się odbije i, co za tym idzie, nastąpi szybsza ucieczka pęcherzyków powietrza z przewodu pokarmowego.

Zmiana diety mamy może pozytywnie wpłynąć na problem kolki u karmionego niemowlęcia. Może się jednak również okazać, że powodów, dla którego brzuszek nie przestaje boleć, jest niestety więcej.
Warto wtedy sięgnąć po wspomagające pracę jelit dostępne na rynku sprawdzone środki medyczne, jak na przykład zawierający symetykon EspumisanŸ . Działa on na wzbierające się w jelitach gazy, skutecznie je rozbijając, pozwalając na szybsze i łatwiejsze ich usunięcie z organizmu. Gdy maluch poczuje się lepiej jego mama może odetchnąć ze spokojem."
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:59   #64
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Ach te biedne mamy, co one z nami miały i mają, pełen szacunek Dorotii a skąd jest taen tekst? możesz podać źródło? i czy to cały artykuł/wypowiedź?
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 14:24   #65
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Ze strony espumisanu, ale ten tekst akurat nie jest niczym odkrywczym - zbiera, podsumowuje wiele informacji dostępnych ogólnie.

Jak dla mnie ważne jest szukanie informacji w sieci, jednak posiłkowanie się opiniami nt. zdrowia na forach internetowych jest nie wskazane... roi paranoje i niepotrzebnie stresuje. Jestem zdanie, że każde wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem, nawet pierwszego kontaktu jeśli czekamy w kolejce na specjalistę.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:55   #66
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

O tym to chyba najstarsi górale wiedzą Czasami jednak warto sprawdzić czy jakieś objawy są charakterystyczne dla danej choroby. Ale spokojnie bynajmniej nie wyobrażam sobie siedzenia przed komputerem i wykrywaniem wszystkich chorób świata. Od tego są lekarze nie internet. Chociaż ja lubię czytać artykuły które są konsultowane z lekarzami, licząc przy tym że są rzetelnie napisane... bo z tym to też nigdy nic nie wiadomo.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:41   #67
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

nigdy nie brałam tego, ale zamierzam kupić chyba jutro.

odchudzalam sie 10 dni na MC, teraz znowu przytylam i jestem wsciekla. nie chce wracac do tej wykanczajacej mnie diety. po prostu nie moge sobie pozwolic, trenuje.
jak myslicie - czy wypicie 1/2 szkl wody z sola niejodowana (3 lyzki soli na 1/2 szkl wody , taak , wiem to dużo prawda?) teraz pod wieczor przyniesie na jutro efekt troszke bardziej plaskiego brzucha?

czy to moze walnac sobie dwa takie "kielonki"? pomoze mi sie maksymalnie wyproznic?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 13:05   #68
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

A nie lepiej zacząć ćwiczyć??? Dla mnie to brzmi tak jakbyś chciała pić ocet
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:20   #69
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
nigdy nie brałam tego, ale zamierzam kupić chyba jutro.

odchudzalam sie 10 dni na MC, teraz znowu przytylam i jestem wsciekla. nie chce wracac do tej wykanczajacej mnie diety. po prostu nie moge sobie pozwolic, trenuje.
jak myslicie - czy wypicie 1/2 szkl wody z sola niejodowana (3 lyzki soli na 1/2 szkl wody , taak , wiem to dużo prawda?) teraz pod wieczor przyniesie na jutro efekt troszke bardziej plaskiego brzucha?

czy to moze walnac sobie dwa takie "kielonki"? pomoze mi sie maksymalnie wyproznic?
To chyba nie ten wątek, nie te porady i chyba w ogóle nie tędy droga... Zacznij się racjonalnie odżywiać, uprawiać regularnie sport. To o czym piszesz wydaje się lekko nieracjonalne ;/
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-24, 18:17   #70
dudzia22
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 16
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Życzę Wam spokojnych świąt bez żadnych rewolucji żołądkowych Espumisan zabrany? bo ja muszę go dopakować i lecę na wigilię! Wesołych Świąt!
dudzia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 00:09   #71
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Nie mogę zasnąć, to sobie popiszę tutaj :P Jeśli chodzi o mnie, to w tym roku dosyć dobrz się zaopatrzyłam. Oczywiści wzięłam espumiasan ale nie wzięłam nic na ból głowy. Na szczęście rodzina mnie uratowała przed migreną. Świętujecie jeszcze, bo ja od dzisiaj chyba zacznę głodówkę :P
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-27, 21:38   #72
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez dudzia22 Pokaż wiadomość
Życzę Wam spokojnych świąt bez żadnych rewolucji żołądkowych Espumisan zabrany? bo ja muszę go dopakować i lecę na wigilię! Wesołych Świąt!
Trochę dziwnie to zabrzmiało... espumisan nie jest na rewolucje żołądkowe... a na wzdęcia i problemy z trawieniem. Na bóle żołądka to zdecydowanie lepiej no spę Trzeba umieć rozpoznać objawy, by nie mylić medykamentów.
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 15:57   #73
dudzia22
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 16
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Mówiąc o rewolucji miałam na myśli wszystkie dolegliwości układu pokarmowego, między innymi atak gazów
dudzia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 13:46   #74
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Nie wiem jak Wy ale ja mam zamiar dzisiaj na imprezie sylwestrowej wesprzeć się espumisanem
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 14:47   #75
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

A ja tak noworocznie powinnam Wam życzyć by takie specyfiki nie były Wam potrzebne. Jedzcie z umiarem i z głową! Dbajcie o swoje żołądki...
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:03   #76
Ulka99
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

AMEN.
Co by wyroby medyczny były dla nas tylko wsparciem w ostateczności a nie codzienności. Również mam na myśli gazy.
Ulka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 22:48   #77
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Weszłam sobie terazn ieco z nudów na stronę espumisanu i zauważyłam fajny artykuł o potrawach powodujących wzdęcia. Wyciągam kajecik i dopisuję do swojej listy rzczy zakazanych
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:10   #78
colac
Raczkowanie
 
Avatar colac
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 95
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

easy jest w zaszetkach, do przyjmowania bez popijania, "klasyczny" w kapsulkach
colac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:27   #79
lucyblusy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 27
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Czyli co, easy ma trochę więcej mg substancji czynnej niż klasyczny? A jakiś smak ma, czy to taka zwykła oranżadka?
lucyblusy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 20:53   #80
Konwalijka123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Stolyca
Wiadomości: 55
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez lucyblusy Pokaż wiadomość
Czyli co, easy ma trochę więcej mg substancji czynnej niż klasyczny?

Mam przed sobą ten easy i jest napisane, że jedna saszetka zawiera 125 mg symetykonu. Pytanie ile zawiera klasyczny ? Pewnie u nich na stronie znajdziesz.

Cytat:
Napisane przez lucyblusy Pokaż wiadomość
A jakiś smak ma, czy to taka zwykła oranżadka?
No a zwykła oranżadka wg Ciebie nie ma smaku ?
Konwalijka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 21:01   #81
Ataraxa
Przyczajenie
 
Avatar Ataraxa
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 19
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Czy ten preparat pomoże na naprawdę spore wzdęcia utrzymujące się od 3-4 dni?
Ataraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 16:53   #82
AgataTBU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: espumisan na wzdęcia.

Witam. Jak to jest, że w leku dla niemowląt na kolkę - kropelkach - substancją konserwującą jest sorbitol e420 który nie powinien być spożywany przez dzieci poniżej 1 roku życia i który może powodować ostrą biegunkę oraz gazy? wszystkie tego typu leki zawierają konserwanty. Faszerowałam tym córeczkę i bardzo żałuje, bo nie pomaga. Co z tego, że simetikon się nie wchłania skoro konserwanty świetnie to robią?
Ja teraz podaję córeczce BioGaia ProTetics Baby. Zawiera E551 który nie ma negatywnego wpływu na zdrowie (dwutlenek krzemu) i stosuję kateter rektalny Windi.
BioGaia to kropelki z probiotykiem który wspomaga niedojrzały układ trawienny a "gwizdki" - jak nazywamy katetery - wsadzamy w pupkę wieczorem, przed snem kiedy małej dokuczają gazy. Wiadomo, że to ulga, która nie trwa wiecznie ale małej pomaga. Wolę to, niż faszerować dziecko chemią. CZYTAJCIE SKŁAD leków. Ja wybrałam espumisan bo "każdy ze znajomych stosuje" a mała i tak nie mogła się "wybączyć" i tak... więc kiedy miała kłopot to "gwizdek" w tyłeczek i uśmiech na twarzy dzidka gwarantowany
AgataTBU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 14:15   #83
KarolinkaWitczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Stosowała któraś z Was espumisan easy?
Pomógl na wzdęcia?
Kiedy najlepiej go brać? Czy mogę go wziąśc np. dziś wieczorem po jedzeniu i do jutra rana zelży to uczucie wzdęcia?
Mi na wzdęcia pomógł środek o nazwie Kebene
1 tabletka zawiera: 50 mg symetykonu oraz 300 mg węgla aktywnego
KarolinkaWitczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 14:25   #84
FIGA99
Raczkowanie
 
Avatar FIGA99
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 58
Dot.: espumisan easy na wzdęcia.

ja jakoś ten espumisan nie pomógł ;/// nadal byłam wzdęta jak balon
FIGA99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 15:25:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.